Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Kłopoty Irlandii kierowały nastojami inwestorów

Kłopoty Irlandii kierowały nastojami inwestorów

2010-11-19 Raport tygodniowy FMCM
Banki w Irlandii dostaną pomoc: Dominującym tematem na rynku walutowym w tym tygodniu zdecydowanie była kwestia problemów gospodarczych w Irlandii. Nastroje pogarszały się szczególnie przez obawy inwestorów o kondycję sektora finansowego, ponieważ banki irlandzkie zaczęły mieć problemy z pozyskaniem finansowania na rynku.
Spadają szanse na listopadową podwyżkę stóp

Spadają szanse na listopadową podwyżkę stóp

2010-11-19 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Na początku tygodnia Andrzej Bratkowski z Rady Polityki Pieniężnej nieoczekiwanie przyznał, że nie należy spieszyć się z podwyżką stóp procentowych, a jednym z kluczowych determinantów tej decyzji będzie zachowanie się złotego.

Nadal sporo chmur

Nadal sporo chmur

2010-11-19 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
To co początkowo zapowiadało się na drugi tydzień wyraźnej przeceny złotego zakończyło się brakiem istotnej zmiany względem dolara, niewielkim umocnieniem wobec euro i całkiem pokaźnym umocnieniem wobec franka. Pomimo udanej drugiej połowy tygodnia, nad złotym cały czas wisi widmo przeceny.
Kontynuacja odbicia na rynkach

Kontynuacja odbicia na rynkach

2010-11-19 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W dniu wczorajszym obserwowaliśmy silne odreagowanie ostatnich spadków na giełdach akcji oraz na parze EURUSD. Szczególnie intensywny wzrost widoczny był po publikacji indeksu FED z Philadelphii. Był on zdecydowanie powyżej prognoz (22.5, względem prognozy 5.1).
Determinacja szefa FED osłabia dolara

Determinacja szefa FED osłabia dolara

2010-11-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wprawdzie wystąpienie Bena Bernanke na konferencji organizowanej przez Europejski Bank Centralny, zostało zapowiedziane na godz. 11:15 naszego czasu, to jego główne treści zostały upublicznione już w nocy. Tak jak można się było tego spodziewać szef FED z dużą determinacją broni słuszności działań podjętych 3 listopada, czyli mega-programu QE2 o wartości 600 mld USD, ...
Dzisiaj dane z Polski o produkcji

Dzisiaj dane z Polski o produkcji

2010-11-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Czwartkowa sesja była dość udana dla złotego. Kurs USD/PLN zdecydowanie przebił istotne wsparcie na poziomie 2,9000 i zszedł pod 2,8800, a dzisiaj zdołał dotrzeć do 2,8700. Para EUR/PLN odnotowała swoje minimum w pobliżu 3,9250.
Utrzymanie lepszych nastrojów na rynku

Utrzymanie lepszych nastrojów na rynku

2010-11-19 Raport poranny FMCM
Pieniądze popłyną do Irlandii: Kontynuację wzrostów na głównej parze walutowej zawdzięczamy kolejnym informacjom z Irlandii. Wczoraj rząd Irlandii zgodził się na przyjęcie pomocy finansowej z MFW, dzięki czemu obawy o znaczne pogorszenie sytuacji tamtejszych banków wyraźnie zmalały.
Bernanke naciska na Chiny

Bernanke naciska na Chiny

2010-11-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Oczekiwania na rozwiązanie irlandzkich problemów, konferencja ECB oraz mieszane dane z USA – niższa inflacja, ale nadzwyczaj silny wzrost indeksu z Filadelfii – te wątki dominują na rynku pod koniec tygodnia. Towarzyszy im wzrost cen akcji i korekcyjne umocnienie euro.
Byczy impuls

Byczy impuls

2010-11-19 Komentarz poranny DM IDMSA
Kolejna sesja za Oceanem może okazać się ‘punktem zwrotnym’ podczas tej korekty. Od samego początku notowań dominował optymizm, na którego części składowe największy wpływ miały prawdopodobnie doniesienia o pomocy finansowej dla Irlandii oraz wyraźnie wyższy od oczekiwań odczyt Indeksu Fed z Filadelfii (22,5 pkt vs 5 pkt).
Zaskakujący odczyt indeksu Philly FED

Zaskakujący odczyt indeksu Philly FED

2010-11-18 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Czwartek przyniósł nieco lepsze odczyty danych makro z USA. Cotygodniowe bezrobocie wprawdzie nieznacznie wzrosło, ale do 439 tys. (oczekiwano 440 tys.), a średnia 4-tygodniowa po raz kolei spadła – tym razem do 443 tys.
Dane z Polski bez wpływu na złotego

