Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PLN stabilny, nowe 15-miesięczne maksima na długu

PLN stabilny, nowe 15-miesięczne maksima na długu

2014-08-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po wczorajszym umocnieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1840 PLN za euro, 3,1315 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4520 PLN względem franka szwajcarskiego.
Polskie dane, amerykańskie nieruchomości

Polskie dane, amerykańskie nieruchomości

2014-08-19 Raport poranny FMCM
Sytuacja bez większych zmian: Truizmem będzie powtórzenie po raz kolejny, że na razie – być może w całym tym tygodniu – euro nie ma dość siły, by EUR/USD trwale wrócił powyżej 1,34, a zarazem nie jest jeszcze na tyle słabe, byśmy zeszli poniżej 1,3335. Tym sposobem we wtorek rano budzimy się przy poziomach rzędu 1,3360, cały czas w dobrze już znanym obszarze.

Spokój bez zaskoczeń

Spokój bez zaskoczeń

2014-08-18 Raport popołudniowy FMCM
Patowa sytuacja: Zmienność na głównej z trzech omawianych przez nas par walutowych była dziś niewielka, co wynikało w dużej mierze z braku jakichkolwiek impulsów makroekonomicznych lub politycznych. Po godzinie 15:00 notowane są poziomy rzędu 1,3380, maksima dzienne jak na razie nie wykroczyły ponad 1,34.
Tydzień z minutes

Tydzień z minutes

2014-08-18 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Przed nami bardzo ciekawy tydzień na rynku walut. Czekają nas publikacje danych o inflacji, raporty z posiedzeń Fed i Banku Anglii, a wreszcie sympozjum w Jackson Hole. Dla złotego jednak najważniejsze mogą być rosyjskie białe ciężarówki.
Spadek nerwowości na rynkach

Spadek nerwowości na rynkach

2014-08-18 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Poniedziałkowa sesja w Azji nie przyniosła zdecydowanych ruchów. Z jednej strony na froncie geopolitycznym mamy wyczekiwanie na ruch Rosjan ,z drugiej strony piątkowa sesja w USA też była trochę niejednoznaczna. W efekcie dziś Nikkei urósł jedynie o 0,03%. W Chinach w kratkę: Hang Seng stracił -0,08%, ale Szanghaj w górę o 0,3%. Lekkie wzrosty też w Australii.
Spokojny początek tygodnia z bankami centralnymi

Spokojny początek tygodnia z bankami centralnymi

2014-08-18 Komentarz poranny TMS Brokers
EUR/USD zwyżkował w piątek z okolic 1,3360 do 1,34. Dziś kurs znajduje się na nieco niższym poziomie, około 1,3390. Wyraźnemu osłabieniu uległ w piątek polski złoty, jednak dziś w nocy odrobił niewielką część strat. Tak nerwowe ruchy związane są z wciąż nierozwiązaną sytuacją we wschodniej Ukrainie.
Leniwy poniedziałek na rynku?

Leniwy poniedziałek na rynku?

2014-08-18 Raport poranny FMCM
Niewiele danych: Na EUR/USD wciąż utrzymuje się sytuacja, którą tak naprawdę można uznać za patową. Jesteśmy wciąż powyżej wsparć (które ustalić można w obszarach 1,3335 – 1,3360), ale i poniżej linii 1,34, a tym bardziej nie można mówić o trwałym powrocie ponad nią.
„Uderzenie” w złotego na płytkim rynku, trwa próba odreagowania

„Uderzenie” w złotego na płytkim rynku, trwa próba odreagowania

2014-08-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi mocniejsze otwarcie na PLN po dość zaskakującym osłabieniu w piątek. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1960 PLN za euro, 3,1307 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4683 PLN względem franka szwajcarskiego.
Drugie podejście

Drugie podejście

2014-08-14 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
I tak w czwartek mamy ponowne podejście do osłabienia dolara. Przypomnijmy, że wczoraj amerykańska waluta straciła po rozczarowaniu danymi nt. sprzedaży detalicznej, które sprowokowały do rewizji prognoz wzrostu gospodarczego USA w III kwartale.
Europa rozczarowuje

Europa rozczarowuje

2014-08-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Niepokój budzą zwłaszcza dane z Niemiec – wstępny PKB za II kwartał spadł o 0,2 proc. kw/kw, a w ujęciu rocznym wzrósł zaledwie o 0,8 proc. To wyraźne hamowanie względem pierwszego kwartału, kiedy to gospodarka rosła w tempie 2,5 proc. r/r.
Widmo deflacji zawisło nad Polską

