Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nieoczekiwana podwyżka stóp procentowych w Chinach

Nieoczekiwana podwyżka stóp procentowych w Chinach

2010-10-20 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Przełamanie kluczowych wsparć i pierwsze oznaki przełamania trendu wzrostowego na głównej parze walutowej były wydarzeniem wczorajszego dnia. Czynnikiem fundamentalnym, który miał swój największy udział w przecenie euro w stosunku do dolara, była decyzja władz Banku Centralnego Chin o podwyżce stóp procentowych.
Odreagowanie będzie krótkie

Odreagowanie będzie krótkie

2010-10-20 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj wieczorem trend na umocnienie był napędzany nie tylko przez nieoczekiwaną decyzję Ludowego Banku Chin, ale także informacje, jakie nieoficjalnie pojawiły się wokół Bank of America. Wraca tym samym sprawa papierów zabezpieczonych długiem hipotecznym, ...

Nieoczekiwana podwyżka przez chiński bank centralny

Nieoczekiwana podwyżka przez chiński bank centralny

2010-10-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nieoczekiwana podwyżka stóp procentowych przez chiński bank centralny wprowadziła spore zamieszanie na rynkach finansowych. Bank zdecydował o podwyższeniu stóp o 25 punktów bazowych, doprowadzając oprocentowanie rocznego depozytu do 2,5 proc. a rocznej pożyczki do 5,56 proc.
Korekta wczorajszej przeceny

Korekta wczorajszej przeceny

2010-10-20 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Silna przecena złotego we wtorek zmieniała krótkoterminowy układ sił na wykresach USD/PLN i EUR/PLN, zmniejszając szanse na jego silniejsze umocnienie w drugiej połowie października. Wczoraj nie brakowało potencjalnych impulsów, które mogłyby nadać złotemu nowej dynamiki. I to zarówno z Polski, jak i ze świata.
Rynek wciąż pod wpływem podwyżki stóp w Chinach

Rynek wciąż pod wpływem podwyżki stóp w Chinach

2010-10-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Złoty wczoraj dość silnie stracił na wartości. Kurs EUR/PLN wzrósł o ponad 5 groszy, docierając do poziomu 3,9750. Para USD/PLN odnotowała jeszcze silniejszą zwyżkę, bo o ponad 8 groszy i na moment zbliżyła się do istotnego poziomu oporu 2,9000. Nie zdołała jednak podjąć próby przebicia tej bariery, co zaowocowało odreagowaniem pod 2,8800.
Wiadomości dotyczące Azji osłabiły ryzykowne aktywa

Wiadomości dotyczące Azji osłabiły ryzykowne aktywa

2010-10-20 Raport poranny FMCM
Podwyżka stóp w Chinach wywołała spadki: Wczorajsza sesja przyniosła zdecydowaną wyprzedaż ryzykownych aktywów na całym świecie. Taniały surowce, waluty krajów wschodzących oraz akcje. Najważniejszą przyczyną była niespodziewana decyzja banku centralnego Chin o podwyższeniu stopy procentowej o 25pb.
Programy stymulacyjne nie skończą się tak szybko

Programy stymulacyjne nie skończą się tak szybko

2010-10-19 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Nie tak dawne wypowiedzi szefa niemieckiego Bundesbanku Axela Webera, który stwierdził, że program skupu obligacji powinien zostać jak najszybciej zakończony, nie spotkały się z uznaniem pozostałych członków Rady Europejskiego Banku Centralnego. Za kontynuowaniem realizacji tego programu jest między innymi prezes EBC Trichet.
Złoty czeka na dane i wyniki

Złoty czeka na dane i wyniki

2010-10-19 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty we wtorek lekko traci na wartości, czekając na popołudniowe dane o produkcji przemysłowej i inflacji PPI w Polsce. Jak również na wysyp danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych i wyników spółek z Wall Street, ...
Słowa Geithnera mają niewielkie znaczenie

Słowa Geithnera mają niewielkie znaczenie

2010-10-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Widać, iż przed spotkaniem ministrów finansów i szefów banków centralnych państw G-20, jakie planowane jest w końcu tygodnia, każdy prowadzi jakąś dyplomatyczną grę. Brazylijczycy próbują grać rolę rzecznika krajów emerging markets i cały czas powtarzają, jak to przez politykę FED, ich waluty nadmiernie zyskują, co ma negatywny wpływ na ich gospodarkę.
Wczorajszy dzień przyniósł realizację zysków

Wczorajszy dzień przyniósł realizację zysków

2010-10-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wczorajszy dzień przyniósł realizację zysków na rynku walutowym po tym, jak w ubiegłym tygodniu osiągnięte zostały nowe lokalne ekstrema. Prym wiódł eurodolar, który po wzrostach do najwyższych poziomów od dziewięciu miesięcy (1,4158) skorygował przeszło dwa procent.
Coraz większa nerwowość na rynkach

