Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Oczekiwane silne wzrosty na GPW

Oczekiwane silne wzrosty na GPW

2008-11-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dzisiejszy dzień na rynkach akcji będzie specyficzny. Święto Dziękczynienia w USA wyłącza z gry amerykańskich inwestorów, co zwykle dla giełd w Europie oznacza spadek zmienności i niższe obroty. Zanim jednak czołowe europejskie parkiety, a wraz z nimi GPW, tradycyjnie pogrążą się w marazmie, wcześniej powinny w sposób zdecydowany ruszyć do góry.
GPW zaczyna słabnąć

GPW zaczyna słabnąć

2008-11-26 Komentarz giełdowy Gold Finance
Przebieg dzisiejszej sesji niewiele różnił się od tego, co GPW zafundowała inwestorom we wtorek. Informacje, które napływały na rynek w trakcie sesji kształtowały nastroje, które przed południem były mocno optymistycznie m.in. dzięki decyzji Ludowego Banku Chin, który obniżył stopy procentowe. Pociągnęło to za sobą rynki akcji, a także podniosło ceny surowców.

Umiarkowanie dobre nastroje na światowych giełdach

Umiarkowanie dobre nastroje na światowych giełdach

2008-11-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Ogłoszony wczoraj plan poprawy płynności w sektorze kredytów hipotecznych i konsumenckich o wartości 800 mld dolarów nie wywarł zbyt dużego wrażenia na inwestorach giełdowych. Plan pomocy przewiduje zakup za kwotę 600 mld dolarów papierów wartościowych opartych na kredytach hipotecznych, zabezpieczanych nieruchomościami.
Oczekiwana realizacja zysków na GPW

Oczekiwana realizacja zysków na GPW

2008-11-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowa sesja na GPW powinna rozpocząć się od realizacji zysków z ostatnich trzech dni. Zwłaszcza wśród największych spółek, które były liderami wzrostów. Impulsem do sprzedaży będą nie tyle mieszane nastroje dziś w nocy na głównych azjatyckich parkietach ...
Decyzja RPP na świeczniku

Decyzja RPP na świeczniku

2008-11-26 Komentarz poranny DM IDMSA
Drugą sesję tygodnia na GPW można uznać za udaną. Po dotarciu przez WIG20 do technicznego oporu zlokalizowanego przy pułapie 1760 punktów doszło do bardziej zdecydowanej walki popytu z podażą, a utrzymanie się w okolicach tego poziomu należy uznać za sukces byków. Sukces ten został potwierdzony obrotami, które przekroczyły 1 mld zł dla WIG20 i 1,5 mld na całym rynku.
Decyzja FED okazała się kluczowa

Decyzja FED okazała się kluczowa

2008-11-25 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wtorkowa sesja ponownie zakończyła się po myśli byków, chociaż w trakcie dnia na parkiecie panowała duża zmienność. Mocne wzrosty na GPW dniu wczorajszym stawiały popyt już przed sesją w dosyć trudnej sytuacji, rzeczywiście w trakcie notowań wśród części inwestorów widoczna była chęć do realizacji zysków, ...
Spółki surowcowe ciągną w dół europejskie indeksy

Spółki surowcowe ciągną w dół europejskie indeksy

2008-11-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Amerykańska giełda rozpoczęła nowy tydzień od wzrostów, co zdaje się potwierdzać możliwość korekty na rynku. Na zamknięciu wczorajszej sesji Dow Jones zyskał 4,9%, a S&P500 zwyżkował o ponad 6%. Po zatwierdzeniu planu pomocy dla Citigroup, akcje giganta finansowego wzrosły wczoraj o 57%, ciągnąc w górę notowania całego sektora bankowego.
Zdecydowana zmiana układu sił

Zdecydowana zmiana układu sił

2008-11-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowa, zdecydowana poprawa nastrojów na warszawskiej giełdzie, czego efektem był wzrost indeksu WIG20 o 8,5 proc., a WIG o 6,2 proc., powinna znaleźć odbicie we wzrostowym początku dzisiejszej sesji. Szczególnie, że te dobre nastroje wzmacniają wczorajsze silne wzrosty na Wall Street (S&P500 +6,5 proc.; DJIA 4,9 proc.) oraz dzisiejsze w Azji (Nikkei 5,2 proc.).
Druga siła na kontraktach

Druga siła na kontraktach

2008-11-25 Komentarz poranny DM IDMSA
Pierwsza sesja tygodnia przyniosła zaskakujący skok optymizmu na warszawskim parkiecie. Po umiarkowanym wzrostowym otwarciu w reakcji na piątkowe zwyżki w USA, rozpoczął się systematyczny ruch w górę.
Indeksy na Wall Street pomogły GPW

