Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Lepsze nastroje po danych z Chin

Lepsze nastroje po danych z Chin

2014-05-22 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Zdecydowanie wzrostowa sesja w Azji i mocne otwarcie w Europie, to reakcja w dużej mierze na korzystne dane z Chin. W tym tygodniu większość czynników sprzyja kupującym akcje i po pierwszych minutach handlu można wreszcie było mieć nadzieję, na wybicie się górą kontraktów na WIG20 z ostatniej konsolidacji.
Fed wciąż gołębi. Umocnienie złotego i długu.

Fed wciąż gołębi. Umocnienie złotego i długu.

2014-05-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wizja deflacji w Polsce latem, która roztacza prezes M. Belka pozytywnie wpływa na nastroje na rynku długu oraz złotego. Wzrost popytu na polską walutę to również pokłosie lepszego od prognoz odczytu indeksu PMI z Chin. Przed południem podobne dane dla strefy euro. Minutes bez zaskoczeń. Retoryka Fed pozostaje łagodna.

Dane PMI w centrum uwagi

Dane PMI w centrum uwagi

2014-05-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczoraj w notowaniach EUR/USD można było zaobserwować podwyższoną zmienność. Po osiągnięciu maksimum na poziomie 1,3720 kurs osunął się w okolice 1,3635. Obecnie znajduje się w okolicach 1,3670. USD/PLN spada do poziomu 3,05, a EUR/PLN do 4,17.
Wzrosty na długu i na złotym, NBP wskazuje na możliwą deflację

Wzrosty na długu i na złotym, NBP wskazuje na możliwą deflację

2014-05-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekkie odreagowanie wczorajszego umocnienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1770 PLN za euro, 3,0553 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4180 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,795% w przypadku papierów 10-letnich.
Jen mocniejszy po słowach szefa BOJ

Jen mocniejszy po słowach szefa BOJ

2014-05-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Tak jak można było się tego spodziewać Bank Japonii nie dokonał dzisiaj żadnych zmian w polityce monetarnej. Z kolei prezes Kuroda podczas konferencji prasowej dał do zrozumienia, że gospodarka rozwija się zgodnie z założeniami i nie ma potrzeby zwiększania skali programu skupu aktywów w najbliższym czasie.
Jen coraz mocniejszy

Jen coraz mocniejszy

2014-05-21 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dziś inwestorzy zwracają szczególną uwagę na pary z jenem, ponieważ to właśnie ta waluta jest jedną z najbardziej zyskujących o poranku. W nocy poznaliśmy dane z gospodarki Kraju Kwitnącej Wiśni, które dotyczyły handlu zagranicznego. Wynika z nich, że eksport w kwietniu wzrósł o 5,1% w ujęciu rocznym przy oczekiwaniach na poziomie 4,8% i poprzedniej wartości równej 1,8%.
Stopy procentowe w USA zbyt długo na niskim poziomie?

Stopy procentowe w USA zbyt długo na niskim poziomie?

2014-05-21 Raport poranny FMCM
Eurodolar w górę: Początek dzisiejszej sesji na głównej parze walutowej to lekkie wzrosty wartości eurodolara. Obecnie wyceniany jest on na 1,3715. Na gruncie analizy technicznej kupującym dolara nie udało się doprowadzić do przełamania wsparcia w postaci linii trendu wzrostowego i spadku kursu pary EUR/USD.
Chińskie problemy i działania rządu

Chińskie problemy i działania rządu

2014-05-21 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Poranek na rynkach finansowych nie przynosi żadnych istotnych wydarzeń, poza konferencją prezesa Banku Japonii, która lekko umacnia jena do większości walut. Natomiast na parkietach w Azji panuje dość duży spokój. Nikkei traci 0,2%, Shanghai Composite zyskuje natomiast 0,7%, a Hang Seng China Ent. Index aż 1,4%.
W oczekiwaniu na wystąpienie Yellen i publikację minutes

W oczekiwaniu na wystąpienie Yellen i publikację minutes

2014-05-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Na rynku walutowym stabilizacja przed odtajnieniem zapisków z kwietniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej (Fed). Mogą one przyczynić się do wzrostu zmienności na rynku, podobnie jak jutrzejsze, wstępne wyniki indeksów PMI. Poważniejszych zmian w notowaniach należy jednak oczekiwać dopiero na przełomie miesiąca.
Złoty stabilny, kontynuacja korekty na długu

