Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Słabe dane z Chin, wzrosty w Europie

Słabe dane z Chin, wzrosty w Europie

2014-08-13 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Środowa sesja na rynku azjatyckim nie przyniosła wielkiej zmienności mimo tego, że o poranku poznaliśmy serię figur z drugiej największej gospodarki świata. Rząd w Pekinie sugerował, że po słabym pierwszym i drugim kwartale gospodarka Państwa Środka ma odbić w drugiej połowie roku. Patrząc jednak na lipcowe dane szanse na owe odbicie nie są zbyt duże.
Publikacja CPI przybliży obniżkę stóp?

Publikacja CPI przybliży obniżkę stóp?

2014-08-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dzisiejszy raport o inflacji GUS pokaże dalsze osłabienie dynamiki cen i najpewniej pierwszy odczyt CPI poniżej 0 proc. r/r. Silniejszy niż konsensus wynik może przesądzić o obniżce stóp procentowych we wrześniu, co rynek kontraktów FRA całkowicie już zdyskontował. Ze świata kluczowe dziś to dane o sprzedaży detalicznej z USA.

Historyczny dzień

Historyczny dzień

2014-08-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś poznamy wiele odczytów inflacyjnych. Najważniejszym z nich będzie kwartalny raport o inflacji Banku Anglii. Ponadto o godz. 14:00 opublikowana zostanie dynamika cen z Polski. Najprawdopodobniej po raz pierwszy w historii inflacja z Polski może przyjąć wartość ujemną.
Nerwowo na złotym, wschód i CPI w centrum uwagi

Nerwowo na złotym, wschód i CPI w centrum uwagi

2014-08-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na złotym przynosi próbę stabilizacji po wczorajszej sesji o podwyższonej zmienności. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1992 PLN za euro, 3,1417 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4595 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie spadły i wynoszą obecnie 3,375% w przypadku papierów 10-letnich.
W środku tygodnia

W środku tygodnia

2014-08-13 Raport poranny FMCM
Będzie nieco danych: Ogólnie rzecz biorąc, nie wydaje się, by coś – prócz swego rodzaju cudu – mogło w najbliższych dniach wyraźnie pomóc eurodolarowi i podbić ostro notowania euro, tym niemniej trzeba przyznać, że wykres wciąż jeszcze broni się przed dalszymi spadkami. Dziś rano mamy co prawda 1,3365, ale minima są jeszcze trochę niżej, w okolicach 1,3335.
Każdy pretekst do kupna USD jest dobry

Każdy pretekst do kupna USD jest dobry

2014-08-12 Komentarz walutowy Saxo Bank
W ciągu nocy waluta nowozelandzka znacznie się osłabiła, natomiast australijska ulegała wahaniom, by się finalnie umocnić. Zaufanie przedsiębiorców w odniesieniu do AUD wydaje się poprawiać, i to bardzo, o ile wierzyć danym liczbowym.
Niemiecki indeks wypadł słabo

Niemiecki indeks wypadł słabo

2014-08-12 Raport popołudniowy FMCM
ZEW niepokoju: Stosunkowo najbardziej istotnym punktem dzisiejszego dnia był odczyt indeksu instytutu ZEW z Niemiec, który pojawił się (zgodnie z planem) o godzinie 11:00. Prognoza zdawała się być już dostatecznie pesymistyczna, ...
Złoty znów przy 5-miesięcznych minimach

Złoty znów przy 5-miesięcznych minimach

2014-08-12 Komentarz walutowy DM BOŚ
W trakcie dzisiejszego handlu obserwujemy kolejną wzmaganie się kolejnej fali obaw co do możliwej eskalacji konfliktu na wschodzie. Tradycyjnie zakładnikiem tych obaw pozostaje polski złoty, który o dziwo jest dzisiaj relatywnie słabszy (-0,65%) niż rosyjsku rubel (-0,45%), który również znajduje się w odwrocie.
Ciężarówki rozjadą rynek?

Ciężarówki rozjadą rynek?

2014-08-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Być może za chwilę zobaczymy nowy etap ukraińskiego kryzysu. O ile wojskowa interwencja jest nadal mało prawdopodobna, to Rosja wysyłając bez pytania się kogokolwiek o zdanie, szeregi własnych ciężarówek z pomocą humanitarną na wschodnią Ukrainę, pokazuje tym samym, że to ona kontroluje ten region.
280 ciężarówek nie pozwala na dalsze wzrosty

280 ciężarówek nie pozwala na dalsze wzrosty

2014-08-12 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wtorkowa sesja w Azji nie przyniosła zbyt dużej zmienności. Nikkei zamknął się rosnąć o 0,20%, a Shanghai Composite traci obecnie 0,19%. Na solidnym plusie zamknął się główny indeks giełdy w Sydney, który wzrósł aż o 1,34%, co po części było efektem solidnych danych z rynku nieruchomości za II kwartał.
Złoty spokojnie ale powyżej 4,20

