Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

EUR/PLN poniżej 4,00

EUR/PLN poniżej 4,00

2011-03-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowa sesja na rynkach amerykańskich przyniosła przecenę euro w relacji do dolara. Kurs głównej pary walutowej spadł do poziomu 1,4060. Dzisiejsze notowania na rynkach azjatyckich przyniosły dalsze umocnienie dolara, które zepchnęło kurs EUR/USD do poziomu 1,4020.
Libia i Japonia już nie straszą inwestorów

Libia i Japonia już nie straszą inwestorów

2011-03-28 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Końcówka poprzedniego tygodnia przyniosła umocnienie amerykańskiego dolara. W związku z poprawą nastrojów na globalnych rynkach finansowych, dolar zyskał istotnie w stosunku do japońskiego jena i szwajcarskiego franka. W piątek wyraźnie umocnił się także wobec euro. W ślad za ustaleniami na szczycie przywódców Unii Europejskiej, inwestorzy sprzedawali bowiem wspólną europejską walutę.

Historyczny rekord wypłat z funduszy akcyjnych

Historyczny rekord wypłat z funduszy akcyjnych

2011-03-28 Raport Home Broker
Trudno do nowego tygodnia giełdowego przystępować w innym nastroju, jak optymistycznym, po tym, jak w piątek warszawski parkiet ustanowił tegoroczne maksimum i wyszedł na nowe szczyty tendencji zwyżkowej, jaka utrzymuje się od lutego 2009 r. WIG sięgnął 48,6 tys. pkt. Trudno jednocześnie to zdarzenie traktować jako przełomowe dla postrzegania perspektyw rynku.
Eurozłoty zbliżył się do poziomu 4,0

Eurozłoty zbliżył się do poziomu 4,0

2011-03-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Na koniec ubiegłego tygodnia eurozłoty po raz pierwszy od dwóch tygodni zbliżył się do poziomu 4,0. Uspokojenie nastrojów na rynkach finansowych na powrót zwiększyły zainteresowanie polską walutą po ostatnim osłabieniu.
Eurodolar czuły na głosy zza oceanu

Eurodolar czuły na głosy zza oceanu

2011-03-28 Raport poranny FMCM
Wystąpienia coraz ważniejsze: Wystąpienia szefów banków centralnych nabierają w ostatnim czasie coraz większego znaczenia. Przykładem tego może być piątkowa wypowiedź szefa oddziału FED z Filadelfii Charlesa Plossera. Jej jastrzębi ton wpłynął na umocnienie się amerykańskiej waluty i sprowadził kurs głównej pary walutowej do poziomu 1,4065.
Dane znów w centrum uwagi

Dane znów w centrum uwagi

2011-03-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Tematy, które w ostatnich tygodniach zaprzątały uwagę inwestorów miały niewiele wspólnego z przebiegiem normalnych procesów gospodarczych. Choć wątki te nie straciły całkowicie na swoim znaczeniu, w nadchodzącym tygodniu powinny one ustąpić miejsca tradycyjnemu kalendarzowi makroekonomicznemu, szczególnie, że dane mogą mieć wpływ na oczekiwania wobec polityki Fed.
Udany tydzień złotego

Udany tydzień złotego

2011-03-25 Komentarz tygodniowy do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty zamyka tydzień umocnieniem w relacji do głównych walut. U źródeł tego procesu leżała przede wszystkim poprawa nastrojów na rynkach globalnych, jaka nastąpiła w reakcji na wygaszenie obaw o sytuację Japonii po trzęsieniu ziemi, tsunami i awarii w elektrowni atomowej Fukushima.
Tydzień pod znakiem spadku kursu EUR/PLN

Tydzień pod znakiem spadku kursu EUR/PLN

2011-03-25 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W kończącym się tygodniu notowania eurodolara charakteryzowała podwyższona zmienność, na co wpływ miały m.in. informacje napływające ze świata. W pierwszej części tygodnia notowania głównej pary walutowej kontynuowały zeszłotygodniową zwyżkę.
Spadki eurodolara, umocnienie złotego

Spadki eurodolara, umocnienie złotego

2011-03-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Eurodolar dotarł wczoraj do poziomu 1,4200. Nie zdołał jednak na dłużej zagościć powyżej tej bariery i na sesji azjatyckiej stopniowo zniżkował. Około południa kurs spadł do poziomu 1,4110, a pod koniec sesji europejskiej kształtował się na poziomie 1,4140. Dolar umacniał się także w stosunku do funta szterlinga.
Złoty urósł w siłę

Złoty urósł w siłę

2011-03-25 Raport popołudniowy FMCM
Rynki optymistycznie zaczęły nowy tydzień: Początek tygodnia w wykonaniu głównej pary walutowej można ocenić jako spokojny. Weekendowe informacje o rozpoczęciu działań koalicji międzynarodowej przeciwko wojskom Muammara Kaddafiego zostały przyjęte z zadowoleniem, a rynki zachowały zimną krew.
Po rozwodzie może być trudniej o kredyt hipoteczny

