Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

spokojny początek tygodnia

spokojny początek tygodnia

2013-02-11 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty rozpoczyna tydzień od symbolicznego osłabienia względem dolara, euro i franka. Umacnia się jedynie do brytyjskiego funta. Dziś na całym rynku panuje względny spokój, a to z powodu braku publikacji istotnych danych makroekonomicznych. Również eurodolar charakteryzuje się małą zmiennością.
Kurs euro za wysoki? Złoty lekko słabnie

Kurs euro za wysoki? Złoty lekko słabnie

2013-02-11 Raport popołudniowy FMCM
Konsolidacja w okolicach 1,3380: Przez niemal całą dzisiejszą sesję zmiany na głównej parze walutowej miały charakter kosmetyczny. Dopiero ostatnia godzina przynosi bardziej zdecydowany ruch na południe, w wyniku czego obecnie jesteśmy na poziomie 1,3365.

Cypryjski pretekst

Cypryjski pretekst

2013-02-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Przed ministrami finansów państw strefy euro stoi niełatwe zadanie wypracowania optymalnego rozwiązania dla Cypru, który bez zewnętrznej pomocy zaplanowanej na marzec, zwyczajnie zbankrutuje. Niby kwoty nie są duże, ale większe znaczenie ma kontekst gospodarczo-polityczny.
EURUSD w fazie korekty

EURUSD w fazie korekty

2013-02-11 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Poniedziałkowa sesja może sprzyjać stabilizacji sytuacji na rynku walutowym. Kalendarz makroekonomiczny jest pusty. Na poniedziałek zaplanowane jedynie kilka wystąpień w związku z rozpoczynającym się spotkaniem Eurogrupy, na którym będą poruszane kwestie związane z pomocą finansową dla Cypru i Grecji.
Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2013-02-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Od czwartkowego popołudnia w notowaniach eurodolara nie zaszło wiele zmian. W poniedziałek nad ranem kurs EUR/USD lekko wzrasta do 1,3385. W ubiegłym tygodniu dolar amerykański umocnił się wobec wszystkich oprócz brytyjskiego funta walut z grona G-10.
Poniedziałek bez impulsów. Co z kwotowaniami złotego?

Poniedziałek bez impulsów. Co z kwotowaniami złotego?

2013-02-11 Raport poranny FMCM
Eurodolar na razie w konsolidacji: Poprzedni tydzień zakończył się mocnym spadkiem wartości eurodolara, największy wpływ na to miało czwartkowe wstąpienie prezesa ECB - Mario Draghiego. Obecnie jesteśmy w konsolidacji, w okolicach poziomu 1,337. Najbliższym oporem są okolice piątkowych maksimów intrady czyli 1,3430.
Przed nami tydzień bez istotnych wydarzeń

Przed nami tydzień bez istotnych wydarzeń

2013-02-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Kurs EUR/PLN przełamał 4,1600, co generuje silny technicznie sygnał sprzedaży euro. Oprócz wybicia ze trendu bocznego (4,16-4,20), kurs spadł poniżej 200-sesyjnej średniej ruchomej oraz poniżej linii trendu poprowadzonej przez szczyty z lipca, września i listopada.
Proporcjonalna reakcja złotego, inwestorzy czekają na dane z GUS

Proporcjonalna reakcja złotego, inwestorzy czekają na dane z GUS

2013-02-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek tygodnia na rynku złotego przynosi utrzymanie piątkowych zwyżek w wycenie polskiej waluty. Złoty kwotowany jest przez uczestników rynku następująco: 4,149 PLN za euro, 3,101 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,377 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie wzrosły i wynoszą aktualnie 3,987% w przypadku obligacji 10-letnich.
Mario Draghi i Marek Belka w centrum uwagi

Mario Draghi i Marek Belka w centrum uwagi

2013-02-08 Raport tygodniowy FMCM
W tym tygodniu niewątpliwie pierwsze skrzypce grała RPP i późniejsze wypowiedzi prezesa NBP oraz EBC i konferencja z udziałem Mario Draghiego . Spójrzmy jak zmieniał się w tym tygodniu rynek walutowy.
Tydzień interwencji słownych

Tydzień interwencji słownych

2013-02-08 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W ubiegłym tygodniu bezsprzecznie najważniejszymi wydarzeniami (które również skutkowały najsilniejszymi ruchami na rynku walutowym) były wypowiedzi szefów władz monetarnych. Na rynkach bazowych inwestorzy przysłuchiwali się słowom prezesa ECB Mario Draghiego oraz przyszłego gubernatora Banku Anglii (obecnie szefa Banku kanady) Marka Carneya.
Czeka nas kilka tygodni umocnienia dolara?

