Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

złoty najsłabszy w tym miesiącu

złoty najsłabszy w tym miesiącu

2012-02-16 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych, mające swe źródła w obawach związanych z potencjalnym opóźnieniem decyzji ws. drugiego pakietu ratunkowego dla Grecji oraz komunikacie agencji Moody’s ostrzegającym przed możliwą obniżką ratingów 131 instytucji finansowych, znajduje w czwartek przełożenie na silne osłabienie złotego.
Rośnie ryzyko pogłębienia korekty na giełdach

Rośnie ryzyko pogłębienia korekty na giełdach

2012-02-16 Raport Home Broker
Widać coraz wyraźniej, że rynki ryzykownych aktywów po solidnych styczniowych zwyżkach potrzebują odreagowania, by ewentualnie dalej piąć się. W środę na fali lepszych od oczekiwanych danych o niemieckim i francuskim PKB w IV kwartale byliśmy świadkami próby podniesienia notowań do tegorocznych szczytów, ale ostatecznie spełzła na niczym.

Coraz goręcej na linii Grecja-Unia Europejska

Coraz goręcej na linii Grecja-Unia Europejska

2012-02-16 Raport poranny FMCM
Oddalająca się perspektywa wypłaty Grecji kolejnej transzy pakietu pomocowego skutecznie popsuła nastroje na rynku walutowym. Coraz większe napięcia pomiędzy greckimi oficjelami, a Unią Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym spowodowały, że eurodolar spadł nawet chwilowo poniżej granicy psychologicznego wsparcia na 1,30.
Eurodolar poniżej 1,30

Eurodolar poniżej 1,30

2012-02-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Doniesienia o możliwości przełożenia wypłaty drugiego pakietu pomocowego dla Grecji i brak wyraźnych sygnałów dotyczących uruchomienia QE3 w protokole z posiedzenia FOMC sprawiły, że na rynku zapanowały minorowe nastroje. Wzrastają spready rentowności długu Włoch i Hiszpanii i Niemiec, jak również stawki CDS na dług państw peryferyjnych strefy euro.
Czynniki lokalne oraz globalne osłabiają złotego

Czynniki lokalne oraz globalne osłabiają złotego

2012-02-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas porannego handlu złoty wyraźnie traci, kontynuując ruch zapoczątkowany podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta notowana jest następująco: 4,21 PLN za euro, 3,23 PLN wobec dolara, oraz 3,49 PLN względem franka szwajcarskiego. Ceny polskiego długu na rynku wtórnym zachowują się stabilnie, gdzie rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wynosi aktualnie 5,543%.
Za dużo znaków zapytania

Za dużo znaków zapytania

2012-02-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
W czwartek rano złoty traci na wartości względem euro i dolara, a pakiet negatywnych informacji z kraju i z Europy sugeruje, że realizacja zysków po ostatnich wzrostach może przybierać na sile. Kurs eurozłotego rozpoczyna dzisiejsze notowania w okolicach 4,21 choć jeszcze wczoraj testował poziom 4,16.
Dane dobre, ale…

Dane dobre, ale…

2012-02-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kolejna porcja dobrych danych makro – tym razem z USA i Australii – nie wystarczyła do podtrzymania nastrojów, które jeszcze 24 godziny wcześniej (po obietnicach chińskich władz) były niemal euforyczne. Dotychczas dobre dane makro przekładały się na koniunkturę na rynkach akcji (szczególnie w USA) oraz na rynkach walut wschodzących, ...
Grecja straszy, złoty słabnie

Grecja straszy, złoty słabnie

2012-02-15 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Informacje o możliwym opóźnieniu pomocy finansowej dla Grecji nawet do kwietniowych wyborów parlamentarnych w tym kraju, zelektryzowała w środę inwestorów, stając się impulsem do ograniczenia początkowych dużych wzrostów na europejskich giełdach oraz sprowadzając kurs EUR/USD ponownie poniżej 1,31 dolara.
Dynamika inflacji hamuje

Dynamika inflacji hamuje

2012-02-15 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Na fali doniesień, że przedstawiciele strefy euro rozważają opóźnienie przyznania części, bądź całości pomocy finansowej dla Grecji (wartej 130 mld EUR) kurs EUR/USD zanurkował. Popołudniu testował średnioterminową średnią ruchomą (1,3060). Jej przebicie może poprowadzić do spadków. Następne wsparcie, czyli 1,3030 wyznaczają minima z początku miesiąca.
Sprawa pomocy dla Grecji wciąż nierozstrzygnięta

Sprawa pomocy dla Grecji wciąż nierozstrzygnięta

2012-02-15 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wtorkowa sesja przyniosła schłodzenie nastrojów rynkowych. Bardzo dobry odczyt indeksu ZEW z Niemiec przeszedł bez echa. Słabsze dane na temat produkcji przemysłowej w strefie euro w grudniu, a także gorsze niż oczekiwano dane na temat sprzedaży detalicznej w USA za styczeń rozczarowały.
Czas ucieka, impas trwa

