Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dalsze osłabienie się jena, przed RPP

Dalsze osłabienie się jena, przed RPP

2014-11-05 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza sesja walutowa podczas czasu azjatyckiego przebiegała raczej w spokojnym tempie. Ponownie mogliśmy zaobserwować osłabienie się jena jak i w odróżnieniu od wczorajszego dnia dolar zaczął ponownie zyskiwać. Dzisiaj ważny dzień dla USA i Polski.
Dolar powrócił do wzrostów

Dolar powrócił do wzrostów

2014-11-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wygrane przez Republikanów częściowe wybory do Senatu sprawiły, że po raz pierwszy od 2006 r. mają oni większość w dwóch izbach Kongresu. To cieszy rynki finansowe, gdyż zmniejsza prawdopodobieństwo ustawowych paraliżów, które miały miejsce w ostatnich latach.

W oczekiwaniu na EBC

W oczekiwaniu na EBC

2014-11-05 Popołudniowy komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień przynosi odbicie na europejskich parkietach, które wczorajszą sesję zakończyły spadkami po tym jak na rynku pojawiły się spekulacje dotyczące tarcia pomiędzy członkami EBC. Z kolei indeksy w USA radzą sobie nieco lepiej, chociaż niezmiennie najmocniej ciążą im spółki naftowe przez spadające ceny ropy.
Reuters uwolnił nas od ryzyka przed posiedzeniem ECB

Reuters uwolnił nas od ryzyka przed posiedzeniem ECB

2014-11-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Euro umacniało się po doniesieniach Reutersa o kłótni w szeregach ECB, które przyciągnęły większą niż wymaganą uwagę w trakcie nudnego handlu we wtorek. Taniejąca ropa naftowa uderza w NOK i CAD. Dziś usługowe PMI/ISM, ADP i decyzja RPP.
RPP kolejny raz zaskoczy?

RPP kolejny raz zaskoczy?

2014-11-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Początek sesji przynosi silną wyprzedaż rubla w reakcji na ponowny wzrost napięcia na Wschodzie. Złoty również słaby, a ciąży mu niepewność związana z polityką pieniężną. Spodziewamy się cięcia głównej stopy o 50 pb i krótkotrwałej przeceny polskiej waluty.
Czekamy na sygnał z RPP

Czekamy na sygnał z RPP

2014-11-05 Raport poranny FMCM
Kolejna seria PMI: Dziś rano poznamy kolejną serię odczytów PMI z Europy, tym razem dla usług. Będą to rzecz jasna finalne wyniki za październik. Na razie znamy odczyty spoza Europy, mianowicie z Chin (spadek z 53,5 pkt do 52,9 pkt) oraz Indii (obniżka z 51,6 pkt do 50 pkt).
Rada Polityki Pieniężnej, a złoty

Rada Polityki Pieniężnej, a złoty

2014-11-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy obrót na rynku złotego nie przynosi większych zmian w układzie sił na parach. Polska waluta jest wyceniana przez inwestorów następująco: 4,2255 PLN za euro, 3,3691 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5113 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,585% w przypadku papierów 10-letnich.
Nudny wtorek?

Nudny wtorek?

2014-11-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Pod kątem istotności publikacji wtorek nie będzie nazbyt interesującym okresem. W kalendarzu uwagę zwracają dane nt. deficytu handlowego USA o godz. 14:30, oraz ostateczne dane nt. dynamiki zamówień na dobra trwałego użytku o godz. 16:00.
Rekordowe wzrosty w Japonii

Rekordowe wzrosty w Japonii

2014-11-04 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień przyniósł pokaźny wzrost najważniejszego japońskiego indeksu Nikkei 225, co w dalszym ciągu jest wynikiem decyzji Banku Japonii o zwiększeniu skali luzowania ilościowego oraz GPIF zmianie alokacji kapitału. Wczorajsza sesja na Wall Street bardzo płasko, zaś dzisiaj w Europie od rana umiarkowane wzrosty.
Powrót do podstaw

Powrót do podstaw

2014-11-04 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
W ubiegłym tygodniu uwaga inwestorów skupiała się na posiedzeniu FED, na którym zakończony został program QE3. Teraz, gdy opadł już kurz po pierwszej reakcji na komunikat Rezerwy Federalnej, rynek ponownie kieruje swój wzrok w kierunku danych z rynku amerykańskiego, od których zależeć będą dalsze ruchy banku centralnego.
Pozytywne odczyty PMI bez wsparcia dla europejskich walut

Pozytywne odczyty PMI bez wsparcia dla europejskich walut

2014-11-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty pozostaje słaby pomimo pozytywnych niespodzianek w odczytach indeksu PMI dla przemysłu. Niską wartość utrzymuje również wspólna waluta. Dzisiejszy handel zapowiada się spokojnie. Jutro kluczowa dla złotego decyzja Rady Polityki Pieniężnej (RPP).
Chwila na wzięcie oddechu

