Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Eurodolar w pobliżu oporu 1,5000

Eurodolar w pobliżu oporu 1,5000

2009-11-23 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku złotego przebiegała w spokojnych nastrojach. Notowania EUR/PLN po porannej zniżce pod poziom 4,1200, podlegały stabilizacji. Podobnie zachowywał się kurs USD/PLN, który zdołał dziś zejść dziś w okolice 2,7400.
Mocny początek tygodnia dla złotego

Mocny początek tygodnia dla złotego

2009-11-23 Raport popołudniowy FMCM
Powrót EUR/USD w okolice 1,50: Dzisiejszy dzień przyniósł inwestorom jedynie chwilowo większą zmienność. Jeszcze pod koniec sesji azjatyckiej, czyli na samym początku europejskiej, główna para notowała wyraźny wzrost. Niestety po dotarciu w okolice bariery 1,50 kurs zawrócił i przez większość dnia utrzymywał się nieco ponad poziomem 1,4950.

Wzrosty w Europie na początek tygodnia

Wzrosty w Europie na początek tygodnia

2009-11-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Piątkową sesję giełdy na Wall Street zakończyły na minusach. Indeks Dow Jones spadł o 0,14%, S&P 500 o 0,32%, a technologiczny Nasdaq stracił 0,5%. Dow Jones przez trzy ostatnie sesje notował spadki, jednak w kontekście całego minionego tygodnia odnotował wzrost o około 0,5%.
Złoty odrabia straty

Złoty odrabia straty

2009-11-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku dzisiejszej sesji złoty jest mocniejszy w porównaniu z poziomami obserwowanymi pod koniec tygodnia. Około godz. 9.30 notowania EUR/PLN zniżkowały w okolice 4,1200 z 4,1600 w piątek. Kurs USD/PLN natomiast znajdował się w tym czasie na poziomie 2,7500, czyli ok. 6 groszy niżej niż piątkowe szczyty.
Bez przełomu, czyli trend jest wciąż wzrostowy

Bez przełomu, czyli trend jest wciąż wzrostowy

2009-11-23 Komentarz poranny DM IDMSA
Ostatni tydzień na rynku nie przyniósł przełomu w sytuacji warszawskich indeksów. Choć inwestorzy oczekujący od dłuższego czasu na większą korektę mogą cieszyć się z kilkudniowego schłodzenia WIG20, ...
Silne wzrosty na całym froncie

Silne wzrosty na całym froncie

2009-11-23 Komentarz dzienny Money Expert
Otwarcie pierwszej w tym tygodniu sesji na globalnych rynkach finansowych było bardzo udane. Silnie do góry poszły ceny akcji, surowców i złota. Na wartości stracił za to wyraźnie amerykański dolar. Inwestorzy zwiększyli swoje zaangażowanie w bardziej ryzykowne instrumenty po pierwsze zakładając, że publikowane w tym tygodniu dane makro pokażą, ...
Początek tygodnia w dobrych nastrojach

Początek tygodnia w dobrych nastrojach

2009-11-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ubiegły tydzień nie przyniósł bardzo istotnych zmian w wycenach rynkowych, jednak na rynku dało się zauważyć rosnącą nerwowość. Po bardzo dobrym poniedziałku giełdowe byki nie poszły za ciosem, a słabe środowe dane z rynku budownictwa mieszkaniowego postawiły znaki zapytania nad scenariuszem kontynuacji dotychczasowych trendów.
Zapowiada się pozytywny początek tygodnia

Zapowiada się pozytywny początek tygodnia

2009-11-23 Raport poranny FMCM
Nocna aprecjacja euro: Mimo wyraźnie gorszych nastrojów piątkowych kurs głównej pary walutowej utrzymał się powyżej poziomu 1,48. Ponadto pierwsza sesja azjatycka w tym tygodniu przyniosła już spore wzrosty, przez co obecnie kurs znajduje się na poziomie 1,4962.
Eurodolar wciąż w konsolidacji

Eurodolar wciąż w konsolidacji

2009-11-20 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejszą sesję kurs eurodolara rozpoczął w okolicach poziomu 1,4930, po czym w dalszej części dnia obserwować mogliśmy umocnienie amerykańskiej waluty. Kurs EUR/USD zniżkował w okolice poziomu 1,4800, będącego dolnym ograniczeniem przedziału wahań, w którym poruszał się przez kilka ostatnich sesji.
EUR/USD nie zdołał zejść poniżej 1,48

EUR/USD nie zdołał zejść poniżej 1,48

2009-11-20 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kalendarz wydarzeń na piątek był pusty, więc wpływ na kierunek notowań miały głównie nastroje i echa czynników z ostatnich dni. Pierwsze godziny przyniosły dalsze osłabienie naszej waluty. W pewnym momencie za euro płacono powyżej 4,16 zł, a dolar dotknął poziomu 2,81 zł.
Warszawa postanowiła pójść pod prąd