Widmo deflacji zawisło nad Polską

2014-08-14 Wake Up Call - Komentarz Saxo Bank
Środowa sesja rozpoczęła się od publikacji danych obrazujących aktualną sytuację ekonomiczną w Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie w II kwartale PKB spadło z 6.1% r/r do -6.8% r/r. Nie ulega wątpliwości, że znaczące spowolnienie japońskiej gospodarki jest efektem podwyżki podatku VAT, ...
Stabilny złoty, powrót nowozelandczyka

Stabilny złoty, powrót nowozelandczyka

2014-08-14 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy poranek minął nam pod względem odczytów zmiany PKB w państwach Unii Europejskiej, w większości gospodarki rozczarowały, gdzie jednym z wyjątków były Węgry, które ostatnimi czasy publikują bardzo dobre dane makroekonomiczne. O 11:00 czeka nas jeszcze odczyt zmiany PKB dla całej Strefy Euro oraz dane o inflacji HICP.
Słaby wzrost gospodarczy w Europie

Słaby wzrost gospodarczy w Europie

2014-08-14 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień jest bogaty w odczyty PKB z europejskich gospodarek. Już przed godziną 8 poznaliśmy dane z francuskiej gospodarki, które nie napawają optymizmem. Od dwóch kwartałów tamtejsza gospodarka znajduje się w stanie stagnacji.
Dzień z PKB

Dzień z PKB

2014-08-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś opublikowanych zostanie, lub zostało już opublikowanych, wiele odczytów dotyczących dynamiki wzrostu gospodarczego. Poznaliśmy już dane o PKB z Niemiec, Francji oraz Węgier, natomiast czekają nas jeszcze odczyty z Polski i strefy euro. Dobry PKB z Polski może wesprzeć notowania polskiego złotego.
Spadek cen i gorsze perspektywy wzrostu. Co na to RPP?

Spadek cen i gorsze perspektywy wzrostu. Co na to RPP?

2014-08-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dzisiejsze wstępne dane o PKB za II kwartał z Polski oraz ze strefy euro mogą nie poprawić nastrojów inwestorów. Wstępny odczyt z niemieckiej gospodarki pokazuje wyraźne hamowanie europejskiej lokomotywy. Ważnych danych ze świata dzisiaj nie ma co może ograniczyć zmienność w trakcie sesji.
Dzień PKB

Dzień PKB

2014-08-14 Raport poranny FMCM
Ze Strefy: Dziś wpływ na kurs eurodolara może mieć odczyt dynamiki PKB Strefy Euro za II kw. bieżącego roku. Publikacja nastąpi o godzinie 11:00, prognoza zakłada, że PKB w badanym okresie wzrosło o 0,1 proc. k/k oraz o 0,7 proc. r/r. Wyniki z pierwszego kwartału to 0,2 proc. k/k i 0,9 proc. r/r, widać zatem, że prognoza jest lekko pesymistyczna.
Lekkie umocnienie PLN, pomimo deflacji; PKB na celowniku

Lekkie umocnienie PLN, pomimo deflacji; PKB na celowniku

2014-08-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi utrzymanie okolic wczorajszych minimów na parach, zwiększając scenariusz lekkiego umocnienia polskiej waluty w kolejnych godzinach. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1882 PLN za euro, 3,1337 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4519 PLN względem franka szwajcarskiego.
Wyprzedaż funta i słabsze dane z USA

Wyprzedaż funta i słabsze dane z USA

2014-08-13 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy poranek należał bezapelacyjnie do par z funtem. Brytyjska waluta w efekcie bardzo gołębiego raportu o inflacji Banku Anglii zaczęła po godz. 11:30 dynamicznie tracić na wartości. Nie ukrywamy, że oczekiwaliśmy iż raport o inflacji Banku Anglii będzie gołębi i że bank będzie starał się w nim sugerować, ...
Słabe dane z USA dały pretekst dolarowi do osłabienia

Słabe dane z USA dały pretekst dolarowi do osłabienia

2014-08-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Sprzedaż detaliczna w lipcu nie uległa zmianie w relacji do czerwca, a po odliczeniu wolumenu samochodów wzrosła zaledwie o 0,1 proc. m/m. To rozczarowuje, biorąc pod uwagę, że inwestorzy liczyli na to, ...
Środa to dzień funta

Środa to dzień funta

2014-08-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane o godz. 10:30 dane z brytyjskiego rynku pracy nie różniły się wyraźnie od rynkowych prognoz. Stopa bezrobocia spadła w czerwcu do 6,4 proc. z 6,5 proc., a liczone wg. innej metodologii zatrudnienie zmniejszyło się w lipcu o 33,6 tys. etatów (oczekiwano spadku o 30 tys., ale dane za maj wskazały na spadek o 39,5 tys.