Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Tydzień pod znakiem danych z amerykańskiego rynku pracy

Tydzień pod znakiem danych z amerykańskiego rynku pracy

2013-07-01 Poranny raport z rynku walut DM BOŚ
Miniony tydzień odznaczył się dalszym umacnianiem amerykańskiego dolara. W piątek US Dollar Index zanotował wzrost o 0,26% do poziomu 83,41 pkt. Tym samym, amerykańska waluta umacnia się praktycznie nieprzerwanie od połowy czerwca.
Tydzień pełen danych

Tydzień pełen danych

2013-07-01 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Rozpoczynający się tydzień może okazać się niezwykle emocjonujący. Sporej zmienności dostarczą dane publikowane w najbliższych dniach. Dziś od rana otrzymaliśmy serie informacji o indeksach PMI dla przemysłu w Chinach oraz krajach strefy euro. Chiński PMI okazał się być nieco słabszy niż poprzedni (odczyt: 50,1 pkt., poprzedni odczyt: 50,8 pkt.), jednak zgodny z prognozą.

Stabilizacja na parach ze złotym

Stabilizacja na parach ze złotym

2013-06-28 Komentarz tygodniowy do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty w tym tygodniu pozostawał relatywnie stabilny w stosunku do większości obcych walut. Wbrew pozorom w ostatnich dniach na notowania naszej waluty dużego wpływu nie miały ani wieści napływające w pierwszej części tygodnia z Chin, ani dobre dane z polskiej gospodarki, ani zamieszanie wokół OFE.
Relatywnie spokojny tydzień na AUD/USD

Relatywnie spokojny tydzień na AUD/USD

2013-06-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W czwartek wartość amerykańskiego dolara była stabilna względem koszyka pozostałych ważnych światowych walut. US Dollar Index zanotował symboliczny wzrost o 0,01%, kończąc wczorajszą sesję na poziomie 83,19 pkt.
Kontynuacja odbicia na eurodolarze

Kontynuacja odbicia na eurodolarze

2013-06-28 Raport poranny FMCM
Para EUR/USD blisko 1,3050: Ostatnie kilkanaście godzin przyniosło dalsze umocnienie głównej pary walutowej. Obecnie jest ona wyceniana na 1,3060. Na gruncie analizy technicznej przebity został, krótkoterminowy trend spadkowy i dziś możliwy jest dalszy wzrost kursu.
Sygnał końca recesji w strefie euro

Sygnał końca recesji w strefie euro

2013-06-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Korzystne dane z Japonii dają nadzieje na poprawę nastrojów na rynkach pod koniec tygodnia. Zloty mocniejszy, obligacje korygują spadki cen. Taka tendencja powinna się utrzymać na przestrzeni całej sesji. W centrum uwagi dane o inflacji w Niemczech oraz wskaźnik aktywności w rejonie Chicago.
Członkowie Fed uspokajają rynki

Członkowie Fed uspokajają rynki

2013-06-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Apetyt na ryzyko znów został wsparty. Tym razem poprzez „gołębie” słowa członków Rezerwy Federalnej oraz dobre dane z rynku nieruchomości. Amerykańska waluta straciła wobec większości walut z grona G-10. Kurs EUR/USD obecnie notowany jest na 1,3070. Wobec euro jak i dolara umocnił się polski złoty. Kurs EUR/PLN zniżkuje do 4,3120, a USD/PLN do 3,2980.
Banki centralne pod presją danych makro

Banki centralne pod presją danych makro

2013-06-28 Komentarz walutowy Alior Bank
Czwartek był relatywnie spokojnym dniem na rynkach finansowych z kontynuowaną normalizacją notowań po okresie podwyższonej zmienności z początku tygodnia. Eurodolar zdołał utrzymać się ponad psychologicznym poziomem 1,30, a amerykańska waluta z każdą chwilą oddawała coraz więcej pola.
Wypowiedzi przedstawicieli FED pomogły walutom CEE

Wypowiedzi przedstawicieli FED pomogły walutom CEE

2013-06-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty w rejonie wczorajszych, sesyjnych maksimów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3191 PLN za euro, 3,3082 PLN względem dolara oraz 3,5026 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Odreagowanie na rynku złotego

Odreagowanie na rynku złotego

2013-06-27 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Czwartek przynosi umocnienie złotego względem głównych światowych walut. Dzięki temu wczorajsze wyjście notowań par USDPLN oraz GBPPLN nad zeszłotygodniowe szczyty okazało się być nietrwałe i sprzyja korekcie.
Czy czeka nas ożywienie w drugiej połowie roku?

Czy czeka nas ożywienie w drugiej połowie roku?

