Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Europejski przemysł coraz słabszy

Europejski przemysł coraz słabszy

2012-10-27 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD testuje obecnie poziom 23,6 proc. zniesienia Fibonacciego fali wzrostowej zapoczątkowanej w połowie lipca i trwającej do połowy września. Od tego czasu eurodolar pozostaje w przedziale wahań pomiędzy 200-dzienną średnią kroczącą (okolice 1,2825) a maksimum wcześniej wspomnianego ruchu wzrostowego, czyli poziomem 1,3180.
Tydzień korekty na eurodolarze

Tydzień korekty na eurodolarze

2012-10-26 Raport tygodniowy FMCM
Początek bez danych: Nowy tydzień eurodolar rozpoczął od odrabiania piątkowej przeceny. W aprecjacji euro pomagała informacja o zwycięstwie Parli Ludowej, premiera Mariano Rajoya w wyborach do lokalnych władz regionu Galicji.

Dane o PKB w USA zaważą na końcówce tygodnia.

Dane o PKB w USA zaważą na końcówce tygodnia.

2012-10-26 Codzienny Puls Rynku IDMSA
EURUSD: Notowania EURUSD kontynuując ruch spadkowy dotarły w okolice wsparcia na 1,2924 poziom ten już był testowany 23 października i dał potencjał do odreagowania w postaci 100 pipsowej korekty. Fakt ten potwierdza istotę tego poziomu i daje szansę na odreagowanie spadków, w takim scenariuszu pierwszym istotnym poziomem oporu są okolice 1,2962 następnie 1,2990.
Słabe nastroje na koniec tygodnia

Słabe nastroje na koniec tygodnia

2012-10-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Rozczarowanie wynikami Apple’a i Amazona mocno wpłynęło na nastroje podczas sesji azjatyckiej. Zyskał jen, mimo, że japoński rząd zaaprobował wart 5,3 bln USD nowy pakiet stymulacyjny (potwierdziła się wczorajsza strategia – kupuj plotki, sprzedaj fakty).
Wzrost zmienności na horyzoncie

Wzrost zmienności na horyzoncie

2012-10-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar wciąż porusza się w wąskim przedziale wahań. Na początku sesji europejskiej zbliża się do środowych minimów na poziomie 1,2920. Indeks VIX przekroczył długoterminową średnią, co zwiastuje kontynuację wzrostu zmienności. Jest to czynnik, który tradycyjnie należy postrzegać jako niekorzystny dla siły złotego, jak również pozostałych walut regionu.
Złoty oscyluje blisko 5-tygodniowych minimów

Złoty oscyluje blisko 5-tygodniowych minimów

2012-10-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na złotym przynosi kontynuację impulsu deprecjacyjnego na notowaniach polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,162 PLN za euro, 3,217 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,440 PLN za franka szwajcarskiego.
Wielka Brytania wychodzi z kryzysu

Wielka Brytania wychodzi z kryzysu

2012-10-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś poznamy wstępny szacunek wzrostu PKB w Stanach Zjednoczonych, który po korzystnym odczycie z Wielkiej Brytanii może również przynieść pozytywną niespodziankę. To powinno na krótko poprawić nastroje na rynkach. Jednak już przyszły tydzień przyniesie, w mojej ocenie, powrót osłabienia złotego i wznowienie spadkowej tendencji na eurodolarze.
Uwaga skupiona na wynikach z USA

Uwaga skupiona na wynikach z USA

2012-10-26 Raport poranny FMCM
Wyniki Apple i Amazon szkodzą nastrojom: Końcówka wczorajszej sesji londyńskiej charakteryzowała się powrotem na rynek sprzedających wspólną walutę. Kurs eurodolara zniżkował do poziomu wsparcia na 1,2950. Brak sukcesów w forsowaniu obszaru oporu na 1,30 – 1,3030 oraz pogorszenie nastroju globalnego doprowadziło do zlikwidowania całości środowego odbicia.
Zmienny czwartek

Zmienny czwartek

2012-10-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane o godz. 14:30 dane z USA jak się okazało pomogły dolarowi odrobić wcześniejsze straty. Zamówienia na dobra trwałego użytku wzrosły we wrześniu o 9,9 proc. m/m, po mocnym spadku o 13,1 proc. m/m miesiąc wcześniej. Jednak, jeżeli spojrzymy na dane z wyłączeniem zamówień na obronność i samoloty, to mamy dynamikę na poziomie zera, ...
Próba odreagowania

Próba odreagowania

2012-10-25 Raport popołudniowy FMCM
Kolejne lepsze dane z USA: Od początku dzisiejszej sesji wspólna waluta próbowała odrabiać straty względem dolara, jakie poniosła w czasie wtorkowego i środowego handlu. Kupujący euro od rana korzystali z poprawiającego się nastroju na giełdach.
Apple, Amazon i dane o PKB zdecydują o losach złotego w piątek

