Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

S&P tnie, euro traci

S&P tnie, euro traci

2011-05-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Poniedziałek przynosi odreagowanie na rynku surowców. Srebro, ropa i złoto drożały wczoraj wyraźnie, jednak poza rynkiem złota wzrosty były i tak niewielkie w porównaniu ze spadkami cen z ubiegłego tygodnia. Pomimo poprawy nastrojów na rynkach surowcowych, euro nadal traciło w relacji do dolara. Na rynki wraca bowiem temat Grecji.
Eurodolar przy istotny wsparciu

Eurodolar przy istotny wsparciu

2011-05-10 Raport poranny FMCM
Wiarygodność coraz mniejsza: Po pojawieniu się wczoraj po południu informacji o obniżeniu długo i krótkoterminowego ratingu Grecji przez agencję S&P kurs głównej pary walutowej znacznie się onniżył. Również kolejne doniesienia z innych podmiotów zajmujących się oceną wiarygodności kredytowej nie nastrajały pozytywnie inwestorów.

Dla złotego Grecja ważniejsza niż BGK

Dla złotego Grecja ważniejsza niż BGK

2011-05-09 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Obawy o perspektywy gospodarcze Grecji, jakie pojawiły się po ostatnich spekulacjach niemieckiej prasy, a które dziś wzmocniła decyzja S&P o obniżeniu ratingu dla tego kraju, stały się w poniedziałek dominującym tematem na rynku walutowym.
Problemy Grecji pogrążają eurodolara

Problemy Grecji pogrążają eurodolara

2011-05-09 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W ostatnich dniach zaognił się kryzys zadłużenia państw peryferyjnych Eurolandu. Tym razem w centrum uwagi znalazła się Grecja. Doniesienia prasowe sugerują, że władze tego kraju rozważają opuszczenie strefy euro i powrót do krajowej waluty, ...
Temat grecki coraz bardziej szkodzi rynkom

Temat grecki coraz bardziej szkodzi rynkom

2011-05-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Mimo, że zewsząd płyną zapewnienia, że sytuacja wokół długu Grecji pozostaje pod kontrolą, a scenariusz wyjścia ze strefy euro jest tak samo mało prawdopodobny, jak restrukturyzacja długu, to rynek finansowy coraz bardziej zdaje sobie sprawę z tego, że reanimacja bankruta może się nie udać.
Kwestia Grecji coraz poważniejsza

Kwestia Grecji coraz poważniejsza

2011-05-09 Raport popołudniowy FMCM
S&P tnie grecki rating: Początkowe odreagowanie piątkowych spadków na rynku głównej pary walutowej nie trwało zbyt długo. Przewaga negatywnych informacji już od połowy przedpołudnia wywołała osłabienie euro względem dolara. Przy pustym kalendarium tematyką, która miała największy wpływ na posunięcia inwestorów była kwestia greckiego zadłużenia.
Zapowiada się spokojna sesja

Zapowiada się spokojna sesja

2011-05-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Po weekendowych doniesieniach „Spiegla” o zamiarze opuszczenia strefy euro przez Grecję i powrotu do własnej waluty na rynek powinna wrócić stabilizacja. Dzisiejsza sesja na rynku eurodolara zapowiada się spokojnie.
Grecki syndrom

Grecki syndrom

2011-05-09 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Choć w piątek wieczorem czasu polskiego, podczas spotkania w Luksemburgu ministrowie finansów Eurolandu wykluczyli możliwość restrukturyzacji długu Grecji, a w sobotę premier tego kraju piątkowe doniesienia „Der Spigel” o możliwym wystąpieniu tego kraju ze strefy euro określił mianem „ już niemal przestępczych”, ...
Wyprzedaż na rynkach surowcowych wymusiła korektę

Wyprzedaż na rynkach surowcowych wymusiła korektę

2011-05-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku surowców
Paniczna wyprzedaż na rynkach surowcowych, których skala zmusza rynkowych statystyków do szukania analogii w dalekiej przeszłości, na rynkach akcji uruchomiła idealną propodażową mieszankę. Przeszło 25-procentowy spadek ceny srebra, który nazwano największym od 1975 roku i kilkunastoprocentowa przecena ropy wzmocniły dolara oraz radykalnie ograniczyły apetyt na ryzyko.
Rynki azjatyckie czekają na dane z Chin

Rynki azjatyckie czekają na dane z Chin

2011-05-09 Komentarz giełdowy TMS Brokers
W zeszłym tygodniu na Wall Street wyłącznie na piątkowej sesji przeważała strona popytowa. Zachętą do zakupów były lepsze od oczekiwań dane z amerykańskiego rynku pracy dotyczące liczby nowych etatów, które w kwietniu powstały w największej światowej gospodarce.
Grecja znów na tapecie

