Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Jutro ważny odczyt z Polski. Co ze złotym?

Jutro ważny odczyt z Polski. Co ze złotym?

2013-01-31 Raport popołudniowy FMCM
Mieszane dane z USA: Dziś mieliśmy kilka istotnych odczytów makroekonomicznych, jednak nie wpłynęły one znacząco na główną parę walutową, której kurs stabilizuje się w okolicach wczorajszego zamknięcia. Obecnie kurs tej pary to 1,3571.
Klimat wokół euro może się wyraźnie pogorszyć…

Klimat wokół euro może się wyraźnie pogorszyć…

2013-01-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Obserwowane od wczoraj wzrosty rentowności hiszpańskich i włoskich obligacji, to negatywny sygnał, który może zachwiać pozycją wspólnej waluty. Zwłaszcza, że zaczynają wracać pytania o gospodarcze perspektywy dla peryferiów, co do których inwestorzy mogli podchodzić ostatnio zbyt optymistycznie. Potencjalne odwrócenie trendu może pojawić się też na rynku jena.

Apetyt na ryzyko utrzymuje się

Apetyt na ryzyko utrzymuje się

2013-01-31 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Komunikat FOMC nie przyczynił się do większej zmienności na rynkach finansowych. Zgodnie z oczekiwaniami nie było niespodzianek. Fed nie zmienił stóp procentowych oraz utrzymał wartość programu skupu aktywów na poziomie 85 mld USD miesięcznie.
Dalsze zwyżki dopiero po korekcie

Dalsze zwyżki dopiero po korekcie

2013-01-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsze posiedzenie FOMC zgodnie z naszymi oczekiwaniami nie przyniosło żadnej zmiany w polityce pieniężnej. Fed pozostawił stopy procentowe bez zmian oraz podtrzymał deklarację skupu aktywów o wartości 85 mld dolarów miesięcznie do czasu „znacznej poprawy” sytuacji na rynku pracy. Tuz przed ogłoszeniem decyzji ws. stóp procentowych eurodolar ustanowił nowe maksimum na 1,3585.
Amerykański PKB wcale nie tak słaby, Fed bez rewelacji

Amerykański PKB wcale nie tak słaby, Fed bez rewelacji

2013-01-31 Poranny Szkic Walutowy AFS
EUR/PLN testuje górne ograniczenie sześciomiesięcznej konsolidacji, a EUR/USD zmierza w kierunku krótkoterminowego celu na 1,3700. Sesja zapowiada się względnie spokojnie. Jutro dzień kluczowych danych makro, które mogą wyznaczyć kierunek zmian na najbliższe kilka tygodni. Spodziewam się znacznie lepszego od oczekiwań wyniku PMI dla przemysłu w Polsce.
Dziś wiele odczytów. Złoty pod presją podażową

Dziś wiele odczytów. Złoty pod presją podażową

2013-01-31 Raport poranny FMCM
Słaby początek eurodolara: Po wczorajszych dobrych nastrojach gdzie główna para walutowa dochodziła do poziomów niewidzianych od ponad roku, dziś rozpoczynamy sesje od spadków, które zostały dodatkowo wzmocnione po fatalnych odczytach z Niemiec ...
Względna stabilizacja na rynku złotego

Względna stabilizacja na rynku złotego

2013-01-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na złotym charakteryzuje się kontynuacją wcześniejszej, kilkugodzinnej konsolidacji. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,195 PLN za euro, 3,091 PLN wobec amerykańskiego dolara oraz 3,401 PLN względem franka szwajcarskiego.
Dobre nastroje nie przekładają się na umocnienie złotego

Dobre nastroje nie przekładają się na umocnienie złotego

2013-01-30 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty słabnie głównie w relacji do euro i do franka, a jest bardziej stabilny względem dolara oraz brytyjskiej waluty. Natomiast na globalnych rynkach mamy zwiększony apetyt na ryzyko, co zazwyczaj zachęcało inwestorów również do zainteresowania się walutami krajów gospodarek wschodzących, w tym i złotym. Na chwilę obecną tak nie jest.
Zaskakujące nastroje inwestorów. Co ze złotym?

Zaskakujące nastroje inwestorów. Co ze złotym?

2013-01-30 Raport popołudniowy FMCM
PKB USA mocno w dół: Produkt Krajowy Brutto USA spadł w IV kwartale 2012 roku o 0,1 proc. kwartał do kwartału w ujęciu zanualizowanym. Prognoza mówiła o wzroście o 1,1 proc., wartość poprzednia to 3,1 proc. Odczyt jest więc zaskakująco słaby.
Czy komunikat FOMC zmieni obecny obraz rynku?

Czy komunikat FOMC zmieni obecny obraz rynku?

