Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Niezdecydowanie = silny złoty

Niezdecydowanie = silny złoty

2010-08-19 Codzienny Puls Rynku IDMSA
3.9279 - to nowe lokalne minimum ustanowione wczoraj przez kurs EURPLN. Nasza waluta umacnia się już od miesiąca i ostatnio nie przeszkadzają jej w tym nawet niejednoznaczne nastroje panujące na rynkach. Z jednej strony na rekordowo niskich poziomach znajduje się rentowność 10-letnich obligacji niemieckich, co świadczy o wysokiej awersji do ryzyka.
Złoty nieco słabszy

Złoty nieco słabszy

2010-08-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Czwartkowy handel rozpoczynamy od nieznacznego osłabienia naszej waluty. Na razie można to sklasyfikować jako odreagowanie po jej wyraźnym umocnieniu w ostatnich dniach. Przypomnijmy, że złoty zyskiwał na fali zakupów naszych obligacji, które zyskały na atrakcyjności po tym, jak rentowności amerykańskich i niemieckich papierów poszły wyraźnie w dół.

Dzisiaj istotne dane dla notowań funta

Dzisiaj istotne dane dla notowań funta

2010-08-19 Komentarz poranny TMS Brokers
W notowaniach złotego w trakcie środowej sesji obserwowaliśmy konsolidację. Kurs EUR/PLN wahał się wokół poziomu 3,9400, jednak zdołał przy tym jeszcze pogłębić ostatnie dołki i zejść chwilowo pod 3,9300. Na początku dzisiejszych notowań pozostawał on w pobliżu 3,9400.
Wysoka aktywność inwestorów mimo braku impulsów

Wysoka aktywność inwestorów mimo braku impulsów

2010-08-19 Raport poranny FMCM
Brak istotnych danych: Wczorajszy dzień upłynął inwestorom pod znakiem pustego kalendarium, ale mimo to ich aktywność na głównej parze walutowej nie spadła, a wręcz przeciwnie. Przez większość sesji europejskiej przeważały dobre nastroje, dzięki czemu kurs EUR/USD po raz kolejny znalazł się ponad poziomem 1,29.
Odreagowanie na rynku eurodolara

Odreagowanie na rynku eurodolara

2010-08-18 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku eurodolara przyniosła umocnienie euro i dwukrotny test bariery 1,2900 przez kurs EUR/USD. Notowania tej pary ostatecznie zakończyły sesję europejską w pobliżu poziomu 1,2880. Kurs euro względem dolara wsparły kolejne dwie zakończone sukcesem aukcje europejskiego długu.
Produkcja przemysłowa rozczarowała inwestorów

Produkcja przemysłowa rozczarowała inwestorów

2010-08-18 Raport popołudniowy FMCM
Znów spore wahania na EUR/USD: Za nami sesja charakteryzująca się sporymi wahaniami na rynku walutowym. Początek dnia nie przebiegał po myśli byków, ponieważ główna para rozpoczęła od testowania okolic 1,2820. Jednak mimo braku istotnych publikacji makroekonomicznych nastroje z każdą godziną ulegały poprawie.
Korekta wtorkowego umocnienia

Korekta wtorkowego umocnienia

2010-08-18 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Środa upływa pod znakiem korekty wczorajszego umocnienia złotego, gdy zyskał on po 4 gr do euro i dolara. Impulsem do realizacji zysków jest lekkie pogorszenie nastrojów na rynkach finansowych. Wahania nastrojów na rynkach globalnych, to nie jedyny czynnik, który będzie dziś determinowała notowania polskiej waluty.
Rosną akcje, spadają obligacje

Rosną akcje, spadają obligacje

2010-08-18 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajsze wzrosty na giełdach poparte były nieco większym niż ostatnio wolumenem, ale ciągle poniżej progu 1 miliarda akcji. Końcówka sesji upłynęła jednak pod znakiem wyprzedaży, co wpływa negatywnie na dzisiejsze nastroje w porannej części sesji europejskiej.
Dzisiaj dane z Polski o produkcji przemysłowej

Dzisiaj dane z Polski o produkcji przemysłowej

2010-08-18 Komentarz poranny TMS Brokers
We wtorek złoty zyskał na wartości. Kurs EUR/PLN przebił minima z zeszłego tygodnia usytuowane na 3,9600 i zszedł do najniższego poziomu od początku maja (dołek odnotował nieco pod 3,9350). Następnie wszedł on w fazę konsolidacji ponad 3,9400.
Dziś poznamy ważne dane z Polski

Dziś poznamy ważne dane z Polski

2010-08-18 Raport poranny FMCM
Produkcja z USA pomogła dolarowi: Wczorajsze mieszane dane makro nie pomogły inwestorom w trwałym przebiciu się przez poziom 1,29 na parze EUR/USD. Wprawdzie chwilowo kurs znalazł się powyżej tego poziomu, ale późniejsze lepsze dane o produkcji przemysłowej za oceanem pomogły walucie amerykańskiej odzyskać siły.
Dane o produkcji z USA lepsze od prognoz

