Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czy byki wykorzystają swoją szansę? Złoty lekko w górę

Czy byki wykorzystają swoją szansę? Złoty lekko w górę

2013-07-22 Raport poranny FMCM
Eurodolar lekko w dół: Poniedziałkowa sesja rozpoczyna się od lekkich spadków głównej pary walutowej. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3144. Na gruncie analizy technicznej pierwszym oporem są dzisiejsze nocne maksima 1,3168, zaś wsparciem okolice 13131.
Powolny ruch w kierunku miesięcznych maksimów

Powolny ruch w kierunku miesięcznych maksimów

2013-07-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi lekkie umocnienie polskiej waluty w ślad za próba dalszej zwyżki na rynku bazowym. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2317 PLN za euro, 3,2164 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4252 PLN względem franka szwajcarskiego.

Spokojna końcówka tygodnia

Spokojna końcówka tygodnia

2013-07-19 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Dzisiejszy dzień zapowiada się dość spokojnie. W głównej mierze wynika to z braku istotnych informacji z szerokiego rynku. Wczorajsze dane, natomiast lekko osłabiły dolara. Początkowo amerykańska waluta zaczęła tracić do funta brytyjskiego, głownie za sprawą dobrych informacji o brytyjskiej sprzedaży detalicznej.
Jen w centrum uwagi

Jen w centrum uwagi

2013-07-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Inwestorzy nie chcieli czekać do wyników niedzielnych wyborów do izby wyższej japońskiego parlamentu, które są przesądzone i zaczęli wcześniej realizować zyski z ostatniej fali zwyżek na tamtejszym rynku akcji. Indeks Nikkei pod koniec sesji poszedł mocno w dół, co wyraźnie umocniło jena pod koniec tokijskiego handlu.
Polski złoty nadal silny, ale korekta prawdopodobna

Polski złoty nadal silny, ale korekta prawdopodobna

2013-07-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wczorajsza sesja na rynku polskiego złotego przebiegała spokojnie. Pomimo trwającego zamieszania wokół polskiego budżetu, a także słabych danych z polskiego rynku nieruchomości, wczoraj nasza waluta utrzymywała się w okolicach kilkutygodniowego maksimum.
Spokojny koniec tygodnia

Spokojny koniec tygodnia

2013-07-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Agencja ratingowa Moody’s zrewidowała perspektywę ratingu Stanów Zjednoczonych z negatywnej na stabilną. Informacja ta nie wywołała jednak silnej reakcji rynku. Kurs EUR/USD podczas sesji azjatyckiej wybił wczorajsze szczyty i ustanowił maksimum na 1,3145.
Moody's podwyższa perspektywę ratingu USA, rynki niemal bez zmian

Moody's podwyższa perspektywę ratingu USA, rynki niemal bez zmian

2013-07-19 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,31: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się bardzo spokojnie, brak jest znaczących odchyleń, sytuacja niedługo powinna ulec zmianie gdyż niedługo do gry wkracza Londyn. Obecnie wartość eurodolara wynosi 1,3123.
Dolar słabnie wbrew danym

Dolar słabnie wbrew danym

2013-07-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Eurodolar próbował wczoraj zejścia poniżej 1,31, jednak mimo sprzyjających okoliczności w postaci dobrych danych, próba ta jedynie chwilowo okazała się udana. Dziś rano jest już na poziomie 1,3140, może próbować atakować opory na 1,3180 lub wyżej, ...
Powrót wakacyjnej stabilizacji

Powrót wakacyjnej stabilizacji

2013-07-19 Komentarz walutowy Alior Bank
Choć w czwartek informacji z globalnego otoczenia polityczno-ekonomicznego nie brakowało, niska aktywność inwestorów na rynku walutowym przyniosła powrót wakacyjnego spokoju. Złoty, po w wypracowaniu czterotygodniowego maksimum do euro w środę, kolejną dobę spędził „przyklejony” do poziomu 4,24 EUR/PLN.
Szybkie wychodzenie z QE3 jest mało prawdopodobne

Szybkie wychodzenie z QE3 jest mało prawdopodobne

2013-07-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po wczorajszych słowach szefa FED, który dał do zrozumienia, że program QE3 należy ograniczać w najbliższych miesiącach, ale proces ten będzie uwarunkowany danymi makroekonomicznymi, staje się jasne na co warto będzie zwracać uwagę w najbliższych tygodniach.
Lekkie umocnienie dolara po danych z USA

