Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Komunikat FOMC w centrum uwagi inwestorów

Komunikat FOMC w centrum uwagi inwestorów

2010-08-10 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W ostatnich godzinach kurs EUR/USD odnotował umiarkowany spadek. Zszedł on nawet pod poziom minimum z drugiej połowy minionego tygodnia, usytuowanego w pobliżu 1,3120. Jeśli przebicie tego wsparcia okaże się trwałe, w notowaniach eurodolara powstanie przestrzeń do większego spadku. Pierwszym jego celem może stać się poziom 1,3000.
Złoty słabnie przed decyzją FED

Złoty słabnie przed decyzją FED

2010-08-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Im bliżej terminu publikacji komunikatu FED (godz. 20:15), tym większa niepewność na rynku, który jest dość spolaryzowany – ankieta Ried Thunberg/ICAP na którą powołuje się dzisiaj większość agencji informacyjnych pokazała, iż jedynie 48 proc. ankietowanych oczekuje, iż FED podejmie dzisiaj działania wspierające gospodarkę.

Nerwowo przed wieczorną decyzją FED

Nerwowo przed wieczorną decyzją FED

2010-08-10 Raport popołudniowy FMCM
Dalsza aprecjacja dolara: Za nami sesja na parze EUR/USD podporządkowana stronie podażowej. Już od rana wspólna waluta traciła na wartości i jedynie okolice południa przyniosły stabilizację kursu. Aktualne nastroje związane są z wieczorną decyzją FED odnośnie stóp procentowych, a także niepewnością dotyczącą potencjalnych działań mających wspomóc odrodzenie gospodarcze w USA.
Jak rynek niepewny przed FED, to dolar mocniejszy

Jak rynek niepewny przed FED, to dolar mocniejszy

2010-08-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Malejące przekonanie inwestorów, iż Rezerwa Federalna podejmie dzisiaj jakieś kroki zmierzające do poluzowania polityki pieniężnej, sprawiły, iż w godzinach nocnych zaczęło się pokrywanie krótkich pozycji w dolarze otwieranych m.in. po słabych piątkowych danych Departamentu Pracy USA. W efekcie dolar zyskał na wartości w relacji do euro, ale i także funta.
Rynek czeka na posiedzenie FOMC

Rynek czeka na posiedzenie FOMC

2010-08-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wczorajszej zniżce notowań EUR/PLN do poziomu 3,9600, dziś rano ma miejsce lekkie odreagowanie. Kurs euro względem złotego zwyżkuje w okolice 3,9800, nie powinien on jednak przekroczyć wartości 4,0000 PLN za EUR.
Rośnie presja na FED

Rośnie presja na FED

2010-08-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś wieczorem szef Rezerwy Federalnej Ben Bernanke oraz pozostali członkowie Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) będą dyskutować, czy podjąć nowe kroki w celu stymulowania wzrostu gospodarczego. Zaplanowane na godzinę 20.15 oświadczenie jest najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia, ...
Inwestorzy czekają na Bernanke

Inwestorzy czekają na Bernanke

2010-08-10 Raport poranny FMCM
Ograniczanie ryzyka na EUR/USD: Wczorajsza sesja stała pod znakiem ograniczania ryzyka i realizacji zysków przed dzisiejszym posiedzeniem FED. Spora część inwestorów postanowiła pozamykać swoje pozycje przed wieczornym ogłoszeniem decyzji, przez co główna para walutowa zanotowała spadek najpierw do 1,32, a następnie jeszcze niżej do 1,3140.
Spokojna sesja w notowaniach złotego

Spokojna sesja w notowaniach złotego

2010-08-09 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W trakcie dzisiejszej sesji europejskiej kurs EUR/USD po okresie konsolidacji pod poziomem 1,3300 odnotował umiarkowany spadek w okolice 1,3230. Ruch ten jednak nie przyniósł żadnych istotnych zmian w notowaniach euro względem dolara.
Oznaki zniecierpliwienia?

Oznaki zniecierpliwienia?

2010-08-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Jeżeli spojrzeć na dzisiejsze zachowanie się giełd (nieznaczny spadek), czy też dolara na rynkach międzynarodowych (minimalne umocnienie), to można zauważyć, że część inwestorów zaczyna się niecierpliwić wyczekiwaniem na jutrzejszy, wieczorny komunikat FOMC.
Niewiele impulsów do handlu

Niewiele impulsów do handlu

2010-08-09 Raport popołudniowy FMCM
Korekcyjne spadki na EUR/USD: Pierwsza sesja kolejnego tygodnia nie była zbyt emocjonująca. Na początku inwestorzy pozostawali jeszcze pod wpływem piątkowych danych z USA, przez co waluta amerykańska była pod niewielką presją. Jednak im bliżej końca sesji europejskiej, tym podaż wspólnej waluty rosła, a kurs EUR/USD oddalał się od poziomu 1,33.
Złoty czeka na FOMC

