Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

USDPLN najwyżej do 6 tygodni

USDPLN najwyżej do 6 tygodni

2012-11-05 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Nienajlepsze nastroje na rynkach finansowych, obawy o przyszłość Grecji, niepewność związana z wtorkowymi wyborami prezydenckimi w USA, oczekiwanie na obniżkę stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP), a także przecena EUR/USD, to wszystko składa się na poniedziałkowe osłabienie złotego w relacji do głównych walut.
Emocje wspierają dolara

Emocje wspierają dolara

2012-11-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ryzyko wygranej Mitta Romney’a w jutrzejszych wyborach prezydenckich w USA (chociaż teoretycznie to Barack Obama ma „ciut” większe szanse), trudna sytuacja wokół Grecji, która może zakończyć się prawdziwym trzęsieniem ziemi dla tzw. peryferiów, jeżeli rząd przegra w parlamencie bitwę o oszczędności, a także przyszłoroczny budżet, ...

Przed wyborami…

Przed wyborami…

2012-11-05 Raport poranny FMCM
Napięcie w USA: Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od osłabienia euro w stosunku do dolara, jest to kontynuacja spadków zapoczątkowanych na początku listopada. Obecnie testowany jest poziom wsparcia 1,2805 USD za euro. Po jego przebiciu możliwy jest dalszy spadek wartości euro, przy czym kolejnym poziomem wsparcia jest 1,2745 USD.
Eurodolar rozpoczyna tydzień od spadków

Eurodolar rozpoczyna tydzień od spadków

2012-11-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Od początku tygodnia niepewność potęguje zacięty wyścig o fotel prezydenta USA, którego finisz już jutro. Do tego czasu ryzykowne waluty i aktywa prawdopodobnie pozostaną pod presją. Na sesji azjatyckiej zniżkowały najważniejsze indeksy giełdowe, a euro traci na wartości najmocniej w gronie walut G-10.
Dalsza poprawa sytuacji na rynku pracy w USA

Dalsza poprawa sytuacji na rynku pracy w USA

2012-11-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Poprawiająca się sytuacja na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych stwarza zagrożenie, że program ilościowego luzowania polityki pieniężnej Fed będzie musiał zakończyć się wcześniej niż oczekiwano. Dodatkowo, niepewność i obawy związane z wynikiem wyborów prezydenckich oraz klifem fiskalnym powodują ucieczkę inwestorów od ryzyka, na czym zyskuje dolar.
To Grecy, a nie Amerykanie będą rozdawać karty

To Grecy, a nie Amerykanie będą rozdawać karty

2012-11-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Paradoksalnie najważniejszym wydarzeniem nadchodzącego tygodnia może okazać się zaplanowane na środę głosowanie w greckim parlamencie nad pakietem oszczędnościowym, a nie wyniki wyborów prezydenckich w USA. Dlaczego?
Kluczowy tydzień na złotym – RPP i wybory prezydenckie w USA

Kluczowy tydzień na złotym – RPP i wybory prezydenckie w USA

2012-11-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia przynosi względnie neutralne otwarcie notowań na rynku złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1061 PLN za euro, 3,2038 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4021 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu pozostają w rejonie kilkuletnich minimów notując 4,487% w przypadku obligacji 10-letnich.
Sandy, dane i wybory w USA

Sandy, dane i wybory w USA

2012-11-02 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wydarzeniem mijającego tygodnia na rynkach finansowych był niewątpliwie huragan Sandy, który zamknął amerykański rynek akcji na dwa dni. Mimo zakłóceń, które spowodował rynki zareagowały spokojnie. Dzięki kolejnym lepszym danym z amerykańskiej gospodarki nastroje nawet się poprawiły, choć temat Grecji psuł nieco nastroje i perspektywy dla euro.
Dane z USA umocniły dolara

Dane z USA umocniły dolara

2012-11-02 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Tydzień, w którym publikowane są kluczowe dane z rynku pracy USA bardzo często rozpoczyna się od niskiej zmienności. Nie inaczej było w ubiegłym tygodniu, co dodatkowo spotęgował fakt, że ze względu na huragan Sandy, który uderzył w północną część wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, nowojorska giełda przez dwa dni była zamknięta.
Rynek obawia się niepewności związanej z wyborami w USA

Rynek obawia się niepewności związanej z wyborami w USA

2012-11-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Jak na razie potwierdza się postawiona w środę teza, iż niezależnie od tego, jakie będą publikowane dane z USA, dolar zyska, gdyż im bliżej będzie głosowania zaplanowanego na 6 listopada, tym inwestorzy będą coraz mniej pewni, kto rzeczywiście zasiądzie w Białym Domu i jak to się przełoży na notowania. Dodatkowo na globalnych nastrojach coraz bardziej zaczyna ważyć Grecja.
Eurodolar powraca do poniedziałkowych minimów

