Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty stabilny po słabym odczycie PMI

Złoty stabilny po słabym odczycie PMI

2014-06-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację konsolidacji blisko poziomów z otwarcia tygodnia. Polska waluta jest wyceniana przez inwestorów następująco: 4,1397 PLN za euro, 3,0445 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3887 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,671% w przypadku obligacji 10-letnich.
Podaż bez kropki nad i

Podaż bez kropki nad i

2014-06-02 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Poniedziałkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po mocnym tąpnięciu na piątkowym fixingu, które postawiło pod znakiem zapytanie dwie, mocne czwartkowe sesje. W efekcie na progu nowego tygodnia pojawiło się pytanie, czy podaż zdoła skorzystać z okazji i potwierdzi odzyskanie lokalnej przewagi, ...

Zaskakujący spadek indeksu ISM dla przemysłu

Zaskakujący spadek indeksu ISM dla przemysłu

2014-06-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowany o godz. 16:00 indeks ISM dla przemysłu nieoczekiwanie spadł w maju do 53,2 pkt. wobec oczekiwanego odbicia do 55,5 pkt. Patrząc na składowe widać, że jest to zasługa pogorszenia się sytuacji w nowych zamówieniach (53,3 pkt. – co jest najniższym poziomem od stycznia), a także zatrudnieniu (51,9 pkt. wobec 54,7 pkt. w kwietniu).
Inflacja w Europie coraz niższa

Inflacja w Europie coraz niższa

2014-06-02 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień na rynku walutowym przyniósł kontynuację umocnienia dolara wobec większości walut krajów rozwiniętych. Szczególnie mocno wobec dolara tracił Australijczyk, który kolejny raz spadał na fali coraz niższych cen rud żelaza oraz pod wpływem słabszych danych z rynku nieruchomości. W stosunku do dolara słabe także pozostaje euro.
Indeksy PMI osłabiają euro

Indeksy PMI osłabiają euro

2014-06-02 Raport poranny FMCM
Eurodolar w dół: Początek dzisiejszej sesji to spadki wartości głównej pary walutowej. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3601, co oznacza, że na gruncie analizy technicznej znajduje się ona blisko wsparcia w postaci dołków z lutego tego roku w okolicach 1,359. Przebicie tych poziomów otworzyłoby drogę do minimów z początku lutego na poziomie 1,3478.
Gorsze wieści ze strefy euro

Gorsze wieści ze strefy euro

2014-06-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane dzisiaj ostateczne dane PMI dla przemysłu okazały się słabsze względem szacunkowych odczytów – w maju mamy spowolnienie do 52,2 pkt. z 53,4 pkt. Głównie zawiniły Niemcy (52,3 pkt. wobec szacowanych 52,9 pkt.), oraz Włochy (53,2 pkt. wobec 53,8 pkt.).
początek tygodnia z większą zmiennością

początek tygodnia z większą zmiennością

2014-06-02 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Poniedziałkowy poranek przynosi większe trendy na parach z dolarem australijskim, a to za sprawą rozczarowujących danych z tamtejszego rynku nieruchomości. Dolar australijski traci obecnie na wartości do dolara amerykańskiego -0,66%. Za taki stan rzeczy odpowiadają gorsze dane z rynku nieruchomości, które poznaliśmy dziś w nocy.
Pierwsza odsłona ciekawego tygodnia

Pierwsza odsłona ciekawego tygodnia

2014-06-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Pierwszy tydzień czerwca obfitować będzie w publikacje ważnych danych makroekonomicznych. Najważniejszą będzie z pewnością decyzja ECB w sprawie stóp procentowych. W związku z tym dzisiejsze odczyty mogą mieć nieco ograniczony wpływ na rynki.
Złoty najmocniejszy w tym roku przed EBC

Złoty najmocniejszy w tym roku przed EBC

2014-06-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi mocne otwarcie złotego, który oscyluje na 1,5-miesięcznych maksimach. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1354 PLN za euro, 3,0304 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3856 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,70% w przypadku obligacji 10-letnich.
Kontra podaży

Kontra podaży

2014-05-30 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych nie była szczególnie emocjonująca – przynajmniej do finałowego fixingu. Wprawdzie przez cały dzień rynek zachowywał się słabiej od otoczenia, ale przez wiele godzin podaż pozostawała słaba a obrót mizerny.
Spokój na rynkach

