Bitcoin zakończył rok 2020 rekordem! 109 000 zł za 1 BTC!

Bitcoin zakończył rok 2020 rekordem! 109 000 zł za 1 BTC!
Data dodania: 2021-01-01 (12:07) Informacje z rynku kryptowalut

Najpopularniejsza kryptowaluta na świecie, Bitcoin, zakończyła rok 2020 rekordem wszechczasów. Za jednego Bitcoina płacono wczoraj prawie 110 000 złotych, czyli ok. 30 000 dolarów amerykańskich! Kapitalizacja rynku BTC osiągnęła poziom 545 miliardów $, czyli ponad 2 biliony złotych!!!

Bitcoin rozpoczął rok 2021 z takim hukiem, że dla niektórych jego wycena wydaje się całkowicie nierealna. A jednak, na giełdach kryptowalut 1 bitcoin kosztuje obecnie niecałe 110 000 zł.

Czy wiecie, że w roku 2010 (dokładnie w maju) Laszlo Hanyecz kupił 2 pizze za 10 000 bitcoinów? Ponad 10 lat na tyle wyceniane było właśnie 10 000 Bitcoinów. A ile są one teraz warte? Około 1 080 000 000 zł! Czyli, jeżeli Laszlo nie kupiłby 2 pizz w 2010 za 10 000 BTC, byłby teraz miliarderem!!! Niewiarygodne!

Oszałamiające stopy zwrotu na rynku kryptowalut idą w parze z gwałtownymi wahaniami kursu, możliwe są duże korekty oraz spore wzrosty. Pamiętajcie jednak podstawową zasadę w inwestycjach, im większa szacowana stopa zwrotu tym większe ryzyko.

Co dalej z bitcoinem w 2021 roku?

Czas pokaże. Niektórzy przewidują, że bitcoin będzie kosztował milion dolarów, a inni dalej twierdzą, że jest wart maksymalnie 100 dolarów. Rynek wycenia obecnie bitcoina na ok. 30 000 dolarów.

Jedno jest pewne. Rok 2021 na rynku kryptowalut będzie bardzo emocjonujący.

OSTRZEŻENIE: Inwestycje w kryptowaluty jest bardzo ryzykowne.

Źródło: Andrzej Poniatowski, MyBank.pl
Publikuj: Facebook Wykop Twitter
RSS - Wiadomości MyBank.pl Nasze kanały RSS

Waluty - Najnowsze wiadomości i komentarze

Gdzie Wall Street znajdzie swój dołek?

Gdzie Wall Street znajdzie swój dołek?

2022-05-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Negatywne czynniki na rynku biorą ponownie górę. Od rana wczoraj słabo radziły sobie indeksy europejskie a sentyment znacznie się pogorszył kiedy do gry weszli inwestorzy z Wall Street. Benchmarki amerykańskie straciły ponad 4 proc. co jest największa wyprzedażą od ok. 24 miesięcy. Wzrósł tym samym popyt na obligacje, cena ich wzrosła a rentowności obniżyły się. Odbicie na EUR/USD zostało zatrzymane ale nie całkowicie zniwelowane.
Trudne chwile przed złotym?

Trudne chwile przed złotym?

2022-05-19 Poranny komentarz walutowy XTB
We wczorajszym komentarzu pisałem o tym, że dość dynamiczna poprawa sentymentu na rynkach była głównie ulgą po tym, jak rynek przetrwał turbulencje na kryptowalutach. Nic nie zmieniło się natomiast w fundamentach szerokiego rynku, o czym inwestorzy przekonali się podczas wczorajszej sesji na Wall Street. Środa zapowiadała się dość spokojnie, bo w kalendarzu brakowało istotnych publikacji. Można powiedzieć wręcz, że rynek dobrze przyjął wtorkowe wystąpienie szefa Fed, który ostrzegał przed przyspieszeniem działań, jeśli inflacja nie będzie spadać.
Co spowodowało wzrosty na EUR/USD?

Co spowodowało wzrosty na EUR/USD?

2022-05-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Główna para walutowa urosła wczoraj do 1,0550 odbijając tym samym od technicznego dołka sprzed kilku lat zlokalizowanego na 1,0350. O zmianie trendu nie ma oczywiście mowy, na razie to jedynie naturalna korekta. Dolar jest mocno wykupiony i realizacja zysków z długich pozycji w USD mogła wpłynąć na ruch w kierunku północnym głównej pary walutowej. Dodatkowo wspólna waluta została wsparta przez wypowiedzi Klaasa Knota – zasiadającego w radzie Prezesów EBC.
Odwilż czy zmiana trendu?

Odwilż czy zmiana trendu?

