Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar zyskiwał do większości walut

Dolar zyskiwał do większości walut

2009-02-26 X-Trade Brokers Daily
W środę dolar zyskiwał do wszystkich ważniejszych walut. Notowania EURUSD obniżyły się z poziomu 1,2860 do 1,2690. Co ciekawe, wspólnej walucie nie pomogły wzrosty w drugiej części notowań w USA, dzięki którym indeks S&P500 ciągle utrzymuje się powyżej jesiennego minimum.
Decyzja RPP bez wpływu na kurs złotego

Decyzja RPP bez wpływu na kurs złotego

2009-02-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Oczy inwestujących na krajowym rynku walutowym zwrócone były dzisiaj w stronę Rady Polityki Pieniężnej. Na zakończonym posiedzeniu RPP zadecydowano o obniżce stóp procentowych o 25 punktów bazowych, czyli o połowę mniej niż wynosiły średnie oczekiwania rynkowe.

USA ważniejsze niż RPP

USA ważniejsze niż RPP

2009-02-25 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Środa była dniem zdecydowanego osłabienia złotego. Polska waluta zyskiwała tylko zaraz po otwarciu, kiedy to była najmocniejsza w tym tygodniu. Poziom 4,5480 na parze EURPLN okazał się zarazem najniższy od 12 lutego.
Dziś dzień analityków, nie traderów

Dziś dzień analityków, nie traderów

2009-02-25 Raport popołudniowy FMCM
W wąskim paśmie: W dniu dzisiejszym świat „konsumował” przede wszystkim wypowiedź Bena Bernanke o sytuacji ekonomicznej w Stanach Zjednoczonych. Słowa co prawda ostrożne ale wprowadzające powiew optymizmu pociągnęły główną parę walutową o 2 centy, lecz ruch ten w głównej mierze odbywał się przed otwarciem polskiego rynku.
Wsparcia utrzymane

Wsparcia utrzymane

2009-02-25 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Rynek uspokoił się po poniedziałkowej fali wyprzedaży. Przebicie długoterminowych wsparć technicznych nie zostało jeszcze potwierdzone. Rynek w dalszym ciągu oczekuje na szczegóły planu ratunkowego dla banków. Niepewność temu towarzysząca sprzyjać będzie konsolidacji.
Dziś decyzja RPP w sprawie stóp procentowych

Dziś decyzja RPP w sprawie stóp procentowych

2009-02-25 Komentarz poranny TMS Brokers
W czasie wczorajszej sesji amerykańskiej złoty umocnił się. Kurs EUR/PLN zszedł w pobliże 4,6000, natomiast USD/PLN nieco poniżej 3,6000. Na otwarciu dzisiejszych notowań w Europie aprecjacja polskiej waluty była kontynuowana. Złoty zyskiwał na wartości dzięki poprawie nastrojów na światowych rynkach.
Big Ben - Zaskakująca zbieżność

Big Ben - Zaskakująca zbieżność

2009-02-25 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień przyniósł wiele danych makroekonomicznych. Jedne z nich gorsze od oczekiwań jak IFO w Niemczech, czy Indeks zaufania konsumentów w USA, inne zaś lepsze jak saldo rachunku obrotów bieżących dla Strefy Euro.
RPP ogłosi decyzję o wysokości stóp procentowych

RPP ogłosi decyzję o wysokości stóp procentowych

2009-02-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
W dniu dzisiejszym Rada Polityki Pieniężnej ogłosi decyzję o wysokości stóp procentowych. Podczas ostatniego posiedzenia obniżono stopę referencyjną o 75 punktów bazowych, do 4,25%. Stosunek głosów podczas styczniowego posiedzenia wyniósł 5-5, jednak o obniżce zdecydował dodatkowy głos prezesa Sławomira Skrzypka.
Jen traci niezależnie od nastrojów na rynku akcji

Jen traci niezależnie od nastrojów na rynku akcji

2009-02-25 X-Trade Brokers Daily
W ostatnich dniach pisaliśmy o tym, iż notowania jena przestały oddawać zmiany nastrojów na rynkach akcji. Tak jak można było się spodziewać, pokonanie oporu na 94,60 po dłuższym okresie konsolidacji przyniosło dalsze wzrosty, które dziś rano zaprowadziły notowania pary USDJPY do poziomu 97,30 i wiele wskazuje na to, że ruch ten może być kontynuowany.
Spokojna sesja na rynku walutowym

Spokojna sesja na rynku walutowym

2009-02-24 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W czasie dzisiejszej sesji na polskim rynku walutowym panowały spokojne nastroje. Po wczorajszym silnym umocnieniu, dziś złoty konsolidował się na nieco słabszych poziomach. Przez większą część dnia notowania EUR/PLN poruszały się ...
Czekanie na konkrety - Obserwowanie danych