Indeksy na Wall Street pomogły GPW

2008-11-24 Komentarz giełdowy Gold Finance
Na informacje, które napłynęły w piątek oraz w trakcie weekendu na światowe rynki, europejscy inwestorzy zareagowali bardzo optymistycznie. Silne piątkowe zwyżki były spowodowane głównie zapowiedziami oraz decyzjami prezydenta-elekta Baracka Obamy, który zapowiedział, że zamierza stworzyć nowy plan wsparcia dla amerykańskiej gospodarki.
Doniesienia z USA wsparły giełdy Europy

Doniesienia z USA wsparły giełdy Europy

2008-11-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Wydarzenia w Stanach Zjednoczonych z końca zeszłego tygodnia przyczyniły się do poprawy nastrojów i dały silny impuls wspierający giełdy. Pięcioletnie minima zostały wybronione, co w najbliższym czasie stwarza szansę na poprawę sentymentu i korektę.
GPW powinna rozpocząć tydzień od wzrostów

GPW powinna rozpocząć tydzień od wzrostów

2008-11-24 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Azjatyccy inwestorzy rozpoczęli nowy tydzień w nienajlepszych nastrojach. Na większości parkietów dominowały spadki. Pomimo tego, pierwsze godziny handlu w Warszawie powinny upłynąć pod znakiem przewagi kupujących. Bezpośrednim impulsem do kupna będą, zyskujące dziś rano na wartości, kontrakty terminowe na główne amerykańskie indeksy.
Potrzebny dzień odwrotu w USA

Potrzebny dzień odwrotu w USA

2008-11-24 Komentarz poranny DM IDMSA
Głównym wydarzeniem w ostatnim tygodniu było pokonanie przez indeksy amerykańskie październikowych dołków. Tym samym zanegowana została potężna sesja odwrotu z 10 października, gdy zdawało się, że w USA ustanowiono istotny średnioterminowy dołek.
Udany koniec tygodnia

Udany koniec tygodnia

2008-11-21 Komentarz giełdowy Gold Finance
Po fali spadków, która przetoczyła się przez GPW w tym tygodniu, piątek przyniósł nieoczekiwaną poprawę nastrojów. Od samego początku dnia nasz rynek utrzymywał się znacznie powyżej wczorajszego zamknięcia, a inwestorzy na warszawskim parkiecie podobnie jak ich japońscy koledzy liczyli na dzisiejsze odbicie na Wall Street, co od rana sugerowało zachowanie amerykańskich kontraktów.
Znaczące spadki w USA, dobry początek w Europie

Znaczące spadki w USA, dobry początek w Europie

2008-11-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsze zakończenie sesji w Stanach Zjednoczonych nastrajało zdecydowanie pesymistycznie przed otwarciem giełd azjatyckich oraz dzisiejszą sesją europejską. Im bliżej było zamknięcia, tym większe straty można było obserwować na głównych indeksach.
Gra pod odbicie

Gra pod odbicie

2008-11-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ostatnie 24 godziny przyniosły dwie przełomowe sesje. Pierwszą na Wall Street, a drugą na głównych azjatyckich parkietach. Wczorajsza wyprzedaż akcji w Nowym Jorku przejdzie do historii nie z uwagi na skalę przeceny indeksu S&P500 (6,7 proc.), ...
Popyt próbuje walczyć

Popyt próbuje walczyć

2008-11-21 Komentarz poranny DM IDMSA
Po spadkowym wyłamaniu w USA czwartkowa sesja na GPW musiała przynieść przecenę, a niewiadomą była jedynie jej skala i kondycja sił popytu. Ten test wypadł dla byków nienajgorzej, co nie zmienia jednak pro-spadkowego obrazu rynku.
GPW blisko istotnych rozstrzygnięć

GPW blisko istotnych rozstrzygnięć

2008-11-20 Komentarz giełdowy Gold Finance
Rozstrzygnięcia, które zapadły wczoraj na Wall Street pociągnęły za sobą w dół giełdy azjatyckie oraz europejskie. Przełamanie przez indeks S&P500 ostatniego mocnego wsparcia podczas środowej sesji, które otworzyło drogę do dalszych spadków zaowocowało znacznym pogorszeniem nastrojów także na GPW.
Wall Street poniżej pięcioletnich minimów

Wall Street poniżej pięcioletnich minimów

2008-11-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Główne indeksy w Stanach Zjednoczonych w trakcie wczorajszej sesji spadły poniżej swoich pięcioletnich minimów – S&P 500 oraz Nasdaq straciły ponad 6%. Dow Jones na zamknięciu wybronił ten poziom, ale nie udało mu się zakończyć sesji powyżej innego ważnego psychologicznego wsparcia na poziomie 8000 punktów – ostatecznie indeks stracił ponad 5%.
Złoty pod wpływem złych nastrojów na giełdach

Złoty pod wpływem złych nastrojów na giełdach

2008-11-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Notowania złotego cały czas pozostają pod wpływem rynków globalnych, a zwłaszcza sytuacji przy Wall Street. Wczorajsze pokaźne spadki głównych indeksów w USA nie wróżą dobrej sesji krajowej walucie. Notowania EUR/PLN otworzyły się wyraźnie ponad poziomem 3,8000, a USD/PLN 3,0500.