Eurodolar powraca do poniedziałkowych minimów

2012-11-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Brak wyraźnego trendu i bardzo niska zmienność- tak scharakteryzować można notowania walut G-10 w ostatnich tygodniach. Warto w tym kontekście odnotować, że zmienność jednomiesięcznych opcji na EUR/USD spadła do poziomu najniższego od 2007 roku.
Koniec tygodnia

Koniec tygodnia

2012-11-02 Raport poranny FMCM
Eurodolar niżej: W Polsce, a także na Słowacji i na Węgrzech mieliśmy wczoraj dzień wolny od pracy, rzecz jasna z powodu dnia Wszystkich Świętych. Na światowych rynkach handel jednak toczył się bez przeszkód, publikowano także dane makroekonomiczne.
Pozytywne nastroje zza oceanu umocniły złotego na płytkim rynku

Pozytywne nastroje zza oceanu umocniły złotego na płytkim rynku

2012-11-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy poranek przebiega pod znakiem stabilizacji złotego po wczorajszym umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1176 PLN za euro, 3,1915 PLN wobec amerykańskiego dolara oraz 3,4107 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie spadły i wynoszą 4,574% w przypadku obligacji 10-letnich.
Złoty stabilny, ale w czwartek może być ciekawie

Złoty stabilny, ale w czwartek może być ciekawie

2012-10-31 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W środę Wall Street wróciła do gry, ale na rynku było spokojnie. Pomimo zniszczeń, jakich dokonał huragan Sandy, nastroje od początku tygodnia poprawiły się. Notowania złotego w zasadzie w tym czasie nie uległy zmianie. W czwartek i piątek może być jednak inaczej.
Słabe dane i Grecja mogą zaważyć na nastrojach

Słabe dane i Grecja mogą zaważyć na nastrojach

2012-10-31 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Relatywnie lepsze nastroje wywołane oczekiwaniami, iż huragan Sandy nie przyniósł większych szkód amerykańskiej gospodarce, zderzyły się dzisiaj z pierwszymi twardymi faktami. Indeks Chicago PMI po wrześniowym spadku do 49,7 pkt. w październiku odbił tylko nieznacznie (do 49,9 pkt.) – co trudno uznać za optymistyczny sygnał przed jutrzejszą publikacją indeksu ISM ...
Za oceanem spokojnie z lekką przewagą podaży

Za oceanem spokojnie z lekką przewagą podaży

2012-10-31 Raport popołudniowy FMCM
Nowy szczyt na eurodolarze: Pierwsza część dzisiejszego handlu na eurodolarze przebiegała pod dyktando byków. Od pierwszych taktów sesji kurs eurodolara wspinał się na coraz wyższe poziomy. Większego oporu nie postawiły wczorajsze maksima, co pozwoliło na rozbudowanie wzrostów aż do poziomu 1,30.
Dolar traci, ale to dane makro ustawią w najbliższych dniach rynek

Dolar traci, ale to dane makro ustawią w najbliższych dniach rynek

2012-10-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Plotka, jakoby Eurogrupa mogła zadecydować o wypłacie kolejnej transzy pomocy dla Greków w wysokości 31,5 mld EUR już na specjalnie zwołanym spotkaniu w dniu 8 listopada, nieco przykryła obawy związane z kryzysem politycznym, o których pisałem wczoraj po południu.
Zmienność powraca na rynek

Zmienność powraca na rynek

2012-10-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Na sesji azjatyckiej żadna z walut G-10 nie zmieniała swojej wartości względem dolara o więcej niż 0,1 proc. poza dolarem australijskim, który umacniał się po dobrych danych z rynku nieruchomości. Obecnie kurs AUD/USD znajduje się w okolicach 1,3080, pod bardzo silnym oporem 1,0410.
Stopy na Węgrzech w dół, złoty mocniejszy

Stopy na Węgrzech w dół, złoty mocniejszy

2012-10-31 Poranny Szkic Walutowy AFS
Skala zniszczeń wywołanych huraganem Sandy nie jest tak duża by negatywnie wpłynąć na gospodarkę w skali całego kraju. Początek handlu może być, jednak nerwowy. Lokalnie nadal kluczowe są informacje dotyczące stóp procentowych. Lepszy od oczekiwań odczyt PMI dla przemysłu w Polsce potwierdza, że dno spowolnienia gospodarczego wypadnie w na przełomie roku.
Amerykanie wracają do gry

Amerykanie wracają do gry

2012-10-31 Raport poranny FMCM
Więcej impulsów do handlu: Podjęta w końcówce wczorajszej sesji londyńskiej próba przejścia eurodolara powyżej poziomu 1,2970 zakończyła się niepowodzeniem. Notowania cofnęły się z intra – sesyjnego maksimum, które wypadło na 1,2985 i w czasie nocnego handlu doszło do konsolidacji tuż nad wartością 1,2960.