Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe

Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe

2010-10-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Na zakończonym w środę posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. Referencyjna stopa procentowa wynosi nadal 3,5 proc. Podczas obrad Rady przeważyły czynniki zewnętrzne. Jej zdaniem za utrzymaniem stóp przemawiały ograniczona presja inflacyjna oraz płacowa w polskiej gospodarce.
Banki centralne

Banki centralne

2010-10-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Bank Japonii nie zmienił na dzisiejszym posiedzeniu wysokości stóp procentowych (0,0-0,1%) oraz innych parametrów polityki pieniężnej. Wczoraj o pozostawieniu stóp procentowe na dotychczasowym poziomie zdecydował Bank Rezerw Nowej Zelandii (3%).

Notowania EUR/USD wciąż bez rozstrzygnięcia

Notowania EUR/USD wciąż bez rozstrzygnięcia

2010-10-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Polska waluta w środę straciła na wartości. Główne pary złotowe odnotowały zwyżkę o kilka groszy. Kurs EUR/PLN wzrósł w okolice poziomu 3,9700. Ruch ten nie zmienia jednak sytuacji w notowaniach tej pary walutowej.
RPP nie podniosła stóp procentowych

RPP nie podniosła stóp procentowych

2010-10-28 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
W środę główne giełdy europejskie uległy nieznacznej przecenie. Indeksy praktycznie cały dzień spędziły na poziomach niższych niż wtorkowe zamknięcie. Inwestorów do kupowania akcji zniechęciły gorsze od oczekiwań dane z USA o zamówieniach na dobra trwałego użytku z wyłączeniem środków transportu, które spadły o 0,8% m/m, oczekiwano natomiast wzrostu o 0,5%.
Brak pewności co do rozmiarów programu płynnościowego  w USA

Brak pewności co do rozmiarów programu płynnościowego w USA

2010-10-28 Raport poranny FMCM
Chwilowe powstrzymanie spadków: Opublikowane wczoraj dane makro pomagały podtrzymać ruch spadkowy na głównej parze walutowej. Aktualne odczyty okazywały się wyższe od prognoz, co rozbudza nadzieje inwestorów na polepszenie sytuacji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych.
Brak zdecydowanej reakcji złotego na decyzję RPP

Brak zdecydowanej reakcji złotego na decyzję RPP

2010-10-27 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Długo oczekiwana decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych nie wywołała silniejszej reakcji rynku złotego – notowania EUR/PLN pod koniec sesji europejskiej oscylowały w okolicach 3,9650.
Rada obawia się zbyt mocnego złotego

Rada obawia się zbyt mocnego złotego

2010-10-27 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Z komunikatu opublikowanego na konferencji prasowej widać wyraźnie, iż członkowie RPP nie chcą podwyższać stóp procentowych ze względu na ryzyko nadmiernego napływu kapitału spekulacyjnego do Polski (wydaje się to słuszne patrząc na ewentualne skutki polityki FED dla rynków wschodzących).
Stopa referencyjna bez zmian, stopa rezerw obowiązkowych w górę

Stopa referencyjna bez zmian, stopa rezerw obowiązkowych w górę

2010-10-27 Raport popołudniowy FMCM
Kolejne dobre dane ze Stanów Zjednoczonych: Na rynku walutowym przez dzisiejszą sesję nadal utrzymywały się nastroje sprzyjające umacnianiu dolara. Z jednej strony było to wywołane przez informacje odnośnie potencjalnych szczegółów ewentualnego programu płynnościowego w USA, a z drugiej napływającymi danymi makro zza oceanu, które okazywały się lepsze od oczekiwań rynku.
Nerwowych oczekiwań ciąg dalszy

Nerwowych oczekiwań ciąg dalszy

2010-10-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Wtorkową sesję amerykańskie giełdy rozpoczęły na minusach. W pierwszych godzinach notowań indeksy na Wall Street zdołały wzrosnąć w okolice poziomów poprzedniego zamknięcia i do końca dnia oscylowały wokół tej granicy.
Inflacja w Australii niższa od prognoz

Inflacja w Australii niższa od prognoz

2010-10-27 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wzrost cen w Australii w III kwartale tego roku był niższy niż oczekiwano - takie dane napłynęły na rynek dzisiejszej nocy. Podczas gdy prognozy mówiły o wzroście o 2.9% r/r i 0.8% kw/kw, odczytano odpowiednio 2.8% i 0.7%. Na wieść o tym dolar australijski silnie osłabił się w stosunku do najważniejszych walut.
Szukanie pretekstów

Szukanie pretekstów

2010-10-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Rozczarowanie po wynikach weekendowego spotkania G-20 zostało przez niektórych sprytnie wykorzystane do zakupu dolarów. Strategia ta dała w przypadku pary EUR/USD już 300 pipsów od poniedziałkowego poranka (1,4080).
Czy RPP podniesie stopy?

