Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wyraźne osłabienie dolara

Wyraźne osłabienie dolara

2014-05-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
I to w zasadzie bez konkretnego powodu. Publikowane indeksy PMI dla usług w strefie euro przyniosły wprawdzie pozytywne zaskoczenie w przypadku Hiszpanii (56,5 pkt.), oraz Włoch (51,1 pkt.), a nawet Francji (50,4 pkt.), ale już nieco rozczarowały Niemcy (54,7 pkt.).
Wiosenne wieści z USA

Wiosenne wieści z USA

2014-05-06 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Mocny w dane makro poprzedni tydzień zostanie zapamiętany głównie przez pryzmat raportu z rynku pracy w USA, który sygnalizuje, iż zimowe zamrożenie jest już przeszłością. Globalne rynki akcji mają za sobą okres, w którym do uwzględnienia w cenach była masa danych makro, polityka banków centralnych oraz powrót wojennego napięcia na Ukrainie.

Stabilizacja notowań

Stabilizacja notowań

2014-05-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Od początku tygodnia na rynku walutowym dominuje niska zmienność. Kurs EUR/USD oscyluje wokół 1,3880. Stabilne pozostają również notowania polskiej waluty. Kurs EUR/PLN pozostaje między 4,20 a 4,21, natomiast USD/PLN przy 3,03.
Na rynkach spokojnie w cieniu wydarzeń na Ukrainie

Na rynkach spokojnie w cieniu wydarzeń na Ukrainie

2014-05-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Świąteczny poniedziałek w Wielkiej Brytanii, brak danych z gospodarek oraz nastrój wyczekiwania przed decyzją w sprawie stóp procentowych w Europie, sprzyja stabilizacji notowań na rynkach. Dla złotego kluczowe są doniesienia z Ukrainy. Dziś ponownie powinno być względnie spokojnie. EUR/PLN wokół 4,20, USD/PLN w pobliżu 3,03.
Czy na rynek powróci spokój

Czy na rynek powróci spokój

2014-05-06 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Ostatnie dni i tygodnie na europejskich parkietach przebiegają pod znakiem informacji płynących z Ukrainy. Negatywne wiadomości o zaostrzeniu konfliktu wywołują dość dynamiczne spadki na giełdach, a potem inwestorzy na jakiś czas o nich zapominają i możemy wracać do wzrostów.
Złoty pozostaje stabilny, KE podwyższa prognozy dla Polski

Złoty pozostaje stabilny, KE podwyższa prognozy dla Polski

2014-05-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,2037 PLN za euro, 3,0293 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4521 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 4,023% w przypadku papierów 10-letnich.
Na zachodzie bez zmian?

Na zachodzie bez zmian?

2014-05-06 Raport poranny FMCM
Poranny spokój: Jeśli rozwinięte kraje Zachodu utożsamić z jednej strony ze "starą Unią", a z drugiej z USA, to rzeczywiście możemy rzec, iż dziś rano na parze EUR/USD nie ma większych zmian w porównaniu z dniem wczorajszym. Kurs wynosi ok. 1,3880, a to oznacza, że ociera się o pierwszy, zupełnie lokalny opór.
Spokojny poniedziałek

Spokojny poniedziałek

2014-05-05 Raport popołudniowy FMCM
1,39 jeszcze nie testowano: Zgodnie z przewidywaniami poniedziałek na trzech omawianych przez nas parach walutowych upłynął nader spokojnie. Po 15:30 na eurodolarze notujemy kurs w okolicach 1,3880, a to oznacza, że tak naprawdę nie ma jeszcze podejścia pod 1,39, ani tym bardziej pod wyższe maksima na 1,3930 – 40.
Dolar nadal słaby

Dolar nadal słaby

2014-05-05 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
W piątek poznaliśmy dane z amerykańskiego rynku pracy. Okazało się, że stopa bezrobocia spadła do poziomu najbliższego od września 2008 roku z 6,7% do 6,3% (konsensus zakładał odczyt na poziomie 6,6%). Z kolei zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło do 288 tys. przy konsensusie na poziomie 210 tys. etatów.
Sprzedaj w maju

Sprzedaj w maju

2014-05-05 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Co prawda w piątek mieliśmy sesję w Warszawie, ale wielu inwestorów wraca na rynek po długim weekendzie. Jakkolwiek informacje są dobre, nastroje na rynku nie są specjalnie optymistyczne. Poniedziałkowy handel zaczynamy w okolicach niskiego, piątkowego zamknięcia.
Trend boczny utrzymany

Trend boczny utrzymany

2014-05-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Szarpany trend boczny na EUR/USD został utrzymany. Obecnie notowania znajdują się pod górnym ograniczeniem przedziału wahań z drugiej połowy kwietnia – 1,3880. Po osłabieniu z sesji azjatyckiej, od rana umacnia się polska waluta. Kurs EUR/PLN zniżkuje poniżej 4,2050, a USD/PLN powraca pod 3,03.
Solidny wzrost miejsc pracy w USA. Dolar wciąż słaby.

