Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Zamieszanie na Cyprze trzęsie rynkami

Zamieszanie na Cyprze trzęsie rynkami

2013-03-19 Raport poranny FMCM
Wskaźnik apetytu na ryzyko w dół: Wskaźnik Apetytu na Ryzyko, konstruowany przez ekonomistów banku Lloyds, w ubiegłym tygodniu znacznie się obniżył, podobnie jak wskaźnik apetytu na ryzyko dla Strefy Euro. Jak można się domyślać, związane jest to z obecną sytuacją na Cyprze.
Dane o produkcji ważniejsze od doniesień ws. Cypru?

Dane o produkcji ważniejsze od doniesień ws. Cypru?

2013-03-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ministrowie finansów krajów strefy euro łagodzą nieco warunki opodatkowania depozytów dla gospodarstw domowych na Cyprze. Propozycje musi jednak jeszcze zatwierdzić tamtejszy parlament, co nie będzie prostym zadaniem.

Stabilizacja przed decyzją Cypru

Stabilizacja przed decyzją Cypru

2013-03-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Sesja azjatycka przyniosła lekka poprawę nastojów. Nikkei i Hang Seng notowania zakończyły nad kreską, euro od rana powoli odrabia straty, a wyprzedaż na rynku długu peryferyjnych krajów strefy euro wyhamowała. Kurs EUR/USD wzrasta do 1,2960. Złoty lekko umacnia się. Kurs EUR/PLN zniżkuje do 4,1470, a USD/PLN do 3,20.
Cypr zaszkodził złotemu, produkcja przemysłowa w kalendarzu

Cypr zaszkodził złotemu, produkcja przemysłowa w kalendarzu

2013-03-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi nieznaczny spadek wyceny polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1518 PLN za euro, 3,2056 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3846 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie wzrosły i wynoszą aktualnie 3,857% w przypadku obligacji 10-letnich.
O Cyprze wkrótce zapomnimy

O Cyprze wkrótce zapomnimy

2013-03-18 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja zdominowana została przez weekendowe doniesienia z Cypru, dla którego europejska pomoc miałaby zostać uzależniona od nałożenia jednorazowego podatku na depozyty ludności w bankach.
Cypryjskie szczegóły

Cypryjskie szczegóły

2013-03-18 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wiele wskazuje na to, iż warunki opodatkowania cypryjskich depozytów zostaną nieco zmienione (tak chcą tamtejsze władze), chociaż sam, dość radykalny jak na europejskie realia pomysł, nie zostanie cofnięty. Mowa tutaj o zwolnieniu z podatku depozytów do 20.000 EUR – niewykluczone, że tym będzie zajmować się na specjalnej wieczornej konferencji Eurogrupa (godz. 19:30).
Czy na Cyprze się skończy? Lekkie odreagowanie złotego

Czy na Cyprze się skończy? Lekkie odreagowanie złotego

2013-03-18 Raport popołudniowy FMCM
Głosowanie jednak jutro: Niepokój na rynkach związany z wydarzeniami na Cyprze jest bardzo duży, w szczególności było to widoczne na walutach. Eurodolar osunął się wczoraj z poziomu 1,3108 do 1,2883. Od rana mieliśmy lekkie odreagowanie i obecnie kurs tej pary wynosi 1,2955.
Mały Cypr niepokoi całą Europę

Mały Cypr niepokoi całą Europę

2013-03-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek nie przyjął z zadowoleniem porozumienia w sprawie pomocy dla Cypru. Od rana wyprzedawane są ryzykowne aktywa - kurs EUR/USD tydzień rozpoczął od 120 pipsowej luki bessy (obecnie 1,29), silnie rozszerzają się spready rentowności między obligacjami peryferii Eurolandu i Niemiec, a azjatyckie indeksy giełdowe sesję zakończyły pod kreską.
Cypryjczycy zamieszali na rynkach, ale nie na długo

Cypryjczycy zamieszali na rynkach, ale nie na długo

2013-03-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Inwestorzy wyraźnie przestraszyli się warunków finansowej pomocy dla Cypru, które przyjęła w piątek późnym wieczorem Eurogrupa. Nie chodzi tu bynajmniej o kwotę 10 mld EUR, która jest niska, ale była wymieniana wcześniej, a dość kontrowersyjne ustalenia w kwestii przymusowego opodatkowania prywatnych depozytów w bankach .
Cypr opuści Strefę Euro? Dolar drożeje

Cypr opuści Strefę Euro? Dolar drożeje

2013-03-18 Raport poranny FMCM
Mocny spadek eurodolara: Dziś rano główna para walutowa rozpoczyna sesję mocną przeceną. Kurs od piątku spadł z poziomu 1,3108 do 1,2883, a obecnie wynosi 1,2903. Dziś rano można się również spodziewać mocnych spadków na europejskich parkietach.
Panika na szerokim rynku może zaszkodzić złotemu

