Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Motorem wszelkich ruchów pozostaje ryzyko
2008-10-17 Codzienny Puls Rynku IDM SAWczorajszy dzień przyniósł handel w zakresie na dolarze, głównie za sprawą dużej zmienności nastrojów na rynku. Waluta amerykańska na zmianę traciła i zyskiwała na wartości względem euro. Dane makroekonomiczne w dalszym ciągu mają niewielki wpływ na notowania dolara.
Wciąż duża zmienność na rynku złotego
2008-10-17 Komentarz poranny TMS BrokersW notowaniach złotego wciąż panuje duża zmienność. Wynika ona z dużych wahań nastrojów na światowych rynkach. Wczoraj kurs EUR/PLN poruszał się w bardzo szerokim przedziale 3,5200-3,6200, natomiast USD/PLN – 2,6200-2,7100.
Kolejne złe dane z gospodarki amerykańskiej
2008-10-17 Poranny Szkic Walutowy AFSObserwując zmiany EURUSD i towarzyszące im komentarze zagranicznych ekonomistów można odnieść wrażenie, że rynek przejściowo nie wie, w którą stronę pójść. Kolejne złe dane z gospodarki amerykańskiej odwracają tendencję eurodolara i sposób myślenia inwestorów tak, ...
Inwestorzy wciąż obawiają się kryzysu
2008-10-17 Raport poranny FMCMSpadki chwilowo zatrzymane: Wczorajsza sesja była ważna dla byków, ponieważ powstrzymany został ruch spadkowy i nie doszło do ponownego testowania lokalnego minimum na poziomie 1,3345. Pozwala to zachować nadzieje na odbicie w okolice poziomu 1,40, co z psychologicznego punktu widzenie również jest bardzo potrzebne, aby uspokoić nieco emocje panujące obecnie na rynku.
Gorsze od oczekiwań dane z USA osłabiły euro
2008-10-16 Komentarz popołudniowy TMS BrokersZa nami kolejna zmienna sesja na rynku walutowym. Euro zdołało dzisiaj pokonać poziom 1,3500, jednak nie na długo. Późniejsze bardzo słabe dane z USA doprowadziły do spadku kursu EUR/USD do 1,3390. Rozczarowujące odczyty wskaźników w Stanach Zjednoczonych oddziałują obecnie niekorzystnie na euro.
Dolar zyskuje na złych danych z USA
2008-10-16 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersZwroty na akcji na głównych parach walutowych w ostatnich dniach bardzo dobrze oddają to co dzieje się na rynkach akcji i tak było też dziś. Po bardzo nerwowej sesji w USA w środę i wyprzedaży w Azji jen znacząco zyskał do dolara, zaś ten wobec większości innych walut.
Produkcja przemysłowa w USA zwalnia
2008-10-16 Raport popołudniowy FMCMBez większych zmian na eurodolarze: Czwartkowa sesja, podobnie jak poprzednie w tym tygodniu, przyniosła spore wahania eurodolara. Po wczorajszych spadkach rano otworzyliśmy się niżej i wyglądało na to, że ruch w dół będzie kontynuowany.
Gdzie jest dno?
2008-10-16 Puls Walutowy FIT DMPoziom pesymizmu wśród inwestorów jest największy od kilkudziesięciu lat, a znane autorytety porównują obecny kryzys do tego, który miał miejsce w latach 30-tych XX wieku. Jeżeli ta analogia ma mieć miejsce, to obecna bessa nie zakończy się prędko, a dalsza silna przecena na giełdach jest dość możliwa.
Słabe nastroje na rynku szkodzą polskiej walucie
2008-10-16 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsze wydarzenia na giełdach w Stanach Zjednoczonych oraz dzisiejsze silne spadki w Azji sprawiły, że polska waluta straciła znacząco na wartości. Przyczyną osłabienia złotego było znaczne pogorszenie nastrojów wśród inwestorów.
Możliwe dalsze cięcia stóp w USA
2008-10-16 Codzienny Puls Rynku IDM SAWczorajsze słabsze dane makroekonomiczne z USA oraz raport Fed na temat kondycji gospodarki pogłębiły pesymistyczne nastroje na rynku. Aktywność gospodarcza spadła we wrześniu we wszystkich regionach USA, głównie za sprawa trudnych warunków kredytowych, które utrudniają firmom możliwość podjęcia nowych inwestycji.