Czy RPP podniesie stopy?

2010-10-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Notowania złotego względem euro pozostawały wczoraj stosunkowo stabilne. Kurs EUR/PLN konsolidował się w wąskim zakresie 3,9250-3,9400. Dzisiaj w godzinach porannych podjął on próbę wyjścia górą z tego przedziału. Nawet jeśli próba ta się powiedzie, w najbliższych godzinach nie powinniśmy obserwować silniejszych zmian, ...
Rynek czeka na decyzję RPP

Rynek czeka na decyzję RPP

2010-10-27 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Wtorkowa sesja na parkietach europejskich upłynęła pod znakiem niewielkich spadków. W trakcie notowań działo się niezbyt wiele, a ilość informacji, która napłynęła na rynek była naprawdę niewielka. Warto odnotować lepsze od oczekiwań dane dotyczące wzrostu PKB w III kwartale w Wielkiej Brytanii, który wyniósł 2,8% r/r.
Dane makro z USA pomagają dolarowi

Dane makro z USA pomagają dolarowi

2010-10-27 Raport poranny FMCM
Ponownie przy niższych poziomach: Po nieudanym powrocie ponad poziom 1,40, główna para walutowa zawróciła na niższe poziomy. Sprzyjały temu opublikowane wczoraj po południu dane z USA, ponieważ okazało się, że zaufanie konsumentów wzrosło wyraźnie mocniej niż oczekiwano.
RPP pójdzie w ślady Riksbanku?

RPP pójdzie w ślady Riksbanku?

2010-10-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kilka względnie dobrych wiadomości to zbyt mało aby pchnąć wyraźniej do góry wykupione rynki akcji. Niewykluczone, że losy ewentualnej korekty rozstrzygać się będą przez cały tydzień. Na rynku walutowym warto zwrócić uwagę na wyraźne odbicie funta po danych i decyzji S&P oraz przecenę dolara australijskiego po danych o inflacji.
Umocnienie funta po dobrych danych z brytyjskiej gospodarki

Umocnienie funta po dobrych danych z brytyjskiej gospodarki

2010-10-26 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Złoty w ostatnich godzinach dość silnie stracił na wartości względem funta brytyjskiego. Kurs GBP/PLN wzrósł do 4,4900, podczas, gdy jeszcze na początku dzisiejszych notowań kształtował się on w pobliżu 4,4200. Funt zyskiwał na wartości również względem innych walut.
Spore zaskoczenie danymi o zaufaniu konsumentów w USA

Spore zaskoczenie danymi o zaufaniu konsumentów w USA

2010-10-26 Raport popołudniowy FMCM
Kolejna próba wyłamania się dołem na EUR/USD: Pierwsza połowa dzisiejszego dnia charakteryzowała się stosunkowo niewielką zmiennością, ponieważ brakowało istotnych publikacji makro, które mogłyby wpłynąć na zachowanie inwestorów. Kurs głównej pary utrzymywał się w okolicach poziomu 1,3950 i miał trudności z odsunięciem się na większą odległość w którąkolwiek ze stron.
Stopy procentowe w Szwecji kolejny raz w górę

Stopy procentowe w Szwecji kolejny raz w górę

2010-10-26 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Dane z rynku nieruchomości znajdowały się w centrum uwagi inwestorów w dniu wczorajszym. Liczba domów sprzedanych na rynku wtórnym we wrześniu okazała się o 10% wyższa niż w sierpniu i było to znacznie powyżej oczekiwań analityków, którzy prognozowali wzrost o 4% m/m.
Inwestorzy pozostają ostrożni

Inwestorzy pozostają ostrożni

2010-10-26 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Pierwszą sesję nowego tygodnia giełdy na Wall Street zakończyły na intraday-owych minimach, jednak poziomy te pozwoliły na odnotowanie dodatniego wyniku. W efekcie pomimo przewagi strony podażowej pod koniec notowań indeks Dow Jones zdołał wzrosnąć o 0,28 proc., S&P 500 o 0,21 proc., a technologiczny Nasdaq zyskał 0,46 proc.
Dolar wciąż pod presją deprecjacyjną

Dolar wciąż pod presją deprecjacyjną

2010-10-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Złoty rozpoczął dzisiejszą sesję od lekkiego odreagowania wczorajszego umocnienia względem euro, a notowania EUR/PLN zwyżkowały powyżej 3,9300. Kurs znajduje się w połowie kanału spadkowego, którego dolne ograniczenie kształtuje się obecnie w pobliżu poziomu 3,8800 – chwilowo silniejszą zniżkę ...