2013-01-30 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Apetyt na bardziej ryzykowne aktywa utrzymuje się. Pozytywnego sentymentu obserwowanego na rynkach nie zdołał popsuć nawet kiepski odczyt indeksu zaufania amerykańskich konsumentów. Wskaźnik Conference Board nieoczekiwanie spadł w styczniu do poziomu 58,6pkt. z 66,7pkt. po korekcie. Waluta amerykańska znalazła się pod presją sprzedających.
Rośnie apetyt na ryzyko

Rośnie apetyt na ryzyko

2013-01-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar kontynuuje wczorajsze zwyżki. Kurs EUR/USD przebił opór na 1,3485 i po raz pierwszy od początku grudnia 2011 roku wzrósł powyżej 1,35. Od rana w gronie walut G-10 euro najsilniej zyskuje na wartości wobec amerykańskiego dolara. Umacnia się również polska waluta. Kurs EUR/PLN zbliża się do 4,18, a USD/PLN do 3,09.
Test poziomu 1,35 na eurodolarze

Test poziomu 1,35 na eurodolarze

2013-01-30 Komentarz poranny DM BOŚ
Kalendarz makro we wtorek nie był zbyt obfity. Inwestorzy skupiali się raczej na spekulacjach i oczekiwaniach dotyczących ważnych danych, które mają się systematycznie pojawiać w drugiej części bieżącego tygodnia.
Nareszcie brak negatywnego zaskoczenia w danych

Nareszcie brak negatywnego zaskoczenia w danych

2013-01-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po raz pierwszy w tym roku ważne dane z polskiej gospodarki nie zaskakują negatywnie. Ich znaczenia dla wyceny złotego nie należy przeceniać. Istotne są również komentarze ze strony Banku Węgier. Nie planuje on pochopnie uruchamiać arsenału niestandardowych narzędzi łagodzenia polityki pieniężnej (osłabiania waluty). Przymierza się również do zakończenia cyklu obniżek stóp.
Dziś ważne dane z USA. Złoty czeka na dalsze impulsy

Dziś ważne dane z USA. Złoty czeka na dalsze impulsy

2013-01-30 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,35: Główna para walutowa po wczorajszym wybiciu ponad poziom 1,3450, w nocy i nad ranem znajdowała się w konsolidacji blisko poziomu 1,35. Obecnie nastąpiło jednak lekkie wybicie i jesteśmy na poziomie 1,3505.
Nieznaczna korekta ostatnich spadków na złotym

Nieznaczna korekta ostatnich spadków na złotym

2013-01-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na złotym przebiega w spokojnych nastrojach, gdzie wycena polskiej waluty stabilizuje się po wczorajszej sesji podwyższonej zmienności. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,186 PLN za euro, ...
Tym razem to zasługa słabego dolara…

Tym razem to zasługa słabego dolara…

2013-01-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
… który stracił dzisiaj względem większości walut. Widać, że inwestorzy zaczynają się pozycjonować pod jutrzejszy komunikat FED, który tak jak pisałem rano, raczej nie wniesie nic istotnego. Członkowie FOMC nie zdecydują się nawet na kosmetyczne zmiany w treści dotychczasowego przekazu, ...
Lutowa obniżka stóp przesądzona? Złoty mocniejszy

Lutowa obniżka stóp przesądzona? Złoty mocniejszy

2013-01-29 Raport poranny FMCM
Wybicie eurodolara: Kurs głównej pary walutowej po konsolidacji w okolicach 1,3450, około godziny 15:00 wybił się na północ i obecnie znajduje się na poziomie 1,3484. Teraz pytanie czy bykom uda się utrzymać wypracowany zysk czy nastąpi powrót do wcześniejszych poziomów?
Słabe dane o polskim PKB w cenach

Słabe dane o polskim PKB w cenach

2013-01-29 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Na rynku walutowym sytuacja pozostaje stabilna. Waluta amerykańska i japońska pozostawały nieco mocniejsze podczas poniedziałkowej sesji, jednak nie był to wynik wzrostu awersji do ryzyka. Przy braku istotnych danych z Europy, uwaga uczestników rynku koncentrowała się na publikacjach z USA.
Dane o PKB nie pomogą złotemu

Dane o PKB nie pomogą złotemu

2013-01-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Po drugim nieudanym teście oporu na 1,3485 eurodolar ponownie zniżkuje. Kurs EUR/USD zbliża się do poziomu wczorajszych dołków na 1,3425. Polska waluta od rana osłabia się. Kurs EUR/PLN przebił linię długoterminowego trendu spadkowego i obecnie znajduje się na 4,1950.
Zaskakujący rozkład głosów w RPP w grudniu

Zaskakujący rozkład głosów w RPP w grudniu

2013-01-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
W oczekiwaniu na dzisiejsze wstępne dane o PKB w 2012 r. złoty traci na wartości. Nie sprzyja mu również deprecjacja walut regionu oraz globalny powrót kapitału na rynki peryferyjnych krajów strefy euro. Do odwrócenia niekorzystnych tendencji potrzeba potwierdzenia sygnałów nadchodzącego ożywienia w twardych danych makro.