Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Hiszpanie zdecydowali, obawy nie mijają

Hiszpanie zdecydowali, obawy nie mijają

2011-11-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Kryzys zadłużeniowy zbiera kolejne żniwo. Po niedzielnych przedterminowych wyborach parlamentarnych w Hiszpanii, nastąpiła kolejna w Europie zmiana władzy. Zgodnie z sondażami wybory wygrała konserwatywna partia Partido Popular (PP).
Nowy plan dla Europy?

Nowy plan dla Europy?

2011-11-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Piątkowe expose premiera Donalda Tuska w głównej mierze poświęcone było redukcji deficytu budżetowego, a zatem dotyczyło kluczowej kwestii z punktu widzenia ostatnich problemów Europy. Premier zapowiedział zejście z deficytem poniżej 3 proc. w relacji do PKB w przyszłym ...

Moody’s pozytywnie o expose

Moody’s pozytywnie o expose

2011-11-21 Raport poranny FMCM
Neutralny start: Poniedziałkową sesję eurodolar rozpoczyna neutralnie. Wahania nie są zbyt duże, a kurs utrzymuje się nieco ponad poziomem 1,35. Widać zatem, że inwestorzy po nerwowej końcówce poprzedniego tygodnia, dziś starają się o większy spokój.
Złoty oberwał rykoszetem, pomógł mu Tusk

Złoty oberwał rykoszetem, pomógł mu Tusk

2011-11-18 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Kryzys długu w jakim od wielu miesięcy pogrąża się Strefa Euro, pozostaje tematem numer jeden na rynkach finansowych. Aktualnie cała uwaga koncentruje się na zmianach rentowności 10-letnich obligacji Włoch i Hiszpanii. Tylko dzięki zakupom obligacji przez Europejski Bank Centralny (ECB) udało się na koniec tygodnia utrzymać ich rentowność poniżej bariery 7%.
Mocne spadki rentowności długu Włoch

Mocne spadki rentowności długu Włoch

2011-11-18 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Eurodolar wzrastał w pierwszych godzinach handlu na Starym Kontynencie do poziomu 1,3600. Zwyżki miały swoje źródła w wystąpieniu Mario Draghiego oraz spekulacjach odnośnie do zwiększonej roli ECB w walce z kryzysem zadłużeniowym.
Niebezpieczne spadki cen niemieckich obligacji

Niebezpieczne spadki cen niemieckich obligacji

2011-11-18 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Jeżeliby spytać analityków, co może być sygnałem końca strefy euro, albo jej bardzo poważnego kryzysu (obecny takim jeszcze nie jest), to wskażą oni na wyprzedaż niemieckich obligacji. Stąd też obserwowany dzisiaj ruch na „bundach” może trochę niepokoić – w efekcie ten czynnik stał się przyczyną obserwowanego po południu osłabienia się euro i ponownego zwrotu inwestorów w stronę dolara.
Kryzys zadłużeniowy w strategicznym punkcie

Kryzys zadłużeniowy w strategicznym punkcie

2011-11-18 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Tydzień rozpoczęliśmy od dość dobrych nastrojów na rynkach bazowych. Po tym jak w ostatni weekend uległa rozstrzygnięciu kwestia dymisji Silvio Berlusconiego i powołanie na jego miejsce Mario Montiego, oraz kwestia obsadzenia stanowiska premiera rządu tymczasowego w Grecji. Zgodnie z wcześniej pojawiającymi się spekulacjami, na stanowisko premiera został desygnowany Lucas Papademos.
Rentowności rozdawały karty w tym tygodniu

Rentowności rozdawały karty w tym tygodniu

2011-11-18 Raport tygodniowy FMCM
Obawy o rentowności przeceniają euro: Rentowność obligacji krajów Strefy Euro była w tym tygodniu tematem numer jeden. Od samego początku poniedziałkowej sesji strach o rosnące koszty zadłużania się przede wszystkim Włoch mocno przyczyniał się do przeceny wspólnej waluty.
Rynki w zawieszeniu…

Rynki w zawieszeniu…

2011-11-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zdaniem ankietowanych przez agencję Thomson Reuters analityków, istnieje 48 proc. szans, że ECB zdecyduje się na operację „drukowania pieniądza”, co mogłoby mieć miejsce w końcu pierwszego kwartału 2012 r.
Nastroje pogorszyły się

Nastroje pogorszyły się

2011-11-18 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na rynkach obserwujemy dalsze pogorszenie nastrojów i niepokój o losy strefy euro. Utrzymuje się presją na europejski dług, o czym w dniu wczorajszym mogła przekonać się Hiszpania. Co prawda Hiszpania zdołała sprzedać obligacje 10-letnie warte 3,56 mld euro, jednak rentowność tych papierów sięgnęła blisko 7%.
Koniec tygodnia pod znakiem kolejnych interwencji i przemówień

