Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Ropa ponownie w centrum uwagi

Ropa ponownie w centrum uwagi

2008-08-18 Komentarz giełdowy Gold Finance
Poniedziałkową sesję na GPW indeksy rozpoczęły od niewielkich spadków. Brak istotnych informacji sprawił, że w trakcie dnia na kształtowanie nastrojów na naszym parkiecie wpłynęło głównie zachowanie innych giełd europejskich.
Umiarkowane nastroje na światowych parkietach

Umiarkowane nastroje na światowych parkietach

2008-08-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się na niewielkich plusach - indeks blue chipów Dow Jones zyskał 0,38%, a S&P 500 0,41%. Rynek obawia się, iż obserwowana ostatnio zniżka cen energii spowodowana jest spadkiem koniunktury w gospodarce światowej, co nie poprawia nastrojów na giełdach.

Wyniki już za nami

Wyniki już za nami

2008-08-18 Komentarz poranny DM IDMSA
W ostatnich dniach sezonu publikacji raportów kwartalnych to właśnie one były kluczowymi bodźcami do podejmowania decyzji przez inwestorów na GPW. Bardzo duża część spółek opublikowała raport dopiero w czwartek po sesji, zatem również początek tygodnia będzie należał do inwestorów reagujących na osiągnięcia spółek.
GPW może otworzyć się na plusie, Bioton w centrum uwagi

GPW może otworzyć się na plusie, Bioton w centrum uwagi

2008-08-18 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Polski rynek akcji powinien rozpocząć nowy tydzień od niewielkich wzrostów. Pozytywnie na nastroje rodzimych inwestorów wpłyną czwartkowo-piątkowe wzrosty na głównych światowych parkietach. Negatywnym impulsem, jednakże o nieco mniejszej skali oddziaływania, będą natomiast notowane dziś rano na minusach kontrakty terminowe na czołowe amerykańskie indeksy.
O wyniku sesji zadecydowały dane z USA

O wyniku sesji zadecydowały dane z USA

2008-08-14 Komentarz giełdowy Gold Finance
Ostatnią sesję w tym tygodniu indeksy na GPW rozpoczęły od wzrostów pod wpływem pozytywnych informacji, jakie napłynęły z innych giełd europejskich. Zbliżający się długi weekend wyraźnie wpłyną na ograniczenie aktywność inwestorów podczas czwartkowych notowań.
Efekty kryzysu sprzed roku wciąż widoczne na giełdach

Efekty kryzysu sprzed roku wciąż widoczne na giełdach

2008-08-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszą sesję na Wall Street zdominowały pesymistyczne nastroje – główny indeks Dow Jones zamknął się z prawie 1-procentowa stratą. Do zniżki przyczyniły się jak zwykle negatywne wiadomości z sektora finansowego oraz nieoczekiwana zwyżka cen ropy naftowej.
Przedświąteczna sesja na GPW

Przedświąteczna sesja na GPW

2008-08-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie jest ostatnią przed długim weekendem w Polsce. To zaś nie będzie sprzyjało aktywności inwestorów. Zwłaszcza, że mniejszą aktywność można było już obserwować wczoraj.
Marazm i spadki na GPW

Marazm i spadki na GPW

2008-08-13 Komentarz giełdowy Gold Finance
Pogorszenie sytuacji na światowych rynkach oraz zaskakująco słabe wyniki spółki PGNIG w drugim kwartale skutecznie zepsuły inwestorom nastroje na początku sesji. W trakcie dnia sytuacja nie uległa dużej zmianie, indeks WIG20 utrzymywał się blisko porannych poziomów, a na rynku panował marazm.
Na świecie spadki, w Polsce wzrosty

Na świecie spadki, w Polsce wzrosty

2008-08-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Na giełdach w Stanach Zjednoczonych zwyciężyły wczoraj pesymistyczne nastroje wywołane obawami inwestorów o sektor finansowy i przyszłość amerykańskiej gospodarki. Sytuacji nie była w stanie poprawić nawet spadająca w dalszym ciągu cena ropy naftowej.
Techniczny wzrost

Techniczny wzrost

2008-08-13 Komentarz poranny DM IDMSA
Na początku wtorkowej sesji rynek podobnie jak w poniedziałek nie miał wyraźnych bodźców do zmian wartości. Krótkoterminowym drogowskazem dla indeksu największych spółek okazało się być pokonanie oporu 2650 punktów. Popytowy impuls na rynku kasowym oraz terminowym spowodował dość gwałtowne odskoczenie od pokonanego oporu i do końca sesji WIG20 utrzymał się na wyraźnym plusie.
Dobra postawa GPW na tle giełd europejskich