Czeka nas kilka tygodni umocnienia dolara?

2013-02-08 Raportu DM BOŚ z rynków zagranicznych
Wyraźna przecena europejskiej waluty w tym tygodniu może być początkiem dłuższego ruchu, którego największymi beneficjentami będą japoński jen i amerykański dolar. Wiele wskazuje na to, iż poniedziałkowe wyłamanie się w dół notowań USD/PLN na nowe kilkunastomiesięczne minima, było tzw. techniczną pułapką.
Tydzień banków centralnych

Tydzień banków centralnych

2013-02-08 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W mijającym tygodniu złoty osłabiał się systematycznie do dolara, franka oraz funta. Pozostał stabilny jedynie wobec wspólnej europejskiej waluty. Należy jednak przypomnieć, że jeszcze we wcześniejszym tygodniu to właśnie do trzech pierwszych walut złoty zyskał najwięcej.
Unijny budżet bez większego wpływu na rynki

Unijny budżet bez większego wpływu na rynki

2013-02-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Napływające od rana informacje, iż unijni liderzy osiągnęli wstępny kompromis ws. wspólnego budżetu na lata 2014-2020 w wysokości 960 mld EUR, nie mają większego wpływu na szeroki rynek FX. Chociaż warto zaznaczyć, iż nieco zyskał na tym złoty, gdyż Polska ma szanse aż na 72,4 mld EUR w ramach funduszy spójności.
Wystąpienie Draghiego powodem korekty na EURUSD

Wystąpienie Draghiego powodem korekty na EURUSD

2013-02-08 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Prezes ECB nie zawiódł tych uczestników rynku, którzy liczyli na pogłębienie spadków na eurodolarze. Draghi powiedział, że ostatnie dane wskazują na słabość gospodarki strefy euro. Koniunktura w regionie powinna zacząć stopniowo się polepszać w drugiej części 2013 roku, jednak istnieją zagrożenie dla tego scenariusza.
Słowa Draghiego osłabiają euro

Słowa Draghiego osłabiają euro

2013-02-08 Komentarz poranny TMS Brokers
W reakcji na słowa Mario Draghiego euro znacznie osłabiło się wobec wszystkich głównych walut. Kurs EUR/USD zniżkował o prawie 200 pipsów i dziś nad ranem notowany jest na poziomie 1,3390. Polska waluta umocniła się wobec euro oraz osłabiła wobec dolara. Kurs EUR/PLN zniżkuje w kierunku 4,1650, natomiast USD/PLN notowany jest na 3,11.
Eurodolar lekko w dół. Złoty bez korelacji

Eurodolar lekko w dół. Złoty bez korelacji

2013-02-08 Raport poranny FMCM
Eurodolar poniżej 1,34: Po wczorajszym mocnym spadku kursu, dziś eurodolar konsoliduje się w okolicach poziomu 1,34. Obecnie kurs pary EUR/USD to 1,3390. Po przełamaniu wczorajszych minimów intraday, można byłoby rozważać spadki nawet do poziomu 1,33.
Draghi osłabia euro, ale czy na długo?

Draghi osłabia euro, ale czy na długo?

2013-02-08 Poranny Szkic Walutowy AFS
W przeciwieństwie do styczniowego wystąpienia M. Draghiego na konferencji prasowej po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego, wczorajsze przyniosło znaczącą deprecjację wspólnej waluty. EUR/USD, w niecałe dwie godziny handlu, zniżkował z okolic 1,3540 do 1,3400.
Ograniczona reakcja złotego na EBC

Ograniczona reakcja złotego na EBC

2013-02-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przebiega w spokojnych nastrojach podobnie jak na większości par walutowych w trakcie sesji azjatyckiej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,169 PLN za euro, 3,110 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,398 PLN względem franka szwajcarskiego.
W końcu euro zaczęło tanieć

W końcu euro zaczęło tanieć

2013-02-07 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Czy można w jakimś stopniu powiązać ze sobą dwa zdania, które padły na dzisiejszej konferencji prasowej szefa Europejskiego Banku Centralnego? Jak najbardziej tak. Pierwsze opisuje kurs wspólnej waluty, który zdaniem Mario Draghiego powinien odzwierciedlać fundamenty makroekonomiczne.
EBC a notowania złotego

EBC a notowania złotego

2013-02-07 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dziś obserwujemy ciekawe zjawisko. Mianowicie złoty traci zdecydowanie do dolara, a jest stabilny do euro. Żeby zrozumieć dlaczego tak się dzieje, musimy spojrzeć na szeroki rynek. Dokładnie na główną parę walutową EURUSD. To od niej w ostatnim czasie zależą notowania złotego i również przez ruchy na eurodolarze powstają powyższe rozbieżności.