Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Kontynuacja spadków na Wall Street
2009-03-04 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsza sesja w Stanach Zjednoczonych po raz kolejny okazała się dość zaskakująca. Po pobiciu rekordów słabości przez amerykańskie indeksy zaledwie dzień wcześniej, większość inwestorów spodziewała się przynajmniej niewielkiego odreagowania.
Dziś początek serii danych z rynku pracy USA
2009-03-04 Komentarz poranny TMS BrokersPodczas wczorajszej sesji na rynku złotego obserwowaliśmy konsolidację. Kurs EUR/PLN pozostawał w przedziale 4,7000-4,8000. W obszarze tym kształtuje się on również dzisiaj. Notowania złotego w ostatnich dniach w dużo mniejszym stopniu niż jeszcze kilka tygodni temu reagują na rozlewający się po światowych parkietach pesymizm (szczególnie widoczny w USA).
Dolar pozostaje mocny
2009-03-04 Codzienny Puls Rynku IDM SAWczorajsze przemówienie Bernanke nie poprawiło nastrojów wśród inwestorów. Choć sesja amerykańska na rynkach akcji była dość zmienna, to w ostateczności amerykańskie indeksy akcji zakończyły wczorajszą sesję na minusie.
Perspektywa obniżki stóp w Strefie Euro
2009-03-04 Raport poranny FMCMPrzebite ważne wsparcie: Kurs głównej pary walutowej podczas sesji azjatyckiej przebił się przez wsparcie na 1,2550 i dotarł w rejony 1,2450. Jednak początek sesji europejskiej przyniósł pewne odreagowanie, choć nie można w obecnych warunkach liczyć, że będzie ono trwałe.
Wietnam zbierze mniej kawy
2009-03-04 X-Trade Brokers DailyWietnam podał, iż tegoroczne zbiory kawy będą minimum o 6% niższe od odnotowanych w ubiegłym roku. Uprawy kawy cierpią bowiem ze względu na przedłużającą się deszczową pogodę. Wietnam jest największym eksporterem kawy gatunku robusta, wykorzystywanej przez koncerny sprzedające kawę pod popularnymi markami.
Pod oporem
2009-03-04 Komentarz poranny DM IDMSAMamy za sobą drugą z rzędu udaną sesję na GPW. Podobnie jak w poniedziałek dzienne minimum wypadło na początku notowań, a później powoli inicjatywę przejmowali kupujący. Popyt ponownie skoncentrował się na największych spółkach i WIG20 zyskał 1,5% zachowując się lepiej od barometrów szerokiego rynku.
Dolar najmocniejszy od ponad trzech miesięcy
2009-03-04 X-Trade Brokers DailyPara EURUSD nie zareagowała w miniony piątek na pokonanie wsparcia przez amerykański S&P500 jakimś skokowym spadkiem. Jednak kontynuacja przeceny przełożyła się wreszcie na test minimum z 18 marca na poziomie 1,2510, co nastąpiło podczas handlu w Azji.
Rynek liczy na chiński pakiet
2009-03-04 X-Trade Brokers DailyPo planach amerykańskiego rządu rynek zwraca oczy ku Chinom, gdzie na jutro przewidziane jest doroczne wystąpienie Wena Jiabao. W miarę spadającego wzrostu gospodarczego oczekuje się, że Chińczycy po raz kolejny sięgną do rezerw aby utrzymać tempo inwestycji i zastąpić spadający eksport popytem krajowym.
Podsumowanie dnia na złotym
2009-03-03 X-Trade Brokers - Puls RynkuWe wtorek złoty podążał ścieżką wyznaczoną przez światowe giełdy, których zachowanie kształtowało nastroje na rynkach finansowych, a więc skłonność inwestorów do ryzyka. Spokojna reakcja azjatyckich parkietów na wczorajszą wyprzedaż akcji w Stanach Zjednoczonych ...
Chwilowe uspokojenie w notowaniach złotego
2009-03-03 Komentarz popołudniowy TMS BrokersDzisiejsza sesja na krajowym rynku walutowym okazała się dość spokojna. Od początku dnia kurs EUR/PLN oscylował w okolicach poziomu 4,7400, amplituda wahań nie przekraczała zaś 4 groszy. Równie spokojnie zachowywał się kurs USD/PLN.