Czekanie na konkrety - Obserwowanie danych

2009-02-24 Raport popołudniowy FMCM
Poranek na głównej parze walutowej przyniósł przesunięcie w górę o ok. 1 centa od poziomu otwarcia. Zasługę tutaj należy przypisać znacznie lepszej danej na temat bilansu obrotów bieżących w Strefie Euro, jak tez poziomom technicznym samym w sobie.
Poprawa sentymentu jest kwestią czasu

Poprawa sentymentu jest kwestią czasu

2009-02-24 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Indeksy przebiły swoje minima z listopada (za wyjątkiem indeksu Nasdaq), co należy interpretować jako sygnał sprzedaży. Inwestorzy są przestraszeni ciągle pogarszającą się kondycją sektora finansowego i całej gospodarki.
Indeks Ifo spada, a euro nie reaguje

Indeks Ifo spada, a euro nie reaguje

2009-02-24 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks klimatu gospodarczego monachijskiego instytutu Ifo, który obrazujący nastroje wśród niemiecki przedsiębiorców, spadł w lutym do 82,6 pkt. z 83 pkt. miesiąc wcześniej. Rynkowe prognozy zakładały natomiast jego wzrost do 83,2 pkt.
Rynek czeka na dane z Polski

Rynek czeka na dane z Polski

2009-02-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wczorajszym umocnieniu złotego o około 15 groszy względem euro i dolara, polska waluta nieco straciła na wartości. Na otwarciu sesji europejskiej za euro płacono 4,6600 PLN, a za dolara 3,6600 PLN. Wczorajsza skoordynowana słowna interwencja ze strony NBP oraz banków centralnych: Czech, Węgier i Rumunii wsparła korektę w notowaniach walut regionu, w tym złotego.
Huśtawka słowna - W Europie nie najlepiej

Huśtawka słowna - W Europie nie najlepiej

2009-02-24 Raport poranny FMCM
Wczorajsze wydarzenia dnia sprawiły, że sytuacja na rynku walutowym przebiegała bardzo ciekawie. Rozpoczęło się od komunikatu w sprawie banku City, który poprosił rząd USA o kolejne środki finansowe z powodu pogłębiających się kłopotów.
Minima na rynkach akcji dają o sobie znać

Minima na rynkach akcji dają o sobie znać

2009-02-24 X-Trade Brokers Daily
Niespodziewana, acz dynamiczna korekta na parze EURUSD w końcówce minionego tygodnia nie zmieniła zasadniczo obrazu rynku. Choć wczoraj rano notowania wzrosły do poziomu 1,30, pogarszające się nastroje na rynkach akcji spowodowały powrót spadków na EURUSD i zejście z powrotem do 1,27.
Werbalna interwencja NBP wsparła złotego

Werbalna interwencja NBP wsparła złotego

2009-02-23 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W poniedziałkowe popołudnie złoty kontynuował trwające od rana umocnienie. Około godziny 16:00 za euro płacono 4,6100, za dolara natomiast 3,6100 złotego, w porównaniu do 4,7100 i 3,6800 na początku sesji.
Kolejna słowna interwencja umacnia złotego

Kolejna słowna interwencja umacnia złotego

2009-02-23 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Wydarzeniem dnia na rynku złotego był niewątpliwie komunikat jaki wydały o godzinie 14.30 banki centralne regionu. Informują one w nim, iż sytuacja makroekonomiczna takich krajów, jak Polska, Czechy czy Węgry jest relatywnie dobra i nie uzasadnia tak znaczącego osłabienia walut tych krajów.
Tajny wąż walutowy

Tajny wąż walutowy

2009-02-23 Komentarz Gold Finance
Na sytuację naszej waluty mocno oddziałuje w ostatnim czasie nie tylko i nie tyle, to co dzieje się na światowym rynku walutowym, ale i wydarzenia o charakterze lokalnym. Dominujące do niedawna tendencje kursu euro i dolara nie pozostają oczywiście bez wpływu na złotego, ale ich siła nieco się zmniejszyła.
Słowa, słowa, słowa - Prawda może boleć

Słowa, słowa, słowa - Prawda może boleć

2009-02-23 Raport popołudniowy FMCM
Dziś przy braku danych makroekonomicznych mogło się wydawać, że rynek będzie nieco spokojniejszy. Nic bardziej mylnego. Przedpołudnie przyniosło dość negatywne wypowiedzi Panów Trichet i Alumnia. Ten pierwszy wspominał, iż akcja kredytowa w Europie jest coraz mniejsza zarówno z powodu ograniczania inwestycji, jak i z powodu trudności z uzyskiwaniem kredytów na prowadzenie działalności.