Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Fed pozostawia nadzieje, ale robi swoje

Fed pozostawia nadzieje, ale robi swoje

2014-09-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Utrzymaniem zagadkowego stwierdzenia o trzymaniu stóp na obecnym poziomie przez dłuższy czas po wygaszeniu programu QE Fed daje nadzieje na brak podwyżek w I poł. 2015 r. Z drugiej strony podwyższa prognozy oczekiwanych zmian oprocentowania, obniża projekcję stopy bezrobocia i nie wspomina o słabościach rynku pracy.
Eurodolar niżej po konferencji FOMC

Eurodolar niżej po konferencji FOMC

2014-09-18 Raport poranny FMCM
Na kolejnym schodku: W dużej mierze sprawdziło się to, co wczoraj sugerowaliśmy, jeśli chodzi o ruchy głównej pary walutowej. Otóż dość poważnie dopuściliśmy możliwość, że widoczne w ciągu dnia wzrosty na eurodolarze, w kierunku górnych ograniczeń kilkunastodniowej konsolidacji, to swoiste ustawianie się na okoliczność jastrzębiego komunikatu Fed.

Pakiet stymulacyjny w Chinach, rynki czekają na FOMC

Pakiet stymulacyjny w Chinach, rynki czekają na FOMC

2014-09-17 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Wczorajsze informacje odnośnie pakietu stymulacyjnego w Chinach, w dalszej części dnia zejdą na dalszy plan z powodu posiedzenia FOMC oraz wieczornej konferencji Janet Yellen. Inwestorzy skupią także swoją uwagę nowych projekcjach makro. Tak więc po godzinie 20:00 emocji nie zabraknie.
Fed w centrum uwagi finansowego świata

Fed w centrum uwagi finansowego świata

2014-09-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zapowiedź wsparcia największych banków przez Ludowy Bank Chin wywołuje chwilową euforię na rynkach, jednak nic nie jest w stanie przyćmić wieczornego posiedzenia Rezerwy Federalnej. Brak zmian w komunikacie będzie oznaczało poprawę nastrojów na rynkach i korektę na EUR/USD.
FOMC zachwieje dolarem?

FOMC zachwieje dolarem?

2014-09-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Wiele wskazuje na to, że posiedzenie FOMC może mieć jastrzębi wydźwięk, ale naszym zdaniem zaostrzenie stanowiska nie będzie tak znaczące, jak wycenia obecnie rynek. A to stawia amerykańskiego dolara pod presją.
Czas na FOMC

Czas na FOMC

2014-09-17 Raport poranny FMCM
Do 20:30: Kulminacyjnym punktem dnia, a w gruncie rzeczy całego tygodnia, będzie oczywiście wieczorne posiedzenie FOMC, czyli amerykańskiego odpowiednika naszej Rady Polityki Pieniężnej. O 20:00 dowiemy się, czy gremium to zdecydowało się na zmianę stóp procentowych dla dolara.
Spokojny wtorek

Spokojny wtorek

2014-09-16 Raport popołudniowy FMCM
Zgodnie z przewidywaniami: Na EUR/USD nie doszło jeszcze do żadnego przełomu, ale też nikt się go nie spodziewał. Owszem, niewykluczone, że w środę wieczorem będziemy mogli obserwować spore zawirowania, a ten, kto nie będzie wtedy czuwał, być może obudzi się w czwartek przy zupełnie innych poziomach głównej pary.
Początek dwudniowego posiedzenia FED

Początek dwudniowego posiedzenia FED

2014-09-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Decyzja, a zarazem kluczowy komunikat połączony z publikacją najnowszych projekcji makroekonomicznych, w tym oczekiwań odnośnie kształtowania się poziomu stóp procentowych zostanie opublikowana o godz. 20:00.
Marazmu ciąg dalszy

Marazmu ciąg dalszy

2014-09-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Trwa powolne odliczanie do najważniejszych wydarzeń tego tygodnia i trudno oczekiwać, aby wtorek przyniósł istotne zmiany. EUR/USD zatrzymał się pod 1,2980, GBP/USD nie może domknąć luki spadkowej z zeszłego tygodnia, USD/JPY zrobił sobie przystanek tuż nad 107. Bez emocji pozostaje handel na EUR/PLN blisko 4,20.
Spadki w Azji, Rosji i Europie

Spadki w Azji, Rosji i Europie

2014-09-16 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Poranek na giełdach przynosi zdecydowanie jednoznaczny kierunek na większości obecnie otwartych parkietów. Indeksy w Azji po dość płaskiej i przerywanej tajfunem sesji przez większość czasu, w ostatniej godzinie handlu zeszły mocno pod kreską.
Minutes tylko na chwilę pomogły Australijczykowi

