Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Dane makro znajdą się w centrum zainteresowania
2007-08-13 Codzienny Puls Rynku IDM SAW piątek rano sytuacja na rynkach wyglądała dramatycznie. Mieliśmy do czynienia prawie z paniką, jednak kolejne zastrzyki płynności (w piątek FED dostarczył 3-krotnie płynność poprzez operacje repo) uspokoiły inwestorów obawiających się kolejnej fali wyprzedaży akcji. Decydującym czynnikiem mogły być także operacje ECB, który dostarczył w sumie ponad 187 mld eur.
Wall Street tonuje nastroje
2007-08-13 Komentarz ExpanderaPo piątkowej fali wyprzedaży, jaka przetoczyła się przez światowe rynki akcji poniedziałkowe notowania w Azji przyniosły niewielkie wzrosty tamtejszych indeksów. Bez wątpienia jest to efektem ostatniej w zeszłym tygodniu sesji za oceanem - podczas gdy w pozostałych częściach globu indeksy traciły grubo ponad 3%, DJIA „ do kreski” zabrakło tylko 0,2%, a bardziej reprezentatywny S&P500 zdołał minimalnie zyskać na wartości.
Tydzień: Wyniki spółek, inflacja i PKB
2007-08-13 Komentarz poranny Open FinanceWYDARZENIE DNIA: W tym tygodniu poznamy ostatnie wyniki spółek giełdowych za II kwartał. Z całego świata napływać też będą informacje o inflacji za lipiec, poznamy też wzrost PKB w strefie euro za II kwartał.
Sesja na Wall Street ukształtuje sytuację na GPW
2007-08-13 X-Trade Brokers - Puls RynkuObecny, krótszy z uwagi na środowe święto w Polsce tydzień giełdowy, w dużej mierze może być ukształtowany przez piątkową sesję na Wall Street. Amerykańskie indeksy, rozpoczynając dzień od silnych spadków, zakończyły go w okolicach neutralnych poziomów, broniąc wsparć z początku miesiąca (DJIA 13181,91 pkt.; S&P500 1433,06 pkt.) i kreśląc popytowe kształty na wykresach.
Gwałtowne reakcje runku na informacje
2007-08-13 Raport poranny FMCMWydarzenia ubiegłego tygodnia znów były wynikiem gwałtownej reakcji runku na informacje, że negatywny wpływ kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w USA odbija się na wynikach instytucji finansowych na całym świecie.
Zawirowania na rynku międzynarodowym
2007-08-13 Poranny Szkic Walutowy AFSZawirowania na rynku międzynarodowym oszczędziły, póki co, naszą walutę – złoty osłabił się jedynie do 2,7720 USDPLN i 3,7860 EURPLN podczas gdy kondycja liry tureckiej prezentowała się o wiele gorzej. Złoty pozostaje mocny, ale nie można wykluczyć, że kontynuacja spadków na giełdach światowych i związane z nim, stosunkowo prawdopodobne, krótkoterminowe umocnienie dolara może wyciągnąć główne kursy złotego na lokalną górkę.
GPW: Kontynuacja spadków
2007-08-13 Komentarz poranny TMS BrokersW piątek na GPW w Warszawie mieliśmy do czynienia z kontynuację silnych spadków. Sytuacja w Warszawie była podobna do sytuacji na większości rynków europejskich, notujących sięgające 3 procent spadki. Nerwowa atmosfera spowodowana była obawami inwestorów o możliwość pojawienia się kolejnych niekorzystnych informacji związanych z kryzysem w sektorze najsłabszych kredytów hipotecznych subprime.
Wyższe oprocentowanie na Lokacie Progresywnej
2007-08-11 Informacja Banku MillenniumBank Millennium znacznie podwyższył oprocentowanie Lokaty Progresywnej Plus 10%. Bank proponuje atrakcyjne, sięgające 10%, oprocentowanie oraz łatwy dostęp do środków po każdym miesiącu oszczędzania.
Świat się bogaci
2007-08-11 Analiza ExpanderaNo i stało się... Bill Gates nie jest już najbogatszym człowiekiem świata. Jak podał na koniec czerwca meksykański serwis finansowy "Sentido Comun" po 13 latach przywództwa twórcy Microsoftu najzamożniejszym człowiekiem został Carlos Slim Helu, syn libańskiego emigranta, który w wieku 67 lat doszedł do majątku wartości 67,8 mld dolarów, co stanowi 8% PKB Meksyku.
NeoNet Securities AB dopuszczony na GPW
2007-08-11 Giełda Papierów WartościowychW dniu 8 sierpnia br. Zarząd Giełdy dopuścił NeoNet Securities AB z siedzibą w Sztokholmie do działania na Giełdzie w charakterze członka giełdy. NeoNet Securities jest trzecim szwedzkim podmiotem, który będzie prowadził działalność brokerską na GPW.
