Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Aukcja niemieckich obligacji podyktuje nastroje

Aukcja niemieckich obligacji podyktuje nastroje

2012-01-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy lepszy od oczekiwań odczyt indeksu ISM dla przemysłu w grudniu, zdecydowanie poprawił nastroje na rynku. W połączeniu z wcześniejszymi dosyć dobrymi danymi zza Oceanu, wskazuje on na systematyczne polepszanie się sytuacji w amerykańskiej gospodarce. W reakcji na te dane inwestorzy zmniejszyli nieco swoją awersje do ryzyka i zaczęli kupować euro.
Czy będzie gra pod dobre dane?

Czy będzie gra pod dobre dane?

2012-01-04 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej poziomu 1,30: Wczorajszy powrót po świątecznej przerwie inwestorów z Wielkiej Brytanii i USA przysłużył się rynkom finansowym. Zwiększona aktywność w połączeniu z poprawiającym się sentymentem pozytywnie przełożyły się na notowania mniej pewnych aktywów.

Dobre dane równają się dobrym nastrojom

Dobre dane równają się dobrym nastrojom

2012-01-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po powrocie inwestorów z Londynu i Nowego Jorku na rynek powróciły także obroty i aktywność. Dobre nastroje z początku tygodnia zostały we wtorek utrzymane. Bardzo pozytywnie zaskoczył indeks PMI dla przemysłu w Szwajcarii, który wzrósł w grudniu z 44,8 do 50,7 pkt. Dla rynków globalnych najważniejszym odczytem był jednak indeks ISM dla przemysłu z USA.
Kolejne dobre dane zza Oceanu

Kolejne dobre dane zza Oceanu

2012-01-03 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Kurs EUR/USD przebił dziś poziom 1,30, zwyżkując przed południem do 1,3058. Przebita została linia trendu spadkowego widoczna na wykresie 4- godzinowym i w najbliższych dniach eurodolar może podejść pod poziom 1,31 wykonując ruch powrotny do linii wyznaczającej wcześniejszą korektę.
Nieco więcej optymizmu w atmosferze niepewności

Nieco więcej optymizmu w atmosferze niepewności

2012-01-03 Raport popołudniowy FMCM
Dane poprawiają nastroje: Dzisiejsze notowania europejskie wspólna waluta będzie mogła zaliczyć do udanych. Już od początku notowań kupujący wykazywali większą inicjatywę, a głównym źródłem optymizmu były dzisiaj dane makro, które zazwyczaj mają umiarkowany wpływ na zachowanie głównej pary. Jednak przy niedoborze innych czynników te odegrały dziś znaczącą rolę.
Seria lepszych danych PMI – jaskółka, czy falstart?

Seria lepszych danych PMI – jaskółka, czy falstart?

2012-01-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowany dzisiaj o godz. 9:30 indeks PMI dla przemysłu w Szwajcarii nieoczekiwanie wzrósł w grudniu do 50,7 pkt. wobec 44,8 pkt. w listopadzie – tymczasem biorąc pod uwagę zeszłotygodniowy fatalny odczyt indeksu nastrojów w biznesie KOF (spadł do 0,01 pkt.) można było spodziewać się dokładnie czegoś innego.
Lekka poprawa nastrojów

Lekka poprawa nastrojów

2012-01-03 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Pierwsza sesja w 2012 roku rozbudziła optymizm. Większość rynków była zamknięta, jednak na tych otwartych na wartości zyskiwały indeksy akcji. Gdyby kierować się maksymą, że jaka pierwsza sesja taki cały rok, to sytuacja przedstawia się dość pozytywnie. Liderem wśród europejskich indeksów giełdowych była DAX, który zakończył sesję na 3% plusie.
Szwajcarski PMI silnie w górę

Szwajcarski PMI silnie w górę

2012-01-03 Komentarz X-Trade Brokers
Indeks aktywności w szwajcarskim przemyśle nieoczekiwanie wzrósł w grudniu do 50,7 pkt. z 44,8 pkt. w listopadzie, negując oczekiwania na dalszy spadek (do 44,5 pkt.). Wzrost szwajcarskiego PMI może sugerować, iż sytuacja w globalnej gospodarce zaczyna normalizować się – szwajcarska gospodarka silnie odczuwa zmiany w warunkach globalnego handlu.
Inwestorzy wracają na rynek złotego

Inwestorzy wracają na rynek złotego

2012-01-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie porannego handlu polska waluta umiarkowanie zyskuje korzystając ze spadku awersji do ryzyka na rynkach. O godzinie 09:00 złoty wyceniany jest następująco: 4,4531 PLN względem euro, 3,4239 PLN wobec dolara oraz 3,65 PLN w przypadku zestawienia z frankiem szwajcarskim.
Próba rozbudowy optymizmu

Próba rozbudowy optymizmu

2012-01-03 Raport poranny FMCM
Eurodolar atakuje 1,30: Wczorajsze popołudnie z uwagi na nieobecność inwestorów zza oceanu nie przyniosło dużych zmian na rynku eurodolara. Kurs pozostawał blisko poziomów dziennego minimum nie reagując na bardzo dobre zamknięcie europejskich indeksów giełdowych.
Poświąteczny marazm