Czas ucieka, impas trwa

2012-02-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Na spotkaniu Eurogrupy miały rozstrzygnąć się losy drugiego pakietu pomocowego dla Grecji. Zostało ono jednak przełożone na przyszły poniedziałek. Po raz kolejny na przestrzeni ostatnich miesięcy decyzje kluczowe dla przyszłości Eurolandu będą zapadać w ostatnim możliwym terminie, za nieco ponad miesiąc przypada bowiem termin zapadalności greckich obligacji o wartości około 14,5 mld euro.
Mocny złoty, pomimo zapowiedzi spadku aktywności BGK na rynku

Mocny złoty, pomimo zapowiedzi spadku aktywności BGK na rynku

2012-02-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
O godzinie 09:45 złoty notowany jest następująco: 4,167 PLN wobec euro, 3,167 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,451 PLN za franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu na rynku wtórnym przeszły w stan konsolidacji w przypadku instrumentów 2-letnich (4,7%) oraz nieznacznie zniżkują w przypadku obligacji 10-letnich (5,55%).
Kolejna zapowiedź pomocy z Kraju Środka

Kolejna zapowiedź pomocy z Kraju Środka

2012-02-15 Raport poranny FMCM
Spotkanie Eurogrupy przełożone: Realizacja zysków na eurodolarze, która pod koniec wczorajszej sesji londyńskiej sprowadziła kurs eurodolara do poziomu wsparcia na 1,3150 była kontynuowana podczas handlu za oceanem. Słabszy od oczekiwań odczyt dynamiki sprzedaży detalicznej negatywnie przełożył się na nastroje inwestorów.
Grecja, ZEW i chińskie obietnice

Grecja, ZEW i chińskie obietnice

2012-02-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Fatalne doniesienia z Grecji: nie dość, że rząd nie dopełnił wszystkich formalności przez co spotkanie euro grupy ws. pomocy zostało odwołane, to jeszcze gospodarka kurczy się szybciej niż przewidywano, nie dając obecnie nadziei na wyjście z kryzysu.
Grecja nie daje o sobie zapomnieć

Grecja nie daje o sobie zapomnieć

2012-02-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
We wtorek przez prawie cały dzień najważniejsze dla tego, co dzieje się na rynkach finansowych, były dane makroekonomiczne. Pierwszą część dnia należy zaliczyć do udanych – giełdy zyskiwały, straty odrabiał także eurodolar. Pozytywna niespodzianka w postaci wysokiej wartości indeksu ZEW z Niemiec, który wyniósł 5,4 pkt wobec prognozy -12 pkt, poprawiła jeszcze rynkowy sentyment.
Belka nie przestraszył inwestorów

Belka nie przestraszył inwestorów

2012-02-14 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W II i III kwartale resort finansów deklaruje, że „nie będzie sprzedawał środków unijnych na rynku, tylko wymieniał je w większym stopniu w NBP”, poinformował we wtorek posłów z komisji finansów, prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP).
Huśtawka nastrojów po danych z Europy i USA

Huśtawka nastrojów po danych z Europy i USA

2012-02-14 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Eurodolar mimo stosunkowo dużej zmienności dzień kończy przy poziomach z otwarcia sesji na Starym Kontynencie. Huśtawkę nastrojów zapewnił odczyt indeksu instytutu ZEW oraz sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Kurs EUR/USD osiągnął maksimum przy 1,3215, tym samym notowania po raz kolejny w ostatnich tygodniach zatrzymały się na tym poziomie.
W oczekiwaniu na jutrzejszy szczyt

W oczekiwaniu na jutrzejszy szczyt

2012-02-14 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w ruchu bocznym: Dzisiejsze europejskie notowania głównej pary walutowej rozpoczęły się od obrony wsparcia na 1,3150. Nocne spadki dość mocno nadwyrężyły pozycję popytu, jednak siła byków okazała się wystarczająca, aby odbić się od wspomnianego poziomu.
Ateny dziurawią kieszeń Europy

Ateny dziurawią kieszeń Europy

2012-02-14 Dzienny raport forex FxPro
Greccy parlamentarzyści podpisali projekt ustawy oszczędnościowej wczoraj rano, co jednak nie ustrzegło polityków przed gwałtownym wycofaniem się z podjętych decyzji.
Cięcia ratingów mało kogo już obchodzą

Cięcia ratingów mało kogo już obchodzą

2012-02-14 Raport Home Broker
Obniżki ratingów dla europejskich krajów nie robią już praktycznie żądnego wrażenia na inwestorach. Cięcie przez Moody's ocen wiarygodności kredytowej i zagrożenie obniżenia ratingu Wielkiej Brytanii nie zmienia sytuacji na rynkach finansowych.