Złoty czeka na FOMC

2010-08-09 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Poniedziałkowy handel upływa pod znakiem ograniczonej zmienności złotego. Kurs USD/PLN konsoliduje się wokół poziomu 3 zł, poruszając się w wąskim przedziale 2,9937-3,0083 zł. W równie ograniczonym stopniu zmieniają się notowania EUR/PLN. Euro dziś lekko traci na wartości wobec złotego, reagując na realizację zysków na EUR/USD.
Marazmu ciąg dalszy

Marazmu ciąg dalszy

2010-08-09 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Piątkowa sesja na Wall Street, mimo, że miała dość dramatyczny przebieg nie zmieniła istotnie obrazu rynku. Tąpnięcie notowań po słabych danych z rynku pracy miało dwie fazy, co mogło zapowiadać większy ruch spadkowy. Wolumen handlu pozostawał jednak bardzo niski i dlatego popyt był w stanie odzyskać inicjatywę.
Poniedziałkowe otwarcie bez większych zmian

Poniedziałkowe otwarcie bez większych zmian

2010-08-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Przez weekend na rynkach nie wydarzyło się nic, co mogłoby odwrócić dotychczasowe tendencje. Przypomnijmy, że w piątek dolar znacząco stracił po publikacji danych Departamentu Pracy USA, które pokazały spadek liczby etatów poza sektorem rolniczym w lipcu o 131 tys. i jednoczesną sporą rewizję w dół danych za czerwiec.
Spokojny początek tygodnia na rynku złotego

Spokojny początek tygodnia na rynku złotego

2010-08-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek bieżącego tygodnia na rynku złotego przebiega w spokojnych nastrojach. Notowania EUR/PLN wciąż pozostają poniżej poziomu 4,0000. Kurs USD/PLN natomiast zniżkuje pod wartość 3,0000.
Weekend nie wpłynął na nastroje inwestorów

Weekend nie wpłynął na nastroje inwestorów

2010-08-09 Raport poranny FMCM
Kolejne osłabienie dolara: Piątkowe dane ze Stanów Zjednoczonych mocno rozczarowały inwestorów, a skutkiem większego niż oczekiwano spadku liczby etatów w sektorze pozarolniczym było osłabienie waluty amerykańskiej. Główna para walutowa zanotowała silny wzrost i nowe maksimum lokalne na poziomie 1,3330.
Tydzień pod znakiem oczekiwania na dane z USA

Tydzień pod znakiem oczekiwania na dane z USA

2010-08-06 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W bieżącym tygodniu złoty pozostawał stabilny, a notowania EUR/PLN poruszały się w wąskim przedziale 3,9800 – 4,0200. Również na polskim rynku inwestorzy pozostawali w oczekiwaniu na piątkową publikację danych z amerykańskiego rynku pracy.
Silny ruch na EUR/USD

Silny ruch na EUR/USD

2010-08-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Scenariusz na dzisiaj był zbyt prosty, aby się zrealizować, ale jednak… Dość słabe dane z amerykańskiego rynku pracy (spadek liczby nowych etatów poza sektorem rolniczym o 131 tys. w lipcu i rewizja w dół do -221 tys. danych za czerwiec) automatycznie nasiliły obawy, iż FOMC na najbliższym posiedzeniu zaplanowanym na 10 sierpnia podejmie dodatkowe kroki, aby wesprzeć gospodarkę.
Dolar kontynuował deprecjację

Dolar kontynuował deprecjację

2010-08-06 Raport tygodniowy FMCM
Wzrosła aktywność gospodarcza: W tym tygodniu na rynek napłynęło kilka istotnych informacji makroekonomicznych. Z jednej strony pozytywnych emocji dostarczyły publikacje dotyczące aktywności gospodarczej w obu sektorach w USA oraz w sektorze produkcyjnym w Strefie Euro.
Złoty mocniejszy pomimo słabych danych

Złoty mocniejszy pomimo słabych danych

2010-08-06 Raport popołudniowy FMCM
Po rekordowym lipcu, pierwszy tydzień sierpnia przynosi kontynuację umocnienia polskiej waluty i nadal jest ono szybsze niż średnio w segmencie walut wschodzących. To wszystko pomimo niepokojących danych z USA oraz krytyki podejścia polskiego rządu do rozwiązywania problemów finansów publicznych.
Co stanie się po danych z USA?

Co stanie się po danych z USA?

2010-08-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Początek piątkowego handlu przebiega pod znakiem nieznacznego osłabienia dolara. Kurs EUR/USD wrócił w okolice 1,32 (godz. 9:46), a GBP/USD do 1,59. Do góry zaczyna piąć się także AUD/USD – australijskiej walucie pomógł raport banku centralnego, który podtrzymał oczekiwania na dalsze podwyżki stóp procentowych w przyszłości.