Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wszystkiego po trochu…

Wszystkiego po trochu…

2013-03-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Słowa szefa Ludowego Banku Chin sugerujące zmianę nastawienia banku centralnego ws. stóp procentowych mogą nieco martwić, choć na razie są ignorowane przez rynek. Dzisiaj rano dolar zaczął jednak się ponownie umacniać, choć kluczowe dane nt. sprzedaży detalicznej w USA są dopiero przed nami (godz. 13:30).
Dzień spokoju

Dzień spokoju

2013-03-13 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W dniu wczorajszym większość głównych instrumentów finansowych zamknęła się na poziomie poniedziałkowego zamknięcia. W trakcie wtorkowej sesji nie napływały na rynek żadnej istotne dane, które mogłyby w istotny sposób zmienić notowania.

Dziś w centrum uwagi dane o sprzedaży detalicznej w USA

Dziś w centrum uwagi dane o sprzedaży detalicznej w USA

2013-03-13 Raport poranny FMCM
Wybicie eurodolara: Środową sesję rozpoczęliśmy od odczytów inflacji CPI (czyli inflacji konsumenckiej) dla Francji, Słowacji i Hiszpanii. Odczyty w większości okazały się niższe od prognoz, co wzmocniło nieco wspólną walutę. Obecnie jesteśmy na poziomie 1,3061, ale dopiero przebicie poziomu 1,31 może wygenerować mocniejsze wybicie, a do tego potrzebny jest silniejszy impuls.
Siła złotego względem głównych walut

Siła złotego względem głównych walut

2013-03-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wczoraj notowania polskiego złotego były w dużej mierze uwarunkowane tym, co działo się na rynkach walutowych na świecie. Warto jednak zaznaczyć, że wtorek nie obfitował w dane makro.
Jednym z ważniejszych odczytów były wczoraj dane dotyczące produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii.
Złoty odporny na zawirowania w regionie

Złoty odporny na zawirowania w regionie

2013-03-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Polska waluta pozostaje niewrażliwa na gwałtowne osłabienie forinta wywołane zmianami w konstytucji, zapowiedzią nacjonalizacji do 50 proc. sektora bankowego i rosnącym prawdopodobieństwem dalszych obniżek stóp procentowych. Potwierdza to solidne podstawy złotego i przybliża realizację scenariusza jego łagodnej aprecjacji w horyzoncie najbliższych Kiku tygodni.
Eurodolar wciąż pod linią trendu

Eurodolar wciąż pod linią trendu

2013-03-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Euro stopniowo umacnia się wobec dolara. Przed rozpoczęciem sesji europejskiej kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3040. Tym samym notowania wciąż utrzymują się pod linią krótkoterminowego trendu spadkowego. O tym czy dziś zostanie ona wybroniona zdecydują wyniki aukcji włoskich obligacji oraz dynamika sprzedaży detalicznej w USA.
Sytuacja zaczyna się klarować

Sytuacja zaczyna się klarować

2013-03-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Czy druga połowa tygodnia przyniesie wyraźniejsze osłabienie dolara względem głównych walut? Tego nie można wykluczyć spoglądając chociażby na układ tygodniowego wykresu koszyka BOSSA USD. Zwłaszcza, że zejście poniżej wsparcia na 69,10 pkt. może zainicjować większy ruch korygujący ostatnie 5 tygodni ciągłego umocnienia dolara.
Jutro ważny odczyt z USA Złoty stabilny

Jutro ważny odczyt z USA Złoty stabilny

2013-03-12 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar blisko 1,30: Dzisiejsza sesja pod względem wydarzeń makro nie była zbyt okazała. Z ważniejszych odczytów poznaliśmy jedynie dane o inflacji konsumenckiej z Włoch i Niemiec oraz wyniki produkcji przemysłowej z Wielkiej Brytanii.
Słabe dane z UK wspierają złotego względem funta

Słabe dane z UK wspierają złotego względem funta

2013-03-12 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wtorek przynosi osłabienie złotego względem euro oraz franka. Natomiast złoty umacnia się do funta, a pozostaje stabilny względem dolara. Taka rozbieżność spowodowana jest sytuacją na globalnym rynku, gdzie obserwujemy odbicie na parze EURUSD oraz nowe minima na parze GBPUSD.
Japońskie rewelacje

Japońskie rewelacje

2013-03-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Spekulacje agencji Nikkei News, jakoby nowy szef BOJ planował rychłe zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia banku centralnego po tym, jak w najbliższych dniach uzyska nominację parlamentu, doprowadziły do osłabienia się jena w godzinach nocnych.
Projekcja NBP bez większego wpływu na wartość złotego