2022-05-18 Poranny komentarz walutowy XTB
Od ubiegłego czwartku na rynkach obserwujemy poprawę nastrojów. Zawitała ona także na rynek walut, gdzie dolar osłabił się pomimo dobrych danych z USA. W Polsce GUS podał bardzo dobre dane za pierwszy kwartał. Globalna poprawa nastrojów to głównie efekt przesilenia, które w ubiegłym tygodniu wywołał upadek kryptowaluty Luna. Mimo, że było to wstrząs nie tylko dla rynku krypto, fakt iż nie doszło do głębszego załamania (m.in. utrzymały się inne ważniejsze stablecoiny) musiał zostać odebrany jako ulga.
Próba kontynuacji odbicia cen akcji w górę

Próba kontynuacji odbicia cen akcji w górę

2022-05-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wczorajszym lekkim zawahaniu (WIG-20 -0,19 proc., DAX –0,45 proc., S&P 500 -0,39 proc.) rynki akcji na świecie sprawiały dziś rano wrażenie, że chcą kontynuować próby kontynuacji rozpoczętego pod koniec poprzedniego tygodnia wzrostu. WIG-20 zwyżkował na początku wtorkowej sesji o 0,76 proc., DAX rósł o +0,95 proc., a cena kontraktów na S&P 500 zyskiwała +0,56 proc.
Jak długo Fed będzie mówił o nadmiernej inflacji?

Jak długo Fed będzie mówił o nadmiernej inflacji?

2022-05-17 Poranny komentarz walutowy XTB
Nie da się ukryć, że Rezerwa Federalna od dłuższego czasu prowadzi retorykę chęci totalnej walki z inflacją. Oczywiście można było zacząć pewne działania wcześniej, gdyż teraz widać już możliwe sygnały spowolnienia. Mimo tego Fed nie zmienia swojego zdania i w dalszym ciągu mówi o nadmiernej inflacji. Warto spojrzeć jak zachowywał się rynek do momentu podkreślania inflacji przejściowej i jak zachowywał się po zmianie zdania. Co może się stać, jeśli podwyżki wpłyną na oczekiwania inflacyjne i Fed porzuci swoje zdanie o nadmiernej inflacji?
Bariera podaży

Bariera podaży

2022-05-16 Komentarz giełdowy XTB
Końcówka zeszłego tygodnia była bardzo udana, część inwestorów zyskała niemal pewność przynajmniej krótkoterminowego odreagowania. Zmęczone presją podaży byki ponownie napotkały jednak na podażową ścianę, a początek tygodnia do tej pory jest trudny dla inwestorów, choć indeksy próbują odrabiać straty. Czy dzisiejsze sesja przesądzi o przebiegu kolejnych kwotowań w bieżącym tygodniu? Ostatnie tygodnie były słabe dla wszystkich światowych indeksów, z każdym dniem podaż wydawała się wręcz zaskakująco mocna.
Chiny rozczarowują

Chiny rozczarowują

2022-05-16 Raport DM BOŚ z rynku walut
Fatalne dane z Chin za kwiecień, jakie napłynęły dzisiaj w nocy, rozbudziły obawy co do kondycji tamtejszej gospodarki i popsuły nastroje, które uległy poprawie po piątkowym odbiciu na Wall Street. I tak produkcja przemysłowa spadła o 2,9 proc. r/r, a sprzedaż detaliczna skurczyła się o 11,1 proc. r/r. Nadal rosły inwestycje w aglomeracjach, choć ich tempo wyhamowało do 6,8 proc. r/r. Teoretycznie takie dane nie powinny aż tak zaskakiwać, gdyż w Chinach szaleje pandemia COVID-19, a władze decydują się na lockdowny dla całych miast, to jednak dla globalnej układanki kryzys w Państwie Środka to duży problem.
Piątkowy wzrost WIG-20 najsilniejszy od 25 lutego

Piątkowy wzrost WIG-20 najsilniejszy od 25 lutego

2022-05-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkowy wzrost WIG-u 20 o 4,38 proc. był najsilniejszy od 25 lutego br. (cykl 10-tygodniowy?). Wtedy po takim silnym skoku w grę wzrost cen akcji na GPW kontynuowany był przez następne 3-4 sesje, po których nadeszła 2-dniowa korekta. Tego samego dnia S&P 500 wzrósł o 2,39 proc. próbując wrócić powyżej poziomu 4000 pkt.
Ta piątkowa zakupowa euforia na rynkach akcji nie miała jednak na początku nowego tygodnia poważniejszej kontynuacji na giełdach Azji i Oceanii. Najsilniej odbijał się w górę główny indeks giełdy filipińskiej (PSEi +0,81 proc.). Najmocniej – ale tylko o 0,34 proc. – spadł chiński Shanghai Composite Index.
W Chinach dzieje się naprawdę źle

W Chinach dzieje się naprawdę źle

2022-05-16 Poranny komentarz walutowy XTB
Dawno nie mieliśmy takiej sytuacji w której zarówno sprzedaż detaliczna, jak i produkcja przemysłowa zaliczą spadek w ujęciu rocznym w Chinach. Taki obraz rzeczy wydaje się być naprawdę abstrakcyjny, ale faktycznie obserwujemy potężne spowolnienie w tym kraju. Oczywiście jest ono związane głównie z pandemią, która wpływa na wiele aspektów życia w tym kraju. Z drugiej strony są plany na znoszenie obostrzeń i potencjalne wsparcie fiskalne ze strony rządu. Czy w takim razie martwimy się zbyt wcześniej?