Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dane z Niemiec na początek tygodnia

Dane z Niemiec na początek tygodnia

2013-06-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Tydzień rozpoczyna się od kontynuacji aprecjacji amerykańskiego dolara, wyprzedaży obligacji oraz akcji. Od piątkowego zamknięcia dolar nieznacznie umacnia się wobec wszystkich walut z grona G-10. Kurs EUR/USD znajduje się na 1,3095.
W poszukiwaniu impulsów. Złoty wciąż słaby

W poszukiwaniu impulsów. Złoty wciąż słaby

2013-06-24 Raport poranny FMCM
Przystanek na 1,31: Ostatnie kilkanaście godzin na głównej parze walutowej upłynęło na wyhamowaniu spadków i ustabilizowaniu się kursu w okolicach 1,31. Podczas dzisiejszej sesji poznamy jedną istotną figurę makroekonomiczną, będzie to indeks instytutu Ifo z Niemiec za czerwiec.

Dalsza wyprzedaż ryzykownych aktywów

Dalsza wyprzedaż ryzykownych aktywów

2013-06-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Trwa wyprzedaż aktywów rynków wschodzących, towarów oraz obligacji skarbowych. Nadal mocno traci złoty, który jest najsłabszy od roku. Rentowności polskich 10-latek zwyżkują do poziomu nieobserwowanego od 6 miesięcy. Początek sesji w poniedziałek zapowiada kontynuację negatywnych tendencji z ubiegłego tygodnia.
Awersja do ryzyka utrzymana

Awersja do ryzyka utrzymana

2013-06-24 Komentarz walutowy Alior Bank
Klimat inwestycyjny na rynkach finansowych wciąż pozostaje nieprzychylny dla ryzykownych aktywów i co rusz podsycany jest kolejnymi negatywnymi informacjami. Do doniesień o przygotowaniach Fed do ograniczania programu skupu obligacji na przełomie weekendu powodów do wzrostu awersji do ryzyka dostarczają wieści z Grecji i Chin.
Czarny czwartek zmienia oblicze rynku

Czarny czwartek zmienia oblicze rynku

2013-06-21 Raport tygodniowy FMCM
Zobacz co się wydarzyło w tym tygodniu na rynku walutowym: W poniedziałek (17 czerwca) sesja na głównej parze walutowej przebiegała w spokojnym, lekko zwyżkowym tonie. Na wykresie nie widać również było większej zmienności.
Mniejsza skala luzowania możliwa już w tym roku

Mniejsza skala luzowania możliwa już w tym roku

2013-06-21 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia była decyzja FOMC ws. stóp procentowych oraz konferencja prasowa z udziałem prezesa Fed Bena Bernanke. Poinformował on o tym, że lepsza sytuacja gospodarcza (podobna do tych z projekcji) wpłynie na decyzję o wygaszaniu QE3.
Panika na rynkach nie oszczędza złotego

Panika na rynkach nie oszczędza złotego

2013-06-21 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Polska waluta nie cieszy się w ostatnim czasie zaufaniem inwestorów. Po odreagowaniu wyprzedaży sprzed trzech tygodni, inwestorzy powrócili do wyprzedawania polskiego złotego. Zarówno perspektywy gospodarcze naszego kraju, jak i czynniki zewnętrzne w najbliższym czasie nie powinny wspierać notowań złotego.
Rynki lekko odreagowują

Rynki lekko odreagowują

2013-06-21 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Po dwóch dniach silnej przeceny rynki lekko odbijają. Przypomnijmy, iż w środę Ben Bernanke zapowiedział ograniczanie skupu aktywów przez FED jeszcze w tym roku. Na ten komunikat rynki zareagowały dużą przeceną.
Krajobraz po bitwie. Co dalej z rynkiem walut?

Krajobraz po bitwie. Co dalej z rynkiem walut?

2013-06-21 Raport poranny FMCM
Lekkie odreagowanie: Ostatnie godziny handlu upłynęły na lekkim odreagowaniu kursu po wczorajszych mocnych spadkach na niemal wszystkich rynkach, w tym na walutach. Obecnie para EUR/USD jest wyceniana na 1,3235 PLN.
Gdy kurz już opadnie

Gdy kurz już opadnie

2013-06-21 Komentarz walutowy Alior Bank
Czwartkowy handel na rynkach finansowych przebiegał pod dyktando dyskontowania wstrząsających doniesień z Fed. Perspektywa rychłego ograniczania ekspansji monetarnej stała się powodem do przeceny na rynkach akcji oraz długu.
Brak danych sprzyja odreagowaniu

Brak danych sprzyja odreagowaniu

2013-06-21 Komentarz poranny TMS Brokers
W trakcie sesji azjatyckiej aprecjacja dolara, spadki cen surowców oraz deprecjacja walut rynków wschodzących nieco wyhamowała. Po odnotowaniu minimum na 1,3160, kurs EUR/USD cofnął się do 1,3250. Kurs EUR/PLN ponownie wzrósł pod 4,35, obecnie jednak złoty odrabia straty. EUR/PLN zniżkuje do 4,32, a USD/PLN do 3,26.
Co dalej po Fed?

