Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czy rynek nie przesadza z pesymizmem?

Czy rynek nie przesadza z pesymizmem?

2011-11-23 Raport popołudniowy FMCM
Słaba aukcja niemieckich obligacji przecenia euro: Kiepski sentyment panujący od rana na światowych rynkach sprzyjał przecenie bardziej ryzykownych aktywów. Wspólna waluta po mocnym osłabieniu w sesji azjatyckiej podtrzymywała ruch deprecjacyjny, jednak już w znacznie mniejszym stopniu.
Spokojne sesje po obu stronach Atlantyku

Spokojne sesje po obu stronach Atlantyku

2011-11-23 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Na rynkach wciąż utrzymuje się wysoka niepewność i zaniepokojenie, z powodów braku postępów w walce z zadłużeniem w strefie euro. Rosnące rentowności długu europejskich krajów wskazują, na to że sytuacja w regionie nie ulega poprawie.

Stało się, NBP wkroczył do akcji

Stało się, NBP wkroczył do akcji

2011-11-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zwiększona aktywność medialna przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego, którzy w werbalny sposób próbowali „umocnić złotego”, grożąc możliwością „fizycznej” interwencji na rynku, zmaterializowała się dzisiaj po godz. 9:30.
Rosną obawy o globalny wzrost gospodarczy

Rosną obawy o globalny wzrost gospodarczy

2011-11-23 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Gro uwagi w ostatnim czasie skupia się na rosnących rentownościach obligacji krajów strefy euro. Wydarzeniem wczorajszego dnia był niepokojący wzrost rentowności długu Hiszpanii, a w szczególności trzymiesięcznych i półrocznych bonów skarbowych.
Ósma sesja spadków na światowych parkietach?

Ósma sesja spadków na światowych parkietach?

2011-11-23 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Wczorajsza sesja była już siódmą spadkową na globalnych rynkach akcyjnych, w trakcie to których ogólnoświatowy indeks MSCI AC World poszedł w dół o blisko 6,5%. Niestety jak na razie wiele wskazuje na to, że i ta dzisiejsza zakończy się ponownie pod kreską.
Konsumpcja coraz bardziej zagrożona

Konsumpcja coraz bardziej zagrożona

2011-11-23 Raport Home Broker
W najgorszych nastrojach od sierpnia 2009 r. są europejscy konsumenci. Indeks obrazujący ich optymizm spadł w listopadzie do minus 20,4 pkt z 19,9 pkt w październiku. Pogarszające się odczyty w tym względzie są dobitnym potwierdzeniem rozszerzania się spowolnienia gospodarczego ze sfery przemysłowej do usługowej, ...
Obawy o spowolnienie Chin ciążą Europie

Obawy o spowolnienie Chin ciążą Europie

2011-11-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza rewizja PKB w USA przywołała ponownie obawy inwestorów o kondycję amerykańskiej gospodarki, dodatkowo pasywna postawa decydentów w podejmowaniu decyzji również nie sprzyja poprawie sentymentu. Na tapetę wraca jak bumerang sprawa obniżenia ratingu Francji.
Eurodolar blisko minimów

Eurodolar blisko minimów

2011-11-23 Raport popołudniowy FMCM
Nadal wiele negatywów: Wczorajsze gorsze od oczekiwań dane z USA zepchnęły notowania eurodolara poniżej poziomu 1,35. Jednak byki niezbyt dług pozostawały w defensywie i w ciągu wczorajszego przedpołudnia starały się powracać na wyższe poziomy. Pomagały im w tym m.in. doniesienia o uruchomieniu przez MFW nowej 6 miesięcznej linii kredytowej.
Tym razem kluczowe będą dane?

Tym razem kluczowe będą dane?

2011-11-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wydawało się, że wtorek może przynieść większe odreagowanie ostatniej przeceny polskiej waluty, gdyż w pierwszej części dnia klimat do tego był całkiem dobry. Eurodolar wzrósł znacznie powyżej poziomu 1,35, natomiast wiceprezes NBP Witold Koziński zapewnił o gotowości NBP do przeciwdziałania nadmiernej deprecjacji złotego.
Brak dobrych informacji

Brak dobrych informacji

2011-11-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Rynki akcji – wzrost jednak niższy, słaba aktywność w Chinach: W trzecim kwartale wzrost w amerykańskiej gospodarce wyniósł jednak nie 2,5%, a jedynie 2% - tak wynika z drugiego szacunku produktu krajowego brutto USA. Dane negatywnie zaskoczyły rynki finansowe, gdyż spodziewano się utrzymania wyników pierwszego szacunku.
Groźba interwencji nie pomogła