Spokój na rynkach

2014-05-30 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Piątek na rynku walutowym nie przyniósł dużej zmienności. Pośród najpopularniejszych par walutowych widoczne było lekkie osłabienie dolara. Amerykańska waluta traciła w stosunku do euro, funta i jena.
Dobry tydzień w wykonaniu złotego

Dobry tydzień w wykonaniu złotego

2014-05-30 Raport tygodniowy FMCM
Zobacz jak wyglądał miniony tydzień na rynku walut: Poniedziałkowa sesja (26.05), jak można było przypuszczać z racji braku ważnych graczy z UK i USA cechowała się mniejszą niż zwykle zmiennością. Brak było też znaczących impulsów ze strony figur makroekonomicznych, ...
Największy w historii spadek sprzedaży detalicznej w Japonii

Największy w historii spadek sprzedaży detalicznej w Japonii

2014-05-30 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja rozpoczęła się od publikacji danych obrazujących aktualną sytuację ekonomiczną w Kraju Kwitnącej Wiśni. Nie ulega wątpliwości, że największy w historii powojennej Japonii spadek sprzedaży detalicznej z poziomu 11.0% r/r do -4.4% r/r jest spowodowany kontrowersyjną podwyżką podatku VAT z 5% do 8%, na którą zdecydował się w kwietniu Shinzo Abe.
Ostatnia niewiadoma przed EBC

Ostatnia niewiadoma przed EBC

2014-05-30 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Do decyzji EBC zostało kilka dni. Tym razem jest inaczej niż w poprzednich miesiącach. Wiadomo, że EBC rozluźni politykę niezależnie od tego, jaka będzie inflacja w maju. Czy zatem dane mogą coś zmienić?
Złoty lekko traci. Czekamy na odczyt o PKB

Złoty lekko traci. Czekamy na odczyt o PKB

2014-05-30 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,36: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od lekkich wzrostów wartości pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3615. Podczas dzisiejszej sesji mamy kilka istotnych figur makroekonomicznych. Poznamy dane z USA w postaci dochodów i wydatków Amerykanów (kwiecień), indeks Chicago PMI (maj) oraz indeks Uniwersytetu Michigan (maj).
Pozory mylą

Pozory mylą

2014-05-30 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wczoraj najistotniejszą publikacją płynącą ze Stanów Zjednoczonych był odczyt zrewidowanego PKB za pierwszy kwartał. Na pierwszy rzut oka odczyt na poziomie -1% przy konsensusie -0,5% i poprzednim odczycie równym 2,6% powinno budzić zaniepokojenie i być odebrane w negatywny sposób przez rynek akcji.
Złoty coraz mocniejszy

Złoty coraz mocniejszy

2014-05-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Po raz kolejny korekta w notowaniach EUR/USD okazała się bardzo płytka. Po osiągnięciu maksimum na 1,3625, notowania powróciły do spadków. Uważamy, że perspektywa złagodzenia polityki pieniężnej przez ECB utrzymuje presję na osłabienie wspólnej waluty.
Obiecująca końcówka

Obiecująca końcówka

2014-05-29 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Czwartkowy handel na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniósł kolejną sesję sennego dryfu. Przez wiele godzin rynek był tak uśpiony, iż niska aktywność biła rekordy a zmienność godzinowa WIG20 ograniczała się skromnych punktów.
Złoty nadal mocny

Złoty nadal mocny

2014-05-29 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Złoty od rana umacniał się względem wszystkich głównych walut, a nieco wzrostów oddał dopiero po południu, kiedy ruchy korekcyjne obserwowaliśmy także na innych parach walutowych. Oprócz siły polskiej waluty warto odnotować także dosyć dobre dane ze Stanów Zjednoczonych, mimo, że gospodarka USA skurczyła się w pierwszym kwartale o 1% w ujęciu annualizowanym.
Rynek ignoruje dane z USA

Rynek ignoruje dane z USA

2014-05-29 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar lekko w górę: Dzisiejsza sesja to lekkie odreagowanie pary EUR/USD po ostatnich mocnych spadkach kursu. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3605, jednak dalsze spadki wartości wspólnej waluty wobec dolara przed przyszłotygodniowym posiedzeniem ECB nadal są bardzo prawdopodobne.