Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Nowe maksima w parze USD/JPY
2014-11-14 Komentarz walutowy Saxo BankW nocy para USD/JPY odnotowała kolejne maksima, ponieważ rosną oczekiwania związane z potencjalnym ogłoszeniem wyborów przez premiera Japonii, Shinzō Abe, w przyszłym tygodniu. Wybory odbyłyby się w drugiej połowie grudnia.
Rekordowo wysoka deflacja w Polsce
2014-11-14 Wake Up Call - Komentarz Saxo BankNieoczekiwanie, najważniejszym wydarzeniem czwartkowej sesji okazała się publikacja informacji na temat dynamiki inflacji CPI w Polsce, która w ostatnim miesiącu wyniosła 0.0% m/m i -0.6% r/r.
EUR/USD dalej bez wyraźnego rozstrzygnięcia
2014-11-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutNużąca konsolidacja 1,2420-1,2500 przeciąga się w czasie. Wczoraj rynek nie otrzymał wyraźniejszych impulsów do jej sforsowania. Wprawdzie Narayana Kocherlakota z FED powtórzył, ze nie widzi zagrożeń inflacyjnych i w związku z tym, stopy procentowe nie powinny ulec zmianie w 2015 r. (ale wobec jego mocno „gołębiego” nastawienia nie jest to zaskoczeniem).
Coraz bliżej cięcia stóp w Polsce. Kluczowe dane o PKB.
2014-11-14 Poranny Szkic Walutowy AFSWzmocnienie deflacyjnych tendencji w gospodarce wraz z niższą od oczekiwanej dynamiką wzrostu PKB w II poł. br. powinno skłoni RPP do wznowienie obniżek stóp procentowych. Złoty wyraźnie słabszy, ponownie zaczyna dyskontować taki scenariusz.
Zaskakująco niska inflacja zaszkodziła PLN oraz umocniła dług
2014-11-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekką korektę wczorajszych wzrostowych ruchów na parach związanych z PLN. Polska waluta jest wyceniana przez rynek następująco: 4,2330 PLN za euro, 3,4011 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5210 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do 2,531% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dzień pod znakiem dynamiki PKB
2014-11-14 Raport poranny FMCMIle na głównej parze? Eurodolar sytuuje się dziś rano (ok. godziny szóstej) na poziomie 1,2445, a zatem dość nisko, co przekłada się zresztą na sytuację par złotowych (o czym za chwilę). Może być to próba wliczania już w ceny ew. słabszych danych ze Strefy Euro, ...
Deflacja w Polsce wciąż straszy
2014-11-13 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersW odróżnieniu do poprzedniego tygodnia czwartkowa sesja na rynku walutowym upłynęła w spokojnej atmosferze. Głównym wydarzeniem były finalne odczyty inflacji w strefie euro, a także rozczarowujące dane inflacyjne z Polski. Poznaliśmy także cotygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy, które okazały się nieznacznie gorsze od oczekiwanych.
Czekamy na dane jutrzejsze
2014-11-13 Raport popołudniowy FMCMNa głównej parze: EUR/USD po godzinie 15:00 sytuuje się w okolicy 1,2455-60. Zgodnie z tym, co zakładaliśmy rano, dzień był zasadniczo czasem lekkiego odreagowania o charakterze wzrostowym – biorąc pod uwagę, że nad ranem minima wynosiły nawet 1,2435.
Wzrostowe odreagowanie w Europie
2014-11-13 Poranny komentarz giełdowy X-Trade BrokersPo wczorajszych spadkach, które wynikały z silnej przeceny europejskich banków dzisiaj mamy wzrostowe odreagowanie. Z kolei w USA sesja przebiegała spokojnie, co wynikało z braku ważnych danych makro w czasie środowego handlu.
Na Zachodzie bez zmian, na Wschodzie zresztą też
2014-11-13 Komentarz poranny TMS BrokersKontynuujemy spokojny tydzień, gdyż impulsy do rozruszania handlu zostały upakowane w piątkowe kalendarium. Dzisiejsze dane ze strefy euro, Polski i USA niewiele zmienią w tym temacie.
Stara rynkowa zasada, że tzw. „tydzień po payrollach” (tj. tydzień po publikacji danych z rynku pracy USA) nie przynosi istotnych zmian na rynku finansowym ...
