Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty traci w ślad za EURUSD

Złoty traci w ślad za EURUSD

2012-12-07 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Kończący się tydzień przyniósł korekcyjne osłabienie złotego na rodzimym rynku walutowym. Myli się jednak ten, kto w sposób bezpośredni łączy słabszego złotego ze środową decyzją Rady Polityki Pieniężnej (RPP) obniżającym poziom stóp procentowych w Polsce. Owszem miało to negatywny wpływ na notowania, ale nie aż tak znaczący, jak wynika ze zmian kursów.
Wypowiedzi Mario Draghiego trzęsą walutami

Wypowiedzi Mario Draghiego trzęsą walutami

2012-12-07 Raport tygodniowy FMCM
Obecny tydzień był dość ciekawym okresem, zarówno za względu na wydarzenia rynkowe, jak i zmiany na wykresie, do których te pierwsze doprowadziły. Kurs eurodolara w ciągu tych siedmiu dni wahał się między 1,2896 USD (dziś), a 1,3125 w dniu 5 grudnia. Wtedy byliśmy też świadkami zmiany trendu z wzrostowego na spadkowy.

Prognozy ECB ciążą wspólnej walucie

Prognozy ECB ciążą wspólnej walucie

2012-12-07 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W ubiegłym tygodniu dolar amerykański umocnił się w stosunku do większości walut z grona G10. Najsilniejszej deprecjacji uległa wspólna waluta. Kurs EUR/USD co prawda w środku tygodnia odnotował maksimum na 1,3125 (najwyższy poziom od siedmiu tygodni), jednak zakończył go ok. 200 pipsów niżej.
Prawdopodobieństwo obniżki stóp przez ECB wzrosło

Prawdopodobieństwo obniżki stóp przez ECB wzrosło

2012-12-07 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Konferencja prasowa Mario Draghiego rozbudziła oczekiwania na obniżki stóp procentowych w strefie euro. Retoryka Europejskiego Banku Centralnego była bardziej gołębia, niż spodziewali się tego inwestorzy i stała się bodźcem do głębszej korekty spadkowej na EURUSD.
Kontynuacja ruchu w dół na eurodolarze

Kontynuacja ruchu w dół na eurodolarze

2012-12-07 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Zgodnie z oczekiwaniami, wczoraj niemal cała uwaga inwestorów na rynkach walutowych skupiła się na wydarzeniach w strefie euro, a dokładniej – na decyzji Europejskiego Banku Centralnego dotyczącej stóp procentowych oraz na późniejszych projekcjach ekonomicznych ECB, dotyczących gospodarki eurolandu.
Nie wszyscy w EBC za pozostawieniem stóp bez zmian

Nie wszyscy w EBC za pozostawieniem stóp bez zmian

2012-12-07 Poranny Szkic Walutowy AFS
Bundesbank mocno tnie prognozy wzrostu dla Niemiec do 0,4 proc. w 2013 r., a EBC dla całej strefy euro. Tymczasem w Radzie Banku zaskakujący brak jednomyślności. Część bankierów centralnych optuje za obniżką stóp.
Eurodolar w odwrocie, złoty traci

Eurodolar w odwrocie, złoty traci

2012-12-07 Raport poranny FMCM
Eurodolar poniżej 1,3000: Wczoraj po słowach , które padły na konferencji prasowej na której niezbyt optymistycznie wypowiadał się szef ECB - Mario Draghi kurs eurodolara spadł z poziomu powyżej 1,31 USD do poniżej 1,3000 wieczorem. Natomiast dziś spadki zostały wyhamowane, przynajmniej na tą chwilę.
Spadki eurodolara i perspektywa dalszych obniżek stóp

Spadki eurodolara i perspektywa dalszych obniżek stóp

2012-12-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie porannego, piątkowego handlu na rynku walutowym złoty pozostaje neutralny przy niskiej aktywności inwestorów. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,1283 PLN za euro, 3,1854 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4170 PLN względem franka szwajcarskiego.
Silna przecena eurodolara

Silna przecena eurodolara

2012-12-06 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Ostatnie dwie godziny przynosi silny spadek kursu EUR/USD. Impulsem do tego stała się konferencja prasowa po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego (ECB). W sposób bezpośredni wskazuje się obniżenie przez bank centralny prognoz gospodarczych. To bardziej pretekst niż faktyczny powód. Inwestorzy mieli świadomość, że prognozy zostaną skorygowane w dół.
Wypowiedź Mario Draghiego osłabia eurodolara

Wypowiedź Mario Draghiego osłabia eurodolara

2012-12-06 Raport popołudniowy FMCM
Od wczoraj na wykresie pary EUR/USD obserwujemy osłabienie wspólnej waluty. Kurs spadł z poziomu powyżej 1,31 USD do 1,3002. Przyczyn takiego zjawiska można doszukiwać się m.in. we wczorajszych słabych odczytach ze Strefy Euro dotyczących sprzedaży detalicznej.
BoE i ECB zadecydują dziś o stopach

