Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty wyraźnie mocniejszy

Złoty wyraźnie mocniejszy

2012-11-28 Raport popołudniowy FMCM
Czy dojdzie do przebicia na poziomie 1,2880 USD: Niemal całą dzisiejszą sesję wykres eurodolara kierował się na południe. Na razie byki muszą odłożyć próbę przebicia oporu na poziomie 1,3000 USD na później i skoncentrować się na obronie wsparcia w okolicach 1,2880, co w obecnej sytuacji może wydawać się dość trudnym zadaniem.
Temat klifu fiskalnego powraca

Temat klifu fiskalnego powraca

2012-11-28 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Problem zadłużenia Grecji został tymczasowe zażegnany. Ateny mogą złapać chwilę oddechu, podczas gdy tematem numer jeden na rynkach finansowych będzie tzw. klif fiskalny w USA . Inwestorzy niepokoją się brakiem postępów w negocjacjach budżetowych.

Seria dobrych danych z USA

Seria dobrych danych z USA

2012-11-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar znajduje się obecnie 20 pipsów powyżej 23,6 proc. zniesienia Fibonacciego fali wzrostowej zapoczątkowanej w lipcu. Od początku tygodnia euro straciło do dolara ok. 0,4 proc. Najbardziej w relacji do amerykańskiej waluty tanieją korony szwedzka i norweska (odpowiednio 1,25 i 0,8 proc.), a jedyną walutą spośród grupy G-10, która zyskuje jest jen (0,33 proc.).
OECD tnie prognozy wzrostu, zachęca EBC do obniżki stóp

OECD tnie prognozy wzrostu, zachęca EBC do obniżki stóp

2012-11-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zakończenie negocjacji w sprawie Grecji zostało wykorzystane do realizacji zysków na parze EUR/USD. Psychologiczny poziom 1,3000 nie został przełamany. Złoty zaczyna tracić. Dziś brak istotnych wydarzeń makro. Wieczorem Fed opublikuje Beżową Księgę.
Co teraz psuje nastroje rynku?

Co teraz psuje nastroje rynku?

2012-11-28 Raport poranny FMCM
Kierunek południe? Dzisiejszy handel poranny na parze EUR/USD zaczął się od umacniania dolara. Obecnie kurs kształtuje się w okolicach 1,2922 USD. Sądzimy, że dzisiaj wykres może dalej wędrować na południe, głownie ze względu na częściową realizację zysków przez inwestorów po wcześniej dość dynamicznej aprecjacji wartości euro ...
Polska bezpieczną przystanią regionu CEE

Polska bezpieczną przystanią regionu CEE

2012-11-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie porannego, środowego handlu wycena polskiej waluty oscyluje wokół poziomów ustanowionych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1000 PLN za euro, 31734 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4067 PLN względem franka szwajcarskiego.
Spadek wartości eurodolara

Spadek wartości eurodolara

2012-11-27 Raport popołudniowy FMCM
Niemal od początku dzisiejszej sesji jesteśmy świadkami osłabiania się eurodolara. Rynek nie zareagował szczególnie mocno na decyzję w sprawię przyznania Grecji pomocy finansowej i nie zaobserwowaliśmy zmniejszonej awersji do ryzyka, dane dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku w USA też były w granicach prognoz i wtopiły się w rynek.
Ryzyko niewypłacalności Grecji odsunięte w czasie

Ryzyko niewypłacalności Grecji odsunięte w czasie

2012-11-27 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Zgodnie z oczekiwaniami rynku wczoraj wieczorem ministrowie finansów strefy euro porozumieli się z MFW w sprawie redukcji greckiego, co było warunkiem koniecznym do wypłaty kolejnej transzy pomocy finansowej. Zadłużenie ma zostać obniżone o 40 mld euro do 2020roku, co odpowiada 124% PKB.
Eurodolar wciąż poniżej 1,30

Eurodolar wciąż poniżej 1,30

2012-11-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Ogłoszenie kształtu trzeciego programu pomocowego dla Grecji, bo tak należy postrzegać modyfikacje pakietu ratunkowego dla Aten dały jedynie krótkotrwały impuls do umocnienia euro i walut postrzeganych jako bardziej ryzykowne.
Rząd w Atenach otrzyma pomoc

Rząd w Atenach otrzyma pomoc

2012-11-27 Raport poranny FMCM
Kosmetyczne zmiany na parze EUR/USD: Po 10-godzinnym spotkaniu sukcesem zakończyło się spotkanie Eurogrupy i MFW w sprawie pomocy dla Grecji . Kompromis był możliwy, ponieważ pożyczkodawcy porozumieli się w sprawie umorzenia części greckiego długu, zadłużenie ma zostać zredukowane o 40 miliardów euro - czyli do poziomu 124% PKB – do 2020 roku.
Brak znaczącej reakcji na porozumienie ws. Grecji