2013-06-27 Raport popołudniowy FMCM
Spada liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA: Dzisiejsza sesja na parze EUR/USD upłynęła nam w cieniu małej zmienności kursu. Lekkiej poprawie uległy nastroje na rynkach wschodzących, zyskuje lira turecka i węgierski forint.
Wzrost gospodarczy w USA mniejszy niż zakładano

Wzrost gospodarczy w USA mniejszy niż zakładano

2013-06-27 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W dniu wczorajszym znów mogliśmy obserwować umocnienie dolara. Amerykańska waluta zyskała do euro niemal 0,5%. Podobna sytuacja miała miejsce na USDJPY czy GBPUSD, gdzie dolar zyskiwał. Wzrostom na dolarze nie zaszkodził wczorajszy raport PKB za I kw. dla USA.
Poranna korekta na eurodolarze

Poranna korekta na eurodolarze

2013-06-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczorajsza sesja przebiegała bez większych niespodzianek. Zgodnie z oczekiwaniami, poranne wystąpienie Mario Draghiego nie przyniosło przełomowych deklaracji (jedynie zapewnienie o utrzymaniu polityki monetarnej eurolandu w obecnym kształcie), co pozwoliło notowaniom eurodolara kontynuować ruch w dół.
Wzrost apetytu na ryzyko

Wzrost apetytu na ryzyko

2013-06-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar kontynuuje spadki. Wczoraj kurs EUR/USD naruszył poziom 1,30 i dotarł do linii trendu poprowadzonej przez dołki z ubiegłego miesiąca. O nadchodzącym odwróceniu tendencji w notowaniach głównej pary walutowej świadczyć może jednak sytuacja techniczna – spadkom kursu towarzyszą wzrosty oscylatorów (dla interwałów 1H i 4H).
EBC nie pójdzie w ślady Fed jeszcze przez długi czas

EBC nie pójdzie w ślady Fed jeszcze przez długi czas

2013-06-27 Komentarz walutowy Alior Bank
W skali miesiąca eurodolar znajduje się niemal w punkcie wyjścia, powracając w pobliże 1,30 po raz pierwszy od 3 czerwca. Drobną różnicą w środowych notowaniach było to, że tym razem na niższe poziomy kursu nie pchały pozytywne czynniki dla dolara, ale osłabiające impulsy dla euro, a dokładniej seria gołębich komentarzy z Europejskiego Banku Centralnego.
W I kw. amerykańska gospodarka słabiej niż prognozowano

W I kw. amerykańska gospodarka słabiej niż prognozowano

2013-06-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Negatywna rewizja danych o wzroście gospodarczym w USA w I kw. nie zaszkodziła dolarowi, który osiągną wczoraj najwyższy poziom od początku miesiąca. EUR/USD dotarł do psychologicznej bariery 1,30, która na jakiś czas powinna powstrzymać aprecjację amerykańskiej waluty. Na złotym, poziom 4,35 wobec euro jak na razie skutecznie powstrzymuje dalsze wzrosty.
Początek korekty na eurodolarze?

Początek korekty na eurodolarze?

2013-06-27 Raport poranny FMCM
Fitch tnie prognozy dla Chin. Ostatnie kilkanaście godzin na głównej parze walutowej upłynęło nam pod znakiem małej zmienności kursu, który lekko jednak zwyżkował. Obecnie para EUR/USD jest wyceniana na 1,3033. Na gruncie analizy technicznej przełamany został krótkoterminowy trend spadkowy.
Spokojna reakcja złotego na zamieszanie wokół OFE

Spokojna reakcja złotego na zamieszanie wokół OFE

2013-06-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny obrót na rynku złotego przebiega pod znakiem lekkiego umocnienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4.3358 PLN za euro, 3,3275 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5365 PLN względem franka szwajcarskiego.
Dolar wciąż mocny

Dolar wciąż mocny

2013-06-26 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Środa to kolejny dzień, który przynosi umocnienie amerykańskiej waluty względem euro oraz złotego. Polska waluta jest także pod presją w relacji do euro, franka, czy funta. Dokładnie tydzień temu inwestorzy dowiedzieli się, że Rezerwa Federalna może zakończyć program skupu aktywów QE3 już w połowie 2014 roku.
Odczyt o PKB to za mało by poprawić nastroje? Co ze złotym?

Odczyt o PKB to za mało by poprawić nastroje? Co ze złotym?

2013-06-26 Raport popołudniowy FMCM
Kurs na południe: Dzisiejsza sesja na parze EUR/USD przebiegała w spadkowym tonie, a inwestorów interesował w zasadzie jeden odczyt - PKB za I kwartał z USA, wypadł on poniżej prognozy i w ujęciu zannualizowanym przyspieszył do 1,8% wobec prognozy 2,4 proc i wartości poprzedniej 0,4 proc.