Dane z Polski bez wpływu na złotego

2010-11-18 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W ostatnich godzinach na rynkach, podobnie jak w trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej utrzymywały się dość dobre nastroje inwestycyjne. Większość światowych indeksów giełdowych notowała solidne wzrosty (krajowy parkiet był niestety negatywnym wyjątkiem), oddech łapał również rynek surowców. Złoty po porannym umocnieniu wszedł w fazę konsolidacji.
Rynek doczekał się odbicia

Rynek doczekał się odbicia

2010-11-18 Raport popołudniowy FMCM
Korekcyjne wzrosty eurodolara: Po ostatnim nerwowym okresie rynki mogą wreszcie trochę odetchnąć. Kurs głównej pary walutowej już drugi dzień z rzędu rośnie i pojawiła się szansa do dalszych wzrostów. Przyczyną tych pozytywnych zmian jest przede wszystkim przeświadczenie rynku, że Irlandia przyjmie pomoc, którą oferuje Europejski Bank Centralny wraz z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.
Uspokojenie nastrojów rynkowych

Uspokojenie nastrojów rynkowych

2010-11-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczorajszy dzień przyniósł uspokojenie nastrojów rynkowych i zatrzymanie przeceny związanej z ucieczką inwestorów od ryzyka. Zgoda Irlandii na współpracę z Unią Europejską oraz Międzynarodowym Funduszem Walutowym w celu wsparcia znajdującego się w ciężkim stanie irlandzkiego sektora bankowego chwilowo opanowała niepewność związaną z kryzysem zadłużenia Zielonej Wyspy.
Irlandia powoli daje się przekonać

Irlandia powoli daje się przekonać

2010-11-18 Raport poranny FMCM
Nieśmiałe zakupy byków: Wczorajsza sesja europejska nie zapowiadała żadnej zmiany w aktualnej sytuacji na rynku walutowym. Jednak wieczorem nareszcie nieco lepsze informacje napłynęły z Irlandii, gdzie minister finansów powiedział, że irlandzkie banki są gotowe skorzystać z funduszu stabilizacji Strefy Euro o ile nie będą w stanie same poradzić sobie z problemem zadłużenia.
Indeksy w USA zmęczone spadkami

Indeksy w USA zmęczone spadkami

2010-11-18 Komentarz poranny DM IDMSA
Notoryczne osuwanie się amerykańskich indeksów zacumowało wreszcie do bezpiecznej przystani. Mimo gorszych od oczekiwań danych z rynku nieruchomości, S&P500 oraz Nasdaq zakończyły sesję na zielono, a Dow Jones tylko minimalnie stracił. Inwestorzy energicznie wyciągnęli indeksy przez ostatnie pół godziny handlu.
Słabe dane z USA

Słabe dane z USA

2010-11-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Publikowane w tym tygodniu dane z amerykańskiej gospodarki są zaskakująco słabe. Brak wyraźniejszej reakcji rynku na te publikacje spowodowany jest skoncentrowaniem się uwagi rynków na Europie i Irlandii w szczególności. Dane mogą postawić jednak ostatnie wzrosty rentowności amerykańskich obligacji i umocnienie dolara pod znakiem zapytania.
Korekta się zaczęła

Korekta się zaczęła

2010-11-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Słabsze dane z USA (wzrost inflacji bazowej CPI o 0,6 proc. r/r w październiku i brak zmiany w relacji do września b.r.) sprawiły, że pojawiło się więcej powodów do ponownej sprzedaży dolarów – obawy o ryzyko deflacji, co uzasadniałoby ostatnie działania FED w postaci programu wykupu obligacji (QE2).
Znowu słabe dane z rynku nieruchomości w USA

Znowu słabe dane z rynku nieruchomości w USA

2010-11-17 Raport popołudniowy FMCM
Gorsze dane pomogły w odbiciu EUR/USD: Większość dzisiejszej sesji była poddana tym samym nastrojom, które panują na rynku walutowym już od kilku dni. Wspólna waluta wciąż słabła, a kurs znalazł się pod poziomem 1,35. Brakowało impulsów zewnętrznych do poprawy tej sytuacji, dlatego nic nie powstrzymywało niedźwiedzi.
Rynki łapią oddech

Rynki łapią oddech

2010-11-17 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W ostatnich godzinach rynki łapały chwilę oddechu po wczorajszych dość dużych zmianach. Kurs EUR/USD konsolidował się wokół poziomu 1,3500. Większych zmian nie obserwowaliśmy również na światowych giełdach i w notowaniach złotego.
Umocnienie dolara

Umocnienie dolara

2010-11-17 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W dniu wczorajszym obserwowaliśmy kontynuację umacnienia dolara względem euro. Minimum zostało ustanowione na poziomie 1,3446. Do umocnienia dolara przyczyniła się również intensywna fala spadkowa na giełdach akcji.