Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
USA tnie wydatki
2013-03-01 Komentarz poranny TMS BrokersOd rana dolar lekko umacnia się wobec euro. Kurs EUR/USD znajduje się na 1,3070. Na wartości w stosunku do euro, jak i dolara traci polska waluta. Kurs EUR/PLN wzrasta powyżej 4,15, a USD/PLN zbliża się do 3,18. Dziś na rynek największy wpływ będą miały odczyty indeksów PMI z europejskich gospodarek, inflacji ze strefy euro oraz indeksu ISM dla przemysłu w USA.
Spowolnienie w USA przejściowe
2013-03-01 Poranny Szkic Walutowy AFSDziś sesja obfitująca w publikacje istotnych danych z gospodarek. O 10.00 GUS opublikuje raport o PKB w IV kw., który może być decydujący, jeśli chodzi o środową decyzję Rady Polityki Pieniężnej. Dane Markit o PMI w przemyśle wskazują, że polski przemysł nadal z trudem wychodzi z załamania.
Polityczny matrix i finansowa rzeczywistość
2013-03-01 Komentarz ekonomiczny Saxo BankCzołowi europejscy politycy będący ostatnio w wyjątkowo dobrych nastrojach, wydają się być mało wiarygodni w zderzeniu z twardymi, finansowymi realiami. Cóż, taka już ich natura… Wracając jednak do rzeczywistości, wyraźnie widać znaczne pogorszenie nastrojów wśród inwestorów podczas dzisiejszej sesji. Przyczyny są tak naprawdę dwie.
Stabilizacja złotego w oczekiwaniu na dane dot. PKB
2013-03-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPierwsza sesja na rynku złotego w marcu rozpoczyna się stabilizacją złotego w zakresie wczorajszej zmienności. Inwestorzy wyceniają polską walutę następująco: 4,1448 PLN za euro, 3,1700 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3866 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu oscylują poniżej poziomu 4,00%, wynosząc aktualnie 3,974% w przypadku obligacji 10-letnich.
Jutro ważny odczyt z Polski. Co z kwotowaniami walut?
2013-02-28 Raport popołudniowy FMCMLekki spadek wartości eurodolara: Podczas dzisiejszej sesji mieliśmy kilka publikacji makroekonomicznych. Najważniejszymi z nich były: liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA, która wyniosła 344 tys., wobec prognozy na poziomie 360 tys., dynamika amerykańskiego PKB (który wzrósł w IV kwartale 2012 roku o 0,1 proc. w ujęciu zanualizowanym k/k, konsensus rynkowy kształtował się na poziomie 0,5 proc.).
W oczekiwaniu na PKB
2013-02-28 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersZłoty jest dziś stabilny względem głównych światowych walut. Traci bardzo nieznacznie względem dolara, franka i funta, a lekko zyskuje do euro. Po zamieszaniu spowodowanym wynikami wyborów we Włoszech, nastroje zostały poprawione przez aukcję włoskiego długu oraz przez wystąpienia Bena Bernanke i Mario Draghiego.
Włoski dług łagodzi nerwy
2013-02-28 Codzienny Puls Rynku IDMSAW środę mogliśmy obserwować odreagowanie na eurodolarze. Euro umocniło się również wobec jena. Pozytywny sentyment na europejskiej walucie mógł być spowodowany wczorajszą aukcją włoskiego długu. Spory popyt na włoskie obligacje załagodził nerwową sytuację spowodowaną politycznym impasem we Włoszech, który destabilizuje sytuację gospodarczą trzeciej gospodarki strefy euro.
Awersja do ryzyka zmalała, ale raczej nie na długo
2013-02-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutJednym z wyznaczników nastrojów inwestorów związanych z sytuacją w strefie euro, była wczoraj aukcja włoskiego długu. Sprzedaż pięcio- i dziesięcioletnich papierów dłużnych Włoch nie przyniosła niespodzianek – a można wręcz powiedzieć, że uspokoiła nastroje na rynkach.
Seria dobrych danych z USA
2013-02-28 Komentarz poranny TMS BrokersEuro odrobiło część strat. Przed otwarciem sesji europejskiej kurs EUR/USD stabilizuje się pod oporem na 1,3150. Od rana wobec amerykańskiego dolara najsilniej umacniają się waluty antypodów: dolar nowozelandzki oraz australijski. Z kolei najsilniejsza deprecjacja dotyka japońskiego jena. Złoty lekko osłabia się. Kurs EUR/PLN wzrasta pod 4,16, a USD/PLN do 3,1650.
