Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Lepszy sentyment powinien pomóc euro
2011-05-26 Komentarz poranny TMS BrokersDziś rano presja na wspólną walutę nieco osłabła, a EUR/USD wykonał ruch powyżej 1,41 w reakcji na komentarze szefa EFSF, który powiedział, że azjatyccy inwestorzy (głownie z Chin) mogą nabyć najnowszą emisję obligacji EFSF. Dziś mamy kolejny dzień dyskusji w sprawie „restrukturyzacji” greckiego zadłużenia.
Próba wyjścia z konsolidacji
2011-05-26 Raport poranny FMCMChiny wspierają wspólną walutę: Dzisiejsze poranne notowania główna para walutowa rozpoczyna na wyższym poziomie w okolicy 1,4170. W nocy ze środy na czwartek eurodolarowi udało się w końcu przebić przez poziom 1,41, pod którym konsolidował się od początku tygodnia.
Chiny zainteresowane europejskim długiem
2011-05-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersChiny są zainteresowane kupnem obligacji przeznaczonych na ratowanie Portugalii, poinformował Financial Times, cytując Klausa Reglinga, szefa Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej (EFSF). Doniesienia te wsparły, nadwątlone przez ostatnie obniżki ratingów i spekulacje nt. restrukturyzacji greckiego zadłużenia, zaufanie do krajów z grupy PIIGS.
Złoty słaby mimo lepszych danych GUS
2011-05-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutKolejny raz potwierdza się reguła, że lepsze dane z Polski mają znaczenie dla złotego tylko wtedy, kiedy na rynkach światowych mamy korzystny splot wydarzeń. Dzisiaj paradoksalnie zostały wykorzystane do wyjścia ze złotego, co sprawiło, że nasza waluta traciła bardziej, niż chociażby węgierski forint (inwestorzy mają większe zaufanie do populistycznych pomysłów premiera Orbana?).
Brakuje impulsów do dalszych zniżek eurodolara
2011-05-25 Komentarz popołudniowy TMS BrokersŚrodowa sesja na eurodolarze przebiegała pod znakiem umiarkowanej zmienności. Główna para walutowa na początku sesji kontynuowała obserwowane na sesji azjatyckiej tendencje spadkowe i zbliżyła się w okolice psychologicznych poziomów 1,4000. Kupujący bardzo szybko dali jednak o sobie znać i wywindowali kurs na dzienne maksima w okolice 1,4090.
Grecja nadal tematem numer jeden
2011-05-25 Raport popołudniowy FMCMCzłonkostwo Grecji w Strefie Euro zagrożone: Dzisiejsze notowania główna para walutowa rozpoczęła na znacznie niższym poziomie. Sytuacja ta była spowodowana wczorajszymi wieczornymi spekulacjami o możliwości przeprowadzenia w Grecji wcześniejszych wyborów parlamentarnych.
Złoty pod presją sprzedających, CHF/PLN powyżej 3,20 zł
2011-05-25 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersOdnotowany w kwietniu silny skok sprzedaży detalicznej w Polsce, nie zdołała zatrzymać deprecjacji złotego. Na fali nieco gorszych nastrojów na rynkach globalnych, źródłem których ponownie stały się problemy krajów peryferyjnych Strefy Euro, ...
Kryzys zadłużenia strefy euro znów na pierwszym planie
2011-05-25 Komentarz towarowy Saxo BankInwestorzy nadal ograniczają pozycje na towarach w związku z obawami o kondycję globalnego ożywienia gospodarczego, a także w kontekście umacniającego się dolara i kryzysu zadłużenia w strefie euro, którego bynajmniej nie uda się zamieść pod dywan.
Więcej dowodów na spowolnienie w Stanach?
2011-05-25 Komentarz ekonomiczny Saxo BankIndeks sektora produkcyjnego Fedu z Richmond dołączył wczoraj do indeksu prognoz gospodarczych Fedu z Filadelfii, również sugerując spowolnienie w Stanach – dziś natomiast mamy dane większego kalibru, czyli zamówienia dóbr trwałych. Wcześniej jednak poznamy skorygowane dane o brytyjskim PKB, choć w ich przypadku zmiany będą raczej niewielkie.
W oczekiwaniu na impuls
2011-05-25 Codzienny Puls Rynku IDMSAWczorajszy dzień przyniósł odreagowanie na rynkach bardziej ryzykownych aktywów. Spadek awersji do ryzyka przyniósł osłabienie waluty amerykańskiej i waluty japońskiej. Z kolei wzrost cen obserwowaliśmy na rynkach akcji i surowców, po tym jak Goldman Sachs przedstawił bardziej optymistyczne perspektywy dla surowców.