Koniec tygodnia pod znakiem kolejnych interwencji i przemówień

2011-11-18 Komentarz poranny TMS Brokers
EUR/USD podczas azjatyckiej sesji utrzymywało się w zakresie konsolidacyjnym, zapoczątkowanym w środę. Zakres wahań eurodolara nie przekracza 120 pipsów (1,3420 – 1,3540). Dziś przed pierwszym dzwonkiem w Europie ponownie obserwujemy lekkie wybicie ponad poziom 1,3510.
Rynek długu wciąż na pierwszym planie

Rynek długu wciąż na pierwszym planie

2011-11-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
We czwartek na rynku walutowym można było zaobserwować próby zniwelowania ostatniej przeceny euro oraz aktywów bardziej ryzykownych, w tym złotego. Polska waluta zyskiwała przez większą część dnia w ślad za wzrostami na eurodolarze, ...
Złoty czeka na premiera, euro próbuje odreagowywać

Złoty czeka na premiera, euro próbuje odreagowywać

2011-11-18 Raport poranny FMCM
Eurodolar na rozdrożu: Wczorajsza popołudniowa próba odbicia na rynku eurodolara szybko się skończyła po tym jak pojawiał się informacja, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie wypłaci Grecji kolejnej transzy pomocy w ramach pierwszego pakietu pomocowego, jeśli działania reformacyjne i oszczędnościowe nie otrzymają szerokiego poparcia politycznego.
Mierna skuteczność ECB

Mierna skuteczność ECB

2011-11-17 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W czwartek nowy premier Włoch Mario Monti przedstawił w Senacie priorytety swoich działań, które zakładają reformę systemu emerytalnego i rynku pracy oraz walkę z uchylaniem się od płacenia podatków. W reakcji na wystąpienie Montiego rentowność 10 letnich obligacji spadła poniżej 7 proc. (6,82 proc).
Czas na przełomowe rozwiązania w strefie euro?

Czas na przełomowe rozwiązania w strefie euro?

2011-11-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsze aukcja 10-letnich hiszpańskich obligacji nie mogła napawać zbytnim optymizmem, zwłaszcza jak spojrzy się na średnią rentowność uzyskaną na przetargu – 6,975 proc. Była ona wyższa, niż na rynku wtórnym, co pokazuje, że inwestorzy nie zapatrują się zbyt dobrze na perspektywy dla hiszpańskiego długu.
Dane z USA poprawiają nastroje

Dane z USA poprawiają nastroje

2011-11-17 Raport popołudniowy FMCM
Hiszpania słono płaci za pożyczone środki: Pierwsza połowa dzisiejszych notowań europejskich przebiegała w atmosferze obaw o wynik aukcji francuskich i hiszpańskich obligacji. W ostatnim bowiem czasie temat rentowności tego rodzaju papierów dłużnych jest głównym czynnikiem wpływającym na zachowanie inwestorów. Przed samą aukcją sytuacja na rynku była mocno napięta.
Złoty czeka na wsparcie NBP

Złoty czeka na wsparcie NBP

2011-11-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Czy nowy grecki premier Lukas Papademos, który wczoraj uzyskał od parlamentu wotum zaufania dla swojego gabinetu jedności narodowej, może czuć się wygranym? Nie do końca – lider greckiej opozycyjnej Nowej Demokracji nadal nie zgadza się na pisemne zobowiązanie, ...
Europejski problem - problemem innych

Europejski problem - problemem innych

2011-11-17 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na rynkach finansowych utrzymuję się podwyższona zmienność oraz niepokój. Mario Monti ogłosił skład włoskiego rządu technokratów, ale to nie poprawiło nastrojów. Nasilają się obawy, iż gabinet nowego włoskiego premiera nie będzie w stanie w obecnych warunkach przyczynić się do poprawy koniunktury gospodarczej, co jest niezbędnym czynnikiem do tego, ...
Francuskie i hiszpańskie aukcje na świeczniku, inwestorzy wyczekują

Francuskie i hiszpańskie aukcje na świeczniku, inwestorzy wyczekują

2011-11-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs wspólnej waluty do euro podczas azjatyckiej sesji ponownie testował wsparcie na poziomie 1,3420. Dziś rano kurs EUR/USD wydaje się, że łapie kolejny oddech. Dzieje się tak głównie z powodu kolejnej interwencji Europejskiego Banku Centralnego na rynku długu, który tym razem poza skupem obligacji Włoch, obniża również rentowność papierów dłużnych Hiszpanii.
Kryzys zadłużenia dosięga Francji

Kryzys zadłużenia dosięga Francji

2011-11-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wiarygodność strefy euro w tym tygodniu została wystawiona na ciężką próbę. Brak zaufania do sytuacji finansowej państw, objawiająca się w notowaniach rządowych obligacji, przestała się ograniczać do krajów z tzw. grupy PIIGS i zaczęła dosięgać rdzenia Europy. W ostatnich dniach skoki rentowności do rekordowo wysokich poziomów odnotowały papiery m.in. Belgii i Francji.