Zapowiada się cięcie w Strefie Euro
2009-03-03 Raport popołudniowy FMCMUmocnienie dolara mimo słabego początku: Rozpoczęta dzisiaj w nocy próba umocnienia waluty europejskiej zakończyła się jeszcze przed południem. Na rynek napłynęła wówczas prognoza OECD, w której analitycy spodziewają się obniżki stóp procentowych w Strefie Euro.
Wzrosty cen ropy w wyniku spadku zapasów benzyny w USA
2009-03-03 Komentarz popołudniowy TMS BrokersOstatnie dni lutego, podobnie jak cały miesiąc, upłynęły inwestującym na rynkach surowcowych pod znakiem dość niespodziewanych zwrotów cen. Również tym razem zaskoczenie przyniósł m.in. rynek ropy naftowej.
Warszawa na czele giełdowej stawki
2009-03-03 Podsumowanie Dnia Gold FinanceNasza giełda była dziś niezaprzeczalnie liderem wzrostów w skali światowej. Oczywiście malkontenci będą ten fakt kontestować, twierdząc, że to tylko chwilowy wybryk natury i efekt spekulacyjnej gry kapitału nieznanego pochodzenia.
Kolejny bank centralny funduje niespodziankę
2009-03-03 X-Trade Brokers - Puls RynkuBank Kanady (BoC) obniżył na dzisiejszym posiedzeniu stopy procentowe o 50 punktów bazowych, sprowadzając tym samym główną stopę do poziomu 0,5 proc. Decyzja ta zaskoczyła rynek. Oczekiwano bowiem ruchu jedynie o 25 punktów.
Giełdowe tsunami na GPW nie dotarło
2009-03-03 Komentarz Gold FinancePotężne spadki indeksów w Stanach Zjednoczonych z poniedziałku, przekraczające grubo 4 proc., miały ograniczone oddziaływanie na parkiety w innych regionach świata. Tsunami miało charakter lokalny. Zdołało dotrzeć jedynie do Ameryki Południowej, powodując panikę na giełdach w Brazylii i Argentynie. W Azji było już dużo spokojniej i zamiast dużej fali, inwestorzy poczuli jedynie niewielkie kołysanie.
Złoty zyskuje mimo spadków na Wall Street
2009-03-03 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsza sesja na rynku krajowym, po porannym osłabieniu złotego, upłynęła pod znakiem konsolidacji. Kurs euro wyrażony w polskiej walucie, po porannym wzroście, praktycznie przez całą sesję kształtował się w pobliżu poziomu 4,7500.
Dow Jones poniżej 7000 punktów
2009-03-03 Komentarz poranny TMS BrokersPierwsza sesja marca 2009 zapewne na długo pozostanie w pamięci wielu amerykańskich inwestorów, na tamtejszych parkietach padły bowiem kolejne rekordy słabości. Po raz pierwszy od maja 1997 roku Dow Jones zakończył dzień poniżej 7000 pkt., a dokładnie na poziomie 6763 pkt.
Gigantyczna strata AIG
2009-03-03 Codzienny Puls Rynku IDM SAPierwsza marcowa sesja na rynku walutowym przebiegała dość spokojnie. Kurs eurodolara zachowywał się dość stabilnie, pozostając w wąskim zakresie wahań. Waluta amerykańska pozostawała dość mocna, zyskując przede wszystkim na wartości w stosunku do funta brytyjskiego i złotego.
Chwilowa utrata korelacji
2009-03-03 Komentarz poranny DM IDMSAW momencie spadków na bazowym, amerykańskim rynku akcji, należałoby spodziewać się analogicznych ruchów na innych rynkach. Wczorajsza sesja pokazała, że tego typu korelacja może czasem dość zaskakująco nie nastąpić.
Metale przemysłowe trzymają minima
2009-03-03 X-Trade Brokers DailyJesienna wyprzedaż na rynkach akcji związana była z silnymi ruchami na głównych parach walutowych, a także z generalną wyprzedażą na rynku surowców. Choć amerykańskie indeksy giełdowe nie zdołały obronić ubiegłorocznych minimów i szukają nowego dna, ...