Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Banki w Europie nie zostaną pozostawione samym sobie

Banki w Europie nie zostaną pozostawione samym sobie

2011-10-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Obawy o nadejście nowej fali kryzysu finansowego, jakie utrzymywały się nad rynkami finansowymi w pierwszej części tygodnia, od wczoraj zostały zastąpione nadzieją, iż europejskie władze udzielą wsparcia dla sektora finansowego strefy euro, gdy zajdzie taka potrzeba. Indeksy giełdowe we Frankfurcie i Paryżu za sprawą środowej sesji wymazały całe spadki z poprzednich dwóch dni, ...
Banki w Europie nie zostaną pozostawione samym sobie

Banki w Europie nie zostaną pozostawione samym sobie

2011-10-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Obawy o nadejście nowej fali kryzysu finansowego, jakie utrzymywały się nad rynkami finansowymi w pierwszej części tygodnia, od wczoraj zostały zastąpione nadzieją, iż europejskie władze udzielą wsparcia dla sektora finansowego strefy euro, gdy zajdzie taka potrzeba.

Amerykański indeks ISM wykazał słabość rynku pracy

Amerykański indeks ISM wykazał słabość rynku pracy

2011-10-05 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Eurodolar poruszał się dziś w przedziale zmian 1,3280 – 1,3380, a kurs nie był w stanie pokonać zeszłotygodniowych maksimów o bardzo istotnym znaczeniu. Poprawie nastrojów, którą obrazuje chociażby wzrost rentowności niemieckich obligacji sprzyjają rozbudzone nadzieje, że europejscy decydenci będą zdecydowanie forsować dokapitalizowanie sektora bankowego.
Napięcia w sektorze bankowym

Napięcia w sektorze bankowym

2011-10-05 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Pogarszająca się w sytuacja w sektorze bankowym budzi napięcia. Wskazuje się na Dexię mówiąc o pierwszej potencjalnej ofierze kryzysu fiskalnego w strefie euro. Wczoraj akcje tej spółki taniały nawet o 38%. Pożyczkodawca ten jest silnie zaangażowany w greckie papiery skarbowe i będzie najprawdopodobniej zmuszony przyjąć kolejne wsparcie finansowe.
Wall Street daje sygnał do uspokojenia

Wall Street daje sygnał do uspokojenia

2011-10-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Bardzo słaby sentyment rynkowy, jaki towarzyszył notowaniom w ciągu ostatnich dwóch dni, został przerwany dopiero przez Amerykanów, choć solidnego powodu na powrót indeksów giełdowych do wzrostów, a także odbicia eurodolara trudno się doszukiwać.
Obniżka ratingu Włoch

Obniżka ratingu Włoch

2011-10-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Wtorkowe zamknięcie na giełdzie w USA pierwszy raz od trzech dni zakończyło się na plusie. Jednocześnie niepokojące wieści dotarły do nas z Włoch, gdzie agencja Moody’s obniżyła rating obligacji włoskich o 3 poziomy z Aa2 do poziomu A2, ogłaszając jednocześnie dalszą perspektywę jako negatywną.
Najniższy poziom kursu EUR/JPY od dekady

Najniższy poziom kursu EUR/JPY od dekady

2011-10-04 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Po wczorajszym rekordowo niskim spadku euro w stosunku do jena, dziś odnotowano lekką korektę pary EUR/JPY do poziomu 101,335. Nie mniej jednak w ciągu dnia za jedno euro trzeba było zapłacić zaledwie 100,873 JPY. Pierwszy raz od ponad dekady euro w stosunku do jena odnotowało tak niski poziom, zbliżając się niebezpiecznie do psychologicznej granicy poniżej 100 jenów.
Rynki szukają pretekstów… do odbicia

Rynki szukają pretekstów… do odbicia

2011-10-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje wtorku to popołudniowe wystąpienia szefa ECB w Parlamencie Europejskim i szefa FED przed połączonymi komisjami gospodarczymi amerykańskiego Kongresu. Pierwszy z nich, jak zwykle ostrożnie dobierał słowa – dowiedzieliśmy się, że jednym z kluczowych filarów niestandardowych działań wsparcia prowadzonych przez bank centralny, ...
Nastroje fatalne, ale złoty się trzyma

Nastroje fatalne, ale złoty się trzyma

2011-10-04 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Opóźnienie w wypłacie Grecji 6. transzy pomocy finansowej, możliwe zwiększenie udziału prywatnych wierzycieli w drugim pakiecie pomocowym dla Grecji, obawy związane z sytuacją belgijsko-francuskiego banku Dexia, a przede wszystkim strach przed kryzysem bankowym w Europie, mocno popsuły we wtorek nastroje na rynkach finansowych.
Nieodpowiedzialni politycy

Nieodpowiedzialni politycy

2011-10-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj rano pisałem, że może być trudno wyobrazić sobie sytuację w której Grecy nie dostają w połowie października środków z szóstej transzy pomocy wartej 8 mld EUR – bo taka sytuacja może faktycznie zbliżać nas do ogłoszenia niewypłacalności tego kraju – grecki rząd dawał do zrozumienia, ...
Niepewność w sprawie Grecji wpływa na rynek