Dobra postawa GPW na tle giełd europejskich

2008-08-12 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wtorkową sesję na GPW indeksy rozpoczęły blisko wczorajszego zamknięcia. Inwestorzy nie przejęli się porannymi spadkami na giełdach azjatyckich i w dobrych nastrojach przystąpili do handlu. Popyt już przed południem doprowadził do mocniejszego wybicia indeksu WIG20 w górę.
Umiarkowany optymizm na światowych parkietach

Umiarkowany optymizm na światowych parkietach

2008-08-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszą sesję w Stanach Zjednoczonych można uznać za umiarkowanie dobrą i stabilną – nie było oznak niepokoju czy paniki, ale nie było również euforii. Wzrosty głównych indeksów wyniosły nie więcej niż jeden procent – Dow Jones zyskał 0,41%, a S&P 500 0,69%.
Poniedziałek bez znaczenia

Poniedziałek bez znaczenia

2008-08-12 Komentarz poranny DM IDMSA
Pierwsza sesja tygodnia niewiele wniosła do obrazu rynku, a niskie obroty wskazują na pasywną postawę głównych rozgrywających na warszawskim parkiecie. Dzięki pozytywnym bodźcom zewnętrznym główne polskie indeksy zanotowały umiarkowane zwyżki poniżej 1%, choć na pewno nie można mówić o sukcesie popytu, a raczej o dostosowaniu się poziomów do giełd zagranicznych.
GPW przed kolejnym testem

GPW przed kolejnym testem

2008-08-12 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowa, nie robiąca pod względem formy zbyt dobrego wrażenia, zwyżka na warszawskiej giełdzie (WIG20 +0,85 proc.; WIG +0,73 proc.), może dać rodzimym inwestorom sporo do myślenia. Zwłaszcza, że to nie pierwszy w ostatnich dniach taki sygnał, który inwestorzy mogą odbierać jako pewnego rodzaju ostrzeżenie przed pogorszeniem koniunktury.
Wzrosty przy niewielkich obrotach

Wzrosty przy niewielkich obrotach

2008-08-11 Komentarz giełdowy Gold Finance
Poniedziałek indeksy rozpoczęły od niewielkich wzrostów, co miało związek z poprawą nastrojów na światowych rynkach i odreagowaniem spadków z zeszłego tygodnia. Inwestorzy od początku sesji nie przejawiali dużej ochoty do handlu, ale brak chętnych do sprzedaży akcji i dobra postawa sektora bankowego oraz akcji KGHM-u i Orlenu sprawiły, że indeks WIG20 bez większego problemu utrzymywał się plusie.
Powrót pozytywnych nastrojów na światowe giełdy

Powrót pozytywnych nastrojów na światowe giełdy

2008-08-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się znaczącą zwyżką notowań. Indeks blue chipów Dow Jones przebił w piątek ważny opór na poziomie 11 670 punktów i zyskał 2,65%, S&P 500 wzrósł o 2,39%. Impuls do zwyżki dał przede wszystkim spadek cen ropy naftowej.
GPW rozpocznie tydzień od wzrostów

GPW rozpocznie tydzień od wzrostów

2008-08-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Warszawska giełda powinna rozpocząć nowy tydzień od zdecydowanych wzrostów. Taka reakcja wydaje się naturalną reakcją na piątkowe silne wzrosty w Europie i USA oraz dzisiejszą zdecydowaną zwyżkę w Tokio. Dzisiejszy dzień będzie więc walką o złagodzenie negatywnej wymowy poprzedniego, spadkowego tygodnia na GPW.
Spadki na koniec tygodnia

Spadki na koniec tygodnia

2008-08-08 Komentarz giełdowy Gold Finance
Piątkowa sesja na GPW upłynęła pod znakiem dalszych spadków. Aktywność inwestorów w trakcie sesji była umiarkowana, ale nastroje, które uległy stopniowemu pogorszeniu w ciągu dnia doprowadziły do znacznego osunięcia indeksów.
Światowe giełdy znów na minusie

Światowe giełdy znów na minusie

2008-08-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Główne indeksy w Stanach Zjednoczonych straciły w czasie wczorajszej sesji za sprawą rosnącej ceny ropy oraz złych wieści z sektora finansowego. Cena „czarnego złota” wzrosła do 120 dolarów za baryłkę. Odnośnie branży finansowej, notowania AIG po publikacji słabszych od prognoz wyników za drugi kwartał, spadły o 19%.
Sprzedający w przewadze

Sprzedający w przewadze

2008-08-08 Komentarz poranny DM IDMSA
Czwartkowe notowania przyniosły drugi z rzędu spadek na GPW. Mimo próby wzrostu na początku sesji, od południa na rynku zdecydowanie przeważała podaż, a główne indeksy straciły ostatecznie na wartości około 1%.