Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Słabsze dane ADP wyzwoliły kolejną falę wyprzedaży dolara
2011-05-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutSłabsze dane ADP wyzwoliły kolejną falę wyprzedaży dolara, ale słabiutki ISM może to zmienić
Widać, że rynkowi wystarczy obecnie niewiele – odczyt ADP tylko o 20 tys. różnił się od wcześniejszych prognoz. O godz. 14:15 firma ta podała, że szacuje w kwietniu przyrost liczby nowych etatów w gospodarce na 179 tys.. wobec 198 tys. szacowanych przez rynek i 207 tys. odnotowanych w marcu.
Widać, że rynkowi wystarczy obecnie niewiele – odczyt ADP tylko o 20 tys. różnił się od wcześniejszych prognoz. O godz. 14:15 firma ta podała, że szacuje w kwietniu przyrost liczby nowych etatów w gospodarce na 179 tys.. wobec 198 tys. szacowanych przez rynek i 207 tys. odnotowanych w marcu.
Kwiecień 2011 na rynku walutowym – dolar na równi pochyłej
2011-05-04 Komentarz walutowy X-Trade BrokersKwietniowe posiedzenie Fed miało być dla rynku w pewien sposób rozstrzygające. Nie dlatego, że miała po nim miejsce pierwsza w historii konferencja prasowa dotycząca decyzji Komitetu, ale dlatego, że Fed musiał ustosunkować się do dobiegającego końca programu interwencji na rynku obligacji.
Realizacja zysków na Wall Street
2011-05-04 Komentarz giełdowy TMS BrokersOd początku obecnego tygodnia na amerykańskich giełdach przeważa umiarkowana realizacja zysków. Wtorkową sesję indeks Dow Jones Industrial Average zakończył bez zmian na poziomie 12807,51. Z kolei indeks S&P 500 spadł o 0,34 proc., natomiast technologiczny Nasdaq stracił 0,78 proc.
Raport ADP w centrum uwagi
2011-05-04 Codzienny Puls Rynku IDMSAWtorkowa sesja na rynkach finansowych przyniosła zdecydowane schłodzenie nastrojów. Na giełdach wyraźnie dominowały spadki. Na skutek wzrostu awersji do ryzyka umocnił się USD, taniały surowce i towary. Na rynku walutowym obserwowaliśmy silny ruch na funcie. GBP silnie tracił na wartości za sprawą publikacji słabych danych na temat indeksu PMI dla przemysłu.
45 miesięcy spadków na rynku budowlanym w USA
2011-05-04 Raport Home BrokerDziś czeka nas kolejna porcja ważnych danych gospodarczych obrazujących koniunkturę w kwietniu. Po tym, jak wskaźniki wyprzedzające koniunktury w przemyśle dalej wyhamowywały w większości krajów (choć trzeba przyznać, że w bardzo umiarkowanym tempie), dowiemy się, jak wyglądała sytuacja na amerykańskim rynku pracy, jak również w części usługowej gospodarek.
W oczekiwaniu na EBC
2011-05-04 Raport poranny FMCMEurodolar w trendzie bocznym: Po wczorajszym dotarciu pod koniec sesji europejskiej w okolice wartości 1,49, kurs eurodolara zaczął spadać. Dobre dane z amerykańskiej gospodarki pozwoliły inwestorom na częściową realizację zysków co spowodowało, że notowania pary EUR/USD dotarły do poziomu 1,4775.
78 mld euro pomocy dla Portugalii
2011-05-04 Poranny Szkic Walutowy AFSWe wtorek pełniący obowiązki premiera Portugalii Jose Socrates poinformował, że kraj uzgodnił warunki pomocy finansowej z Unią Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Po miesięcznym pobycie przedstawicieli Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i MFW ustalono, że Portugalia otrzyma 78 mld euro pomocy w ciągu następnych trzech lat.
Nieznaczne ochłodzenie nastrojów na rynkach
2011-05-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutMimo, że poniedziałkowy odczyt indeksu ISM dla przemysłu w USA nie był taki zły, to jednak nie zdołał on doprowadzić do dalszego osłabienia się dolara. Wraz z początkiem miesiąca inwestorzy przystąpili do realizacji zysków z ostatniego osłabienia tej waluty, pojawiły się też obawy związane z perspektywami zysków amerykańskich spółek, a także globalnym popytem na surowce.
Eurodolar wciąż w konsolidacji
2011-05-04 Komentarz poranny TMS BrokersOd drugiej połowy minionego tygodnia notowania eurodolara pozostają w konsolidacji w przedziale 1,4750-1,4900. Niewiele już dzieli kurs głównej pary walutowej od przetestowania istotnego psychologicznego oporu 1,5000.
