Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Możliwy dalszy wzrost wartości dolara

Możliwy dalszy wzrost wartości dolara

2013-07-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dobre piątkowe dane makro z USA przypieczętowały – zgodnie z oczekiwaniami – siłę amerykańskiego dolara. US Dollar Index w piątek otworzył sesję luką wzrostową, by zakończyć ją na najwyższym w tym roku poziomie – 84,71 pkt.
Miniony tydzień pod dyktando dolara

Miniony tydzień pod dyktando dolara

2013-07-08 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Piątkowe dane o amerykańskim rynku pracy nie zmieniły znacząco sytuacji na głównej parze walutowej. Dolar zyskał znacząco do euro kontynuując czwartkowe umocnienie. Amerykańska waluta zyskuje do większości głównych walut osiągając poziomy nie notowane od trzech lat.

Eurodolar na linii trendu

Eurodolar na linii trendu

2013-07-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Po piątkowym raporcie z rynku pracy amerykańska waluta ponownie zyskała na wartości. Kurs EUR/USD odnotował minimum na 1,2806 i obecnie notowany jest kilka pipsów wyżej. Cały czas więc nie udało się przebić linii trendu poprowadzonej przez dołki z listopada ubiegłego roku oraz marca bieżącego roku.
Kolejna cegiełka do przeceny eurodolara

Kolejna cegiełka do przeceny eurodolara

2013-07-08 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dane z amerykańskiego rynku pracy okazały się lepsze od prognoz, co spowodowało kolejną przecenę eurodolara. Jej przyczyną był wzrost oczekiwań na wygaszanie luzowania ilościowego w USA, dlatego też przeceną reagują waluty rynków wschodzących, w tym złoty.
Dane z USA potwierdziły negatywny scenariusz dla złotego

Dane z USA potwierdziły negatywny scenariusz dla złotego

2013-07-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty w rejonie piątkowych minimów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3020 PLN za euro, 3,3564 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4724 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu ustabilizowały się blisko granicy 4,00%.
Testowanie oporów i wsparć

Testowanie oporów i wsparć

2013-07-08 Raport poranny FMCM
W kierunku 1,28: W gruncie rzeczy nie tak dawno temu, bo 19 czerwca, na wykresie eurodolara widać było kurs przekraczający nawet 1,34. Tymczasem rozpoczęty wówczas trend spadkowy sprowadził notowania najpierw poniżej 1,30, a teraz już w pobliże wsparcia na 1,28.
Narasta dywergencja koniunktur

Narasta dywergencja koniunktur

2013-07-06 Komentarz godniowy TMS Brokers
Najlepszym przykładem narastających różnic w gospodarce są dyskusje dotyczące działań Fed i ECB. W przypadku pierwszej z tych instytucji mówi się obecnie o zmniejszaniu skali comiesięcznych zakupów aktywów (obecnie ich wartość wynosi 85 mld dolarów).
RPP, EBC pomogły umocnić polską walutę

RPP, EBC pomogły umocnić polską walutę

2013-07-06 Tygodniowy komentarz do rynku złotego XTB
Obecny tydzień był udany dla polskiej waluty, która umacniała się względem euro, funta i franka. Złoty osłabił się jedynie względem dolara. Bieżący tydzień był bardzo emocjonujący dla inwestorów operujących na rynku walutowym. Za nami posiedzenia RPP, EBC i BoE a także kluczowe dane ze Stanów Zjednoczonych.
Dziś ważne dane z USA

Dziś ważne dane z USA

2013-07-05 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W dniu wczorajszym mogliśmy obserwować dużą świecę spadkową na EURUSD. Katalizatorem spadków na euro okazały się słowa prezesa EBC. Mario Draghi w swoim przemówieniu potwierdził utrzymywanie niskich stóp procentowych w dłuższym okresie czasu. Dodatkowym bodźcem umacniającym dolara wobec euro mogą być również dane z amerykańskiego rynku pracy.
Słowa szefa EBC pomogły złotemu, NFP na celowniku

Słowa szefa EBC pomogły złotemu, NFP na celowniku

2013-07-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ SA
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po wczorajszym skokowym umocnieniu w po słowach prezesa EBC. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2705 PLN za euro, 3,3099 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4575 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do poziomu 3,886% w przypadku obligacji 10-letnich.
Udany dzień dla złotego