W USA ciągle bez porozumienia. Euro i dolar nieznacznie tanieją
2013-02-28 Raport poranny FMCMEurodolar lekko w górę: Wczorajsza sesja przebiegała dość sennie w małym zakresie zmian, choć pod koniec dnia dało się zauważyć lekką poprawę nastrojów. Rynek z racji braku znaczących sygnałów impulsy do dalszych posunięć znalazł we wczorajszych słowach szefów banków centralnych: Bena Bernanke, który stwierdził, że zdecydowana większość członków FOMC popiera obecną politykę monetarną.
Rewizja danych o PKB w USA w centrum uwagi
2013-02-28 Poranny Szkic Walutowy AFSDzisiejsze dane z amerykańskiej gospodarki powinny spowodować większe zmiany na rynku walutowym. Spodziewam się względnie dobrego odczytu PKB za IV kw., co powinno przełożyć się na dalszą poprawę nastrojów oraz wzrosty kursu EUR/USD. Złoty stabilny z tendencją do łagodnej aprecjacji.
Stabilizacja złotego, trwa wyczekiwanie na marcową RPP
2013-02-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na złotym przynosi lekkie umocnienie polskiej waluty w reakcji na korektę wzrostową na rynku bazowym. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1550 PLN za euro, 3,1624 PLN za dolara amerykańskiego oraz 3,4001 PLN względem franka szwajcarskiego.
Cisza przed burzą?
2013-02-27 Raport popołudniowy FMCMEurodolar bez pomysłu: Dzisiejsza sesja przebiegała dość sennie w małym zakresie zmian, choć daje się zauważyć lekką poprawę nastrojów. Obecnie kurs głównej pary walutowej wynosi 1,3092. W utrzymaniu dziś pozytywnych nastrojów pomogły dość dobre odczyty makroekonomiczne ze Strefy Euro dotyczące koniunktury gospodarczej za luty, ...
Ben Bernanke nieco uspokoił rynki
2013-02-27 Codzienny Puls Rynku IDMSAUwaga wszystkich inwestorów skupiona była na wczorajszym wystąpieniu szefa FEDu. Ben Bernanke podczas swojego sprawozdania zapewnił, iż program luzowania ilościowego (QE) będzie nadal kontynuowany. Członkowie FOMC wiedzą jednak, że taka polityka niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwa i jeśli takowe zaczną się pojawiać, zostanie ona ograniczona.
Eurodolar w górę, lecz poniżej 1,31
2013-02-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutDzisiaj rano na wykresie eurodolara przeważają optymiści. Kurs EUR/USD rośnie, zbliżając się do poziomu 1,31. Na razie jednak ruch ten wpisuje się w trwającą od poniedziałkowego wieczora konsolidację na wykresie tej pary walutowej.
Aukcja włoskiego długu testem zaufania
2013-02-27 Komentarz poranny TMS BrokersOd wczorajszego popołudnia eurodolar stabilizuje się w wąskim przedziale wahań. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3080. Jedyną walutą w gronie G-10, która osłabia się wobec amerykańskiego dolara jest funt szterling. Złoty nad ranem lekko traci wobec euro i zyskuje do dolara. Kurs EUR/PLN wzrasta powyżej 4,16, a USD/PLN zniżkuje do 3,18.
Lekki powiew optymizmu. Co z kwotowaniami złotego?
2013-02-27 Raport poranny FMCMEurodolar lekko w górę: Wczoraj o godzinie 16:00 odbyło się wystąpienie prezesa FED na temat polityki monetarnej. Główny wydźwięk pozostaje taki, że członkowie FOMC zdają sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie ze sobą obecna polityka monetarna - i w razie pojawienia się takowych są gotowi wycofać się z niej. Na razie jednak luzowanie ilościowe będzie kontynuowane.
B. Bernanke świadomy zagrożeń polityki niskich stóp
2013-02-27 Poranny Szkic Walutowy AFSS. Berlusconi nie wyklucza koalicji z centrolewicą, a ze Stanów Zjednoczonych napływają bardzo korzystne dane z gospodarki. Wszystko to stabilizuje rynki finansowe. B. Bernanke broni QE3, ale wyraźnie wskazuje na zagrożenia, jakie nie się za sobą polityka utrzymywanych przez dłuższy okres niskich stóp procentowych.
Wyhamowanie spadków na złotym, rynek czeka na piątkowe dane
2013-02-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny handel na złotym przynosi stabilizacje notowań złotego w zakresie wczorajszej zmienności. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1568 PLN za euro, 3,1846 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4152 PLN względem franka szwajcarskiego.
Rynek w cieniu wyborów i wystąpienia Bena Bernanke
2013-02-26 Raport popołudniowy FMCMNiepewność na rynku: Główna para walutowa na wieść o wynikach wyborów we Włoszech (oraz po wczorajszym spadku kursu) dziś przez niemal całą sesję konsolidowała się w okolicach 1,31. Bykom kilkukrotnie nawet udało się dziś przebić ten poziom, jednak zawsze następował ruch powrotny.