Stara rynkowa zasada, że tzw. „tydzień po payrollach” (tj. tydzień po publikacji danych z rynku pracy USA) nie przynosi istotnych zmian na rynku finansowym ...
Bank Anglii gołębio. CPI z Polski przybliży obniżkę stóp?
2014-11-13 Poranny Szkic Walutowy AFSW perspektywie roku inflacja CPI w Wielkiej Brytanii pozostanie poniżej celu Benku centralnego, co daje swobodę utrzymywania niskich stóp przez większą część 2015 r. Presja inflacyjna będzie jednak narastać w związku z przyspieszeniem dynamiki płac.
W trendzie na południe
2014-11-13 Raport poranny FMCMEUR/USD stoi nisko: Wczoraj, jak się wydaje, potwierdziło się po raz kolejny to, że nie ma na razie sporych szans na większą korektę wzrostową, jeśli chodzi o główną parę. Dane na temat produkcji przemysłowej w Strefie Euro, podane o 11:00, nie wypadły jakoś szczególnie źle (a w zasadzie były przyzwoite) – ale chwilowa euforia została szybko zbita i gracze po krótkiej spekulacji wrócili na południe.
Niska zmienność na parach PLN, inflacja CPI w kalendarzu
2014-11-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację konsolidacji na parach związanych z polską walutą. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2215 PLN za euro, 3,3945 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5096 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,595% w przypadku papierów 10-letnich.
Złoty osłabiony do dolara
2014-11-12 Raport poranny FMCMDolar-zwycięzca? Wczesnym rankiem na głównej parze notowano poziomy rzędu 1,2490-95, a więc byliśmy tylko nieznacznie poniżej ważnego psychologicznie poziomu 1,25. Już wtedy jednak wyglądało na to, że waluta amerykańska zdobywa przewagę – i tak się istotnie stało.
Dolar wraca do zwyżek
2014-11-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKilkudniowa korekta wartości amerykańskiego dolara wygląda na zakończoną. Inwestorzy zaczynają się pozycjonować pod jutrzejsze wystąpienie szefowej FED w Waszyngtonie, oraz piątkowe dane nt. sprzedaży detalicznej w USA. Dzisiejszy kalendarz jest zdominowany przez informacje z Wielkiej Brytanii.
Ważny dzień dla funta
2014-11-12 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade BrokersO poranku dolar wydaje się być stabilny. Traci głównie wobec dolara nowozelandzkiego, co spowodowane jest raportem o stabilności finansowej RBNZ, wobec jena, którego wsparły słowa szefa banku Japonii oraz dolara kanadyjskiego. Z kolei najważniejszymi danymi dzisiejszego dnia będą oczywiście dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii oraz raport o inflacji Banku Anglii.
Funt głównym rozgrywającym
2014-11-12 Komentarz poranny TMS BrokersBank Anglii nie zwykł zmieniać stóp procentowych w cyklicznych punktach zwrotnych przed Rezerwą Federalną. Innymi słowy BoE zazwyczaj czekał na swego odpowiednika z USA z rozpoczęciem cyklu, zarówno zacieśnia jak i luzowania monetarnego.
Główna para poniżej 1,25
2014-11-12 Raport poranny FMCMCo na eurodolarze? Na EUR/USD notujemy poziom 1,2490 – mniej więcej kwadrans po godzinie ósmej rano. W nocy wartości były niższe, nawet poniżej 1,2460 – a zatem z tej perspektywy to lekki wzrost. Oczywiście ogólny obraz wciąż jest taki, że dominuje siła dolara, a euro jest słabe, niemniej można znów mówić o małej korekcie wzrostowej.
Niska zmienność na PLN, inwestorzy czekają na dane z Polski
2014-11-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚŚrodowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację niskiej zmienności od początku tygodnia. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2190 PLN za euro, 3,3825 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5048 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,65% w przypadku papierów 10-letnich.
Dolar kontynuuje korektę
2014-11-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutKorekta wartości dolara rozpoczęta w piątek po południu ma szanse być kontynuowana w tym tygodniu. Wprawdzie sytuacja na rynku pracy w USA jest „niezła”, to jednak dla FED liczą się teraz bardziej wskazania inflacyjne, a te jak na razie nie zmuszają do pośpiechu ws. zmian stóp procentowych.