Poświąteczny marazm

2012-01-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Pierwszy dzień handlu na rynku walutowym w 2012 roku nie przyniósł istotnych zmian. Przy wciąż świętujących inwestorach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych płynność na rynkach pozostawała ograniczona i przypominała tą z końcówki ubiegłego roku. W stabilnej atmosferze odbywały się notowania złotego.
Eurodolar ponownie testuje linię trendu spadkowego

Eurodolar ponownie testuje linię trendu spadkowego

2012-01-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Nad ranem kurs EUR/USD pozostaje cały czas pod poziomem 1,30, ponownie testując linię trendu spadkowego. Gdyby została ona przebita, możliwy krótkoterminowy zasięg to 1,31. Trend jednak cały czas pozostaje spadkowy i w dłuższym terminie może nastąpić zniżka do poziomu 1,26. Dziś pojawi się kilka odczytów makroekonomicznych z Europy i Stanów Zjednoczonych.
PMI ponownie w dół, złoty dość stabilnie

PMI ponownie w dół, złoty dość stabilnie

2012-01-02 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Z powodu święta w USA i Wielkiej Brytanii aktywność na rynku jest niewielka tym samym nie obserwowaliśmy dziś wyraźnych ruchów w notowaniu głównej pary walutowej. Eurodolar utrzymał się w zakresie, o którym wspominałem rano, tj. 1,2920 – 1,2980, wyrysowując jednocześnie na wykresie z interwałem godzinnym prawe ramię formacji RGR.
Stabilne otwarcie rynków w nowym roku

Stabilne otwarcie rynków w nowym roku

2012-01-02 Raport popołudniowy FMCM
Z racji braku inwestorów z USA i Wielkiej Brytanii na prawdziwy początek notowań przyjdzie nam zapewne poczekać jeszcze do jutra. Dzisiejszą sesję inwestorzy rozegrali w spokojny i stonowany sposób. Płytkość rynku oraz brak silniejszych bodźców skutecznie eliminowały szanse na gwałtowniejsze posunięcia.
Złoty rozpoczyna rok 2012 od osłabienia

Złoty rozpoczyna rok 2012 od osłabienia

2012-01-02 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty w poniedziałek kontynuuje rozpoczęty już w czwartek proces osłabienia w relacji do głównych walut, jaki nastąpił po jego wcześniejszej dwutygodniowej aprecjacji. Wszystko to odbywa się przy niskich obrotach, co spowodowane jest nieobecnością inwestorów m.in. z Wielkiej Brytanii i USA.
Aktywność będzie powoli się zwiększać

Aktywność będzie powoli się zwiększać

2012-01-02 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Podczas pierwszej sesji w 2012 roku obroty będą niewielkie, jednak aktywność inwestorów powinna stopniowo się zwiększać. Inwestorzy zastanawiają się co przyniesie Nowy Rok. Jak to zazwyczaj bywa, opinie analityków są podzielone. Kluczowe w dalszym ciągu pozostanie rozwiązanie problemów z zadłużeniem strefy euro oraz zażegnanie kryzysu zaufania.
Rynek wciąż płytki

Rynek wciąż płytki

2012-01-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
2 stycznia to dzień wolny m.in. w Japonii, Wielkiej Brytanii i USA, a więc na kluczowych rynkach. Nie bądźmy, zatem zaskoczeni relatywnie niską aktywnością inwestorów. Na „pełne otwarcie” rynków trzeba, zatem zaczekać do jutra.
Słaby odczyt PMI i negatywne perspektywy przed złotym?

Słaby odczyt PMI i negatywne perspektywy przed złotym?

2012-01-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Pierwsza sesja w nowym roku przynosi względną stabilizacje notowań złotego. Polska waluta o godzinie 09:30 wyceniania jest przez rynek następująco: 4,4590 PLN (-0,15%) względem euro, 3,4513 PLN (-0,24%) wobec dolara oraz 3,6610 (0,1%) w zestawieniu z frankiem szwajcarskim. Rentowność długu na rynku wtórnym oscyluje blisko 5,88% - ostatniej wartości zanotowanej w minionym roku.
W nowy rok z garścią obaw

W nowy rok z garścią obaw

2012-01-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
Według wstępnych szacunków Ministerstwa Finansów relacja długu publicznego do PKB na koniec 2011 r. była poniżej 54 proc., tym samym budżet na 2013 rok nie będzie musiał być poddany rygorystycznym cięciom wydatków. Tak musiałoby się stać, gdyby wspomniana relacja przekroczyła próg ostrożnościowy 55 proc. i rząd byłby zobowiązany do zrównoważenia budżetu.
Zapowiada się spokojny pierwszy dzień handlu 2012 r.

Zapowiada się spokojny pierwszy dzień handlu 2012 r.

2012-01-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek nowego roku to nadal niesłabnące obawy o kryzys w strefie euro. Spotęgowane w ostatnich dniach 2011 r. m.in. ciągle rozszerzającym się spreadem między dziesięcioletnimi obligacjami krajów najbardziej zadłużonych a ich niemieckimi odpowiedniczkami. Oliwy do ognia dolewa fakt, że deficyt Hiszpanii sięgnął 8 proc. z wcześniej zakładanych 6 proc.