Złoty stabilny, kontynuacja korekty na długu

2014-05-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację konsolidacji na parach związanych z wyceną polskiej waluty. Złoty kwotowany jest następująco: 4,1870 PLN za euro, 3,0550 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4280 PLN względem franka szwajcarskiego.
Dziś kolejne wystąpienia decydentów

Dziś kolejne wystąpienia decydentów

2014-05-20 Raport poranny FMCM
Eurodolar nadal na wsparciu: Początek dzisiejszej sesji to lekkie spadki wartości pary EUR/USD. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3695. Podczas dzisiejszego dnia nie mamy znaczących figur makroekonomicznych, a w kontekście wartości tej pary warto skupić się na dzisiejszych wystąpieniach przedstawicieli ECB i FED.
Odwrót od obligacji krajów PIIGS

Odwrót od obligacji krajów PIIGS

2014-05-20 Komentarz poranny TMS Brokers
EUR/USD po wcześniejszych silnych spadkach, od połowy ubiegłego tygodnia porusza się w trendzie bocznym. Wczorajsza zmienność wyniosła 35 pipsów. Złoty pozostaje stabilny. Kurs EUR/PLN wynosi około 4,19, a USD/PLN 3,06.
Kolejne deklaracje bez pokrycia. Pod lupą dane z Polski.

Kolejne deklaracje bez pokrycia. Pod lupą dane z Polski.

2014-05-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Na rynku marazm. Niewielkie zmiany w notowaniach. Dziś powinno być podobnie. Złoty powinien lekko się osłabić. Być może jutrzejsze wystąpienie J. Yellen i publikacja sprawozdania z kwietniowego posiedzenia przyczyni się do zwiększenia zmienność. Póki co stabilnie. Po południu kolejne dane z Polski.
Fuzje i przejęcia

Fuzje i przejęcia

2014-05-20 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Hossa na rynkach giełdowych trwa już kilka lat, a ożywienie gospodarcze jest coraz bardziej widoczne na wszystkich kontynentach. Największe problemy są widoczne w Europie, gdzie inflacja jest coraz niższa, a niektóre kraje (np. Włoch) po raz kolejny notują spadek PKB.
Złoty konsoliduje, lekka realizacja zysków na długu

Złoty konsoliduje, lekka realizacja zysków na długu

2014-05-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację konsolidacji polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1883 PLN za euro, 3,0546 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4256 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie wzrosły i wynoszą obecnie 3,799% w przypadku papierów 10-letnich.
Defensywne spółki w grze

Defensywne spółki w grze

2014-05-19 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsza sesja, choć bardzo spokojna i z niewielką dawką nowych rynkowych informacji, dość dobrze oddawała tendencje widoczne na rynku od pewnego czasu. Mowa o trendzie poszukiwania spółek płynnych, o defensywnym charakterze i najchętniej dzielących się dywidendami.
Spokojny początek tygodnia, ciekawie na USDJPY

Spokojny początek tygodnia, ciekawie na USDJPY

2014-05-19 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Poniedziałki na rynku walutowym zazwyczaj charakteryzują się obniżoną zmiennością i nie inaczej było tym razem. Wahania na rynku są minimalne i właściwie jedyną parą walutową, na której działo się coś istotnego jest USDJPY.
Bilans programu ratunkowego w Portugalii

Bilans programu ratunkowego w Portugalii

2014-05-19 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Jednym z najważniejszych wydarzeń piątkowej sesji było wystąpienie Benoita Coeure'a, członka zarządu ECB, który podczas konferencji poświęconej finansom gospodarek przechodzących transformację poruszył kwestię przyszłości polityki monetarnej Wspólnoty.
Na początek tygodnia

Na początek tygodnia

2014-05-19 Raport poranny FMCM
Lekkie wzrosty na EUR/USD: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od lekkich wzrostów pary EUR/USD. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3710 – 1,3720. W zasadzie nie mamy dziś znaczących figur makroekonomicznych z szerokiego rynku.
Czekając na impuls

Czekając na impuls

2014-05-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Przemawiający dzisiaj rano szef Bundesbanku nie wniósł nic nowego do tematu oczekiwań rynku przed czerwcowym posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego. Dzisiaj zaplanowane są też wystąpienia innych członków ECB – Yves Mersch i Benoit Couere – które też nie wniosą wiele nowego.