Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Dobre nastroje podtrzymane
2012-12-03 Codzienny Puls Rynku IDMSAPublikowane w ostatnim czasie dane makroekonomiczne wspierają popyt na bardziej ryzykowne aktywa. Taka sytuacja miała miejsce również dzisiaj w nocy, kiedy to z chińskiej gospodarki napłynęły lepsze dane na temat aktywności w sektorze przemysłowym. Po raz od 13 miesięcy indeks PMI wzrósł w listopadzie do poziomu 50,5pkt.
Tydzień banków centralnych
2012-12-03 Komentarz poranny TMS BrokersJeśli mamy poniedziałek, to w Brukseli rozpoczyna się posiedzenie Eurogrupy. Tym razem ministrowie finansów debatować będą przede wszystkim nad sytuacją Cypru, a jedynie w dalszej kolejności poruszą kwestie związane z Grecją, czy Hiszpanią. W rezultacie obok negocjacji w sprawie klifu fiskalnego w USA, w centrum uwagi znajdą się bankierzy centralni.
III kw. bardzo słaby, ale przyszłość nie wygląda wcale tak źle
2012-12-03 Poranny Szkic Walutowy AFSDane o PKB w III kw. rozczarowały, ale perspektywy gospodarki w nadchodzących miesiącach nie są tak dramatyczne, jak wskazują niektóre prognozy. Polska nie doświadczy recesji, a być może już w I kw. 2013 r. tempo rozwoju będzie wyższe niż w ostatnich trzech miesiącach 2012 r.
W Europie kolejne spotkanie ministrów finansów
2012-12-03 Raport poranny FMCMKolejne spotkanie eurogrupy: Podczas nocnego i porannego handlu na parze EUR/USD, eurlodolar nieco się umocnił, obecnie znajduję się nieco powyżej poziomu 1,3000, a jego wartość oscyluje w okolicach 1,3030. Wczoraj za oceanem doszło do spotkania sekretarza Skarbu USA Timothy Geithnera ze spikerem Izby Reprezentanów Johnem Boehnerem, ...
Rozpoczyna się gra pod środową decyzję RPP
2012-12-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia przynosi stabilizację kwotowań złotego blisko piątkowego zamknięcia. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,10 PLN za euro, 3,15 PLN wobec amerykańskiego dolara oraz 3,40 PLN względem franka szwajcarskiego.
Złoty stracił po PKB, ale bilans tygodnia korzystny
2012-12-02 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersPiątek na rodzimym rynku walutowym został zdominowany przez jedno wydarzenie. Publikację danych o polskim Produkcje Krajowym Brutto (PKB). W III kwartale wzrost gospodarczy spowolnił do 1,4% z 2,3% R/R. Tym samym dane okazały się gorsze od rynkowych prognoz. Konsensus kształtował się na poziomie 1,8% R/R.
Gorący listopad na rynku walut
2012-11-30 Raport tygodniowy FMCMGrecja, USA kreowały nastroje: Listopad na rynku eurodolara można niemal idealnie podzielić na dwie równe części. Do 13 listopada trwaliśmy w trendzie spadkowym, który został zapoczątkowany 17 października.13 listopada sytuacja uległa zmianie, trend zmienił kierunek na wzrostowy, który trwa do chwili obecnej.
Słaby PKB przypieczętował obniżkę stóp przez RPP
2012-11-30 Raport tygodniowy TMS BrokersPo osiągnięciu w środę minimum w okolicy 200-godzinnej średniej (1,2890) kurs EUR/USD wzrastał. Obecnie kurs znajduje się w pobliżu 1,30. W tym tygodniu spośród walut krajów G-10 najwięcej do dolara straciły korona szwedzka, australijski i nowozelandzki dolar (ten ostatni aż 0,7 proc.), a zyskały jedynie: euro, korona duńska i frank szwajcarski.
Dane o PKB mogą zapoczątkować osłabienie złotego
2012-11-30 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersPolska gospodarka zdecydowania hamuje. Ten fakt, który w zasadzie dostrzega już każdy uczestnik rynku, dobitnie potwierdziły opublikowane dziś przez Główny Urząd Statystyczny najnowsze dane nt. Produktu Krajowego Brutto (PKB). W III kwartale 2012 roku PKB wyhamował do 1,4% w relacji rocznej z 2,3% w II kwartale br.
Japonię męczy deflacja
2012-11-30 Codzienny Puls Rynku IDMSANa rynkach trzymują się lepsze nastroje, co przekłada się na wzrost apetytu na bardziej ryzykowne aktywa. EURUSD po raz kolejny testował podczas czwartkowej sesji okolice 1,30 i ustanowił nowe maksimum lokalne nieco powyżej ostatniego szczyt.