Udany dzień dla złotego

2013-07-04 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dziś złoty zyskuje względem wszystkich głównych walut świata. Ruch ten idzie w ślad za zwyżkującą GPW oraz popytem na polski dług – rentowności 10-latek spadły w okolice 3,90 proc. Jak już wcześniej wspominaliśmy, ten tydzień miał być tygodniem banków centralnych.
Mario Draghi osłabia euro. Złoty mocniejszy

Mario Draghi osłabia euro. Złoty mocniejszy

2013-07-04 Raport popołudniowy FMCM
Po konferencji: Podczas dzisiejszej sesji byliśmy świadkami mocnego spadku wartości pary EUR/USD, obecnie jej wartość wynosi 1,2899. Za powyższy stan rzeczy odpowiada ponownie prezes banku centralnego, jednak tym razem jest to Mario Draghi – przewodniczący ECB.
Atrakcje mimo święta w USA

Atrakcje mimo święta w USA

2013-07-04 Raport poranny FMCM
Eurodolar na 1,30: Główna para walutowa w ostatnich kilkunastu godzinach nieco zyskała na wartości i obecnie toczy się walka o ważny psychologicznie i technicznie poziom 1,30. Dzisiejsza sesja (z racji Dnia Niepodległości w USA) może się cechować niższą aktywnością, lecz impulsów w postaci ważnych wydarzeń nam dziś nie zabraknie.
RPP umacnia złotego, ale nie na długo

RPP umacnia złotego, ale nie na długo

2013-07-04 Komentarz walutowy Alior Bank
Powiew optymizmu ze strony Narodowego Banku Polskiego był impulsem dla aprecjacji złotego do 4,30 za euro, ściągając kurs najniżej od ponad tygodnia. Rada Polityki Pieniężnej zgodnie z oczekiwaniami obniżyła stopy procentowe o 25 pb, jednocześnie oświadczając zakończenie cyklu luzowania polityki pieniężnej.
Koniec cyklu obniżek stóp

Koniec cyklu obniżek stóp

2013-07-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty pozytywnie zareagował na informację o zakończeniu cyklu obniżek stóp procentowych w Polsce. Kursy wyraźnie zniżkowały i po ewentualnym skorygowaniu spadków, w przyszłym tygodniu taka tendencja ma szanse być kontynuowana. W centrum uwagi konferencja M. Draghiego. Z uwagi na święto w USA reakcja rynków na komentarze powinna być wyważona.
Umocnienie złotego po sygnałach z RPP

Umocnienie złotego po sygnałach z RPP

2013-07-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ SA
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej po wczorajszym silnym umocnieniu w trakcie sesji amerykańskiej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3005 PLN za euro, 3,3079 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4884 PLN względem franka szwajcarskiego.
Dziś RPP, jutro ECB

Dziś RPP, jutro ECB

2013-07-03 Raport popołudniowy FMCM
Po danych: Dzisiejsza sesja przyniosła lekki wzrost wartości (po wcześniejszych spadkach)głównej pary walutowej. Obecnie kurs jej wynosi 1,2980. Para EUR/USD wydawała się dziś być niemal niewrażliwa na istotne figury makroekonomiczne i dość przewrotna.
Niewielkie zmiany na runku złotego

Niewielkie zmiany na runku złotego

2013-07-02 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty dziś nieznacznie traci na wartości względem euro i funta. Natomiast nieco większe straty polska waluta odnotuje względem amerykańskiego dolara. Taki stan rzeczy jest podyktowany tym, co obserwujemy na głównej parze walutowej, jaką jest eurodolar.
W oczekiwaniu na ważne odczyty

W oczekiwaniu na ważne odczyty

2013-07-02 Raport popołudniowy FMCM
Niewykorzystana szansa: Główna para walutowa po porannym umocnieniu, w późniejszych godzinach traciła na wartości przełamując nawet przez chwile wsparcie na poziomie 1,30. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3003. Tym samym na przełamanie oporu a 1,31 musimy jeszcze poczekać, bo widać, że na chwile obecną kurs konsoliduje się w przedziale 1,30-1,31.
Przebudzenie na złotym?

Przebudzenie na złotym?

2013-07-02 Raport poranny FMCM
Powoli na północ: Ostatnie kilkanaście godzin upłynęło nam na ponownym wzroście kursu głównej pary walutowej, na chwile obecną wykres eurodolara dalej zmierza na północ i jest on wyceniany na 1,3071. Na gruncie analizy technicznej, jeśli bykom udałoby się przebić poziom w okolicach 1,3090, droga na 1,31 pozostaje otwarta.