Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dobra sesja w Azji

Dobra sesja w Azji

2014-09-02 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Początek tygodnia na rynkach giełdowych należał raczej do tych nudniejszych. Europejscy inwestorzy tak naprawdę nie mogli obrać wyraźnego kierunku, co po części było wynikiem braku sesji na Wall Street. Spośród indeksów wyróżniał się WIG 20, ...
Oczekiwanie na ECB

Oczekiwanie na ECB

2014-09-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar zyskuje dziś wobec wszystkich pozostałych walut z grona G-10. Eurodolar pozostaje względnie stabilny, jednak wciąż znajduje się pod silną presją podażową. Polski złoty od początku tygodnia wykazuje się niską zmiennością. Kurs EUR/PLN oscyluje wokół poziomu 4,2050, z kolei USD/PLN 3,2050.

Cisza przed burzą. Wciąż gorąco na Ukrainie.

Cisza przed burzą. Wciąż gorąco na Ukrainie.

2014-09-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
Przed ważnymi wydarzeniami drugiej połowy tygodnia złoty stabilizuje się w rejonie ubiegłotygodniowego zamknięcia. Niewielkie szanse na poważniejsze umocnienie polskiej waluty w krótkim terminie. W centrum uwagi wciąż konflikt we wschodniej Ukrainie. Z danych makro pod lupą odczyt indeksu ISM dla przemysłu USA.
Tendencja potwierdzona

Tendencja potwierdzona

2014-09-02 Raport poranny FMCM
Niżej, niżej: Poranek na parze EUR/USD wita nas w okolicach 1,3120 – 1,3125. Potwierdza się zatem teza o tym, że zmierzamy na południe, przynajmniej do 1,31, choć bardzo możliwe, że wsparcie to zostanie przebite (zapewne jednak po pewnych zmaganiach, może nawet kilkudniowych) i ruszymy jeszcze bardziej w dół – tj. do 1,30.
Stabilny początek tygodnia na PLN, Ukraina i RPP w centrum uwagi

Stabilny początek tygodnia na PLN, Ukraina i RPP w centrum uwagi

2014-09-02 Komentarz poranny DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę lekkiego umocnienia widocznego w trakcie wczorajszego handlu. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,2027 PLN za euro, 3,2000 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4797 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do 3,1% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dzień wolny w USA, mieszane nastroje w Europie

Dzień wolny w USA, mieszane nastroje w Europie

2014-09-01 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień na rynkach w Europie rozpoczęliśmy od dość słabych odczytów indeksów PMI dla sektora przemysłowego. Kolejny raz lekko rozczarował indeks zbiorczy dla całej strefy euro (50,7 pkt. vs konsensus: 50,8 pkt.). Negatywnie zaskoczył również brytyjski PMI (52,5 pkt. vs konsensus: 55 pkt.) Słabo prezentowały się również indeksy dla krajów azjatyckich.
Spokojny dzień na rynku walutowym

Spokojny dzień na rynku walutowym

2014-09-01 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym miała bardzo spokojny przebieg. Powodem tego był przede wszystkim dzień wolny od pracy w USA i Kanadzie. Będzie to także rzutowało na małą płynność w kolejnych godzinach handlu.
Poniedziałkowy spokój

Poniedziałkowy spokój

2014-09-01 Raport popołudniowy FMCM
Marazm na niskich poziomach: Wczesnym rankiem zakładaliśmy, że nawet jeśli można mówić dziś o lekkiej korekcie wzrostowej na EUR/USD, to raczej nie wyjdzie ona ponad 1,3155 – 60. W istocie nie dotarła nawet tam, za maksima wypada – jak na razie – uznać poziomy rzędu 1,3145.
Poranne wzrosty na polskiej giełdzie

Poranne wzrosty na polskiej giełdzie

2014-09-01 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
W trakcie dzisiejszego otwarcia na europejskich giełdach znajdujemy się w pobliżu poziomów z piątkowego zamknięcia. Indeksem, który sprawia największe wrażenie niespodziewanie sprawia WIG 20, który o poranku zwyżkuje ze względu na dobre nastroje panujące po wyborze Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej, a także dzięki dobrym wynikom polskich spółek.
Tydzień ważnych rozstrzygnięć

Tydzień ważnych rozstrzygnięć

2014-09-01 Poranny Szkic Walutowy AFS
Indeks PMI dla przemysłu Polski nisko. Już drugi miesiąc z rzędu sektor wytwórczości się nie rozwija. Dana zdyskontowana przez rynek. Przed nami tydzień istotnych rozstrzygnięć w polityce pieniężnej w Polsce i w strefie euro. Złoty ma szansę dalej dziś korygować, ale dalsze losy rodzimej waluty wciąż niepewne.
Tydzień z bankami centralnymi