Polska gospodarka spowolni
2012-11-30 Komentarz poranny TMS BrokersOd rana obserwujemy umacnianie się euro w stosunku do dolara. Kurs znajduje się obecnie w okolicach 1,3020 – poziomu z końca października. W ciągu tygodnia najwięcej do dolara zyskały: euro, korona duńska i frank szwajcarski (wszystkie po ok. 0,3 proc.), natomiast straciły: korona szwedzka, australijski dolar i jen.
W centrum uwagi dane o PKB
2012-11-30 Poranny Szkic Walutowy AFSPublikacja danych o PKB w Stanach Zjednoczonych w III kw. spowodowała dalszą poprawę nastrojów na rynkach i przełamanie psychologicznej bariery 1,3000 na parze EUR/USD. Zyskiwał również złoty. Dziś w centrum uwagi dane o wzroście gospodarczym w Polsce.
Dziś ważne dane o wzroście gospodarczym. Jak wpłyną na złotego?
2012-11-30 Raport poranny FMCM1,3000 przebite, na długo? Eurodolar pod długiej walce przebił dziś rano poziom 1.300 USD, a jego kurs oscyluje w okolicach 1,3022. John Boehner z partii republikańskiej - spiker Izby Reprezentantów, powiedział w czwartek, że podczas rozmów w sprawie klifu fiskalnego z Sekretarzem Skarbu Timothy Geithnerem nie osiągnięto postępu.
Globalne nastroje umacniają złotego, PKB za III kw. w kalendarzu
2012-11-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na złotym przebiega pod znakiem oscylowania wyceny polskiej waluty w rejonach maksimum wyznaczonych pod koniec wczorajszej sesji amerykańskiej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,0898 PLN za euro, 3,1453 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3922 PLN względem franka szwajcarskiego.
Polski dług najtańszy w historii, jutro znaczące dane PKB
2012-11-29 Raport popołudniowy FMCMPróba przebicia 1,3000: Od początku europejskiej sesji kurs pary EUR/USD wznosił się na północ aż do poziomu 1,3000, lecz poziom ten nie został trwale przebity. Obecnie kurs eurodolara wynosi 1,2993. O 14:30 poznaliśmy dane z USA dotyczące PKB i liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych..
Szansa na nowy szczyt na EURUSD
2012-11-29 Codzienny Puls Rynku IDMSAPo słabszych nastrojach utrzymujących się podczas sesji europejskiej nie było już śladu popołudniu. Nawet spadek sprzedaży nowych domów o 0,3% w ujęciu miesięcznym nie zaszkodził w ponownym wzroście apetytu na bardziej ryzykowne aktywa. Kiepski odczyt danych z rynku nieruchomości jest jedynie niewielką rysą na generalnie optymistycznym obrazie, ...
Stabilizacja na rynku długu PIIGS wspiera złotego
2012-11-29 Komentarz poranny TMS BrokersSprzeczne informacje dotyczące negocjacji w sprawie klifu fiskalnego jednego dnia pogrążają giełdowe indeksy i przyczyniają się do umocnienia dolara, kolejnego rozbudzają apetyt na ryzyko. Ostatnia fala doniesień zwiększa prawdopodobieństwo, że zrealizuje się optymistyczny wariant zakładający, że porozumienie zostanie osiągnięte do połowy grudnia.
Klif fiskalny, rekordy obligacji. Jak zareaguje złoty?
2012-11-29 Raport poranny FMCMOdbicie i do góry: Przedwczoraj i wczoraj mogło się już wydawać, że wykres eurodolara rozpoczął wędrówkę na południe, a europejska wspólna waluta zaczęła tracić siły. Scenariusza tego nie można oczywiście wykluczyć, na razie jednak został on przynajmniej odsunięty w czasie. Oto bowiem po dojściu do okolic 1,2885 po południu notowania poszły w górę i obecnie świece koncentrują się w obszarze linii 1,2950.
Pozorny koniec greckiej tragedii?
2012-11-29 Poranny Szkic Walutowy AFSSpiker Izby Reprezentantów, Republikanin J. Boehner, oświadcza, że jest optymistą odnośnie porozumienia w sprawie klifu fiskalnego, czym poprawia nastroje na rynkach. Ocenia, że w zamian za ustępstwa w sprawie cięć wydatków, Republikanie zgodzą się na niektóre podwyżki podatków. W centrum uwagi dziś rewizja danych o PKB za oceanem.
Doniesienia z USA przyczyną zmienności na złotym
2012-11-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚW trakcie porannego, czwartkowego handlu złoty nieznacznie traci wobec zagranicznych dewiz, oscylują jednak w zakresie wczorajszej zmienności. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1030 PLN za euro, 3,1663 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4061 PLN względem franka szwajcarskiego.