Po rozwodzie może być trudniej o kredyt hipoteczny

2011-03-25 Raport Home Broker
Nawet w 8 bankach niedługo po podpisaniu intercyzy lub orzeczeniu o rozwodzie trudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny. Banki bronią się w ten sposób przed fikcyjnie powstałą rozdzielnością majątkową. Nie zawsze chroni ona przed długami byłych współmałżonków.
Portugalia w tarapatach, euro się umacnia

Portugalia w tarapatach, euro się umacnia

2011-03-25 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Dużo pracy w ostatnim czasie wykonały agencje ratingowe. Zaowocowało to kolejnymi obniżkami wiarygodności kredytowej. Wczoraj Fitch obciął rating Portugalii, w nocy to samo uczynił Standard&Poors. Moody's z kolei obniżył ocenę dla 30 hiszpańskich banków.
Euro pozostaje silne

Euro pozostaje silne

2011-03-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Czwartkowe popołudnie przyniosło dynamiczny wzrost kursu eurodolara do poziomu 1,4219. Po tym ruchu notowania głównej pary walutowej powróciły w okolice 1,4180 i oscylowały wokół tej wartości również w trakcie sesji azjatyckiej.
Wzrosty na sesji azjatyckiej, spokojne otwarcie w Europie

Wzrosty na sesji azjatyckiej, spokojne otwarcie w Europie

2011-03-25 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Australijski indeks blue chipów zanotował w tym tygodniu serię aż pięciu wzrostowych sesji, podczas której zyskał łącznie 2,5 proc. W drugiej części tygodnia wzrosty napędzały rosnące ceny metali przemysłowych, a indeks windowały notowania spółek surowcowych.
Oczekiwania inflacyjne umacniają Euro

Oczekiwania inflacyjne umacniają Euro

2011-03-25 Raport Home Broker
Mamy pierwszą oznakę, że przyspieszanie ożywienia gospodarczego w strefie euro napotyka trudności. Wstępny odczyt wskaźników wyprzedzających koniunktury za marzec przyniósł nieznaczny regres. PMI dla sektora usług oraz przemysłu obniżył się z 58,2 pkt w lutym do 57,5 pkt.
Agencje tną ratingi dla Portugalii

Agencje tną ratingi dla Portugalii

2011-03-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W nocy agencja Standard&Poor’s obniżyła długoterminowy rating Portugalii do „BBB” z „A minus”. W ujęciu krótkoterminowym pozostała ocena „A2”, chociaż analitycy S&P nie wykluczyli obniżki o jeszcze jeden poziom w dół w sytuacji, kiedy oficjalnie zostaną opublikowane szczegóły działania Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego (unijne źródła mówią tutaj o końcu czerwca).
Siódma wzrostowa sesja?

Siódma wzrostowa sesja?

2011-03-25 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
W czwartek notowania akcji na globalnych rynkach, mierzone zachowaniem indeksu MSCI AC World, wzrosły szóstą sesję z rzędu, tym razem o 0,95%, co było najdłuższą serią ich zwyżek od września. Pierwsza część piątkowego handlu jak na razie pokazuje, że dzisiejszy dzień może być siódmym z kolei, podczas którego ceny walorów spółek na świecie pójdą do góry.
Obniżka ratingu niestraszna bykom

Obniżka ratingu niestraszna bykom

2011-03-25 Raport poranny FMCM
Eurodolara nadal wysoko: Po wczorajszym dynamicznym powrocie eurodolara w okolice poziomu 1,42 dziś na otwarciu sesji europejskiej możemy obserwować niewielką zmienność. Bykom zabrakło wczoraj sił na skuteczne przebicie tego istotnego oporu, ale patrząc w kontekście niekorzystnych zazwyczaj dla wspólnej waluty doniesień to osiągnięty wynik i tak jest imponujący.
Rynek już zapomniał o trzęsieniu

Rynek już zapomniał o trzęsieniu

2011-03-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W komentarzach z ubiegłego piątku i ostatniego poniedziałku pisaliśmy, iż jest spora szansa, aby był to tydzień odreagowania – zarówno na rynkach akcji, jak i w notowaniach złotego. Brak nowych „szoków” sprawił, iż inwestorzy wykorzystali niższe ceny do zakupów.
Złoty podążył śladem euro

Złoty podążył śladem euro

2011-03-24 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wczorajsza dymisja premiera Portugali Jose Socratesa, po tym jak tamtejszy parlament odrzucił plan dodatkowych cięć wydatków, zapoczątkował proces, którego finałem będzie udzielenie Portugalii pomocy finansowej przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Unię Europejską. Spekuluje się, że będzie ona zawierać się w przedziale 50-100 mld EUR. Przy czym nieoficjalnie mówi się o 80 mld EUR.