Groźba interwencji nie pomogła

2011-11-22 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Perspektywa poprawy nastrojów na rynkach globalnych, po trwającej już tydzień serii spadków na giełdach i surowcach, jedynie w godzinach porannych znalazła przełożenie na większy popyt na polską walutę.
Grecja nadal waży na nastrojach

Grecja nadal waży na nastrojach

2011-11-22 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Do kluczowych wydarzeń dzisiejszego dnia trzeba zaliczyć wyniki aukcji bonów w Hiszpanii – sprzedano prawie wszystkie papiery za 3 mld EUR, ale rentowności powyżej 5 proc. nie są chyba tym, z czego można się cieszyć – i popołudniowy odczyt dynamiki PKB za III kwartał w USA.
Rewizja PKB w USA przybliża do QE3

Rewizja PKB w USA przybliża do QE3

2011-11-22 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
We wtorek na rynku walutowym testowaliśmy przez inwestorów wytrwałość NBP. Członek RPP Witold Koziński zapewniał, iż Narodowy Bank Polski dostrzega prawdopodobieństwo przeciwdziałania niekorzystnym tendencjom na rynku walutowym. Jednak oczekiwania rynku co do ewentualnej interwencji NBP na kursie EUR/PLN kształtują się bliżej granicy 4,50.
Rozczarowanie danymi o wzroście gospodarczym za oceanem

Rozczarowanie danymi o wzroście gospodarczym za oceanem

2011-11-22 Raport popołudniowy FMCM
Konieczne zmiany w prawie Unii Europejskiej: Pierwsza część dzisiejszego dnia upływała na rynku walutowym w pozytywnych nastrojach. Mimo iż wielu inwestorów spodziewało się, że agencje ratingowe zareagują na brak porozumienia w sprawie ograniczenia deficytu budżetowego w USA obniżką ratingu tego kraju, tak się nie stało.
Złoty zaczyna się umacniać

Złoty zaczyna się umacniać

2011-11-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W poniedziałkowy wieczór było dość nerwowo – kurs EUR/PLN wzrósł w okolice 4,47-4,48, a USD/PLN testował okolice 3,32. Po części był to wynik niekorzystnych informacji, jakie napłynęły z USA – superkomisja Kongresu mająca opracować program cięć wydatków budżetowych na najbliższe 10 lat, ...
Złoty ma problemy z odrabianiem strat

Złoty ma problemy z odrabianiem strat

2011-11-22 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
We wtorek złoty próbuje odrabiać wczorajsze straty, we efekcie których był najsłabszy od około dwóch miesięcy. Jednak pomimo lekkiej poprawy nastrojów na rynkach globalnych oraz słownej interwencji wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego, umocnienie polskiej waluty przychodzi z mozołem.
Rynki z trudem łapią oddech po silnych spadkach

Rynki z trudem łapią oddech po silnych spadkach

2011-11-22 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Nowy tydzień zaczął się ponowną serią spadków. Fatalne nastroje na Wall Street są wynikiem dalszego braku porozumienia w temacie ograniczenia deficytu budżetowego. Jak wynika z zapisów Kongresu cięcia się odbędą, tylko niewiadomo w jakich obszarach. Brak zgody pomiędzy super komitetem, zwiększa ryzyko obniżenia ratingu USA przez agencję Fitch.
Bundesbank obniża prognozę wzrostu PKB Niemiec w 2012 r.

Bundesbank obniża prognozę wzrostu PKB Niemiec w 2012 r.

2011-11-22 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Bundesbank oświadczył, iż spodziewa się, że gospodarka Niemiec w 2011 r. będzie się rozwijać w tempie 3,0%, zaś w 2012 r. od 0,5% do 1% (ostatnie prognozy mówiły o 1,8% w 2012 r.). Stany Zjednoczone: komisja nadzwyczajna ogłasza, że nie wypracowała planu cięcia długów:
Polaryzuje się sytuacja w polskim budownictwie

Polaryzuje się sytuacja w polskim budownictwie

2011-11-22 Raport Home Broker
Po nerwowym poniedziałku dziś mamy uspokojenie i poprawę koniunktury na rynkach finansowych po tym, jak agencje S&P oraz Moody’s zapowiedziały utrzymanie ratingu Stanów Zjednoczonych nawet gdy nie uda się dojść do porozumienia w sprawie cięć wydatków budżetowych w USA.
Nastroje wciąż kiepskie

Nastroje wciąż kiepskie

2011-11-22 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na rynkach utrzymują się słabe nastroje. Rynki obawiają się, że impas w sprawie redukcji deficytu budżetowego USA zaszkodzi amerykańskiej gospodarce i perspektywie amerykańskiego ratingu. Przedstawiciele komitetu amerykańskiego Kongresu oficjalnie poinformował wczoraj, iż nie zdołali się porozumieć w kwestii redukcji deficytu o 1,2bln USD na przestrzeni najbliższych 10lat.