Niepewność w sprawie Grecji wpływa na rynek

2011-10-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Na sesji azjatyckiej obserwowaliśmy lekką korektę kursu EUR/USD, który wzrastał do 1,3230. Jednak od rana eurodolar powrócił do spadków i jeszcze przed 10:00 testował wsparcie powiązane z wczorajszymi dołkami. Wciąż aktualny w notowaniach eurodolara pozostaje scenariusz spadkowy, a kolejny poziom wsparcia usytuowany jest w pobliżu 1,3150.
W oczekiwaniu na wystąpienia Tricheta i Bernanke

W oczekiwaniu na wystąpienia Tricheta i Bernanke

2011-10-04 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Początek czwartego kwartału charakteryzował się nerwowością. Po tym, jak Grecja przyznała , że nie spełni swych celów w zakresie redukcji deficytu budżetowego powróciły obawy o jej niewypłacalność . Kontrolowane bankructwo Grecji wydaje się nieuniknioną kwestią.
Eurogrupa dolewa oliwy do ognia

Eurogrupa dolewa oliwy do ognia

2011-10-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Jeżeli ministrom finansów strefy euro zależało, żeby wprowadzić jeszcze większą nerwowość na rynki finansowe, to niewątpliwie po pierwszym dniu szczytu im się to udało. Wczoraj głównym przedmiotem rozmów Eurogrupy w Luksemburgu była rewizja udziału prywatnych inwestorów w drugim pakiecie ratunkowym dla Grecji w związku z pogorszeniem sytuacji gospodarczej w porównaniu z prognozami z przed kilku miesięcy.
NBP znów przypomina o sobie

NBP znów przypomina o sobie

2011-10-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Ostatnio aktywność Narodowego Banku Polskiego na rynku walut jest coraz bardziej widoczna. Pierwsza od długiego czasu interwencja miała miejsce 23 września – wtedy kurs EUR/PLN spadł dość wyraźnie, bo o ponad 10 groszy w dość krótkim czasie. Wtedy jak szacowano na rynku NBP mógł wydać na to 1-2 mld EUR.
NBP pomógł złotemu

NBP pomógł złotemu

2011-10-03 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty, który rozpoczął październikowe notowania od osłabienia, reagując na wzrost awersji do ryzyka wywołany obawami o przyszłość Grecji, w kolejnych godzinach próbuje odrabiać straty. Ruch ten koreluje z korekcyjnym odbiciem na parze EUR/USD, po tym jak rano wyznaczyła ona najniższy poziom od stycznia br.
Co przyniesie IV kwartał?

Co przyniesie IV kwartał?

2011-10-03 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Koniec trzeciego kwartału miał negatywne zakończenie na rynkach finansowych. Zagraniczne indeksy akcji zniżkowały, powróciła niepewności a brak konkretów w sprawie Grecji grał na nerwach inwestorom. Dzisiaj w Luxemburgu odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Eurogrupy, na którym ministrowie finansów będą dyskutowali o postępach w prowadzaniu reform przez grecki rząd.
Grecka tragedia wciąż trwa

Grecka tragedia wciąż trwa

2011-10-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W piątek wieczorem na rynku pojawiły się nieoficjalne informacje podane przez włoski serwis Linkiesta.it, jakoby eksperci Trójki (MFW, KE i ECB) rozważali nawet 75 proc. redukcję greckiego długu pozostającego w rękach prywatnych wierzycieli (podczas lipcowego szczytu państw strefy euro uzgodniono poziom 21 proc., ...
PMI powinien być neutralny dla złotego

PMI powinien być neutralny dla złotego

2011-10-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiejszy dzień na rynku krajowym nie obfituje w dane makroekonomiczne. Poznaliśmy jedynie publikacje indeksu PMI za wrzesień. Po wzroście tego indeksu miesiąc wcześniej obecnie rynek oczekiwał odczytu na poziomie 51,0 pkt. (mediana prognoz w ankiecie Parkietu).
Grecy znów rozczarowują

Grecy znów rozczarowują

2011-10-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Według zatwierdzonego w niedzielę przez rząd grecki budżetu na 2012 rok, deficyt w 2011 roku sięgnie 8,5 proc. w relacji do PKB, a nie 7,6 proc., które było jednym z założeń przy udzielaniu Grecji drugiego pakietu ratunkowego dwa miesiące temu.
Spotkanie ministrów w trudnej atmosferze

Spotkanie ministrów w trudnej atmosferze

2011-10-03 Raport poranny FMCM
Grecja nie zrealizuje założeń: Rozpoczynające się dziś spotkanie ministrów finansów Strefy Euro odbywać się będzie w nienajlepszej atmosferze. Weekend nie przyniósł bowiem zbyt pozytywnych informacji. Głównym zamartwieniem szefów resortów finansów będzie zapewne przyjęty przez rząd Grecji plan budżetu na przyszły rok. Zakład on ograniczenie deficytu budżetowego z 8,5% do 6,8%.