Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Senna sesja na rynku złotego

Senna sesja na rynku złotego

2010-08-03 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wtorek na rynku złotego był bardzo spokojny. Niewielkim zmianom notowań sprzyjał kalendarz makroekonomiczny nie zawierający bardziej istotnych pozycji. To jednak zmieni się w drugiej połowie tygodnia.
Dynamiczna zwyżka kursu EUR/USD

Dynamiczna zwyżka kursu EUR/USD

2010-08-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku dzisiejszej sesji notowania EUR/PLN pozostają w pobliżu poziomu 3,9800, zniżkuje natomiast kurs USD/PLN. Umocnienie złotego względem dolara wspierane jest przez osłabienie amerykańskiej waluty na światowym rynku.

Euro powyżej 1,32 USD

Euro powyżej 1,32 USD

2010-08-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Słabość dolara jest coraz wyraźniejsza, do czego przyczyniają się m.in. obawy, iż amerykańska gospodarka jeszcze długo nie będzie w stanie „wygrzebać się w pełni z dołka”. Gdzieś w tle tego ruchu są też ubiegłotygodniowe komentarze Jamesa Bullarda z FED, który przestrzegał przed deflacyjnym scenariuszem japońskim i wzywał do powrotu do działań quantitative easing.
Dolar mocno traci po publikacji ISM

Dolar mocno traci po publikacji ISM

2010-08-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Publikacja indeksu ISM dla przemysłu z godz. 16:00 rozruszała rynek walut. Zamiast spadku w lipcu do poziomu 55 pkt. z 57 pkt., indeks wzrósł do 57,5 pkt., co zwiększyło globalny apetyt na ryzyko i przełożyło się na zakupy bardziej ryzykownych walut.
Kolejny mały krok

Kolejny mały krok

2010-08-02 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Słabsze dane z Chin zostały zignorowane, zaś lepsze z USA przyjęte z optymizmem. Na rynkach globalnych panują dobre nastroje i to sprawiło, że złoty kolejny tydzień rozpoczął od umocnienia. Publikowane w sierpniu dane z USA mogą mieć bardzo duże znaczenie. Z amerykańskiej gospodarki od dwóch miesięcy napływają bowiem słabsze dane.
Pozytywny początek tygodnia

Pozytywny początek tygodnia

2010-08-02 Raport popołudniowy FMCM
Nowy lokalny szczyt EUR/USD… Pierwsza część dzisiejszej sesji europejskiej przebiegła bardzo spokojnie. Wprawdzie na rynek napłynęły nieznacznie lepsze dane o indeksie PMI dla sektora produkcyjnego w Strefie Euro, ale nie wywołały one zbyt dużej zmienności kursu EUR/USD.
Miesiąc wzrostów na głównej parze walutowej

Miesiąc wzrostów na głównej parze walutowej

2010-08-02 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Lipiec był bardzo udanym miesiącem dla wspólnej europejskiej waluty. Znajdowała się ona w silnym trendzie wzrostowym i w ciągu 31 dni zyskała 6.9%. Licząc natomiast od czerwcowego dołka na poziomie 1.1874, stopa zwrotu z nielewarowanej inwestycji wyniosła 10%.
Złoty coraz mocniejszy

Złoty coraz mocniejszy

2010-08-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dopóki na rynkach światowych będą się utrzymywać dobre nastroje, inwestorzy będą ignorować różne niepokojące informacje z rynku lokalnego, jak np. założenia do Wieloletniego Planu Finansowego, które gabinet Donalda Tuska zaprezentował w piątek.
Poranna zniżka notowań EUR/PLN

Poranna zniżka notowań EUR/PLN

2010-08-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku dzisiejszej sesji europejskiej złoty podlega lekkiemu umocnieniu – notowania EUR/PLN zeszły poniżej zeszłotygodniowych minimów, usytuowanych w pobliżu poziomu 3,9850, a kurs USD/PLN zniżkuje pod poziom 3,0500. Polska waluta ma szansę utrzymać dziś tendencję aprecjacyjną, o ile pozwolą na to nastroje na europejskich giełdach.
Amerykańska waluta nadal pozostaje pod presją

Amerykańska waluta nadal pozostaje pod presją

2010-08-02 Raport poranny FMCM
Niewielki popyt na dolara: Opublikowane w piątek nieco słabsze od oczekiwań dane o dynamice PKB w Stanach Zjednoczonych sprawiły, że inwestorzy w dalszym ciągu nie są zainteresowani inwestowaniem w dolara. Połączenie słabszego wzrostu oraz wydłużonego okresu utrzymywania niskich stóp procentowych skłania raczej do szukania bardziej dochodowych aktywów na całym świecie.
Brak rozstrzygnięć po danych z USA