Tydzień z bankami centralnymi

2014-09-01 Komentarz poranny TMS Brokers
W tym tygodniu swoje decyzje w sprawie stóp procentowych ogłosi aż 6 banków centralnych z grona krajów grupy G-10. Będą to: ECB (strefa euro), BoE (Wielka Brytania), BoJ (Japonia), RBA (Australia), BoC (Kanada), Riksbank (Szwecja). Głównymi publikacjami makroekonomicznymi będą dziś odczyty PMI z Europy za sierpień.
W kierunku ważnego poziomu

W kierunku ważnego poziomu

2014-09-01 Raport poranny FMCM
Kiedy przyjdzie czas na 1,31? Zapewne już niedługo, skoro dzisiejsze poranne minima wypadają poniżej 1,3120 (mowa, rzecz jasna, o EUR/USD). Około 7:30 mamy kurs na poziomie 1,3130. Nic dziwnego. Ogólny trend został wytyczony dość dawno, o czynnikach go potęgujących (polityka EBC i Fed, ...
PLN w nowej rzeczywistości politycznej

PLN w nowej rzeczywistości politycznej

2014-09-01 Komentarz poranny DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty w okolicy piątkowych zamknięć. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2050 PLN za euro, 3,2075 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4866 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,146% w przypadku obligacji 10-letnich.
USA i strefa euro na przeciwnych biegunach

USA i strefa euro na przeciwnych biegunach

2014-08-30 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD w tym tygodniu konsolidował się. Zakres wahań wyniósł zaledwie 70 pipsów, a zawierał się w przedziale 1,3150-1,3220. Osłabieniu uległ polski złoty. Kurs EUR/PLN zwyżkował z okolic 4,18, do nawet 4,23, natomiast USD/PLN szybował w górę o ponad 4 gr. Pod koniec tygodnia polska waluta odrobiła jedynie niewielką część strat.
Pięć dni osłabionego orła

Pięć dni osłabionego orła

2014-08-30 Raport tygodniowy FMCM
Wykres na minimach: W gruncie rzeczy w kończącym się tygodniu eurodolar nie tracił już zbytnio na wartości. Cóż jednak z tego, skoro po wydarzeniach ostatniego piątku (seminarium w Jacksone Hole i przemówienie wygłoszone tam przez Mario Draghiego, sugerujące przyszłą luźną politykę EBC) i tak znajdował się już nader nisko.
Rynki liczą na kolejne sankcje?

Rynki liczą na kolejne sankcje?

2014-08-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zachodni politycy wydają się być zgodni, co do tego, że polityka nakładania sankcji gospodarczych na Rosję jest obecnie jedną z najwłaściwszych form wywierania presji na Moskwę – nikt nie rozważa możliwości zbrojnej interwencji na Ukrainie.
Europa w coraz gorszych nastrojach. Złoty słabnie.

Europa w coraz gorszych nastrojach. Złoty słabnie.

2014-08-29 Komentarz walutowy Saxo Bank
Na Starym Kontynencie czwartkowa sesja została zdominowana przez publikację informacji obrazujących aktualne nastroje panujące w regionie. Nie ulega wątpliwości, że znacznie słabsze od prognozowanych dane są efektem wzrostu napięcia geopolitycznego towarzyszącego eskalacji konfliktu na wschodzie Ukrainy.
Ceny w Europie hamują

Ceny w Europie hamują

2014-08-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Wyhamowanie inflacji konsumenckiej w strefie euro i wzrost zagrożenia deflacją niesie za sobą poważne reperkusje, których dotychczas w tym stopniu nie notowano. Dotyczą one przede wszystkim obniżania się średnioterminowych oczekiwań inflacyjnych na rynku stopy procentowej.
Program lojalnościowy XM już działa

Program lojalnościowy XM już działa

2014-08-29 Artykuł sponsorowany XM
Po 12 miesiącach planowania i pracy nad projektem, "Program Lojalnościowy XM" już działa. Znana na całym świecie marka XM.COM ogłosiła zakończone sukcesem wprowadzenie w tym tygodniu nowego programu lojalnościowego. W oficjalnym ogłoszeniu produktu oraz oświadczeniu dla prasy prezes firmy, Constantinos Cleanthous, powiedział:
Rosja straszy rynki

Rosja straszy rynki

2014-08-29 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wczorajsza sesja przyniosła nam spadkową korektę i można powiedzieć, że jej fundatorem był Prezydent Rosji Władimir Putin. Rynki zaczęły się obawiać, że dojdzie do kolejnej aneksji terytorium Ukrainy, a dokładniej chodziło o tereny pomiędzy Krymem, a rosyjską granicą.