Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar nieco mocniejszy względem głównych walut

Dolar nieco mocniejszy względem głównych walut

2013-07-30 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Inwestorzy wolą zaczekać na kluczowe publikacje, które zaczną napływać na rynek już jutro – wyliczenia ADP, dane o PKB za II kwartał i komunikat FED. Mogą one pomóc dolarowi w drugiej połowie tygodnia. Na razie uwagę inwestorów zwracają mocne spadki AUD/USD po zaskakującej wypowiedzi szefa Banku Australii.
Zmienność nadejdzie w kolejnych dniach

Zmienność nadejdzie w kolejnych dniach

2013-07-29 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dzisiejsze kalendarium publikacji makroekonomicznych było niemalże puste (jak to zwykle bywa w poniedziałki), stąd też trudno oczekiwać było zwiększonej zmienności na parach z polskim złotym. Wyższa zmienność na rynkach ryzykownych aktywów, a więc także na złotym, pojawi się najprawdopodobniej w kolejnych dniach, ...

Ubiegły tydzień pod dyktando euro

Ubiegły tydzień pod dyktando euro

2013-07-29 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Ubiegły tydzień eurodolar zakończył 1 % wzrostem. Umocnieniu się euro pomogły zwłaszcza ubiegło tygodniowe dane ze strefy euro oraz Wielkiej Brytanii. Przypomnijmy, iż w środę opublikowane zostały indeksy PMI dla przemysłu i usług. Bardzo pozytywnie odebrany został odczyt PMI dla przemysłu w strefie euro.
Tydzień kluczowych rozdań

Tydzień kluczowych rozdań

2013-07-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Posiedzenie Fed, rynek pracy (payrolls, ADP), amerykański PKB, EBC, Bank Anglii – to nie jest lista wydarzeń na kolejny miesiąc, one są zagęszczone w ciągu zaledwie trzech dni! A w tle mamy takie publikacje jak indeks nastrojów Conference Board, ISM - najważniejszy wskaźnik aktywności w USA i podobne wskaźniki dla Chin (rządowy) i Wielkiej Brytanii.
Dane z USA wyznacznikiem siły dolara

Dane z USA wyznacznikiem siły dolara

2013-07-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar testuje poziom bliski czerwcowego szczytu. Najpopularniejsza para walutowa znajduje się w trendzie wzrostowym jednak mimo tego nadal nie przekroczyła poziomu 1,33. Kurs EUR/USD znajduje się powyżej 100-godzinowej średniej kroczącej, która od lipcowego czterofigurowego wzrostu już dwukrotnie stanowiła wsparcie. Aktualnie EUR/USD jest w okolicach 1,3270.
Czekając na drugą część tygodnia

Czekając na drugą część tygodnia

2013-07-29 Komentarz walutowy Alior Bank
Na początku nowego tygodnia sytuacja na rynku złotego w zasadzie nie odbiega od tego, co obserwowaliśmy przed weekendem. Kurs EUR/PLN od czwartku utrzymuje się między 4,22 i 4,25, a w piątek wahania były jeszcze mniejsze, poniżej 4,24. Na stabilizację notowań wpływał praktyczny brak wydarzeń rynkowych.
Tydzień kluczowy dla przyszłości rynków

Tydzień kluczowy dla przyszłości rynków

2013-07-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Sesja zapowiada się bardzo spokojnie. Przed kluczowymi wydarzeniami z drugiej połowy tygodnia złoty pozostanie stabilny. Eurodolar również będzie poruszał się w trendzie bocznym między 1,3200 a 1,3300.
Spokojny początek tygodnia na złotym, trwa wyczekiwanie na FED

Spokojny początek tygodnia na złotym, trwa wyczekiwanie na FED

2013-07-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty w rejonie piątkowych zamknięć. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2285 PLN za euro, 3,1860 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4313 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą aktualnie 4,001% w przypadku obligacji 10-letnich.
Inwestorzy przygotowują się na przyszły tydzień

Inwestorzy przygotowują się na przyszły tydzień

2013-07-26 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Nieznaczna korekta w dół na EUR/USD i GBP/USD i wyraźne umocnienie jena – w tym spadek USD/JPY w okolice 98 – tak wyglądał piątkowy handel na głównych parach walutowych. Siła japońskiej waluty to wynik silnej korelacji tej waluty z indeksem Nikkei225.
Kluczowe wydarzenia dopiero przed nami

Kluczowe wydarzenia dopiero przed nami

2013-07-26 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Obecny tydzień był umiarkowanie udany dla polskiej waluty. Złoty kontynuował aprecjację względem głównych walut do czasu, gdy została ona powstrzymana dopiero przez ważne poziomy techniczne. Złotego wspierają przede wszystkim dobre nastroje na światowych rynkach, ale warto także odnotować kolejne niezłe dane z polskiej gospodarki.
PMI potwierdziły ożywienie w II połowie roku