Lekkie umocnienie dolara po danych z USA

2013-07-18 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajszy dzień minął dość spokojnie mimo zapowiadanej zmienności. Na dużą amplitudę wahań miało wpłynąć wczorajsze wystąpienie szefa FEDu. Przypomnijmy, że Ben Bernanke przedstawił raport nt. polityki monetarnej przed senacką Izbą Reprezentantów. W zasadzie raport ten nie okazał się żadnym zaskoczeniem dla szerokiego rynku.
Bernanke nie zaskoczył

Bernanke nie zaskoczył

2013-07-18 Komentarz poranny TMS Brokers
W reakcji na słowa szefa Rezerwy Federalnej przed Izbą Reprezentantów dolar amerykański zyskał na wartości. Kurs EUR/USD spadł poniżej 1,31 i po raz kolejny w tym miesiącu testuje 100- godzinową średnią kroczącą. Notowania par złotowych stabilizują się w okolicach wczorajszych minimów. Obecnie kurs EUR/PLN znajduje się na 4,24, a USD/PLN na 3,2360.
Pewnych rzeczy nie da się zawrócić

Pewnych rzeczy nie da się zawrócić

2013-07-18 Komentarz walutowy Alior Bank
Wyczekiwane od początku tygodnia wystąpienie Bena Bernanke w amerykańskim Kongresie ostatecznie nie okazało się tak przełomowe, jak oczekiwali inwestorzy. Prezes Fed stwierdził, że bank centralny nadal oczekuje rozpocząć wygaszanie programu skupu aktywów (QE3) jeszcze w tym roku, ale plany mogą ulec zmianie pod wpływem rozwoju sytuacji w gospodarce.
Czekamy na kolejne wystąpienie prezesa Fed

Czekamy na kolejne wystąpienie prezesa Fed

2013-07-18 Raport poranny FMCM
Lekki spadek: Eurodolar po wcześniejszych lekkich spadkach kursu (nawet poniżej 1,31) dziś rano kieruje się na północ. Jednak jak na razie ruch jest tylko kosmetyczny i obecnie wartość pary EUR/USD wynosi 1,3104 PLN. Obecnie sytuacja na rynku nadal jest bardzo niepewna.
Wyważone słowa szefa Fed

Wyważone słowa szefa Fed

2013-07-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Najważniejszym wydarzeniem środy i całego tygodnia było wystąpienie Bena Bernanke dotyczące półrocznego raportu nt. polityki pieniężnej. Można jednak powiedzieć, że z dużej chmury mały deszcz – zmienność wzrosła, ale kurs EUR/USD bez problemu utrzymał się w paśmie 1,30-1,3208.
Próba korekty na złotym z okolic 1-miesięcznych maksimów

Próba korekty na złotym z okolic 1-miesięcznych maksimów

2013-07-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekkie osłabienie polskiej waluty, która jednak w dalszym ciągu pozostaje w rejonie kilkutygodniowych maksimów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2405 PLN za euro, 3,2409 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4350 PLN względem franka szwajcarskiego.
Bernanke – mam wiele scenariuszy…

Bernanke – mam wiele scenariuszy…

2013-07-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Stwierdzenie, jakie padło w opublikowanym o godz. 14:30 raporcie FED dotyczącym polityki monetarnej, że program QE3 może zostać zakończony w połowie 2014 r., a proces ten może rozpocząć się jeszcze w tym roku, jest powtórzeniem tego, co zobaczyliśmy w komunikacie FED z 19 czerwca.
Pozytywne dane z Polski i Ben Bernanke

Pozytywne dane z Polski i Ben Bernanke

2013-07-17 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W środę złoty kontynuuje wczorajszy trend aprecjacyjny względem dolara oraz euro. Natomiast w relacji do funta i franka traci, ale nieznacznie. Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny ponownie obfitował w dużą ilość danych z naszej gospodarki.
Lepsza produkcja w Polsce, złoty zyskiwał

Lepsza produkcja w Polsce, złoty zyskiwał

2013-07-17 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w okolicach 1,315: Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy czekali na jedno wydarzenie. Wystąpienie publiczne Bena Bernanke przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Do tego czasu kurs głównej pary walutowej kierował się na północ docierając do poziomu 1,3176.
Euro zyskuje na wartości po serii danych

Euro zyskuje na wartości po serii danych

2013-07-17 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W dniu wczorajszym obserwowaliśmy spore umocnienie euro względem dolara. Europejska waluta zyskała ponad 100 pipsów względem amerykańskiej. Tak mocne odreagowanie podyktowane było serią wczorajszych danych makro.