Projekcja NBP bez większego wpływu na wartość złotego

2013-03-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W poniedziałek wartość polskiej waluty była stabilna. Obrazuje to wczorajsza świeca doji na wykresie indeksu BOSSAPLN. Niemniej jednak, wartość indeksu pozostała poniżej psychologicznej bariery 100 pkt.
Prezes NBP nie wyklucza dalszych obniżek

Prezes NBP nie wyklucza dalszych obniżek

2013-03-12 Raport poranny FMCM
Bez ważniejszych odczytów: Wczorajsza amerykańska sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi wzrostami i nowymi rekordami, również do tego momentu rosła główna para walutowa docierając do poziomu 1,3055. Obecnie jednak jesteśmy świadkami osłabienia tej pary, której wartość na chwilę obecną wynosi 1,3006.
Projekcje NBP wskazują na długotrwały proces dezinflacji w Polsce

Projekcje NBP wskazują na długotrwały proces dezinflacji w Polsce

2013-03-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
Projekcje NBP zakładają utrzymywanie się inflacji w Polsce w okolicach dolnego ograniczenia celu przez okres trzech lat. Z wypowiedzi gołębich członków RPP wynika, że nadal dopuszczają oni możliwość cięcia oprocentowania – ruch, którego oczekuje J. Rostowski. Napływające na bieżąco, coraz lepsze dane z gospodarki będą jednak stopniowo ograniczać pole do redukcji stóp w Polsce.
W oczekiwaniu na wybicie

W oczekiwaniu na wybicie

2013-03-12 Komentarz poranny TMS Brokers
W trakcie sesji azjatyckiej wspólna waluta oddała cześć umocnienia z sesji amerykańskiej. Obecnie Kurs EUR/USD zniżkuje do 1,3015. Cały czas jednak na rynku dominuje niska zmienność i dziś z powodu braku ważnych wydarzeń niewiele w tej kwestii powinno się zmienić.
Ubogi tydzień makro. Co z kwotowaniami walut?

Ubogi tydzień makro. Co z kwotowaniami walut?

2013-03-11 Raport popołudniowy FMCM
Bez przełomu: Na głównej parze walutowej mieliśmy dziś dość ciekawą sesję, jednak zmienność kursu pozostawała nieco mniejsza niż w ostatnich dniach. Podczas dzisiejszego dnia opublikowane zostały dane o PKB za IV kwartał Grecji, gdzie odczytana wartość wyniosła 5,7 proc. w ujęciu rocznym i był to nieco lepszy wynik od odczytu wstępnego, który wynosił 6 proc.
Dolarowy początek tygodnia

Dolarowy początek tygodnia

2013-03-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Piątkowa obniżka ratingu dla Włoch przez Fitch tylko wpisuje się w obawy związane ze skutkami braku politycznej stabilizacji w tym kraju, co może negatywnie rzutować w średnim terminie na notowania euro.
Fitch Ratings obniża rating Włoch

Fitch Ratings obniża rating Włoch

2013-03-11 Raport poranny FMCM
Dziś dane z Włoch: W ostatni piątek po bardzo dobrych odczytach z amerykańskiego rynku pracy (gdzie stopa bezrobocia spadła w lutym do 7,7 proc., wobec wartości poprzedniej 7,9 proc, a zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (za luty) wyniosła 236 tys., wobec prognozy 160 tys.) kurs eurodolara mocno spadł i pod koniec sesji wynosił nawet 1,2956.
Euro odrabia straty

Euro odrabia straty

2013-03-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Po raporcie z amerykańskiego rynku pracy dolar ponownie umocnił się wobec euro. Od rana jednak kurs EUR/USD wzrasta powyżej 1,30. Wraz ze zwyżkami eurodolara zyskuje polska waluta. Kurs EUR/PLN zniżkuje pod 4,13, a USD/PLN do 3,17. Na dziś nie są zaplanowane w zasadzie żadne ważne wydarzenia, dlatego też oczekujemy spokojnego przebiegu notowań.
Bezrobocie w USA najniższe od grudnia 2008 r.

Bezrobocie w USA najniższe od grudnia 2008 r.

2013-03-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Korzystne dane z amerykańskiego rynku pracy zwiększają oczekiwania, że ilościowe łagodzenie polityki pieniężnej w USA nie przybierze tak szerokiej skali, jak się dotychczas spodziewano. Sprzyja to aprecjacji dolara wobec najważniejszych walut. Złoty pozostaje stabilny z lekką tendencją do wzrostu wartości. Taki kierunek zmian będzie kontynuowany na przestrzeni najbliższych Kiku sesji.
Dobre dane z USA

Dobre dane z USA

2013-03-08 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Najsłabszą walutą w tym tygodniu był japoński jen, który stracił 2,7 proc. do dolara. Najlepiej radził sobie dolar australijski. Eurodolar kończy tydzień poniżej 1,30, co jest skutkiem dobrych danych z amerykańskiego rynku pracy.