PMI potwierdziły ożywienie w II połowie roku

2013-07-26 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Po spokojnej pierwszej części tygodnia eurodolar kontynuował wzrosty z końca ubiegłego tygodnia i obecnie znajduje się na 1,32600. W tym tygodniu kurs EUR/USD ustanowił miesięczne maksimum na poziomach z połowy czerwca.
Rynek znów spekuluje o możliwych ruchach FED

Rynek znów spekuluje o możliwych ruchach FED

2013-07-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zwyczajowo przed zbliżającym się posiedzeniem FED (w przyszłą środę) swój artykuł w Wall Street Journal zamieścił opiniotwórczy komentator polityki banku centralnego – Jon Hilsenrath. Jego dość „gołębia” wymowa sugerująca, że członkowie FOMC będą rozważać zmiękczenie wcześniejszych sygnałów ...
Optymizm inwestorów znów stał się duży

Optymizm inwestorów znów stał się duży

2013-07-26 Raport Home Broker
Naturalnym zjawiskiem jest to, że wraz ze zwyżką cen akcji zwiększa się optymizm inwestorów. Tym bardziej jest to uzasadnione, gdy indeksy sięgają rekordowych poziomów. Niepokoić jednak może to, gdy optymizm osiąga bardzo duże rozmiary.
dobre dane z USA i Wielkiej Brytanii

dobre dane z USA i Wielkiej Brytanii

2013-07-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dobre dane z amerykańskiej gospodarki: Dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku Stanów Zjednoczonych kolejny raz pokazują, że gospodarka ma się coraz lepiej i że przyszłotygodniowy odczyt PKB nie powinien negatywnie zaskoczyć.
O tym, jak zrobić coś z niczego

O tym, jak zrobić coś z niczego

2013-07-26 Komentarz walutowy Alior Bank
Na kilkanaście godzin przed weekendem wyróżniającym się elementem rynku walutowego jest wyraźne osłabienie dolara, choć jeszcze na początku wczorajszych notowań nic nie zapowiadało takiego obrotu sprawy. Najpierw amerykańska waluta znalazła wsparcie w danych z Europy, a dokładniej korzystała na deprecjacji euro i funta.
Euro nadal w ofensywie, złoty przestał się umacniać

Euro nadal w ofensywie, złoty przestał się umacniać

2013-07-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wspólna waluta pozostaje mocna w relacji do najważniejszych walut. Złoty rozpoczął jednak korygowanie ostatnich silnych wzrostów i taka tendencja będzie się, moim zdaniem, utrzymywać na przestrzeni dzisiejszej sesji.
Eurodolar kontynuuje wzrosty

Eurodolar kontynuuje wzrosty

2013-07-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj kurs EUR/USD zwyżkował do 1,3296, poziomu ostatnio notowanego w czerwcu. W czasie sesji azjatyckiej eurodolar poruszał się w wąskim zakresie wahań, w którym nadal pozostaje. Aktualnie wartość EUR/USD to 1,3278.
Złoty i pozostałe waluty regionu podążają za rynkiem bazowym

Złoty i pozostałe waluty regionu podążają za rynkiem bazowym

2013-07-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekkie umocnienie polskiej waluty w ślad za zwyżką na rynku bazowym. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2265 PLN za euro, 3,1793 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4231 PLN względem franka szwajcarskiego.
Indeks Ifo w górę. Co dalej z kursem złotego?

Indeks Ifo w górę. Co dalej z kursem złotego?

2013-07-25 Raport popołudniowy FMCM
Zatrzymanie wzrostów: Para EUR/USD podczas pierwszej połowy dzisiejszej sesji dość mocno traciła na wartości, aby w drugiej odrobić straty. Obecnie znajdujemy się niemal na identycznym poziomie jak o poranku, a wartość eurodolara wynosi w tej chwili 1,3223.
Dolar powróci do spadków

Dolar powróci do spadków

2013-07-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Korekcyjne odbicie dolara, jakie obserwowaliśmy w pierwszych godzinach europejskiej sesji, można uznać za zakończone. Publikacje danych z Niemiec (indeks IFO, który wzrósł w lipcu do 106,2 pkt.) i Wielkiej Brytanii (PKB w II kwartale zwyżkował o 0,6 proc. kw/kw i 1,4 proc. r/r) nie zdołały pobić oczekiwań rynku, stąd też mieliśmy impulsy do spadków na EUR/USD i GBP/USD.