Grecja znów na tapecie

2011-05-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po tym jak w piątek późnym popołudniem pojawiły się spekulacje, jakoby zostało zwołane specjalne spotkanie w Luksemburgu, w którym udział wzięli „wybrani” ministrowie finansów strefy euro, a tematem rozmów był temat greckich problemów, notowania euro na rynkach światowych ponownie zapikowały mocno w dół.
Spokojne otwarcie tygodnia

Spokojne otwarcie tygodnia

2011-05-09 Raport poranny FMCM
Spekulacje na temat wyjścia Grecji: Weekend nie przyniósł żadnych istotnych informacji, które miałby zasadniczy wpływ na rynek, dlatego początek poniedziałkowej sesji kurs głównej pary walutowej rozpoczyna w spokojnej atmosferze. Więcej zmienność mogliśmy za to obserwować w piątkowe późne popołudnie.
Dolar zyskuje, euro traci

Dolar zyskuje, euro traci

2011-05-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ubiegły tydzień został zdominowany przez wydarzenia na rynku surowców. Gigantyczna przecena na rynku srebra przełożyła się na ogólną wyprzedaż na rynku surowców, a konsekwencji na umocnienie dolara. W kontekście silnie taniejących surowców nieco mniejszą uwagę przyciągnęła duża korekta w notowaniach euro do dolara.
Departament Pracy uratował sytuację, ale na jak długo?

Departament Pracy uratował sytuację, ale na jak długo?

2011-05-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Mogło być bardzo gorąco, a jednak nie było. Mowa tu o dzisiejszym odczycie Departamentu Pracy USA o godz. 14:30. Okazało się, że stopa bezrobocia wprawdzie wzrosła z 8,8 proc. do 9,0 proc. (co nie jest pozytywne), ale już liczba nowych etatów poza rolnictwem zwiększyła się aż o 244 tys., a w sektorze prywatnym o 268 tys., co jest zaskakująco dobrym wynikiem.
Lepsze dane z rynku pracy USA

Lepsze dane z rynku pracy USA

2011-05-06 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Pierwsza część dzisiejszej sesji na rynku eurodolara przebiegała pod znakiem oczekiwania na oficjalną publikację Departamentu Pracy USA. Do godziny 14:30 notowania głównej pary walutowej oscylowały w przedziale 1,4500-1,4600. W kwietniu zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło o 244 tys. etatów, podczas gdy spodziewano się wyniku na poziomie 187 tys.
Dane z rynku pracy kluczowe w tym tygodniu

Dane z rynku pracy kluczowe w tym tygodniu

2011-05-06 Raport popołudniowy FMCM
Śmierć Bin Ladena nie pomogła dolarowi: Notowania w nowy tygodniu główna para walutowa rozpoczęła w atmosferze radości jaka towarzyszyła zabiciu przez amerykańskie siły specjalne najgroźniejszego terrorysty Osamy Bin Ladena. Zadowolenie to udzieliło się także na rynkach finansowych, z czego skorzystała amerykańska waluta.
BGK i dane z USA wsparły złotego

BGK i dane z USA wsparły złotego

2011-05-06 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Aktywność Banku Gospodarstwa Krajowego na rodzimym rynku walutowym oraz poprawa nastrojów na rynkach globalnych, pozwoliły w piątek złotemu odrobić część start z tego tygodnia. O godzinie 16:36 kurs EUR/PLN testował poziom 3,9410 zł, a USD/PLN 2,7158 zł.
Rynki w fazie korekty

Rynki w fazie korekty

2011-05-06 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajsza sesja przyniosła dalszą wyprzedaż na rynkach surowcowych oraz przecenę na rynkach akcji. Słabe dane napływające z gospodarek światowych, w tym USA, przyniosły wzrost awersji do ryzyka, czego skutkiem było silne umocnienie waluty amerykańskiej i japońskiej.
Czy leci z nami pilot?

Czy leci z nami pilot?

2011-05-06 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Po wczorajszych nie tak jastrzębich jak oczekiwano sygnałach z Europejskiego Banku Centralnego oraz po wyraźnie słabszych od prognoz danych dotyczących liczby nowych podań o zasiłki dla bezrobotnych w USA (w ostatnich tygodniu wzrosła ona o 43 tys. do poziomu 474 tys. najwyższego od sierpnia, choć spodziewano się 410 tys.), ...
Panika wkracza na rynki?

Panika wkracza na rynki?

2011-05-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
To co stało się wczoraj (silne przeceny surowców, zwłaszcza ropy), a także gwałtowne umocnienie się dolara, ale i też franka, oraz jena, pokazuje, że inwestorzy nagle uświadomili sobie, że w światowej gospodarce może nie być tak „różowo”, a dość „gołębie” wystąpienie Bena Bernanke z 27 kwietnia, mogło mieć swoje drugie dno.