Co dalej po Fed?

2013-06-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś powinno nastąpić uspokojenie sytuacji po dramatycznej wyprzedaży, jaka dotknęła wczoraj rynki finansowe. Złoty ma szansę na lekkie wzmocnienie, ale raczej nie będzie to jeszcze początek trwałej tendencji aprecjacyjnej. W dłuższej perspektywie pozostaje wiele ryzyk dla wyceny polskiej waluty i przyszłości koniunktury na rynkach.
Uspokojenie po dwóch nerwowych dniach na rynkach walutowych

Uspokojenie po dwóch nerwowych dniach na rynkach walutowych

2013-06-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj rynki finansowe w zasadzie przez cały dzień pozostawały pod dużym wpływem środowych słów Bena Bernanke na konferencji prasowej po posiedzeniu FOMC. Na rynkach walutowych dolar pozostawał silny, a US Dollar Index kontynuował środowe odbicie w górę. Wczoraj wartość tego indeksu wzrosła o 0,61% do poziomu niewiele poniżej 82 pkt.
FED zmienił nastroje wokół emerging markets

FED zmienił nastroje wokół emerging markets

2013-06-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań złotego w rejonie wczorajszych minimów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3400 PLN za euro, 3,2785 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,5397 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu skokowo wzrosły do poziomu 4,267% w przypadku obligacji 10-letnich.
Panika na walutach. Zobacz jak wyglądają kwotowania złotego?

Panika na walutach. Zobacz jak wyglądają kwotowania złotego?

2013-06-20 Raport popołudniowy FMCM
Nadal w dół: Przez niemal całą dzisiejszą sesję główna para walutowa kierowała się na południe. Jest to „echo” wczorajszych słów Bena Bernanke, który przypomnimy stwierdził, że jeśli prognozy gospodarcze się sprawdzą, ...
Dolar silny po wczorajszym wystąpieniu Bena Bernanke

Dolar silny po wczorajszym wystąpieniu Bena Bernanke

2013-06-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zgodnie z oczekiwaniami, komunikat po posiedzeniu FOMC był wczoraj najważniejszym wydarzeniem na rynku walut. Fed wprawdzie nie zaskoczył, lecz przynajmniej częściowo rozwiał wątpliwości dotyczące terminu potencjalnego redukowania programu stymulacyjnego, a dodatkowo przedstawił pozytywne prognozy dla amerykańskiej gospodarki.
Bogate kalendarium. Złoty słabszy

Bogate kalendarium. Złoty słabszy

2013-06-20 Raport poranny FMCM
Ben Bernanke osłabia eurodolara: Wczoraj koło 20:00 główna para walutowa zaczęła mocno tracić na wartości. Wyprzedaż wspólnej waluty trwa nadal, a obecnie para EUR/USD jest wyceniana 1,3238. Za powyższym stanem rzeczy stoją wczorajsze słowa Bena Bernanke, ...
Jastrzębi komunikat Fed zatrząsnął rynkami

Jastrzębi komunikat Fed zatrząsnął rynkami

2013-06-20 Komentarz walutowy Alior Bank
Zdecydowanie łagodniejszego stanowiska oczekiwano po wczorajszym komunikacie FOMC, dlatego reakcja rynków finansowych po posiedzeniu jest gwałtowana. Oczekiwania odnośnie momentu ograniczenia tempa skupu obligacji przez Fed nie zostały ostudzone, wręcz przeciwnie, wśród inwestorów umocniło się przeświadczenie, że QE3 zacznie być zmniejszane na jesieni tego roku.
Jeszcze w tym roku ograniczenie QE3

Jeszcze w tym roku ograniczenie QE3

2013-06-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Trwa wyprzedaż na rynkach wschodzących po obniżeniu prognoz bezrobocia przez Fed oraz zapowiedzi zakończenia QE3 do połowy 2014 r. Złoty najsłabszy od roku. Możliwa ponowna interwencja NBP. Bez niej polska waluta będzie nadal tracić na wartości.
Wyjście z QE3 coraz bliżej

Wyjście z QE3 coraz bliżej

2013-06-20 Komentarz poranny TMS Brokers
W reakcji na rozstrzygnięcia zakończonego wczoraj posiedzenia FOMC dolar amerykański dynamicznie zyskał na wartości wobec wszystkich walut z grona G-10 oraz zdecydowanej większości rynków wschodzących. Nad ranem dodatkowo nastroje popsuł spadek indeksu PMI dla chińskiego przemysłu.