Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Pakiet dla Portugalii wspiera euro

Pakiet dla Portugalii wspiera euro

2011-05-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD w godzinach porannych dzisiejszej sesji testował poziom 1,4190. Dziś w ramach Ecofinu (czyli już w ramach całej UE) prowadzone będą dalsze rozmowy mające na celu uzgodnienia w sprawie pomocy dla Grecji. Nie spodziewamy się jednak na dzisiejszym spotkaniu żadnych szczegółowych rozwiązań w tym zakresie.
Jest pomoc dla Portugalii, Amerykanie na limicie

Jest pomoc dla Portugalii, Amerykanie na limicie

2011-05-17 Raport poranny FMCM
Ambitny, lecz realistyczny, taki w ocenie unijnego komisarza ds. gospodarczych Oli Rehna jest plan ratowania Portugalii. Obietnica jego realizacji przez władze z Lizbony pozwoliły na uzyskanie wczoraj zgody ministrów finansów Strefy Euro na przyznanie 78 mld euro pakietu pomocowego.

Sprzedający rozdają karty na Wall Street

Sprzedający rozdają karty na Wall Street

2011-05-17 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Na poniedziałkowej sesji główne amerykańskie indeksy zniżkowały. Średnia giełdowa Dowa spadła o 0,4 proc. do poziomu 12548 punktów, a indeks S&P 500 stracił 0,6 proc. i finiszował na poziomie 1329 punktów. Wyciek notatki ze spółki Hewlett & Packard, w której mowa o kolejnym trudnym kwartale zaszkodził wyraźnie spółkom z branży technologicznej.
Eurogrupa zgodziła się pomóc Portugalii, ale…

Eurogrupa zgodziła się pomóc Portugalii, ale…

2011-05-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Jak to zwykle bywa, diabeł tkwi w szczegółach. Wczorajsze posiedzenie Eurogrupy teoretycznie było zgodne z tym, czego rynek się wcześniej spodziewał. Ministrowie finansów państw strefy euro uzgodnili pożyczkę dla Portugalii w kwocie 78 mld EUR, która będzie oprocentowana na poziomie 5,5-6,0 proc., ...
Eurodolar odrabia straty

Eurodolar odrabia straty

2011-05-16 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Poniedziałkowa sesja europejska przebiegała w cieniu spotkania ministrów finansów Eurolandu. Na posiedzeniu ECOFIN jednym z kluczowych tematów jest kryzys zadłużenia peryferyjnych strefy euro. Szczególnie paląca jest kwestia zwiększenia pomocy dla Grecji. Innym z ważkich tematów jest poszukiwanie politycznej zgody na to by Mario Draghi, obecny prezes banku centralnego Włoch, ...
Złoty koryguje w ślad za EUR/USD

Złoty koryguje w ślad za EUR/USD

2011-05-16 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Skandal wokół szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, pomimo początkowych obaw o jego gospodarcze reperkusje (strach przed opóźnieniem decyzji ws. pomocy dla Portugalii i Grecji), nie tylko istotnie nie zwiększył awersji do ryzyka, ale mógł nawet zostać odebrany jako popytowy impuls.
Gorsze dane zza oceanu

Gorsze dane zza oceanu

2011-05-16 Raport popołudniowy FMCM
Dolar słabnie przez gorsze dane: Pierwsza część poniedziałkowych notowań eurodolara pomimo skandalu związanego z aresztowaniem szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego przebiegła spokojnie. Wspólna waluta obrabiała powoli straty z piątkowej przeceny docierając w okolice oporu na 1,4155.
Merkel przeciwko restrukturyzacji długu Grecji, euro w górę

Merkel przeciwko restrukturyzacji długu Grecji, euro w górę

2011-05-16 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj po południu kanclerz Niemiec Angela Merkel przyznała, iż jakiekolwiek rozmowy nt. restrukturyzacji greckiego długu przed rokiem 2013 miałyby dość negatywny wpływ na zaufanie inwestorów do strefy euro.
Kiepskie nastroje inwestorów przed danymi o inflacji w strefie euro

Kiepskie nastroje inwestorów przed danymi o inflacji w strefie euro

2011-05-16 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Europejskie akcje zaczną w poniedziałek niżej, ponieważ nastroje inwestorów na giełdach azjatyckich pogorszyły się w związku z obawami o sytuację greckiego długu, a także w związku z podwyższeniem pułapu zadłużenia przez Stany Zjednoczone – i to pomimo dobrych marcowych danych o zamówieniach maszyn z Japonii.
Złoty próbuje odrabiać straty

Złoty próbuje odrabiać straty

2011-05-16 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty w poniedziałek próbuje odrabiać straty z ostatniego piątku, gdy na fali ucieczki od ryzyka stracił prawie 5 gr do dolara i 3 gr do euro, pomimo opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny danych o wyższej od prognoz kwietniowej inflacji konsumenckiej (4,5% R/R wobec prognozowanych 4,4% R/R), ...
Korekta na rynkach światowych trwa