Panika na szerokim rynku może zaszkodzić złotemu

2013-03-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi wyraźny transfer kapitałów w kierunku bardziej bezpiecznych aktywów co przekłada się na spadek wyceny polskiej waluty. Złoty kwotowany jest przez uczestników rynku następująco: 4,1536 PLN za euro, 3,2201 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4128 PLN względem franka szwajcarskiego.
Zobacz jak wyglądał w tym tygodniu rynek walutowy

Zobacz jak wyglądał w tym tygodniu rynek walutowy

2013-03-15 Raport tygodniowy FMCM
Dobre nastroje na głównej parze walutowej: W tym tygodniu największą uwagę rynku przykuwały środowe wyniki sprzedaży detalicznej w USA oraz piątkowe odczyty dynamiki inflacji konsumenckiej w USA i Strefie Euro. Dodatkowo w czwartek mieliśmy poznać dane z amerykańskiego rynku pracy (liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych).
Inflacja nie zaszkodziła złotemu

Inflacja nie zaszkodziła złotemu

2013-03-15 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W ostatnim czasie inwestorzy na rynku złotego bombardowani są zaskakującymi informacjami z krajowej gospodarki. Najpierw podwyższenie perspektywy ratingu przez Fitch, później obniżka stóp o 50 bp, teraz bardzo niski odczyt inflacji za luty. Złoty jednak reaguje na te informacje chłodno. Szczególnie kurs EURPLN pozostaje bardzo stabilny.
Nadchodzi wyraźniejsza korekta

Nadchodzi wyraźniejsza korekta

2013-03-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Po kilku tygodniach umocnienia dolara, inwestorzy zaczynają realizować zyski. Wprawdzie kluczowe posiedzenie FED przed nami, ale można mieć wątpliwości, co do zmiany nastawienia szefa FED, które najpewniej nadal pozostanie „gołębie”.
Odbicie w amerykańskim przemyśle

Odbicie w amerykańskim przemyśle

2013-03-15 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W tym tygodniu najmocniejszą walutą spośród grupy G-10 względem dolara był funt, który zyskał 1,4 proc., a najsłabsza była korona norweska (-0,8 proc.). Wspólna, europejska waluta umocniła się o 0,4 proc. Eurodolar kończy tydzień w okolicy 1,3060, gdzie znajdują się maksima z tego tygodnia oraz dołki z początku roku.
Zagadkowe ułożenie wykresu BOSSA USD

Zagadkowe ułożenie wykresu BOSSA USD

2013-03-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Teoretycznie odczyty z godz. 13:30 i 14:15 powinny znów wesprzeć dolara, a inwestorzy zaczną się już pozycjonować pod przyszłotygodniowe posiedzenie FED, ale ułożenie koszykowego wykresu BOSSA USD zaczyna wskazywać na inny scenariusz…
Dane znów umocnią dolara

Dane znów umocnią dolara

2013-03-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar powrócił pod linię krótkoterminowego trendu spadkowego. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3020. Po wczorajszym osłabieniu złoty od rana lekko zyskuje na wartości. Kurs EUR/PLN zniżkuje do 4,1515, a USD/PLN do 3,1850. Dziś największy wpływ na rynek powinny mieć dane makro z USA.
Dziś pierwsza sesja włoskiego parlamentu

Dziś pierwsza sesja włoskiego parlamentu

2013-03-15 Raport poranny FMCM
Rekordy na Wall Street: W pierwszej części wczorajszej sesji w newralgicznych momentach główna para walutowa była wyceniana na 1,2912. W drugiej części sesji nastąpiła poprawa nastrojów, która wyprowadziła kurs powyżej poziomu 1,30, a obecnie wartość eurodolara wynosi 1,3035.
Waluty bez większych zmian

Waluty bez większych zmian

2013-03-15 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Bardzo pozytywne nastroje panowały w dniu wczorajszym na rynkach finansowych. Indeks akcji amerykańskich DJIA wzrósł po raz dziesiąty z rzędu, a zamknięcie sesji stanowiło także maksimum, co jest zapowiedzią kontynuacji dobrych nastrojów. Wyraźnie rosły także giełdy w Europie. Nowy szczyt ustanowił niemiecki indeks DAX oraz francuski CAC.
Złoty odreagowuje po wczorajszej zniżce

Złoty odreagowuje po wczorajszej zniżce

2013-03-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wczorajsze dane dotyczące inflacji determinowały wartość polskiego złotego wczoraj po południu. Lutowy wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych znalazł się na poziomie 1,3%, a więc był to wyraźny spadek inflacji względem stycznia, kiedy to ukształtowała się ona na poziomie 1,7%.