Dane w centrum uwagi
2011-05-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersPoczątek tygodnia zdominowany został informacją o udanej akcji likwidacji Osamy Bin Ladena. Pierwsza optymistyczna reakcja rynków została wykorzystana do realizacji zysków. Na rynek walutowy wpływ miały doniesienia o negocjacjach ws. pakietu dla Portugalii, na rynku surowcowym tematem numer jeden jest gwałtowny spadek cen srebra.
Spokojny rynek
2011-05-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutTak jak można się było tego spodziewać optymizm, jaki pojawił się na rynkach po informacji o zlikwidowaniu przez amerykańskie siły specjalne, terrorysty numer jeden, był krótkotrwały. Zwyżka notowań dolara została w większości przypadków wykorzystana do sprzedaży tej waluty.
Czy imponujący wzrost euro będzie kontynuowany?
2011-05-02 Codzienny Puls Rynku IDMSAPierwsza majowa sesja na rynkach finansowych powinna przebiegać dość stabilnie. Ze względu na dzisiejsze Święto Bankowe zabraknie dużego gracza jakim jest Wielka Brytania. Większość krajowych inwestorów będzie wyłączona z handlu z powodu wydłużonego weekendu.
DAX kontynuuje rajd na północ
2011-05-02 Komentarz poranny TMS BrokersIndeks DAX ma za sobą serię aż siedmiu wzrostowych sesji. W tym czasie zyskał blisko 7 proc., wyszedł an nowe szczyty i znajduje się obecnie najwyżej od stycznia 2008 roku. Od dołka z połowy marca niemiecki indeks blue chipów zyskał już ponad 15 proc. Na początku poniedziałkowej sesji po raz kolejny przeważali kupujący. Indeks rósł o 0,8 proc. do poziomu 7577 punktów.
Przed nami spokojna sesja europejska
2011-05-02 Komentarz poranny TMS BrokersDziś mamy kolejny dzień mniejszej aktywności na rynkach. Wpływ na to ma dzień wolny od pracy w Wielkiej Brytanii, Chinach i najważniejszych rynkach Europy Zachodniej. Początek sesji europejskiej przyniósł konsolidację eurodolara na poziomach z piątkowego zamknięcia. Otwarcie sesji na parze EUR/USD nastąpiło na poziomie 1,4823.
Śmierć bin Ladena stała się okazją do odreagowania dolara
2011-05-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutPodaną w niedzielę wieczorem przez amerykańskie władze informację o udanej akcji przeciwko czołowemu terroryście, Osamie bin Ladenowi, rynki finansowe przyjęły dość dobrze. W górę poszły giełdy, ale zyskał tez dolar, ale głównie na zasadzie realizowania zysków z ostatniego silnego osłabienia się amerykańskiej waluty.
Bin Laden nie żyje, rynki świętują
2011-05-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersPrzed nami bardzo interesujący tydzień. W strefie euro o stopach procentowych decydował będzie EBC, w USA poznamy najważniejsze dane makroekonomiczne. Te tematy zostały jednak przysłonięte informacją o śmierci Osamy Bin Ladena, która wywołała euforyczną reakcję rynków.
Seria słabszych danych z USA
2011-05-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutPo tym, jak FED zaprezentował dość „gołębi” przekaz, dolar dość wyraźnie stracił, a na rynku zaczęto się prześcigać w prognozach dotyczących możliwego dalszego spadku amerykańskiej waluty. Spróbujmy jednak znaleźć czynniki, które mogłyby wesprzeć odwrotny scenariusz.
Tydzień pod znakiem osłabienia dolara
2011-05-01 Komentarz tygodniowy TMS BrokersNa rynku eurodolara głównym wydarzeniem mijającego tygodnia była decyzja Fed i konferencja prasowa B. Bernanke. Pierwsza w historii konferencja szefa Fed po posiedzeniu FOMC. Widać więc, że amerykański bank centralny dąży do poprawy komunikacji z rynkiem i podąża drogą wytyczoną przez EBC. Oczekiwania przed posiedzeniem Fed istotnie wspierały zwyżkę kursu eurodolara.
Ministerstwo Finansów sprzedaje euro
2011-04-29 Komentarz popołudniowy TMS BrokersDzisiejsza sesja przyniosła wzrost notowań eurodolara w okolice wczorajszego szczytu, czyli poziomu 1,4880. Rano o godzinie 11:00 opublikowane zostały dane na temat inflacji konsumentów HICP w strefie euro. Wskaźnik ten wyniósł w kwietniu 2,8 proc. r/r, podczas gdy spodziewano się odczytu na poziomie 2,7 proc. r/r.
FED nadal obstaje przy swoim
2011-04-29 Raport tygodniowy FMCMW oczekiwaniu na FOMC: Wyłączenie w poniedziałek z powodu święta większości europejskich banków spowodowało, że tego dnia ruch na głównej parze walutowej był niewielki, a wartość kursu oscylowała wokół poziomu 1,46. Więcej zmian na rynku przyniósł dopiero następny dzień.