Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Eurodolar blisko 1,39

Eurodolar blisko 1,39

2014-04-11 Raport poranny FMCM
Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to konsolidacja kursu poniżej poziomu 1,39. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3892. Teraz, jeżeli popytowi w kolejnych godzinach udałoby przebić się wspomniany opór (1,39) możliwe byłyby dalsze wzrosty, nawet do marcowych maksimów.
Marcowe umocnienie wymazane

Marcowe umocnienie wymazane

2014-04-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Trwa osłabienie dolara amerykańskiego. Kurs EUR/USD wzrasta do 1,39. Tym samym w bieżącym tygodniu eurodolar wzrósł już 200 pipsów i wymazał całości umocnienia amerykańskiego dolara z drugiej połowy ubiegłego miesiąca. Jeżeli tydzień zakończy się przy 1,39, będzie to największa tygodniowa strata dolara wobec euro od września ubiegłego roku.

Kapitał płynie na peryferie Europy

Kapitał płynie na peryferie Europy

2014-04-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wspólna waluta pozostaje mocna dzięki napływowi kapitału na peryferyjne rynki strefy euro. Kurs EUR/USD dociera w pobliże 1,40. Dobre dane z USA nie wspierają dolara. Graczy nie trwoży wizja braku tanich pieniędzy Fed. Wykorzystują oni okazje by zarobić, dopóki banki centralne wciąż wspierają płynność. W ostatnim czasie głównie poza rynkami macierzystymi.
Dług najmocniejszy od 9-miesięcy, możliwe spadki na PLN

Dług najmocniejszy od 9-miesięcy, możliwe spadki na PLN

2014-04-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku przynosi kontynuację stabilizacji złotego pomimo wczorajszej próby osłabienia. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1721 PLN za euro, 3,0058 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4277 PLN względem franka szwajcarskiego.
Czy FED był rzeczywiście „gołębi”?

Czy FED był rzeczywiście „gołębi”?

2014-04-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Inwestorzy zinterpretowali opublikowane wczoraj zapiski z marcowego posiedzenia, jako sygnał, że FED nie będzie się spieszył z podwyżkami stóp procentowych. Dyskusja wśród członków tego gremium nie potwierdziła tezy, którą wygłosiła podczas konferencji prasowej Janet Yellen (pierwsza podwyżka stóp w okresie pół roku od zakończenia QE3), ...
AUD umacnia się po danych z rynku pracy

AUD umacnia się po danych z rynku pracy

2014-04-10 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Protokół z marcowego posiedzenia Rezerwy Federalnej ujawnił, iż członkowie Komitetu Otwartego Rynku chcą odejść od obecnych ilościowych kryteriów wykorzystywanych do sygnalizowania możliwości zmian w polityce monetarnej na rzecz jakościowych przesłanek, które miałyby służyć realizacji celów w zakresie zatrudnienia i stabilności cen.
Dolar ciągle słabnie

Dolar ciągle słabnie

2014-04-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Bardziej „gołębia” niż oczekiwano treść protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC podtrzymała słabość amerykańskiego dolara. Kurs EUR/USD wzrósł do najwyższego poziomu od trzech tygodni (1,3870), natomiast USD/PLN po raz pierwszy w tym roku zniżkował do 3,0.
Protokół z posiedzenia FOMC osłabia dolara

Protokół z posiedzenia FOMC osłabia dolara

2014-04-10 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,3850: Ostatnie godziny handlu na głównej parze walutowej to lekkie spadki kursu, ma to jednak miejsce po wczorajszym mocnym wzroście wartości eurodolara do którego w głównej mierze przyczyniła się publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC.
Zagrywka Fed: łagodzenie tonu wobec nieuniknionego

Zagrywka Fed: łagodzenie tonu wobec nieuniknionego

2014-04-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Publikacją minutes Fed łagodzi przekaz powstały bezpośrednio po posiedzeniu Komitetu, co poprawia nastroje na rynkach. Perspektywy polityki pieniężnej w USA nie ulegają jednak zmianie. Ostatni raport z rynku pracy przesądza o kontynuowaniu cyklu cięć na każdym kolejnym posiedzeniu banku.
Zapiski FED na korzyść PLN, RPP bez niespodzianki

Zapiski FED na korzyść PLN, RPP bez niespodzianki

2014-04-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy obrót na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji po wczorajszej próbie umocnienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1639 PLN za euro, 3,0070 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4189 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 4,047% w przypadku obligacji 10-letnich.
Spokój przed protokołem