Korekta na rynkach światowych trwa

2011-05-16 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Globalny wzrost awersji do ryzyka pod koniec minionego tygodnia przyczynił się do rozszerzenie korekty na rynku surowców, towarów i rynkach akcji. Publikacja lepszych danych na temat PKB Niemiec i strefy euro w I kwartale, a także wstępny lepszy odczyt indeksu nastroju Uniwersytetu Michigan, nie przełożyły się na wzrost optymizmu wśród inwestorów.
Szef MFW aresztowany, ale rynki za bardzo nie panikują

Szef MFW aresztowany, ale rynki za bardzo nie panikują

2011-05-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W piątek wieczorem na rynkach mieliśmy dość wyraźną przecenę – traciło euro, zyskiwał dolar. Wyraźnie słabł także złoty i traciła Wall Street. Można wskazać jej kilka powodów – pierwszy to informacje, iż parlament Finlandii zgodził się na udzielenie pożyczki Portugalii, ale pod dwoma warunkami.
Nerwowo po aresztowaniu szefa MFW i komentarzach Obamy

Nerwowo po aresztowaniu szefa MFW i komentarzach Obamy

2011-05-16 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Otwarcie nowego tygodnia handlu na globalnych rynkach akcji upłynęło w nienajlepszej atmosferze. W poniedziałek w regionie Azji i Pacyfiku ceny walorów spółek spadły średnio o 1,3-1,4% (indeks MSCI AC Asia Pacific), a na minusie rozpoczął się również handel na Starym Kontynencie.
S&P 500 w kluczowym punkcie

S&P 500 w kluczowym punkcie

2011-05-16 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Huśtawka nastrojów – chyba tak najtrafniej można podsumować ubiegły tydzień na Wall Street. Główne indeksy trzy razy wrastały, dwa razy zniżkowały i kończyły zeszłotygodniowe notowania minimalnie poniżej poziomu, na którym finiszowały w poprzedni piątek. Indeks S&P 500 znalazł się w kluczowym punkcie – spadek poniżej strefy wsparcia, która jest obecnie testowana, ...
Szczyt Eurogrupy w centrum uwagi

Szczyt Eurogrupy w centrum uwagi

2011-05-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dzisiejsze spotkanie ministrów finansów strefy euro uważnie jest obserwowane przez rynki finansowe, gdyż podjęte na nim ustalenia mogą być kluczowe dla dalszego rozwoju sytuacji, szczególnie w kontekście ostatniej przeceny unijnej waluty. Przede wszystkim ministrowie najprawdopodobniej zadecydują o przyznaniu pożyczki dla Portugalii w wysokości 78 mld euro w ciągu trzech lat.
Wzrost awersji do ryzyka

Wzrost awersji do ryzyka

2011-05-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Uwagę rynków finansowych przyciągnie zapewne dzisiejsze spotkanie ministrów finansów strefy euro. Rynki mają nadzieję na dalsze ustalenia w sprawie pakietu pomocowego dla Portugalii i Grecji. Jednak aresztowanie szefa MFW powoduje, iż po dzisiejszym spotkaniu ministrów finansów raczej trudno oczekiwać ogłoszenia nowego pakietu pomocowego dla Grecji.
Skandal w MFW zaszkodzi rynkom

Skandal w MFW zaszkodzi rynkom

2011-05-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Skandal z udziałem szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) oraz zaplanowane na dziś spotkanie ministrów finansów Strefy Euro (Eurogrupy) poświęcone m.in. sytuacji w Grecji i Portugalii, powinny zdominować nastroje na rynkach finansowych. Nastroje, które i tak nie były najlepsze z uwagi na piątkową przecenę na Wall Street i dzisiejsze spadki na główny azjatyckich parkietach.
Szczyt ministrów finansów Eurogrupy

Szczyt ministrów finansów Eurogrupy

2011-05-16 Raport poranny FMCM
Czy to już grecka tragedia? Sytuacja w kraju z południa Półwyspu Bałkańskiego nie napawa optymizmem w ostatnim czasie. Coraz większa cześć inwestorów widzi za to w niej elementy charakterystyczne dla stworzonej w starożytnej greckiej tragedii.
Powrót wątpliwości

Powrót wątpliwości

2011-05-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zeszłotygodniowe notowania na globalnych rynkach akcji zostały w prosty sposób zdominowane przez stosunek do ryzyka. Spadek eurodolara o 1,7 procent i więcej niż skromny wzrost indeksu CRB, w dużej mierze zbudowany na odbiciu na rynku ropy, połączony z dynamicznym wzrostem cen amerykańskich obligacji dały mieszankę, która zmuszała do sprzedawania akcji.
RPP kontra rynki globalne

RPP kontra rynki globalne

2011-05-13 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wydarzeniem drugiego tygodnia maja na rodzimym rynku walutowym, była nieoczekiwana podwyżka stóp procentowych o 25 punktów bazowych przez Radę Polityki Pieniężnej. To już trzecia podwyżka w tym roku. Po tej decyzji stopa referencyjna wzrosła do 4,25%.