Minutes tylko na chwilę pomogły Australijczykowi

2014-09-16 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy poranek na rynku walutowym przynosi znaczne osłabienie dolara australijskiego, który traci po wystąpieniu Christophera Kenta, przedstawiciela RBA. W ciągu dnia poznamy także odczyty dotyczące inflacji w Wielkiej Brytanii oraz niemiecki indeks ZEW, który w ostatnim miesiącu bardzo negatywnie zaskakiwał inwestorów.
Sprzeczne sygnały w danych z Fed

Sprzeczne sygnały w danych z Fed

2014-09-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dwie publikacje na temat kondycji amerykańskiej gospodarki opublikowane przez bank centralny dały niejednoznaczny obraz aktywności. Gorsze wyniki produkcji to najpewniej przejściowe zjawisko i nie zapowiada trwałego pogorszenia sytuacji. Nie powinno również wpłynąć na ocenę koniunktury i ton komunikatu po jutrzejszym posiedzeniu Fed.
Czekamy do jutra

Czekamy do jutra

2014-09-16 Raport poranny FMCM
Na Zachodzie bez zmian: 1,2940 – mniej więcej taki kurs na EUR/USD mamy dziś rano, co uzasadnia taki, a nie inny tytuł tej części raportu. Od początku ubiegłego tygodnia (a nawet od końca tygodnia jeszcze wcześniejszego) eurodolar konsoliduje się.
Słabe dane z Chin, spokojna sesja w Europie

Słabe dane z Chin, spokojna sesja w Europie

2014-09-15 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza sesja miała bardzo spokojny przebieg. Trochę zamieszania wprowadziły jednak bardzo słabe dane z chińskiej gospodarki, który doprowadziły do lekkiej wyprzedaży na rynku azjatyckim. Handel w Chinach odbywał się pod dyktando sprzedających.
Chiny znów niepokoją

Chiny znów niepokoją

2014-09-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane w weekend dane z tamtejszej gospodarki wzbudziły obawy o perspektywy na najbliższe miesiące. Uwagę zwracają przede wszystkim dwie kwestie – wyhamowanie wzrostu produkcji przemysłowej w sierpniu do 6,9 proc. r/r, oraz inwestycji do 16,5 proc. r/r. Tradycyjnie rynki będą teraz oczekiwać dodatkowych działań ze strony PBOC i rządu.
Ostrożne wyczekiwanie

Ostrożne wyczekiwanie

2014-09-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Zapowiada się ospały start emocjonującego tygodnia. Rynek dolara czeka na posiedzenie FOMC, funt - na szkockie referendum. Słabe dane z Chin z weekendu ciążą na walutach rynków wschodzących, choć EUR/PLN nieznacznie odbija ponad 4,20.
Wyprzedaż walut krajów wschodzących

Wyprzedaż walut krajów wschodzących

2014-09-15 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy poranek przynosi znaczne osłabienie walut emerging markets, które spowodowane jest m.in. gorszymi odczytami dotyczącymi produkcji przemysłowej w Chinach. Nieznacznie traci także funt brytyjski, który pozostaje pod presją zbliżającego się referendum niepodległościowego w Szkocji.
Dobre dane to już za mało by umocnić dolara

Dobre dane to już za mało by umocnić dolara

2014-09-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Pomimo dobrych odczytów z amerykańskiej gospodarki dolar przestał się umacniać. Trwa konsolidacja przez kluczowym wydarzeniem tygodnia, jakim jest posiedzenie Rezerwy Federalnej. Jedynie dużo łagodniejszy niż się oczekuje komunikat Fed może spowodować silniejsze wzrosty i utrzymanie kursu powyżej psychologicznej bariery 1,30.
Nadal bez rozstrzygnięć

Nadal bez rozstrzygnięć

2014-09-15 Raport poranny FMCM
Co z EUR/USD? Na głównej parze walutowej nadal nie ma rozstrzygnięcia. W ubiegłym tygodniu wykres w zasadzie poruszał się w obrębie konsolidacji na poziomach wytworzonych (pośrednio, rzecz jasna) przez Mario Draghiego i EBC (w szczególności chodzi tu o obniżkę stóp procentowych dla euro).
Piątek, dwunastego

Piątek, dwunastego

2014-09-12 Raport tygodniowy FMCM
Swego rodzaju konsolidacja: Jeśli spojrzymy na wykres EUR/USD o interwale dziennym, to łatwo przekonamy się, że mamy w tym tygodniu (a poniekąd już od końca poprzedniego tygodnia) konsolidację, której górne ograniczenie to w przybliżeniu linia 1,2960, dolne zaś przebiegają przy 1,2890 i 1,2860.