Brak znaczącej reakcji na porozumienie ws. Grecji

2012-11-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Poranny, wtorkowy handel na złotym przynosi oscylowanie notowań w obszarze miesięcznych maksimów. Rynek wycenia polską walutę następująco: 4,0977 PLN za euro, 3,1509 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4016 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie spadły i wynoszą aktualnie 4,187% w przypadku obligacji 10-letnich.
Grecja ponownie przyciąga uwagę

Grecja ponownie przyciąga uwagę

2012-11-26 Raport popołudniowy FMCM
Konsolidacja poniżej 1,30 EUR/USD: Z racji braku istotnych wydarzeń makroekonomicznych oraz innych impulsów, oczy inwestorów zwrócone były przede wszystkim na spotkanie ministrów finansów Strefy Euro oraz Międzynarodowego Funduszu Walutowego w sprawie przyznania pomocy finansowej dla Grecji.
Grecja na tapecie

Grecja na tapecie

2012-11-26 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Europejskim politykom nie udało się wypracować porozumienia w sprawie unijnego budżetu na 2014-2020 rok. Rynki nie przejęły się tym zbytnio, gdyż jeszcze jest czas by osiągnąć kompromis, dzięki czemu udało się podtrzymać większy apetyt na bardziej ryzykowane aktywa. Zdaniem unijnych dyplomatów ugoda jest możliwa na początku 2013 roku.
Szczyt Eurogrupy w centrum uwagi

Szczyt Eurogrupy w centrum uwagi

2012-11-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Nadzieje na osiągnięcie porozumienia w sprawie finansowania dla Grecji wpływały korzystnie na wartość wspólnej europejskiej waluty już pod koniec ubiegłego tygodnia. Notowania eurodolara dotarły w piątek niemal do poziomu 1,2990. Dzisiaj w nocy na wykresie tej pary walutowej przeważała strona podażowa, jednak już rano kupujący znów pokazali swoją siłę.
Zapowiada się ciekawy tydzień na rynkach

Zapowiada się ciekawy tydzień na rynkach

2012-11-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
W wyborach do parlamentu Katalonii partia opowiadająca się za autonomią regionu nie uzyskała bezwzględnej większość, co zmniejsza prawdopodobieństwo rozpisania referendum w sprawie odłączenia od Hiszpanii. Dobry wynik Partii Pracy M. Rajoya zwiększa szanse, że wkrótce złoży on wniosek do EBC w sprawie uruchomienia programu pomocy (OMT).
Spotkania Eurogrupy ciąg dalszy

Spotkania Eurogrupy ciąg dalszy

2012-11-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Od rana dolar amerykański umacnia się względem walut krajów skandynawskich oraz wspólnej, europejskiej waluty. Traci natomiast w stosunku do jena i dolara kanadyjskiego. Wśród walut krajów EMEA zyskują: rosyjski rubel, węgierski forint oraz południowoafrykański rand, a osłabiają się: korona czeska, islandzka i turecka lira.
Fiasko szczytu przywódców UE ws. budżetu. Dziś Grecja.

Fiasko szczytu przywódców UE ws. budżetu. Dziś Grecja.

2012-11-26 Raport poranny FMCM
Czekamy na impulsy. Po piątkowych umocnieniach eurodolar zaczął dziś sesję dość sennie. Zapewne inwestorzy czekają na pierwsze impulsy z szerokiego rynku. Obecnie kurs pary EUR/USD wynosi 1,2957.
Krajowe dane w kalendarzu, ale Grecja będzie najważniejsza

Krajowe dane w kalendarzu, ale Grecja będzie najważniejsza

2012-11-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi stabilizacje notowań polskiej waluty w okolicach piątkowych zamknięć. Inwestorzy wyceniają złotego następująco: 4,1080 PLN za euro, 3,1725 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4124 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie wzrosły do poziomu 4,232% w przypadku obligacji 10-letnich.
Indeks Ifo pozytywnie zaskoczył, co wspiera euro

Indeks Ifo pozytywnie zaskoczył, co wspiera euro

2012-11-23 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Kompromis w sprawie unijnego budżetu nie został jeszcze wypracowany. Jest to dość ciężki i drażliwy temat, jednak ostateczny kształt projektu wspólnego finansowania pozostaje kwestią czasu. Dziś rozmowy mają zostać wznowione od południa i najprawdopodobniej jeszcze raz uczestnicy szczytu przyjrzą się najnowszej propozycji przewodniczącego rady Europejskiej, ...
Rynek ignoruje budżet, ważniejsza jest Grecja

Rynek ignoruje budżet, ważniejsza jest Grecja

2012-11-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Jeszcze wczoraj późnym popołudniem po słowach Angeli Merkel i Francois Hollande’a było wiadomo, że ten szczyt Unii Europejskiej raczej nie przyniesie kompromisu ws. unijnego budżetu na lata 2014-20. Rynek się tym jednak specjalnie nie przejął – wszak na znalezienie porozumienia jest jeszcze czas, a europejscy przywódcy w zasadzie nie mają innego wyjścia, ...