Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Chiny i Grecja wsparły złotego

Chiny i Grecja wsparły złotego

2012-02-20 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Weekendowa decyzja Ludowego Banku Chin o cięciu stopy rezerw obowiązkowych oraz oczekiwanie na zatwierdzenie drugiego pakietu ratunkowego dla Grecji podczas dzisiejszego spotkania ministrów finansów strefy euro, wspierała w poniedziałek nastroje na rynkach finansowych.
Lepsze nastawienie przed wynikami szczytu

Lepsze nastawienie przed wynikami szczytu

2012-02-20 Raport popołudniowy FMCM
Popyt zdominował rynek: W ciągu poniedziałkowej sesji londyńskiej na rynku przeważały bycze nastroje. Początkowo kurs pary EUR/USD miał jednak problem z pokonaniem poziomu 1,32. Niezdecydowanie inwestorów wynikało przede wszystkim z obaw o rozstrzygnięcie zaplanowanego na popołudnie spotkania ministrów finansów Strefy Euro.

W oczekiwaniu na szczyt Eurogrupy

W oczekiwaniu na szczyt Eurogrupy

2012-02-20 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Grecja jest coraz bliżej otrzymania drugiej transzy pomocy finansowej. Dzisiaj najprawdopodobniej zapadnie decyzja w tej sprawie. Spotkanie Eurogrupy rozpocznie się o godzinie 15:30 i pozostającą kwestią do przedyskutowania będzie to, jak sprowadzić relację długu/PKB do poziomu 120%.
Eurogrupa zatwierdzi pomoc – co dalej?

Eurogrupa zatwierdzi pomoc – co dalej?

2012-02-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Nowy tydzień, stare tematy - Grecja wciąż w centrum uwagi. Dziś najprawdopodobniej Eurogrupa zatwierdzi drugi pakiet pomocowy dla najbardziej zadłużonego z państw Eurolandu. Zarys planu mającego pozwolić Grecji uniknąć niewypłacalności i stłumić kryzys zadłużeniowy został przedstawiony w ostatnich dniach ...
Inwestorzy na rynku złotego czekają na doniesienia ws. Grecji.

Inwestorzy na rynku złotego czekają na doniesienia ws. Grecji.

2012-02-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia przynosi umocnienie złotego, który notowany jest następująco: 4,1652 PLN wobec euro, 3,1523 PLN za dolara amerykańskiego oraz 3,4445 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu na rynku wtórnym zachowują się stabilnie oscylując blisko 5,537% w przypadku instrumentów 10 – letnich.
Nie brakuje plotek ws. Grecji przed spotkanie ministrów

Nie brakuje plotek ws. Grecji przed spotkanie ministrów

2012-02-20 Raport poranny FMCM
Pozytywny impuls z Kraju Środka: Poniedziałkową sesję europejską eurodolar rozpoczyna blisko poziomu 1,32. Lepsza końcówka zeszłego tygodnia umocniła pozycję byków, które od dzisiejszego handlu w Azji kontynuują dyktowanie warunków na rynku.
Dziś spotkanie Eurogrupy

Dziś spotkanie Eurogrupy

2012-02-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
W poniedziałek rano złoty umacnia się do pozostałych walut na fali pozytywnego sentymentu jaki panuje na rynkach finansowych na początku tygodnia. Zapowiedziana w sobotę obniżka stopy rezerwy obowiązkowej przez bank centralny Chin w połączeniu z oczekiwanym zatwierdzeniem przez Eurogrupę dziś po południu drugiego pakietu ratunkowego dla Grecji wspierają ...
NBP i MF nie chcą zbyt silnego złotego?

NBP i MF nie chcą zbyt silnego złotego?

2012-02-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Czy rzeczywiście nasi decydenci zaczynają obawiać się, że ze złoty będzie w najbliższych tygodniach zbyt silny? Na słowa szefa NBP, który starał się dać do zrozumienia, iż perspektywy dalszego umocnienia złotego nie są zbyt pewne i na tej bazie nie można budować mocnych tez odnośnie perspektyw polityki pieniężnej, zwracałem uwagę tydzień temu.
Pomoc dla Grecji, Chiny i indeksy PMI

Pomoc dla Grecji, Chiny i indeksy PMI

2012-02-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Optymistyczny początek tygodnia w dużym stopniu zawdzięczamy weekendowej decyzji chińskich władz o obniżeniu stopy rezerw o 50 bp. Znaczenie tego ruchu ocenimy jednak dopiero w czwartek, kiedy poznamy kluczowe dane z chińskiej gospodarki.
Parlament zatwierdza nowe oszczędności

Parlament zatwierdza nowe oszczędności

2012-02-17 Raport tygodniowy FMCM
Początek tygodnia przyniósł informację, iż grecki parlament zatwierdził w niedzielę nowe oszczędności, które mają przynieść 3,3 mld euro. Optymizmu jednak nie starczyło na długo i tuż po południu EUR/USD powrócił do osuwania się w kierunku niższych poziomów.
Już po korekcie na złotym?