Apple, Amazon i dane o PKB zdecydują o losach złotego w piątek

2012-10-25 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Po dwóch dniach wyraźnej przeceny złotego, która wywindowała notowania EUR/PLN do pięciotygodniowego maksimum, a USD/PLN do czterotygodniowego, czwartek upływa pod znakiem odreagowania tych ruchów. Pomagają nieco lepsze nastroje na giełdach europejskich oraz wzrostowe odbicie na EUR/USD.
Odreagowanie na EURUSD

Odreagowanie na EURUSD

2012-10-25 Codzienny Puls Rynku IDMSA
EUR/USD osiągnął lokalne minimum na poziomie 1,2924 gdzie znajdywało się wsparcie opisane we wczorajszym komentarzu. Wsparcie było na tyle silne, że popyt który w jego wyniku się uaktywnił doprowadził notowania do najbliższego oporu 1,3010, który aktualnie rynek testuje i stara się go pokonać.
Co dalej z Grecją?

Co dalej z Grecją?

2012-10-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ostatnia medialna przepychanka w kwestii przyznania Grekom dodatkowych 2 lat na wypełnienie ostrych kryteriów fiskalnych pokazała, iż międzynarodowi pożyczkodawcy wydają się być coraz bardziej podzieleni, co do tego, jaka forma pomocy dla Aten byłaby obecnie najlepsza – zwłaszcza z punktu widzenia ich własnych interesów.
Waluty regionu odrabiaja straty

Waluty regionu odrabiaja straty

2012-10-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD znajduje się w okolicach 1,30 i znajduje w przedziale wahań pomiędzy 1,2885 a 1,3140. Warto odnotować, że indeks obliczany o różnicę rentowności długu Stanów Zjednoczonych i Niemiec sugeruje, ze kurs eurodolara powinien znajdować się w okolicach 1,2800.
Złoty blisko miesięcznych minimów

Złoty blisko miesięcznych minimów

2012-10-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie porannego, czwartkowego handlu złoty nieznacznie odrabia wczorajsze straty oddalając się od miesięcznego minimum. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1476 PLN za euro, 3,1916 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4281 PLN względem franka szwajcarskiego.
Fed bez rewelacji, a Europa słabnie

Fed bez rewelacji, a Europa słabnie

2012-10-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
Sytuacja na rynku EURPLN jest analogiczna do tej, jaka miała miejsce dokładnie 8 tygodni temu, pod koniec sierpnia. Wówczas po nieoczekiwanej obniżce stóp na Węgrzech w obawie, że podobna sytuacja może mieć miejsce w Polsce, inwestorzy wyprzedawali złotego.
Obrona linii trendu

Obrona linii trendu

2012-10-25 Raport poranny FMCM
Eurodolar walczy o powrót ponad 1,30: Wczorajsze dobre dane z amerykańskiego rynku nieruchomości przyczyniły się do umocnienia amerykańskiej waluty. Lepszy od oczekiwań wynik przełożył się na osłabienie oczekiwań części inwestorów, którzy liczyli, że na wczorajszym posiedzeniu FOMC padną sugestie w temacie rozszerzenia programu QE3. Nic takiego nie miało jednak miejsca.
Niefortunne słowa wiceprezesa Kozińskiego?

Niefortunne słowa wiceprezesa Kozińskiego?

2012-10-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Podczas spotkania z dziennikarzami, jakie miało miejsce w środę po południu, wiceprezes NBP, Witold Koziński powtórzył, iż bank centralny nie widzi obecnie potrzeby interwencji na rynku, choć jej zupełnie nie wyklucza (tą mantrę słyszeliśmy już jednak wielokrotnie wcześniej).
Niepokojące dane z Europy

Niepokojące dane z Europy

2012-10-24 Raport popołudniowy FMCM
Pogorszenie nastrojów, lecz nie do końca: Dzisiejsze europejskie notowania eurodolara można podzielić na trzy części: porannej nerwowości, południowego uspokojenia i popołudniowego odbicia. W pierwszej z nich czynnikiem determinującym wzrost awersji do ryzyka i rozchwianie nastrojów były dane makroekonomiczne.
Dane z Niemiec przyczyną przeceny złotego

Dane z Niemiec przyczyną przeceny złotego

2012-10-24 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Bardzo słabe odczyty europejskich indeksów PMI w październiku, wsparte najniższą od lutego 2010 roku wartością indeksu monachijskiego instytutu Ifo, popsuły w środę nastroje na rynku walutowym, przyczyniając się do osłabienia wspólnej waluty, a także do silnej wyprzedaży złotego.