Dane o produkcji z USA lepsze od prognoz

2010-08-17 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD wybił się dzisiaj górą z kanału spadkowego w którym przebywał od drugiej połowy minionego tygodnia. Wartość euro względem dolara dotarła w okolice 1,2910 po czym weszła w fazę konsolidacji pod tym poziomem.
Ciąg dalszy odreagowania

Ciąg dalszy odreagowania

2010-08-17 Raport popołudniowy FMCM
Mocniejszy spadek indeksu ZEW: Kończąca się sesja europejska dostarczyła inwestorom nieco emocji związanych z publikacjami makro. Najpierw rano okazało się, że deficyt na rachunku obrotów bieżących w Strefie Euro jest większy niż oczekiwano (wyniósł 4,6 mld EUR), a indeks ZEW zanotował znacznie silniejszy spadek, bo do poziomu 14 pkt (spodziewano się 21 pkt).
Oczekiwanie na impuls

Oczekiwanie na impuls

2010-08-17 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Indeksy S&P500 i DJIA zakończyły wczorajszą sesję na poziomach zbliżonych do piątkowego zamknięcia, natomiast Nasdaq Composite wzrósł o 0,4%. Obroty były skromne. Ta niechęć do aktywnego handlu, to nie tylko efekt wakacji.
Dziś istotne dane z USA

Dziś istotne dane z USA

2010-08-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku złotego rozpoczęła się przy niskim poziomie notowań EUR/PLN. Kurs tej pary walutowej zszedł rano poniżej wartości 3,9800. Kolejne najbliższe wsparcia znajdują się na poziomach 3,9750 i 3,9600 (minimum z zeszłego tygodnia).
Tym razem spokojna noc na walutach

Tym razem spokojna noc na walutach

2010-08-17 Raport poranny FMCM
Wstrzymanie spadków EUR/USD: Patrząc na ogólną sytuację na głównej parze walutowej pierwsza sesja w nowym tygodniu okazała się raczej neutralna. Wprawdzie niedźwiedzie podjęły próbę trwałego zejścia na niższe poziomy, ale ostatecznie kurs wrócił w pobliże porannego otwarcia.
Umocnienie walut naszego regionu

Umocnienie walut naszego regionu

2010-08-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Na rynku walutowym odnotowano wczoraj umocnienie walut naszego regionu w stosunku do euro oraz dolara, który również nieznacznie tracił względem wspólnej waluty. Dolar tracił również w stosunku do jena, mimo że opublikowane wczoraj dane o dynamice PKB w Japonii nie pozwalały inwestorom na przyjęcie bardziej optymistycznej postawy.
Kontynuacja słabych nastrojów

Kontynuacja słabych nastrojów

2010-08-16 Raport poranny FMCM
Słabe dane z Japonii: Piątkowe dobre dane ze Stanów Zjednoczonych, a także słabsze od oczekiwań dane o dynamice PKB w Japonii sprawiły, że główna para walutowa zanotowała kolejne minimum, tym razem w okolicach poziomu 1,2730.
Notowania EUR/PLN wciąż w pobliżu 4,0000

Notowania EUR/PLN wciąż w pobliżu 4,0000

2010-08-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Notowania złotego w dalszym ciągu pozostają stabilne, a kurs EUR/PLN utrzymuje się w pobliżu poziomu 4,0000. Konsolidacja, jaką obserwujemy na wykresie tej pary walutowej trwa już ponad dwa tygodnie, praktycznie przez cały ten czas kurs euro względem złotego utrzymuje się w przedziale 3,9750 – 4,0250.
Eurodolar kontynuuje spadki

Eurodolar kontynuuje spadki

2010-08-13 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja dla inwestorów ze Starego Kontynentu rozpoczęła się w pozytywnych nastrojach głównie za sprawą publikacji na temat dynamiki niemieckiego PKB. Z danych jakie poznaliśmy o godzinie 8:00 wynika, że PKB Niemiec wzrosło w drugim kwartale o 2,2 proc. kw/kw, podczas gdy spodziewano się wyniku na poziomie 1,3 proc. kw/kw.
Złoty stabilny względem euro, traci wobec dolara

Złoty stabilny względem euro, traci wobec dolara

2010-08-13 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Decyzja amerykańskiej Rezerwy Federalnej o rozszerzeniu ekspansji monetarnej jest niewątpliwe wydarzeniem minionego tygodnia i jej skutki w horyzoncie kilkunastu miesięcy będą korzystne dla złotego. Mimo to, drugi tydzień sierpnia przynosi przecenę polskiej waluty będącą wynikiem pogorzenia nastrojów na rynkach globalnych.