Już po korekcie na złotym?

2012-02-17 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W piątek złoty zyskuje na wartości, wspierany przez dobre nastroje na rynkach globalnych. Humory inwestorom już wczoraj po południu poprawiły doniesienia ws. Grecji, której w poniedziałek z dużym prawdopodobieństwem zostanie przyznany drugi pakiet ratunkowy.
Europa wybiera trzecią z dwóch opcji

Europa wybiera trzecią z dwóch opcji

2012-02-17 Dzienny raport forex FxPro
Otwarty konflikt między politykami Grecji i północy podkreśla tylko o jak olbrzymie stawki finansowe i polityczne chodzi w greckim impasie. W tak niewyobrażalnie niepewnym i przełomowym czasie, werbalna eskalacja jest z jednej strony zrozumiała, a z drugiej bardzo niebezpieczna.
Wzrost apetytu na ryzyko

Wzrost apetytu na ryzyko

2012-02-17 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Czwartkowa sesja charakteryzowała się sporą zmiennością. Na początku sesji dominowały pesymistyczne nastroje, które zmieniły się o 180 stopni tuż po publikacji danych makroekonomicznych z USA, a także pozytywnych informacji w sprawie Grecji.
Plotki determinują przebieg notowań

Plotki determinują przebieg notowań

2012-02-17 Komentarz poranny TMS Brokers
W centrum uwagi ciągle Grecja. Czas ucieka, a na rynek raz za razem trafiają nieoficjalne doniesienia, często bazujące na informacjach z anonimowych źródeł. W konsekwencji rynki są skrajnie rozchwiane.
Najnowsze plotki wsparły pogląd, że w poniedziałek zostanie zatwierdzony drugi pakiet pomocowy dla Grecji.
Duża zmienność na złotym przyciąga inwestorów na rynek

Duża zmienność na złotym przyciąga inwestorów na rynek

2012-02-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Piątkowy, poranny handel przynosi nieznaczny wzrost wartości polskiej waluty na rynku. Złoty wyceniany jest następująco: 4,1914 PLN za euro, 3,1932 PLN wobec dolara oraz 3,47 13 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu na rynku wtórnym nie zanotowały większych zmian oscylując blisko zakresów: 10yr 5,553%, 5yr 5,016%, 2yr 4,654%.
Obawy zażegnane z pomocą EBC

Obawy zażegnane z pomocą EBC

2012-02-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Doniesienia, iż EBC zamieni posiadane greckie obligacje na nowe z dłuższym okresem wykupu w połączeniu z bardzo dobrymi danymi makro z USA czwartek odmieniły sentyment na rynkach finansowych, który początkowo był silnie negatywny.
Grecja znajduje wymagane oszczędności

Grecja znajduje wymagane oszczędności

2012-02-17 Raport poranny FMCM
W czwartek inwestorom ciążyło przede wszystkim to, że nastroje pomiędzy Grecją, a Strefą Euro stawały się coraz bardziej napięte. Graczom nie pomogło również to, że zdaniem szefa Eurogrupy, Jeana-Clauda Junckera kluczowe decyzje w sprawie kraju ze stolicą w Atenach zapadną podczas poniedziałkowego (20 lutego) podczas szczytu Eurogrupy.
Dane nie pozwoliły na korektę, ropa coraz wyżej

Dane nie pozwoliły na korektę, ropa coraz wyżej

2012-02-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Publikowane w czwartek świetne dane z amerykańskiej gospodarki zatrzymały wyprzedaż na rynkach akcji. Doniesienia, iż Niemcy chcą w poniedziałek zatwierdzenia całego pakietu dla Grecji sugerują zaś, że ta bomba jeszcze tym razem może nie wybuchnąć. Głębsza korekta stanęła zatem pod znakiem zapytania.
Huśtawka nastrojów trwa

Huśtawka nastrojów trwa

2012-02-16 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD przebił dziś istotny poziom 1,30 otwierając sobie drogę do następnego ważnego wsparcia wyznaczonego przez 61,8 proc. zniesienia Fibonacciego fali wzrostowej zapoczątkowanej w połowie stycznia (1,2890). Po mocnych spadkach obserwowaliśmy odreagowanie, a kurs powrócił w okolice 1,3050.
Dane makro poprawiają nastroje

Dane makro poprawiają nastroje

2012-02-16 Raport popołudniowy FMCM
Przez większą część sesji nastroje inwestorów były słabe, a na rynku w przewadze były niedźwiedzie. W efekcie EUR/USD płynnie kierował się na południe, chociaż wahania kursu były przez większość notowań dzisiaj dość mocno ograniczone. Dopiero późniejsze dane makro spowodowały nieco większy ruch na rynku walutowym.