Złoty spokojnie ale powyżej 4,20

2014-08-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
Poniedziałek nie przyniósł znaczących zmian ani dla eurodolara ani dla eurozłotego. Dzisiejsza sesja także powinna być spokojna. W kalendarzu makro tylko indeks ZEW z Niemiec. Złoty utrzymuje się powyżej 4,20 a inwestorzy coraz intensywniej myślą o kolejnej obniżce stopy procentowej w Polsce.
O wczorajszej sesji na rynku walutowym można powiedzieć niewiele więcej niż to, że się odbyła.
Poprawa nastrojów dobra dla dolara

Poprawa nastrojów dobra dla dolara

2014-08-12 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Napięcie wokół Ukrainy nieco spadło, przynajmniej chwilowo. Momentalnie dało się to odczuć na światowych rynkach, gdzie jeszcze w piątek dyskontowane było wejście rosyjskich wojsk na Ukrainę. Paradoksalnie taka poprawa nastrojów sprzyjać może dalszemu umacnianiu się dolara. Straty odrabia też złoty.
ZEW w centrum uwagi

ZEW w centrum uwagi

2014-08-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar umacnia się dziś wobec wszystkich walut G10. Kurs EUR/USD zniżkuje w kierunku 1,3360. Nad ranem wyraźnie osłabił się polski złoty. Kurs EUR/PLN pokonał barierę 4,20, natomiast USD/PLN zdołał przekroczyć już wyraźnie poziom 3,14.
Poniżej 1,34

Poniżej 1,34

2014-08-12 Raport poranny FMCM
W górę nie poszliśmy: Wczorajszy dzień nie był szczególnie emocjonujący na rynku forex, przynajmniej jeśli chodzi o EUR/USD czy też pary złotowe powiązane z walutami amerykańską i europejską. Brakowało odczytów makroekonomicznych, a dziś pojawi się jedynie indeks instytutu ZEW z Niemiec.
Złoty względnie stabilny, rynek czeka na dane dot. CPI

Złoty względnie stabilny, rynek czeka na dane dot. CPI

2014-08-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę dalszego wzrostu polskiej waluty po weekendzie. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1915 PLN za euro, 3,1355 PLN PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4530 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,346% w przypadku obligacji 10-letnich.
silne odreagowanie w Europie

silne odreagowanie w Europie

2014-08-11 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
W czasie dzisiejszej sesji, jak to zazwyczaj bywa w poniedziałek nie mieliśmy dużo ważnych danych makroekonomicznych, chociaż sesję możemy uznać za bardzo ciekawą. Silne wzrosty w Europie były odreagowaniem olbrzymiej wyprzedaży, która towarzyszyła rynkom w czasie ubiegłego tygodnia.
GPW zakładnikiem sytuacji na Ukrainie

GPW zakładnikiem sytuacji na Ukrainie

2014-08-11 Komentarz giełdowy DM BOŚ
W ostatnich dniach geopolityka stała się głównym motorniczym zmian na rynkach finansowych i dzisiaj nie było inaczej. Sprzyjało temu puste kalendarium oraz brak publikacji wyników spółek. Inwestorzy wpatrzeni na Wschód tym razem akcje kupowali, gdyż płynęły do nas uspokajające wiadomości.
Spokojny poniedziałek

Spokojny poniedziałek

2014-08-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj brakowało istotnych publikacji makro, poza danymi o norweskiej inflacji, która mocno zaskoczyła na plus i stała się pretekstem do wyraźnego umocnienia się korony (o czym pisaliśmy we wcześniejszych wpisach).
Czekamy na gorącą środę

Czekamy na gorącą środę

2014-08-11 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień nie przynosi większych zmian na rynku walutowym, pozna dość sporym umocnieniem mało popularnej pośród inwestorów korony norweskiej. Zyskuje ona na wartości do dolara o ponad 0,7% przede wszystkim na fali wyższego od oczekiwań odczytu inflacji (2,2% r/r vs konsensus: 1,5% r/r).
Utrzymane hipotezy

Utrzymane hipotezy

2014-08-11 Raport popołudniowy FMCM
Lekko w dół: Próby dokonania korekty na EUR/USD okazały się nader skromne. Notowania chwilami oscylowały powyżej charakterystycznej linii 1,34, ale po południu jesteśmy wyraźnie niżej, w okolicach 1,3380 – 1,3390. W ogólności zresztą działo się niewiele, kalendarium makroekonomiczne nie obfitowało w odczyty, brakło też innych impulsów.