Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Dolar w odwrocie
2014-12-10 Komentarz poranny TMS BrokersDolar amerykański pozostaje w odwrocie, chociaż fundamentalnie sytuacja nie uległa zmianie. Zatem nadganianie powinno nastąpić w krótkim czasie, ale możliwe, że przyjdzie poczekać na impulsy ze sprzedaży detalicznej USA i FOMC. Na ten moment handel pozostanie chaotyczny.
Masywny odwrót inwestorów od USD miał miejsce w trakcie wtorkowego handlu.
Masywny odwrót inwestorów od USD miał miejsce w trakcie wtorkowego handlu.
Na głównej parze przy 1,24
2014-12-10 Raport poranny FMCMWokół linii: Wczorajsze maksima wypadły ostatecznie nieco powyżej 1,2445, aczkolwiek sesja zakończyła się poniżej 1,24. Wstępnie może to oznaczać, że bykom jednak zabrakło sił, a próby wybijania notowań tak wysoko okazały się przedwczesne.
Stabilizacja PLN w oczekiwaniu na impulsy
2014-12-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚŚrodowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji względem euro i franka oraz lekkie umocnienie wobec dolara amerykańskiego. Złoty wyceniany jest następująco: 4,1566 PLN za euro, 3,3544 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4562 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,63% w przypadku obligacji 10-letnich.
Korekta na Wall Street
2014-12-09 Komentarz ekonomiczny Saxo BankSilna przecena czarnego złota – którego wartość spadła w czasie poniedziałkowej sesji do najniższego poziomu od pięciu lat, zbliżając się do 60 USD za baryłkę – przyczyniła się do korekty na Wall Street. Po zeszłotygodniowych wzrostach wywołanych dobrymi danymi z tamtejszego rynku pracy, indeks S&P zniżkował wczoraj o 0.73%, natomiast Dow Jones Industrial – o 0.59%.
Chińskie problemy australijczyka
2014-12-09 Poranny komentarz walutowy X-Trade BrokersDzisiejszy poranek przynosi niemiłe zaskoczenie w postaci potężnej wyprzedaży na giełdzie w Chinach, co spowodowane informacjami, iż nisko oprocentowane obligacje nie będą dłużej mogły być używane jako zastaw pod krótkoterminowe pożyczki na tamtejszym rynku.
Wiosną ożywienie w strefie euro? Polaryzacja stanowisk w RPP
2014-12-09 Poranny Szkic Walutowy AFSPierwszy z ważnych wskaźników wyprzedzających dla strefy euro – Sentix – pokazał możliwy powrót ożywienia w regionie wiosną 2015 r. I kw. to ostatni moment na ewentualne decyzje rozszerzające program ilościowego łagodzenia przez EBC. W Polsce nadal silna polaryzacja stanowisk w sprawie przyszłości polityki pieniężnej.
Efekt końca roku zaczyna odgrywać większą rolę
2014-12-09 Komentarz poranny TMS BrokersWaluty surowcowe tracą pod wpływem nowych minimów w cenach ropy naftowej i słabością innych surowców podążających jej śladem. Bliskość końca roku skłania do realizacji zysków na EUR/USD i USD/JPY, ale przyszłotygodniowy FOMC podtrzymuje nadzieje, że dolar jeszcze może zyskiwać.
Czterogłos z RPP, złoty stabilny
2014-12-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, wtorkowy handel na rynku złotego przebiega pod znakiem stabilizacji po wczorajszym lekkim osłabieniu wyceny polskiej waluty. Złoty kwotowany jest na rynku następująco: 4,1590 PLN za euro, 3,3773 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4591 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,633% w przypadku obligacji 10-letnich.
Forexowy wtorek
2014-12-09 Raport poranny FMCMWtorkowy poranek (jeszcze przed godziną piątą) rozpoczyna się na poziomach bliskich linii 1,23, o ile mówimy o głównej parze walutowej, czyli eurodolarze. Nawiasem mówiąc, to i tak przejaw lekkiego spadku w porównaniu z finałem dnia wczorajszego, gdy zdarzały się wyjścia nawet powyżej 1,2340.