Coraz większa nerwowość na rynkach

2010-10-19 Raport poranny FMCM
Eurodolar broni się przed spadkiem: Główna para walutowa po raz kolejny wybroniła się przed silniejszą przeceną. Wczoraj w trakcie sesji przetestowała poziom 1,3840, jednak to popyt wyszedł zwycięsko z tej potyczki. W konsekwencji kurs wspólnej waluty znalazł się powyżej 1,39.
Dolar korekcyjnie słabszy

Dolar korekcyjnie słabszy

2010-10-18 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Po silnym umocnieniu w piątek wieczorem i dzisiaj rano, w ostatnich godzinach notowania dolara odreagowują i amerykańska waluta znów traci na wartości. Kurs EUR/USD wrócił w okolice 1,3950, po tym jak dzisiaj rano testował okolice 1,3830.
Nerwowy początek tygodnia

Nerwowy początek tygodnia

2010-10-18 Raport popołudniowy FMCM
Kolejny tydzień inwestorzy rozpoczęli od kontynuacji piątkowych nastrojów, co praktycznie oznaczało dalszą aprecjację waluty amerykańskiej. Weekendowa wypowiedź Trichet’a sugerująca, że regulacje zaproponowane niedawno przez Komisję Europejską powinny być bardziej restrykcyjne, nie wywołała większego zamieszania na rynku walutowym.
Dane z USA słabsze od prognoz

Dane z USA słabsze od prognoz

2010-10-18 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Złoty w drugiej połowie dzisiejszej sesji europejskiej zdołał odrobić część porannych strat. Kurs EUR/PLN powrócił w okolice 3,9200 (po zwyżce ponad 3,9300), natomiast para USD/PLN zeszła pod 2,8200 (wcześniej dotarła maksymalnie do 2,8400).
Umocnienie dolara, ale nie w stosunku do jena

Umocnienie dolara, ale nie w stosunku do jena

2010-10-18 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Przemówienie Bena Bernanke oraz opublikowana chwilę później spora porcja danych fundamentalnych była powodem większej zmienności na rynku walutowym w piątek. Bernanke potwierdził to, co inwestorzy wiedzieli już wcześniej, a mianowicie, że w związku z utrzymującym się wysokim bezrobociem i jednocześnie niską inflacją, na najbliższym posiedzeniu FED złagodzi politykę monetarną.
Dolar może dalej zyskiwać

Dolar może dalej zyskiwać

2010-10-18 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wątpliwości wokół wystąpienia Bena Bernanke, które pojawiły się w piątek (szef FED zaznaczył, że skala poluzowania w ramach drugiej odsłony programu QE nadal pozostaje w fazie dyskusji i będzie zależeć od bieżącej sytuacji i perspektyw gospodarki), ...
Odreagowanie na rynku walutowym

Odreagowanie na rynku walutowym

2010-10-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku dzisiejszej sesji notowania EUR/PLN powróciły ponad poziom 3,9200. W krótkim terminie może on powstrzymywać powrót kursu euro do niższych poziomów, jednak na pewno nie będzie stanowił tak silnego wsparcia jak dotychczas.
Fed zdecyduje się na dalsze luzowanie polityki pieniężnej

Fed zdecyduje się na dalsze luzowanie polityki pieniężnej

2010-10-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Prezydent Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych Ben Bernanke stwierdził w piątek, iż Fed najprawdopodobniej zdecyduje się na dalsze luzowanie polityki pieniężnej, aby wesprzeć kulejącą gospodarkę amerykańską.
Słowa Bernanke nie wystarczyły do utrzymania wzrostów

Słowa Bernanke nie wystarczyły do utrzymania wzrostów

2010-10-18 Raport poranny FMCM
Powrót poniżej 1,40 na EUR/USD: Piątkowa sesja na głównej parze walutowej była bardzo emocjonująca. Ben Bernanke w swojej wypowiedzi potwierdził, że FED jest gotów do dalszego luzowania polityki monetarnej poprzez zakup kolejnych obligacji rządowych, co momentalnie znalazło odzwierciedlenie w zachowaniu pary EUR/USD, której kurs wyznaczył nowe lokalne maksimum na poziomie 1,4150.
Tydzień pod znakiem umoczenia złotego

Tydzień pod znakiem umoczenia złotego

2010-10-15 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Mijający tydzień przyniósł długo oczekiwaną zmianę sytuacji w notowaniach EUR/PLN. Para ta od ponad półtora miesiąca poruszała się w przedziale 3,9200 – 4,0200. Jakkolwiek górne ograniczenie konsolidacji zmieniało się w poszczególnych tygodniach swoje położenie, dolna wartość pozostawała bez zmian, stanowiąc bardzo silne wsparcie.