Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wyprzedaż obligacji portugalskich została powstrzymana

Wyprzedaż obligacji portugalskich została powstrzymana

2011-01-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Pierwsze zarzewie kolejnej fali kryzysu zadłużenia w strefie euro zostało w poniedziałek ugaszone przez Europejski Bank Centralny. Po tym jak w weekend media doniosły o wywieranej na Portugalię presji ze strony innych państwa strefy euro, aby ta pierwsza przyjęła pomoc finansową od Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego, ...
Wyniki Alcoa dają szansę na odbicie

Wyniki Alcoa dają szansę na odbicie

2011-01-11 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
W poniedziałek na parkietach europejskich dominowały spadki. Pretekstem do sprzedaży akcji były plotki dotyczące sytuacji Portugalii, która jest rzekomo namawiana do skorzystania z pomocy finansowej.

Obawy o przyszłość krajów europejskich wciąż żywe

Obawy o przyszłość krajów europejskich wciąż żywe

2011-01-11 Raport poranny FMCM
Pierwsze odbicie od wsparcia: Początek tygodnia, mimo braku ważniejszych informacji ze świata, pomógł uspokoić nastroje na głównej parze, dzięki czemu wyhamowane zostały spadki. Okolice poziomu 1,2880 okazały się wsparciem, od którego nastąpiło odbicie i obecnie kurs znajduje się w pobliżu 1,2940.
Japonia kupi obligacje krajów strefy

Japonia kupi obligacje krajów strefy

2011-01-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Początek tygodnia przynosi delikatne odreagowanie wcześniejszego osłabienia euro. Wspólnej walucie pomagają deklaracje państw azjatyckich ws. gotowości do inwestowania w obligacje krajów strefy. Mimo to, perspektywy dla notowań euro nadal nie są szczególnie dobre.
Eurodolar pod presją spadkową

Eurodolar pod presją spadkową

2011-01-10 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja pomimo braku istotnych publikacji dostarczyła inwestorom wielu emocji. Notowania eurodolara rozpoczęły dzień od zniżki pod poziom 1,2900. Kurs pociągnęło w dół nasilenie się obaw o najsłabsze gospodarki strefy euro – Portugalię i Hiszpanię.
EUR/USD w technicznym klinczu

EUR/USD w technicznym klinczu

2011-01-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Po tym jak rządy Portugalii, Niemiec, a także sama Komisja Europejska zaprzeczyły jakoby prowadzone były jakiekolwiek rozmowy, czy też wywierane naciski w sprawie pomocy finansowej dla Lizbony, notowania EUR/USD ustabilizowały się po rannych spadkach w okolicach 1,29.
Wstrzymanie spadków głównej pary walutowej

Wstrzymanie spadków głównej pary walutowej

2011-01-10 Raport popołudniowy FMCM
Oczekiwanie na aukcje obligacji: Dzisiejszy dzień nie przyniósł dużych zmian na głównej parze walutowej. Obecny kurs kształtuje się w pobliżu poziomu 1,29 i nadal pozostaje w konsolidacji. Inwestorzy czekają na środowe doniesienia z aukcji portugalskich 3- i 10- letnich obligacji o wartości od 750 do 1250 mln euro, ...
Spadkowy początek tygodnia w Europie

Spadkowy początek tygodnia w Europie

2011-01-10 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Piątek przyniósł gorsze od wygórowanych oczekiwań dane z amerykańskiego rynku pracy i w rezultacie spadki na rynkach za Oceanem: straty głównych indeksów oscylowały w granicach 0,2 proc.
Pretekst zawsze się znajdzie

Pretekst zawsze się znajdzie

2011-01-10 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Ożywienie na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych nie jest tak wysokie jak oczekiwano. W grudniu w sektorze pozarolniczym przybyło jedynie 103 tysiące miejsc pracy. Jedynie, ponieważ prognozy oscylowały w okolicach 175 tys.
Portugalia w centrum uwagi inwestorów

Portugalia w centrum uwagi inwestorów

2011-01-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku złotego rozpoczęła się od lekkiego osłabienia złotego. Notowania EUR/PLN po zniżce w minionym tygodniu w okolice zeszłorocznych minimów, odbiły w piątek w górę, a dziś kontynuowały odreagowanie, zwyżkując ponad poziom 3,9000.
Euro traci przez Portugalię