Ciągle bardzo nisko
2014-12-08 Raport popołudniowy FMCMNa głównej parze: Wczesnym rankiem dopuszczaliśmy na EUR/USD możliwość lekkiej korekty powyżej 1,23 – uzależniając to jednak od niemieckiego odczytu na temat dynamiki produkcji przemysłowej. Opublikowano go zgodnie z planem o 8:00, wypadł przy tym słabo, otrzymany wynik to 0,2 proc. m/m w październiku, gdy tymczasem zakładano 0,5 proc. m/m. Dynamika roczna to 0,8 proc.
Wydarzenie grudnia dopiero przed nami
2014-12-08 Poranny komentarz walutowy X-Trade BrokersW ubiegłym tygodniu rynek walut żył posiedzeniem EBC i faktycznie podczas konferencji Draghiego sporo się działo. Tematem numer jeden na rynku walut jest jednak obecnie Fed. W przyszłą środę dowiemy się, czy da czytelny sygnał podwyżek stóp procentowych, ale spekulacja trwa już teraz.
ECB zakładnikiem rynków finansowych?
2014-12-08 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPo wyraźnej zwyżce dolara po piątkowych danych Departamentu Pracy, rynek szuka teraz nowych impulsów, mogących podtrzymać trend. Dzisiaj kalendarz publikacji z USA będzie jednak pusty. Inwestorzy będą jednak zerkać na inne odczyty.
Polska gospodarka odbija się od dna
2014-12-08 Komentarz walutowy Western Union Business SolutionsIndeks mierzący wartość dolara wobec koszyka innych walut zanotował w ubiegłym tygodniu 5-letnie maksimum. Umocnienie amerykańskiej waluty było efektem danych gospodarczych lepszych od prognoz oraz komentarzy bankierów z FED. Odczyty ekonomiczne mocno kontrastowały z tymi opublikowanymi w strefie euro.
Dolar coraz silniejszy
2014-12-08 Komentarz walutowy Saxo BankZaskakująco dobre informacje napływające w czasie piątkowej sesji ze Stanów Zjednoczonych sprawiły, że inwestorzy szybko zapomnieli o zawodzie, jaki sprawił im w ubiegłym tygodniu Mario Draghi.
Dalsze wzrosty w Chinach
2014-12-08 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade BrokersNa światowych rynkach w dalszym ciągu obserwujemy kontynuację wzrostów, która przebiega nie tylko w Europie, ale również w Chinach, gdzie indeksy znajdują się na kilkuletnich maksimach. W czasie sesji azjatyckiej zostały opublikowane odczyty makro zarówno z chińskiej jak i z japońskiej gospodarki.
Świetny raport z rynku pracy w USA. Powraca temat podwyżek.
2014-12-08 Poranny Szkic Walutowy AFSDane z amerykańskiego rynku pracy przybliżają perspektywę podwyżek stóp procentowych w USA na wiosnę 2015 r. i umacniając dolara. Ostatnie posiedzenie Fed w tym roku zapowiada się bardzo ciekawie.
Dobre dane dla USD, złe dla reszty
2014-12-08 Komentarz poranny TMS BrokersNajsmaczniejsze kąski poniedziałkowego kalendarium już za nami, zatem w najbliższych godzinach rynkiem może zawładnąć marazm. W segmencie G10 w trakcie europejskiej części sesji mamy inflację CPI (prog. -0,1 proc. r/r) i sprzedaż detaliczną ze Szwajcarii, ale reaktywność franka na dane z gospodarki jest niska.
Nastroje wokół PLN pozostają pozytywne
2014-12-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, poniedziałkowy handel na rynku złotego przynosi stabilizację po zmiennej końcówce poprzedniego tygodnia. Złoty wyceniany jest następująco: 4,1550 PLN za euro, 3,3845 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4553 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,628% w przypadku obligacji 10-letnich.
Główna para bardzo nisko
2014-12-08 Raport poranny FMCMPoniżej 1,23: Budzimy się przy eurodolarze rezydującym już poniżej symbolicznej linii 1,23. Można więc sugerować, że jesteśmy na kolejnym schodku w wędrówce na południe – ku mocniejszemu dolarowi i słabszemu euro. Kurs pary to ok. 1,2285 po godzinie piątej rano.
Finał ciekawego tygodnia
2014-12-05 Raport tygodniowy FMCMPod znakiem Draghiego: Truizmem będzie stwierdzenie, że w tym tygodniu najistotniejszym aspektem było przemówienie Mario Draghiego, które zostało wygłoszone w czwartek o 14:30. Rzeczywiście, posiedzenie EBC przyciągnęło uwagę inwestorów, ...