Warszawa postanowiła pójść pod prąd

2009-11-20 Podsumowanie dnia Gold Finance
Na warszawskiej giełdzie sytuacja była dość zmienna, ale jednak optymizm przeważał. Jego początkowa skala została pod koniec dnia mocno przytemperowana, ale sesję kończyliśmy na plusie – wbrew spadkom na większości rynków europejskich i przede wszystkim wbrew zniżkującym indeksom za oceanem.
Amerykańskie byki pomogły złotemu

Amerykańskie byki pomogły złotemu

2009-11-20 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Piątek nie rozpoczął się dobrze dla polskiej waluty. Podobnie jak w czwartek na rynku od otwarcia w Warszawie dominowali sprzedający, przyczyniając się do pokaźnych wzrostów na parach USDPLN i EURPLN.
Silna przecena euro do dolara

Silna przecena euro do dolara

2009-11-20 X-Trade Brokers Puls Rynku
Piątek upływa pod znakiem umocnienia dolara do euro. O godzinie 14:20 kurs EUR/USD testował poziom 1,4817 dolara wobec 1,4915 wczoraj pod koniec dnia. Równie mocno dolar zyskuje do innych europejskich walut.
Kolejny dzień zniżek

Kolejny dzień zniżek

2009-11-20 Komentarz poranny DM IDMSA
Całkowitą kontrolę na warszawskim parkiecie przejęły teraz niedźwiedzie, które w ciągu ostatnich dwóch dni oddaliły od tegorocznych szczytów główne indeksy WIG i WIG20 już o prawie 5%. Sesja rozpoczęła się od niewielkich spadków, co było wynikiem ponad jednoprocentowych zniżek na giełdzie japońskiej, ...
Piątek z pustym kalendarzem

Piątek z pustym kalendarzem

2009-11-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po fatalnym dla rynków czwartku, kiedy to rynki emerging-markets wyraźnie zareagowały na pogorszenie się globalnych nastrojów, a także na spekulacje odnośnie możliwości wprowadzenia ograniczeń w napływie kapitału przez niektóre kraje (miałoby to zapobiec nadmiernemu umacnianiu się lokalnych walut, które mogłoby zaszkodzić eksportowi i tym samym ożywieniu gospodarek), ...
Mocne tąpnięcie

Mocne tąpnięcie

2009-11-20 Komentarz dzienny Money Expert
Czwartkowy handel na globalnych rynkach finansowych upłynął pod dyktat obozu niedźwiedzi. Inwestorzy wyprzedawali bardziej ryzykowne aktywa, czyli akcje i towary, a dokonywane przez nich transakcje automatycznie wzmacniały amerykańską i japońską walutę.
Wskaźnik Philadelphia Fed najwyżej od ponad 2 lat

Wskaźnik Philadelphia Fed najwyżej od ponad 2 lat

2009-11-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Spadki na początku wczorajszej sesji na Wall Street wyglądały groźnie i mogły zapowiadać większe uderzenie ze strony niedźwiedzi. Sytuację chwilowo uratowały dane o aktywności w rejonie Filadelfii. Rozwojowi wydarzeń przyglądają się inwestorzy na parze EURUSD, która póki co konsoliduje się w przedziale 1,4810 – 1,50.
Ostatni dzień tygodnia zapowiada się w miarę spokojnie

Ostatni dzień tygodnia zapowiada się w miarę spokojnie

2009-11-20 Raport poranny FMCM
Brak zdecydowania na EUR/USD: Po raz kolejny okazało się, że inwestorzy nie chcą w tym momencie podejmować ryzykownych decyzji, ponieważ kurs głównej pary ponownie nie przebił się przez poziom 1,48. Para EUR/USD już od kilku dni utrzymuje się w przedziale 1,48 – 1,50, choć trzeba przyznać, ...
Złe dane nie przeszkadzały bykom, lepsze pomagały niedźwiedziom

Złe dane nie przeszkadzały bykom, lepsze pomagały niedźwiedziom

2009-11-19 Podsumowanie dnia Gold Finance
Czwartek był kolejnym dniem oddalania się od niedawno ustanowionych szczytów w kierunku korzystnym dla niedźwiedzi. Pesymistyczne nastroje panowały w całej Europie, a kontrakty na amerykańskie indeksy stanowiły dla nich istotne wsparcie.
Złoty słabszy na koniec sesji

Złoty słabszy na koniec sesji

2009-11-19 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejszą sesję kurs eurodolara rozpoczął w okolicach poziomu 1,4920, po czym mogliśmy obserwować umocnienie amerykańskiej waluty, które przełożyło się na spadek notowań EUR/USD w okolice 1,4840. Kurs tej pary walutowej poruszający się w przedziale z dołu ograniczonym linią trendu wzrostowego, natomiast z góry poziomem 1,5000 ciągle nie wykazuje tendencji do definitywnego ruchu.