Wyższe oprocentowanie lokat w PLN
2007-08-11 Informacja MultiBankMultiBank podniósł oprocentowanie wszystkich lokat terminowych prowadzonych w PLN. Średnia wysokość podwyżki wyniosła 0,4 punktu procentowego. Jednocześnie Klienci linii Aquarius mogą indywidualnie negocjować ostateczne oprocentowanie depozytów terminowych.
Wzrost aktywów i zysków w Nordea Bank Polska
2007-08-11 Informacja Nordea Bank PolskaPrzez pierwszych sześć miesięcy 2007 roku Nordea Bank Polska S.A. zarobił netto 26,3 mln zł. Dobry wynik finansowy to zasługa szybko rosnącej skali działalności banku, a zwłaszcza wpływów towarzyszących rosnącej akcji kredytowej. Bank utrzymuje dobry wynik finansowy, choć jednocześnie ponosi znacząco większe koszty związane z realizacją projektu rozwoju sieci o 150 nowych placówek bankowych.
Ubezpieczenia komunikacyjne w 11 ratach
2007-08-11 Informacja Santander Consumer BankSantander Consumer Bank wprowadził kredyt na ubezpieczenie komunikacyjne . W ten sposób wychodzimy naprzeciw zmianom w Kodeksie Cywilnym, które wejdą w życie 10 sierpnia. Wg prognoz ubezpieczyciele będą zmuszeni podnieść ceny przy rozbijaniu kwoty ubezpieczenia na raty.
Podsumowanie sesji na GPW
2007-08-10 X-Trade Brokers - Puls RynkuKońcówka tygodnia przyniosła kolejną falę wyprzedaży na warszawskim parkiecie. Niskiego otwarcia na dzisiejszej sesji spodziewali się wszyscy, blisko 3 proc. deprecjacja S&P 500 oraz ponad 2,5 proc. japońskiego Nikkei 225 musiała odbić się echem, jednak otwarcie ceną 3466 i powstała 100-punktowa spadkowa luka zrobiła na pewno wrażenie na wielu inwestorach.
Eksplozji obaw oraz awersji do ryzyka
2007-08-10 Analiza weekendowa FMCMI znów wydarzeniem kończącego się tygodnia okazały się informacje na temat kolejnych negatywnych konsekwencji kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w USA. Tym razem przyczyna eksplozji obaw oraz awersji do ryzyka okazała się decyzja francuskiego banku BNP Paribas o zawieszeniu umarzania jednostek swoich funduszy zaangażowanych właśnie na rynku kredytów hipotecznych w USA.
Wzrost awersji do ryzyka wspomaga aktywa dolarowe
2007-08-10 Komentarz tygodniowy TMS BrokersNotowania złotego w mijającym tygodniu przebiegały ze zmiennym szczęściem i odzwierciedlały to, co działo się na zagranicznych rynkach walutowych oraz na światowych giełdach. Jeszcze bardziej niż zwykle wartość złotego zależała nie od tego, co dzieje się w kraju, lecz od kontekstu międzynarodowego.
Przeceny ciąg dalszy
2007-08-10 Komentarz walutowy Money ExpertPiątek jest kolejnym dniem, w którym tanieją akcje nie tylko na giełdzie w Warszawie, ale również na pozostałych europejskich parkietach. Fala spadków to efekt coraz większej niechęci inwestorów do ryzyka, która spowodowana jest ostatnimi zawirowaniami na rynku ryzykownych kredytów hipotecznych w USA i Europie.
Złoty odporny na zawirowania globalne
2007-08-10 Komentarz popołudniowy TMS BrokersPiątek na światowych rynkach upłynął pod znakiem kontynuacji negatywnych nastrojów. Już nikt nie ma złudzeń, że kryzys, który dotknął rynek trudnych kredytów hipotecznych, dotknie również inne sektory finansowe. Na giełdach trwa przecena i nie można powiedzieć, że jej koniec jest bliski. Indeksy większości europejskich i światowych parkietów straciły ponad 2,5%.
W Polsce długi weekend ale na świecie będzie się działo
2007-08-10 Komentarz X-Trade BrokersZa sobą mamy kolejny niespokojny tydzień na rynkach walutowych. Kursy głównych par walutowych kształtowały się w rytm danych makroekonomicznych jak i sygnałów napływających z amerykańskiego rynku akcji. Decyzja FOMC jak i dane potwierdzające nadciągającą presję inflacyjną wywindowały dolara do poziomu 1.3646 w stosunku do euro. Złotówka traciła na wartości do głównych walut. Kursy USDPLN i EURPLN wzrosły odpowiednio do nawet 2.7717 i 3.7861.
Wygra strach czy chciwość?
2007-08-10 X-Trade Brokers - Puls RynkuGłówne amerykańskie indeksy, idąc w ślad za tracącymi na wartości parkietami w Europie, rozpoczęły piątkowe notowania od zdecydowanych spadków. O godzinie 15:39 technologiczny indeks Nasdaq Composite spadał o 1,3 proc., Średnia Przemysłowa o 1 proc., a indeks szerokiego rynku S&P500 tracił 1,2 proc.