Solidny wzrost miejsc pracy w USA. Dolar wciąż słaby.

2014-05-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Duży wzrost nowych miejsc pracy oraz mocny spadek bezrobocia nie poprawiły notowań dolara, który pozostaje w relacji do euro blisko najniższego poziomu od 2,5 lat. Kluczem do siły wspólnej waluty jest rynek obligacji peryferyjnych krajów regionu i niska inflacja w eurolandzie.
Na USD/PLN bezpiecznie

Na USD/PLN bezpiecznie

2014-05-05 Raport poranny FMCM
Ku górze mimo wszystko: Zgodnie z tym, co pisaliśmy jakiś czas temu, np. przed mniej więcej miesiącem, ogólna, długoterminowa tendencja na eurodolarze jest mimo wszystko wzrostowa. Mimo wszystko, bo np. na początku kwietnia faktycznie mieliśmy zejścia nawet do 1,37 i niżej – ale z drugiej strony spadek ten potem został odpracowany, a dzisiejszy poranny kurs to 1,3880.
Spokojny początek tygodnia na złotym

Spokojny początek tygodnia na złotym

2014-05-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi lekkie osłabienie wyceny polskiej waluty, z tymże należy zaznaczyć, że płynność pozostaje ograniczona. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2055 PLN za euro, 3,0298 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4540 PLN względem franka szwajcarskiego.
Bez niespodzianek na GPW

Bez niespodzianek na GPW

2014-05-02 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych, oddzielona od pozostałych dniami bez sesji, miała przynieść niską aktywność rynku i obyło się bez niespodzianek. Rynek wybrał najłatwiejszy do rozegrania scenariusz spokojnego handlu, który dodatkowo mroziło oczekiwanie świata na dane z amerykańskiego rynku pracy.
Lepsze dane … i co dalej?

Lepsze dane … i co dalej?

2014-05-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Publikacja danych Departamentu Pracy USA o godz. 14:30 stała się motorem do umocnienia dolara, które później zostało gwałtownie wymazane. Ale od początku. Spadek stopy bezrobocia do 6,3 proc. w kwietniu przy wzroście liczby nowych etatów poza rolnictwem o 288 tys. to dość optymistyczne informacje, które wymuszają bardziej wnikliwą analizę.
Odczyty PMI i dane z amerykańskiego rynku pracy w centrum uwagi

Odczyty PMI i dane z amerykańskiego rynku pracy w centrum uwagi

2014-05-02 Raport poranny FMCM
Eurodolar na 1,386: Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to lekkie spadki wartości pary EUR/USD. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3860. W ostatnią środę poznaliśmy decyzje FOMC w sprawie stóp procentowych.
Fed bez zaskoczeń. Euro nadal mocne. Dane z rynku pracy.

Fed bez zaskoczeń. Euro nadal mocne. Dane z rynku pracy.

2014-05-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
Komunikat Fed po ostatnim posiedzeniu bez większych zmian. Euro utrzymuje się na wysokim poziomie wobec dolara po oddaleniu groźby interwencji ze strony EBC. Dziś ważne dane o zatrudnieniu w USA. Oczekujemy, że w kwietniu stworzono co najmniej 200 tys. nowych etatów – wynik wystarczający by potwierdzić, że następuje trwałe uzdrowienie sytuacji na rynku.
Kolejna świąteczna sesja

Kolejna świąteczna sesja

2014-04-30 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się w kontekście oczekiwania świata na wieczorny komunikat Federalnego Komitetu Otwartego Rynku w USA i na dzień przed świąteczną przerwą, która wyłączy z gry nie tylko polski parkiet, ale również chiński, francuski, niemiecki czy turecki.
Dzień niespodzianek

Dzień niespodzianek

2014-04-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wpierw inwestorzy uznali, że wzrost inflacji konsumenckiej HICP w strefie euro o 0,7 proc. r/r w kwietniu, wobec szacowanych 0,8 proc. r/r, nie jest wcale takim złym wynikiem i nie przesądza o tym, że ECB miałby się spieszyć z wdrożeniem niestandardowych działań.