Kolejna spadkowa sesja na Wall Street
2011-05-25 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego NotusWe wtorek na najważniejszych parkietach europejskich miało miejsce odreagowanie po mocnych spadkach i główne indeksy wzrastały o mniej niż 1 proc. Po drugiej stronie Oceanu najważniejsze średnie giełdowe rozpoczęły notowania nad kreską, jednak wtorkową sesję kończyły na minusie.
Rynek akcji obawia się o: PKB i europejski kryzys zadłużenia
2011-05-25 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego NotusPomimo wczorajszego odbicia na rynku towarowym (indeks Reuters/Jefferies CRB wzrósł o 0,66%) będącego pokłosiem podwyższenia prognoz dla niego przez bank Goldman Sachs oraz zwiększenia zarówno przez tą instytucję, jak i przez bank Morgan Stanley ceny docelowej dla ropy Brent, wtorkowa sesja na globalnych rynkach akcyjnych zakończyła się jedynie 0,26% zwyżką indeksu MSCI AC World.
Podwyżki stóp procentowych w Szwajcarii coraz bardziej prawdopodobne
2011-05-25 Raport Home BrokerPierwsze dwa dni tego tygodnia potwierdziły słabość rynków giełdowych. Dotyczy to zarówno rynków wschodzących, jak dojrzałych. Po poniedziałkowej wyprzedaży wtorkowe notowania niewiele poprawiły obraz giełd.
Rynek spekuluje o przedterminowych wyborach w Grecji i Hiszpanii
2011-05-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutRynek spekuluje o przedterminowych wyborach w Grecji i Hiszpanii – euro znów tanieje
Wczoraj po południu zwracałem uwagę, że lepsze zachowanie się rynku nie świadczy o powrocie optymizmu, a wystarczą kolejne negatywne spekulacje wokół Grecji, aby euro znów ruszyło na południe.
Wczoraj po południu zwracałem uwagę, że lepsze zachowanie się rynku nie świadczy o powrocie optymizmu, a wystarczą kolejne negatywne spekulacje wokół Grecji, aby euro znów ruszyło na południe.
Coraz mniej opcji ratowania Grecji
2011-05-25 Poranny Szkic Walutowy AFSW środę notowania złotego w dużej mierze będą kształtowane przez nastroje na rynkach zewnętrznych, a w szczególności przez rozwój sytuacji wokół tematu numer jeden ostatnich dni –Grecji. Polska waluta może też, choć w mniejszym stopniu, reagować na publikacje danych o sprzedaży detalicznej i stopie bezrobocia za kwiecień.
Złoty traci przez gorsze nastroje
2011-05-25 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersŚrodowy poranek przynosi osłabienie złotego w relacji do głównych walut, które ma swe źródła w ponownym pogorszeniu nastrojów na rynkach globalnych, wywołanym nawrotem obaw o peryferia Strefy Euro.
Raport Goldman Sachs pomógł tylko na chwilę
2011-05-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersWe wtorek inwestorzy na chwilę zapomnieli o problemach krajów peryferyjnych Strefy Euro i skupili się na rynku surowcowym. Ich uwagę zwróciły raporty dotyczące tego rynku jakie opublikował Goldman Sachs i Morgan Stanley.
Eurodolar pomiędzy poziomami
2011-05-25 Raport poranny FMCMGłówna para znów w dół
Siła byków podczas wczorajszej sesji amerykańskiej nie wystarczyła do skutecznego przebicia się przez poziom 1,41. Nadal kiepskie nastroje na światowych rynkach wstrzymują inwestorów przed większymi ruchami, a napływające informacje niekorzystnie wpływają na perspektywę dalszego rozwoju.
Siła byków podczas wczorajszej sesji amerykańskiej nie wystarczyła do skutecznego przebicia się przez poziom 1,41. Nadal kiepskie nastroje na światowych rynkach wstrzymują inwestorów przed większymi ruchami, a napływające informacje niekorzystnie wpływają na perspektywę dalszego rozwoju.
Kongres CDU może przynieść nowe impulsy w sprawie Grecji
2011-05-25 Komentarz poranny TMS BrokersNa rynku eurodolara w dniu dzisiejszym najistotniejsze dane pojawią się popołudniu w USA. W Europie o godzinie 8 mieliśmy już publikację indeksu nastrojów konsumentów GfK z Niemiec. W czerwcu odnotował on lekki spadek w stosunku do poprzedniego miesiąca (5,5 z 5,6 pkt.). Z istotniejszych danych poznamy jeszcze brytyjski PKB za I kwartał tego roku.
Rynek czeka na nowe impulsy
2011-05-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutRynek nie przestraszył się dzisiaj słów greckiego ministra finansów, który ostrzegł, że Grecja może ogłosić bankructwo, jeżeli nie dostanie w najbliższych tygodniach kolejnej transzy przyznanej w ubiegłym roku pożyczki, czyli 12 mld EUR.