Spokój przed protokołem

2014-04-09 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień na rynku walutowym jak do tej pory nie przyniósł większych zmian na głównych parach. Na rynku cały czas widoczna jest lekka słabość dolara, zarówno w stosunku do euro i jena, ale już nie w tak dużym stopniu jak wczoraj.
Stopy bez zmian. Złoty stabilny

Stopy bez zmian. Złoty stabilny

2014-04-09 Raport popołudniowy FMCM
Stabilizacja eurodolara: Dzisiejsza sesja to stabilizacja kursu głównej pary walutowej w okolicach poziomu 1,38. Obecnie wartość eurodolara wynosi 1,3802. Środowa sesja cechowała się małą zmiennością kursu i niewielką liczbą istotnych figur makroekonomicznych.
W oczekiwaniu na wieczorny komunikat FED

W oczekiwaniu na wieczorny komunikat FED

2014-04-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejszy kalendarz będzie zdominowany przez jedno wydarzenie. Na tym tle ostatnia silna wyprzedaż dolara może być nieco zastanawiająca. Zwłaszcza, że trudno oczekiwać, aby zapiski z marcowego posiedzenia FED wskazały na większą dominację „gołębich” akcentów.
Uspokojenie po fali wyprzedaży USD

Uspokojenie po fali wyprzedaży USD

2014-04-09 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
W środowy poranek obserwujemy nieznaczne ruchy korekcyjne po wczorajszej silnej fali przeceny dolara amerykańskiego. Kurs pary EURUSD zatrzymał się dopiero przy okrągłym poziomie 1,3800 i tutaj też obecnie pozostaje, oscylując wokół tej okrągłej bariery.
Dziś ważna publikacja z USA

Dziś ważna publikacja z USA

2014-04-09 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,38: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od wzrostu wartości głównej pary walutowej. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3796. Na wykresie dziennym widać, że przełamana została linia trendu spadkowego poprowadzona od 19 marca tego roku, co jest teoretycznie sygnałem przemawiającym za dalszym wzrostem kursu.
Dolar pod presją

Dolar pod presją

2014-04-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Od początku tygodnia dolar pozostaje słaby. Kurs EUR/USD przekraczał 1,38, a USD/JPY spadał w kierunku 101,50. Jen pozostaje pod wpływem korekty na giełdach i braku wzmianek ze strony BoJ o bliskości kolejnej tury luzowania.
MFW pozytywnie o światowej koniunkturze

MFW pozytywnie o światowej koniunkturze

2014-04-09 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wobec sygnałów deeskalacji konfliktu na Ukrainie oraz pozytywnych prognoz wzrostu PKB strefy euro wspólna waluta poprawiła swoją pozycję wobec dolara. Wzrostowy ruch na EUR/USD traktować należy jednak nadal w charakterze korekty. Dla złotego kurczowa będzie konferencja po posiedzeniu RPP. Wieczorem publikacja zapisków z ostatniego posiedzenia Fed.
Ukraina znowu straszy rynek

Ukraina znowu straszy rynek

2014-04-08 Komentarz walutowy X-Trade Brokers
Poranne doniesienia z Charkowa szerokim echem odbiły się na rynku walutowym. Już od wczoraj mocno zyskuje japoński jen i szwajcarski frank, rosną także ceny złota, czyli obserwujemy typowe reakcje rynkowe w chwilach niepokoju.
Korekta na parach z jenem

Korekta na parach z jenem

2014-04-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Bank Japonii nie zmienił dzisiaj parametrów polityki pieniężnej (skala skupu aktywów została utrzymana na poziomie 60-70 bln JPY rocznie), a podczas konferencji prasowej szef BOJ dał do zrozumienia, że Bank nie będzie spieszył się z decyzjami ws. zwiększenia skali programu QQE.
Funt umacnia się po danych o produkcji

Funt umacnia się po danych o produkcji

2014-04-08 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Bank Japonii zgodnie z oczekiwaniami nie zmienił głównych parametrów polityki monetarnej. Stopy procentowe pozostały bez zmian. Bank podtrzymał również decyzję o rocznym wzroście bazy monetarnej o 60-70 bln JPY. Po raz kolejny propozycja ustalenia celu średnio- i długoterminowego została odrzucona.