BoE i ECB zadecydują dziś o stopach

2012-12-06 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W tym tygodniu uwagę inwestorów przykuwają nie tylko dane makroekonomiczne i doniesienia w sprawie prac nad wypracowaniem kompromisu w kwestii klifu fiskalnego, ale także decyzje banków centralnych. Dzisiaj o stopach zadecyduje Bank Anglii i Europejski Bank Centralny.
Oczekiwanie na projekcje ekonomiczne ECB

Oczekiwanie na projekcje ekonomiczne ECB

2012-12-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj ruch w górę na wykresie eurodolara został zatrzymany. O ile jeszcze rano wspólna europejska waluta była dość silna, to inwestorom nie wystarczyło optymizmu, aby wynieść kurs EUR/USD powyżej poziomu 1,31 na dłużej.
Euro najsłabsze wśród walut G-10

Euro najsłabsze wśród walut G-10

2012-12-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Pretekstem do rozpoczęcia korekty w notowaniach EUR/USD i spadku kursu poniżej 1,31 stał się niski odczyt dynamiki sprzedaży detalicznej w strefie euro oraz niezbyt udana aukcja obligacji Hiszpanii. Jednak wyciąganie pochopnych wniosków po jednej mniej korzystnej emisji byłoby błędem.
Druga obniżka stóp, a kolejna już za miesiąc

Druga obniżka stóp, a kolejna już za miesiąc

2012-12-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
RPP nie chce zaskakiwać, dlatego obniża stopy o 25 pb., choć zdaje sobie sprawę, że gospodarka potrzebuje łagodniejszej polityki pieniężnej. Kolejne cięcie w styczniu, a następne najpewniej w lutym. Scenariusz spadku oprocentowania do poziomu 3,5 proc. nie ulega zmianie. Złoty póki co stabilny, ale cel wzrostu EUR/PLN do 4,1500 obowiązuje.
Po posiedzeniu RPP. Dalsze obniżki już w styczniu?

Po posiedzeniu RPP. Dalsze obniżki już w styczniu?

2012-12-06 Raport poranny FMCM
Zwrot na eurodolarze? Wczoraj o 16:00 poznaliśmy dane z USA dotyczące indeksu ISM dla usług za listopad. Odczyty okazały się lepsze od prognoz 54,7 pkt. wobec prognozy 53,5 pkt. O tej samej godzinie poznaliśmy również raport dotyczący zamówień na dobra trwałego użytku w tym kraju, ...
Decyzja RPP nieznacznie jedynie umocniła złotego

Decyzja RPP nieznacznie jedynie umocniła złotego

2012-12-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel na złotym przynosi stabilizację notowań polskiej waluty w rejonie wczorajszych maksimów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1173 PLN za euro, 3,1520 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4030 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu ustabilizowały się w okolicy 4,06%.
Belka zapowiada obniżkę, złoty traci

Belka zapowiada obniżkę, złoty traci

2012-12-05 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Marek Belka, na konferencji prasowej po zakończonym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej (RPP), zapowiedział kolejną obniżkę stóp procentowych w styczniu, po tym jak Rada zdecydowała się na takie cięcie na obecnym posiedzeniu. Jak zauważył, „Rada ciężko pracuje i nie może sobie pozwolić na przerwę w łagodzeniu polityki pieniężnej”.
RPP nie zaskoczyła - obniżka o 25 pb.

RPP nie zaskoczyła - obniżka o 25 pb.

2012-12-05 Raport popołudniowy FMCM
Zaskakujące odczyty ze strefy euro: Dziś poznaliśmy kilka istotnych odczytów ze Strefy Euro. Tuż przed godziną 10:00 pojawiły się indeksy PMI dla usług (dane ostateczne) ze Strefy Euro i Niemiec. Wyniosły one odpowiednio 46,7 pkt wobec prognozy 45,7 pkt.
EUR/CHF rusza z miejsca – na jak długo?

EUR/CHF rusza z miejsca – na jak długo?

2012-12-05 Komentarz walutowy Saxo Bank
Para walutowa EUR/CHF nareszcie ponownie ruszyła z miejsca w miarę, jak unijne ryzyko w ogonie rozkładu znika w efekcie wyceny, a deklarowane oprocentowanie depozytów szwajcarskich jest ujemne. Czy ten trend się utrzyma?
Czy RPP dzisiaj zaskoczy?

Czy RPP dzisiaj zaskoczy?

2012-12-05 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wydarzeniem dzisiejszego dnia na rynku krajowym jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Konsensus rynkowy zakłada cięcie kosztu pieniądza o 25pb, co sprowadziłoby główną stopę procentową do poziomu 4,25%. Cześć analityków i inwestorów może się jednak spodziewać bardziej agresywnego luzowania polityki monetarnej ...