Chwila na wzięcie oddechu

2014-11-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek bierze oddech po dolarowym rajdzie prowadzonym przez USD/JPY. Spokojny pod kątem publikacji dzień pozwoli na uporządkowanie pozycji przed bogatą drugą częścią tygodnia.
Inspirujący wzrost indeksu ISM dla amerykańskiego przemysłu w poniedziałek bez wątpienia sprzyjał utrzymaniu popytu na dolara.
PMI wsparły nastroje w regionie, rynek czeka na RPP

PMI wsparły nastroje w regionie, rynek czeka na RPP

2014-11-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku złotego przebiega w spokojnej atmosferze, gdzie polska waluta kontynuuje konsolidację w ograniczonym zakresie wahań. Złoty jest wyceniany przez rynek następująco: 4,2210 PLN za euro, 3,3716 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5000 PLN względem franka szwajcarskiego.
Wtorek po danych z USA

Wtorek po danych z USA

2014-11-04 Raport poranny FMCM
Gdzie jesteśmy? Wczorajszy indeks PMI dla przemysłu USA (za październik) usytuował się nieco poniżej prognoz (55,9 pkt wobec przewidywań na poziomie 56,2 pkt), ale z drugiej strony inny indeks, ISM (również opisujący stan przemysłu) podwyższył lot z 56,6 pkt do 59 pkt. To ważne, bo zakładano obniżkę do 56,2 pkt.
Rewelacyjne ISM, ale dolar ostrożnie

Rewelacyjne ISM, ale dolar ostrożnie

2014-11-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowany o godz. 16:00 indeks ISM dla przemysłu pokazał wzrost do … 59 pkt. w październiku wobec 56,6 pkt. we wrześniu. Takiego scenariusza nie oczekiwali nawet najwięksi optymiści, zwłaszcza, że dane regionalne były mieszane, a wyliczany przez inną instytucję indeks PMI dla przemysłu zakończył październik zniżką do 55,9 pkt. wobec 56,2 pkt. we wrześniu.
Dalszy wzrost w parze USD/JPY w przypadku mocnych danych

Dalszy wzrost w parze USD/JPY w przypadku mocnych danych

2014-11-03 Komentarz walutowy Saxo Bank
W nocy para USD/JPY osiągnęła nowe maksimum w tym cyklu na poziomie 113,00, mimo iż giełdy japońskie były zamknięte z powodu święta państwowego. Od momentu zamknięcia w piątek mamy niewielką lukę do poziomu 112,50, a ze względu na gwałtowny piątkowy rajd dzienny punkt zwrotny (pivot) obniżył się do poziomu 111,33.
Korekcyjne ruchy

Korekcyjne ruchy

2014-11-03 Raport popołudniowy FMCM
Po odczytach z Europy: Wskaźnik PMI dla przemysłu Strefy Euro wyniósł (za październik) 50,6 pkt (prognozowano 50,7 pkt), dla Niemiec 51,4 pkt (zakładano 51,8 pkt). Odczyty te były więc gorsze od prognoz, jakkolwiek nieznacznie. W każdym razie nie jest to dobry znak dla euro, nawet jeśli na głównej parze utrzymuje się wciąż lekka korekta.
MFW sugeruje wprowadzenie kolejnych obniżek s.p. w Polsce

MFW sugeruje wprowadzenie kolejnych obniżek s.p. w Polsce

2014-11-03 Komentarz walutowy Western Union Business Solutions
Główne zainteresowanie inwestorów w zeszłym tygodniu skupiało się wokół historycznego wręcz spotkania FOMC. Amerykański bank centralny ogłosił zakończenie programu luzowania polityki monetarnej, co było zgodne z oczekiwaniami rynków.
Banki centralne Japonii i Rosji zaskakują

Banki centralne Japonii i Rosji zaskakują

2014-11-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Bank centralny Japonii rozszerzył QE a bank centralny Rosji podniósł stopę procentową aż o 1,5 proc. do 9,5 proc. Obie decyzje były dużym zaskoczeniem dla rynków. Dolar ustanawia nowe roczne minimum do euro pokazując, że amerykańska gospodarka jest dobrze rozpędzona.
Powrót na utartą ścieżkę

Powrót na utartą ścieżkę

2014-11-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Po kilku tygodniach przerwy rynek walutowy wraca na tory różnicowania polityki monetarnej USA i reszty globu. Indeks dolarowy poprawia czteroletnie szczyty, a potencjalny, wyraźny hamulec dla umocnienia może wystąpić dopiero pod koniec tygodnia.