Euro traci przez Portugalię

2011-01-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wbrew oczekiwaniom opublikowane w piątek nieco zaskakujące dane z amerykańskiego rynku pracy i wygłoszone przez szefa FED słowa, że tempo ożywienia w gospodarce jest nadal niewystarczające do tego, aby sytuacja na rynku pracy mogła ulec znaczącej poprawie, a zagrożenia wzrostem inflacji nie ma – nie stały się pretekstem do osłabienia dolara.
Napięcie wokół problemów budżetowych strefy euro

Napięcie wokół problemów budżetowych strefy euro

2011-01-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Jeszcze w niedzielę rynki finansowe obiegła plotka, iż wokół Portugalii narasta presja ze strony Niemiec, Francji oraz innych państw strefy euro, aby ta pierwsza zwróciła się do UE i MFW o pomoc finansową, zatrzymując przed dalszym rozprzestrzenieniem się kryzysu zadłużenia.
Wyniki kwartalne będą w centrum uwagi

Wyniki kwartalne będą w centrum uwagi

2011-01-10 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Końcówka ubiegłego tygodnia upłynęła pod znakiem osłabienia na światowych parkietach. Indeksy w piątek zakończyły sesję pod kreską pod wpływem danych z amerykańskiej gospodarki. Departament Pracy w Stanach Zjednoczonych podał, że liczba etatów w sektorze pozarolniczym wzrosła w grudniu tylko o 103 tys., ...
Euro najsłabsze od trzech miesięcy

Euro najsłabsze od trzech miesięcy

2011-01-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Pierwszy tydzień nowego roku przyniósł sporo niezdecydowania. Pierwsze euforyczne wzrosty na rynkach surowców i na Wall Street nie utrzymały się, Europa (a szczególnie GPW) od początku podchodziła do tych ruchów sceptycznie.
Sporo obaw o zadłużenie Europy

Sporo obaw o zadłużenie Europy

2011-01-10 Raport poranny FMCM
Dolar umacnia się na całego: Miniony tydzień charakteryzował się w zdecydowanej większości przewagą kupujących amerykańską walutę. Wprawdzie piątkowe dane o zmianie zatrudnienia w USA okazały się słabsze od prognoz, ale za to stopa bezrobocia zanotowała wyraźnie mocniejszy spadek.
Tydzień pod znakiem optymistycznych publikacji

Tydzień pod znakiem optymistycznych publikacji

2011-01-07 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Dobiegający końca tydzień na krajowym rynku walutowym upłynął pod znakiem umocnienia złotego. Polska waluta zyskała na wartości po jastrzębiej wypowiedzi prezesa Narodowego Banku Polskiego M. Belki. Notowania EUR/PLN zniżkowały pod wartość 3,9000, a w kolejnych dniach pogłębiły spadki, dochodząc w piątek do poziomu 3,8480 – nie obserwowanego od kwietnia ubiegłego roku.
Niejednoznaczny wydźwięk danych z USA

Niejednoznaczny wydźwięk danych z USA

2011-01-07 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja do momentu publikacji oficjalnych danych z amerykańskiego rynku pracy przebiegała w spokojnych nastojach. Sama publikacja przyniosła chwilowy wzrost zmienności, jednak pod koniec sesji europejskiej notowania głównych par walutowych kształtowały się w pobliżu poziomów obserwowanych na początku notowań.
Zaskakujące dane z USA

Zaskakujące dane z USA

2011-01-07 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wydawało się, że po odczycie ADP ze środy nie będzie już żadnych nadmiernych niespodzianek… a jednak. Dzisiaj o godz. 14:30 naszego czasu Departament Pracy podał, że liczba etatów poza sektorem rolniczym wzrosła w grudniu tylko o 103 tys., podczas kiedy szacunki mówiły o 175-200 tys.
Prezes NBP zdominował tydzień na złotym

Prezes NBP zdominował tydzień na złotym

2011-01-07 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Notowania złotego zależą z reguły od rozwoju sytuacji na rynkach globalnych. Nie jest więc sytuacją normalną, kiedy wywiad prezesa NBP ma kluczowy wpływ na notowania a w tygodniu, kiedy publikowane są najważniejsze dane z USA. Dane z USA sprawiają, że złoty traci wobec dolara, ale „interwencja” M.Belki pomaga mu zyskać wobec euro i franka.
Dane z rynku pracy w USA pomogły w aprecjacji dolara

Dane z rynku pracy w USA pomogły w aprecjacji dolara

2011-01-07 Raport popołudniowy FMCM
Spokojny początek tygodnia: Początek tego tygodnia rozpoczął się od relatywnie pozytywnych nastrojów, które panowały dzięki lepszym od prognoz odczytom indeksów aktywności gospodarczej w sektorze produkcyjnym w Strefie Euro oraz Stanach Zjednoczonych.