Indeksy giełdowe wczoraj ponownie zanurkowały
2008-10-16 Poranny Szkic Walutowy AFSPomimo deklaracji polityków, zgłaszających gotowość do wzięcia udziału w rozwiązywaniu problemów sektora finansowego, indeksy giełdowe wczoraj ponownie zanurkowały. Stanowi to reakcję na zły odczyt sprzedaży detalicznej w USA, która spadła w relacji miesięcznej o 1,2%.
Paniczne spadki indeksów światowych
2008-10-16 Raport poranny FMCMOgraniczanie ryzyka trwa: Połączenie spadających giełd na całym świecie oraz kursów EUR/USD oraz USD/JPY mówią same za siebie. Inwestorzy ograniczają ryzyko wychodząc z niepewnych inwestycji i albo spłacają zaciągnięte kredyty w jenach, albo lokują swój kapitał w amerykańskie papiery rządowe, mimo ich niskiego oprocentowania.
Słaba sesja złotego, rynek wciąż niepewny jutra
2008-10-15 Komentarz popołudniowy TMS BrokersDzisiejsza sesja na międzynarodowym rynku walutowym przebiegała względnie spokojnie. Kurs EUR/USD wahał się w przedziale 1,3540 – 1,3670. W ciągu dnia euro zyskiwało na wartości względem dolara, lecz pod koniec sesji europejskiej sytuacja uległa zmianie i notowania tej pary walutowej ponownie spadły poniżej poziomu 1,3600.
Obecnie wiadomości makro mają niewielkie znaczenie
2008-10-15 Raport popołudniowy FMCMOstatecznie euro nieco zyskało: Tak jak można się było spodziewać dzisiejsza sesja dostarczyła inwestorom sporą dawkę emocji. Początkowo dzięki zgodnym z oczekiwaniami danym oraz braku nowych negatywnych wiadomości ze Strefy Euro eurodolar większą część sesji europejskiej zyskiwał.
Wzrosty powróciły na giełdowe parkiety
2008-10-15 Poranny Szkic Walutowy AFSWzrosty powróciły na giełdowe parkiety, a wraz z nimi nasza waluta rozpoczęła proces powrotu do aprecjacji względem euro. Wciąż jednak na rynku jest dużo niepewności, co także przenosi się na notowania kursów walutowych – EURPLN zniżkował już nawet do 3,43 aby na koniec dnia wzrosnąć do 3,48.
Kurs EUR/USD wciąż w konsolidacji
2008-10-15 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsze dynamiczne umocnienie złotego względem dolara i euro, zostało zatrzymane przez poziomy istotnych wsparć, odpowiednio 2,5000 oraz 3,4200. Po nieudanej próbie ich przebicia nastąpiło odreagowanie, które jest kontynuowane również dzisiaj.
Kryzys początkiem wielkich zmian w systemie finansowym
2008-10-15 Codzienny Puls Rynku IDM SAWśród bankowców rośnie przekonananie, co do potrzeby wprowadzenia radykalnych zmian w światowym systemie finansowym. Trichet zasugerował nawet konieczność powrotu do bardziej "zdyscyplinowanego" modelu, którego wzorem byłby system z Bretton Woods.
Problemy ze wzrostami na eurodolarze
2008-10-15 Raport poranny FMCMNiepewność wciąż daje o sobie znać: Wczorajsze wzrosty na głównej parze walutowej nie zostały utrzymane. Było to spowodowane powracającymi obawami, czy zaakceptowane plany pomocy bankom będą wystarczające, by zażegnać kryzys na rynkach finansowych.
Poprawa sentymentu na rynkach wsparła złotego
2008-10-14 Komentarz popołudniowy TMS BrokersDzisiejszy dzień na międzynarodowym rynku finansowym upłynął pod znakiem zdecydowanego odreagowania. W ciągu dnia euro umocniło się względem dolara do poziomu 1,3770. Poprawa sentymentu do wspólnej waluty ma miejsce na fali pozytywnych efektów spotkania przywódców poszczególnych krajów Eurolandu, jakie odbyło się w weekend w Paryżu.
Plan wejścia do Strefy Euro jest już gotowy
2008-10-14 Raport popołudniowy FMCMIndeks ZEW zawiódł: Znacząca część dzisiejszej sesji stała pod znakiem umacniającej się waluty europejskiej. Rano wprawdzie zanotowaliśmy niewielki spadek eurodolara spowodowany gorszym od oczekiwań indeksem zaufania inwestorów instytutu ZEW, który spadł do poziomu -63 pkt (oczekiwano -51,1 pkt), ale późniejsze godziny przyniosły spore wzrosty tej pary.