Brak rozstrzygnięć po danych z USA

2010-07-30 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W czasie dzisiejszej sesji eurodolar poruszał się w konsolidacji pomiędzy poziomami 1,3000 a 1,3100.
Po publikacji wstępnych danych o PKB USA za II kw. nie zaobserwowaliśmy dużych zmian w notowaniach głównej pary walutowej.
Kurs EUR/PLN kończy tydzień w pobliżu poziomu 4,0000

Kurs EUR/PLN kończy tydzień w pobliżu poziomu 4,0000

2010-07-30 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Początek bieżącego tygodnia na rynku złotego upłynął pod znakiem umocnienia polskiej waluty. Notowania EUR/PLN zniżkowały zdecydowanie aż do poziomu 4,0000. Wartość ta zatrzymała jednak dalsze spadki, w związku z czym w kolejnych dniach mogliśmy obserwować konsolidację kursu.
Chicago PMI uratował optymistów

Chicago PMI uratował optymistów

2010-07-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Nieoczekiwanie lepszy odczyt indeksu Chicago PMI, który wzrósł w lipcu do 62,3 pkt. sprawił, iż EUR/USD obronił na obecną chwilę wsparcie na 1,3000, a EUR/PLN nie zdołał na trwale naruszyć poziomu 4,02. Wcześniej nastroje pogorszył słabszy odczyt PKB w USA, gdzie w II kwartale odczyt wyniósł 2,4 proc. wobec oczekiwanych 2,5 proc.
Amerykańskie dane zagrożeniem dla złotego

Amerykańskie dane zagrożeniem dla złotego

2010-07-30 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty ma za sobą bardzo udany tydzień, podsumowujący bardzo udany miesiąc. W notowaniach EURPLN zeszliśmy w okolice 4,0, choć słabsze dane z USA nie pozwoliły na wyraźne zejście poniżej tego poziomu. Generalnie w lipcu złotemu pomagała poprawa nastrojów na rynkach globalnych, dobra koniunktura niemieckiej gospodarki i wyciszenie problemów strefy euro.
Dobre nastroje w strefie euro

Dobre nastroje w strefie euro

2010-07-30 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wszystkie opublikowane w dniu wczorajszym wskaźniki koniunktury gospodarczej w strefie euro okazały się wyższe od oczekiwań. Dane były również dużo lepsze niż w poprzednim miesiącu. Wzrosły nastroje w biznesie i w usługach, więcej optymizmu wykazują zarówno konsumenci jak i producenci.
Dziś publikacja danych o PKB z USA

Dziś publikacja danych o PKB z USA

2010-07-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Notowania EUR/PLN wciąż pozostają w pobliżu poziomu 4,0000. Ze względu istotne wydarzenia ekonomiczne, jakie będą miały dziś miejsce, pierwsza połowa sesji powinna przebiegać w spokojnych nastrojach.
Koniec sielanki?

Koniec sielanki?

2010-07-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dwie dość ważne informacje, jakie napłynęły wczoraj na rynki, mogą skutecznie wytrącić inwestorów ze swoistej „sielanki” w jaką wpadli w ostatnich dniach, a nawet tygodniach. James Bullard z FED postraszył wczoraj drugą Japonią – niestety w negatywnym sensie, zwracając uwagę na zagrożenia deflacyjne i słabe perspektywy wzrostu gospodarki, ...
Inwestorzy skupią się na danych z USA

Inwestorzy skupią się na danych z USA

2010-07-30 Raport poranny FMCM
EUR/USD cały czas wysoko: Wczorajsze dobre nastroje inwestorów, dzięki którym główna para walutowa ostatecznie oddaliła się od poziomu 1,30, na rynku walutowym nadal się utrzymują. Warto jednak zauważyć, że na giełdzie za oceanem optymizmu już nie było widać.
Kurs EURUSD osiągnął najwyższy poziom w tym tygodniu

Kurs EURUSD osiągnął najwyższy poziom w tym tygodniu

2010-07-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Na pięć i pół godziny przed publikacją najważniejszego raportu makroekonomicznego w tym tygodniu kurs EURUSD osiągnął najwyższy poziom w tym tygodniu – ponad 1.3070. Na początku tygodnia zapowiadaliśmy, że notowania EURUSD powinny utrzymać się w przedziale 1.29-1.31 do momentu dzisiejszej publikacji danych o dynamice PKB.
Kurs EUR/USD najwyżej od początku maja

Kurs EUR/USD najwyżej od początku maja

2010-07-29 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD w trakcie dzisiejszej sesji europejskiej wybił się górą z powstałego we wtorek kanału wahań 1,2950-1,3040, co daje mu potencjał wzrostowy. W ostatnich godzinach zdołał on dotrzeć w okolice 1,3100 i tym samym znalazł się na najwyższym poziomie od początku maja.